Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az orvosi magatartás fórum

Az orvosi magatartás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az orvosi magatartás

1 2 3 4 5 6
85. fbb53e1d99 (válaszként erre: 84. - 7130b15964)
2009. nov. 28. 17:41
nem állami, hanem magán-:)de szoktam kenőpénzt kapni. Ha adják mért ne fogadjam????
84. 7130b15964 (válaszként erre: 82. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 28. 17:40
Valami állami szarvasmarha telepen dolgozol vagy a kenőpénzből vettél egy farmot?!
2009. nov. 28. 17:39
azért ez a cikicaki megkapta...most, h olvasom...nem lennék a helyébe...tudtam,h sántít valami..
82. fbb53e1d99 (válaszként erre: 80. - 7130b15964)
2009. nov. 28. 17:36
Ja...neeeeeeeeeem:)pedig jó lenne egy olyan is a ganyéban járkálni:)
81. fbb53e1d99 (válaszként erre: 77. - 2325947e75)
2009. nov. 28. 17:36
Majd hüle lenne visszautasítani, ha tukmálják rá...én is elraknám-:) Te nem, ugye???
80. 7130b15964 (válaszként erre: 78. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 28. 17:35
De terepjáró? A másik annyira nem számít.
79. 7130b15964 (válaszként erre: 77. - 2325947e75)
2009. nov. 28. 17:33

Még az is lehet, hogy a párjáé volt :D


Ismerek egy kontérnerest (sittet szállít a bányába magánházaktól főleg), akinek van pár háza és százegynehány millája a bankban. Akkor most mindegyiknek ilyen jól megy?

78. fbb53e1d99 (válaszként erre: 76. - 7130b15964)
2009. nov. 28. 17:31
:)csak halkan mondom...nekünk is Mercink van-:)Borítékostul:)
77. 2325947e75 (válaszként erre: 76. - 7130b15964)
2009. nov. 28. 17:25

Tenyleg? Hat kepzeld el en pont lattam amint a foorvos kiszall belole parjaval egyutt. Tanker merci es hivatalosan is egy intermulti aruhaz kekre festett rokkant parkolojabol. Volt bennem annyi mersz hogy koszontem neki. Mivel naponta lattam egy hetig minden nagyvizitkor ugy velem mar csak felismertem.


Az hogy altalaban dokikkal esik meg senki sem irta, de szemely szerint EN lattam mar ilyet is. Es tudod ebbol latom h nem szorul boritekra, de visszautasitani sem utasitotta a legutobbit amirol tudok.

76. 7130b15964 (válaszként erre: 49. - 2325947e75)
2009. nov. 28. 17:15
Azért a roki parkolókban álló tankerekkel általában nem dokik járnak...
75. 7130b15964 (válaszként erre: 48. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 28. 17:13
Az már jó, mert legalább az orránál tovább lát (hacsak nem a falhoz nyomja éppen az orrát).
2009. nov. 28. 16:48

"Már három alkalommal kezeltek a pszichiátrián, ahol általában gyógyszerátállításra megyek be, mert ezek a hangulatjavítók nem nagyon szedhetők egy évnél tovább, mert nagy a rászokás veszélye, és az új gyógyszert legbiztosabb kórházi ápolásnál beállítani, mert nem tudni, ki hogy reagál az új gyógyszerre".


Tisztelt Cikicakk!


Bocsásson meg, de már a cikk eleje nem állja meg a helyét.

1. Tessék elképzelni, ha minden ilyen betegségű pácienst kórházba fektetnénk évente egyszer!

Nem lenne hely kórházunkban.


2.Hangulatjavító szedésénél (ha már egyszer bevált) Nem szoktunk váltást javasolni, csak abban az esetben, ha a páciens ezt nem jól tolerálja.Ön azt írja, hogy 3. éve, hogy e dolog miatt veszi igénybe a kórházat.Ez az állítás megtévesztő lehet az olvasók számára. Pontosan azon olvasók számára, aki szintén ilyen betegséggel küzdenek.


3.A beutalóba csúsztatott összeg története kissé eltúlzott és az orvostársadalom nevében kikérem magamnak!

Ennél a témánál járva elgondolkodtam, s megkérdeztem magamtól: Vajon e hölgy valóban igazat mond? Aztán töprengtem kissé, mért is a beutalóba csúsztatják eme összeget. Mért nem borítékba?


Sántít a dolog a nagy műsornál is, amit Ön itt leírt.

Berkeinkben nem szokás a beteg megkérdezése nélkül orvost váltani. Ha Önnek ott volt az orvosa a kórházban, minden további nélkül (többletjuttatás) kérhette volna az osztály vezetőjét, hogy a megszokott orvosa kezelése alá kerüljön. Mért nem tette? S mondja, mért nem állt ki a doktornője Ön mellett. Hiszen évek óta az ő betege volt a kórházban, ahogy írta. S aki nagyon rendes és kedves volt Önnel. Mért nem állt ki Ön mellett?

Nos, ezek mind kérdések számomra, amikre nem tudom a választ.


Tetszik tudni, nagyon könnyű az orvostársadalmat ma, úgymond leírni. A másik fél is hallgattassék meg.


4.Az, hogy Ön a Főorvos Úr szobájába ki-be járkál, és rácsapja az ajtót,s elküldi melegebb éghajlatra az egy dolog, ami ennél a betegségnél megengedhető. Ám az, hogy megrágalmazzon valakit, aki nincs jelen, s nem tud védekezni (nem gondolnám, hogy kellene) nem tartom etikus dolognak.


Kérem, kedves Hölgyem, gondolkodjon el ezen, mert Ön itt nagyon megsértett valakit, aki nem érdemelte meg.


Ha javasolhatnám: Csak az igazat, kedvesem, csak azt írja, s ne vezessen félre betegeket, akik reményeim szerint nem így vélekednek, mint Ön.

Mert ha így tennének, üresen konganának kórházaink.

Nagyon remélem, hogy a negyedik alkalomra, amit az intézményben fog tölteni, jobban felkészül. No nem pénzzel, hanem egy kis együttérzéssel, az Önt ápoló személyzettel szemben!


Jó egészséget kívánok!


Tisztelettel:

Egy ismeretlen ismerős, akinek fülébe jutott ez a történet, és döbbenettel olvasta e cikket.

73. fbb53e1d99 (válaszként erre: 72. - Cikicakk)
2009. nov. 28. 13:40

Nem vettem észre, h vitatkoztam volna..Te leírtad a Te véleményed, én pedig az enyém...ennyi történt..

A többit köszönöm, viszont kívánom.

72. cikicakk (válaszként erre: 71. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 28. 13:28

Örülök neki,hogy szeretni is tudsz,nem csak gyűlölködni.Részemről a vitát befejeztem.Ha azért írtam volna a cikket,hogy sajnáltassam magam,vagy feltűnőségi viszketegségből,akkor sokkal hamarabb reagálok a hozzászólásokra.Leírtam a történetem,ezzel el is intéztem a dolgot.

További jó egészséget kívánok neked és családodnak is.talán megúszod, és nem lesz ilyen orvos az életedben.

71. fbb53e1d99 (válaszként erre: 70. - Cikicakk)
2009. nov. 28. 13:24

Érdekből tarjuk Őt....nekünk szerez sok örömet...akkor kinek is az érdeke a cicatartás?

Hogy ne adnánk neki enni..a legfinibb falatokat kapja:) De ha nem így lenne, akkor sem tudna továbbállni, mert szobacicó:)És imádjuk...

70. cikicakk (válaszként erre: 67. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 28. 13:21
A macskák érdekállatok.Ha adsz nekik enni szeretnek,ha nem odébb állnak.A kutya hűséges,érzi ki szereti.Ha kiforgatod a szavaimat,az is téged minősít.
2009. nov. 28. 13:17
Még annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy az adatlapomat megnézitek,Hódmezővásárhelyen lakom,de nem a városunk kórházának pszichiátriáján történt a dolog.Hála az egészségügy szétrombolásának,az ágyszámleépítésnek,nálunk csak akut betegellátás folyik.Városunkban nagyon rendes a pszichiátria főorvosa.Járóbeteg ellátásban itt részesülök,és nem az egészségügyi múltam miatt,de rendesen bánnak velem, és a többi beteggel is.
68. Roni24 (válaszként erre: 66. - Agis)
2009. nov. 28. 13:15

Örülj neki!

Sose kerülj ilyen helyzetbe!

67. fbb53e1d99 (válaszként erre: 64. - Cikicakk)
2009. nov. 28. 13:13
Már nem vagyok fiatal-:)És cicánk van:)
66. agis (válaszként erre: 65. - Roni24)
2009. nov. 28. 13:05

Kívánom, minden sikerültjönúgy, ahogy szeretnéd...!



Személyszerint soha nem tapasztaltam azt, amit a cikkíró leírt.

65. Roni24
2009. nov. 28. 13:01

Sziasztok!


A témához annyit fűznék hozzá csak, hogy valószínűleg szórakozásból senki nem ír egy ilyen cikket, én pedig folyamatosan tanúja voltam/vagyok az eseményeknek, ami a cikk írója életében, családjában történik, és megmondhatom, senkinek nem kívánom azt amin keresztül mentek! Bár, az ilyen hozzászólások alapján, mint pl. Baromijókedv és Agis-é, szívem szerint azt mondanám, bár kerülnének egyszer ők is ilyen helyzetbe, aztán vonják kétségbe a szavukat, éljék át azt, amin a cikk írója keresztülment - nem csak ebben az esetben -, hanem úgy egész életében, de ugyebár amit magadnak nem kívánsz, ne kívánd másnak se...

Én sem teszem, csak egyszerűen felháborított a hozzászólásuk, és nem ez az első...

Egyetlen cikk alapján ítélik meg az illetőt, akinek kisebb gondja is nagyobb annál, mint, hogy szórakozásból ilyeneket írkáljon HOXÁRA!


NEKIK a negyede is bőven sok lenne, mint amin Cikicakk keresztül ment születésétől egészen mostanáig, és ha valaki ismerné Őt, tudná, hogy csak tiszteletet és csodálatot érdemel!


Sajnos történt egy másik hasonló eset velük, szintén az orvosi magatartásról és nem törődömségről szól, akkor én javasoltam neki, írja meg, hogy mások ne kerüljenek ilyen helyzetekbe, de mint mondtam, kisebb gondja is nagyobb... valószínű még nem ért el odáig, hogy megírja, pedig tanulságos, és esetleg jó figyelmeztetés lehet másoknak!


Ezt a cikket is ezért írta! Figyelmeztetés, tanulság, tapasztalat, segítség...

És akkor jönnek az ilyen - nem jellemzem hogy milyen -, emberek és nem egyszerűen kétségbe vonják a szavát, gúnyolódnak, csak mert ŐK még nem voltak hasonló helyzetben, és nem tudják elképzelni, hogy ilyen létezhet??? Finoman szólva is undorító...


A cikket tanulságként próbáljátok olvasni, sajnos ilyen van... ez van... ez Magyarország! És ez nem csak az egészségügyben van így, hanem sajnos minden téren... jó azoknak akik még nem éltek át ilyet! Nem is tudják milyen jó nekik...

64. cikicakk (válaszként erre: 61. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 28. 13:00

Na köszönöm szépen.Ne hogy már megtiltsd nekem,hogy mit írhatok meg.A saját megélt történetemet írtam meg.Ha alaposan elolvastad volna amit írtam,akkor láttad volna azt is, hogy nem először voltam abban a kórházban,és eddig nem is volt semmi gondom velük.Ha tudtam volna előre,hogy mi vár rám,biztos választok egy másik kórházat.Nem nagyon érthetsz a betegségekhez,mert akkor nem írtad volna, hogy paranoid vagyok.A depresszió és a pánikbetegség messze vannak a paranoiától. 31 évig ápolónő voltam,munkámat mindig becsületesen végeztem,egészen a lerokkantosításomig.( természetesen felkészültem,hogy erre az lesz a válaszod,hogy leírni mindent lehet)Sokat voltam orvosok közt, sok jó orvost,becsületest,mindent a betegekért természetűt ismerek.Nekem eddig nem volt bajom az orvosokkal.Mi az,hogy mindig csak velem történik ez meg?Ha elolvastad volna az adatlapomat,akkor látod, hogy 54 éves vagyok,tehát a lombik programos szivatós orvosok nem velem voltak szemetek.Az újságban olvastam,és itt a hoxán sok kismama van,aki a lombik programra vár.Az ő figyelmüket hívtam fel arra a kórházra.Nem velem történt.

Örülj neki,hogy nem veled történt meg ami velem, én nincs ilyen betegséged mint nekem.Mindenesetre az ilyen felfogású emberek mint te vagy,szerintem betegebbek mint én.Az embergyűlölet,az empátia hiány egy súlyos betegség.Ha ilyen maradsz,öreg korodra a kutya sem fog rádnézni.

63. 2325947e75 (válaszként erre: 57. - 9242a6388c)
2009. nov. 26. 06:39
Szia Panka, En is kuldom a pontot.
62. makrai.lilla (válaszként erre: 57. - 9242a6388c)
2009. nov. 25. 23:45
hát ez az,aki csak a pénzre megy stb (alig van olyan aki nem ,de van )azt minek kéne tisztelni? ez tökre jogos
2009. nov. 25. 16:42
Igen, lányok, itt a pont. Sziasztok:)
2009. nov. 25. 15:16

Mielőtt valakiről ítéletet mondasz, sétálj néhány kilométert a cipőjében. És így, ha elítéled, néhány kilométerrel messzebb vagy tőle, és a cipője is nálad maradt. "

Frieda Norris

59. 9242a6388c (válaszként erre: 58. - 04d410066e)
2009. nov. 25. 15:14
:).
58. 04d410066e (válaszként erre: 57. - 9242a6388c)
2009. nov. 25. 15:13
Itt a pont! :) Ez tényleg így van.
57. 9242a6388c (válaszként erre: 55. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 25. 15:11

Szerintem arra gondolt, hogy nem jár tisztelet, csak azért mert orvos. Régen tisztelték mert orvos, és akkor még valószinűleg rá is szolgált. Ma szerintem akkor jár egy orvosnak tisztelet, ha a munkáját úgy végzi, hogy tiszteljék érte, tényleg rengeteget tanulnak, megkockáztatom a legtöbbet, az összes felső oktatásban részvevő közül... Az utolsó mondat egy költői kérdés...persze, hogy nem minden orvos szent, és nem minden beteg hazug, de ez nem ilyen egyszerű, nem minden fekete, vagy fehér.

Túl sok hülyeséget mondanak a tévében, és az emberek is egymást uszitják!

2009. nov. 25. 15:04

Atfogalmazom: szerintem neked esik rosszul, hogy az emberek mar nem tisztelik alapbol/zsigerbol az orvosokat /vagy ahogy irtad: az olyan foglalkozasu embereket/. Ezert kovezel meg mindenkit akinek mas a velemenye, mint neked.


Legalabbis nalam meg kell kuzdeni a tiszteletert, nem jar automatikusan barkinek.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook