Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az orvosi magatartás fórum

Az orvosi magatartás (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az orvosi magatartás

1 2 3 4 5 6
2009. nov. 25. 14:53

"Nem ti erzitek megcsalva magatok, mert a regi 'tobbnyire tisztelik' vagy 'alapbol tisztelik' mar nem igaz? Vagy esetleg mert jopar orvos racafol erre az alapbol jaro tiszteletre? Vagy ilyen nincs is, minten orvos szent, es minden panaszos beteg hazug?"



Ezeket a kesze-kusza mondatokat sajnos nem értem, de szerintem te sem vagy tisztában a mondanivalóddal.

2009. nov. 25. 14:42

Nem tudtam hogy pszihologussal van dolgom :-), az elobb meg irigyseg volt bennem, most utalat?


Csupan nem hiszek abban hogy foglalkozas szabna meg a tiszteletet.


Az egyik ember akit apamnal is jobban tisztelek az orvosom, hibaival egyutt -merthogy vannak neki is. Szakmailag es emberileg is egy ikon. De emelett kepes vagyok tisztelni vajar apamat es a komuvesunket is aki felhuzta a hazunkat. Meglepo, de volt olyan fonokom is es ugyved is, akit szerettem es tiszteltem.


Szerinted ahogy emlited, akkor egy orvos barmelyikunknel 'magasabb' rangu? Nalam is? Talan akkor nalad is? Es ki 'magasabb rangubb' egy orvosnal?

Aki orvos az a szakmaja melle tiszteletet es magas rangot is kap boritekolva a diplomaba?

(Akkor valamit nagyon elszurtam a karrierepitesnel :-).)


Akik szeretnek, azok tisztelnek is engem, es kepzeld, ez nekem pont eleg.


Nem ti erzitek megcsalva magatok, mert a regi 'tobbnyire tisztelik' vagy 'alapbol tisztelik' mar nem igaz? Vagy esetleg mert jopar orvos racafol erre az alapbol jaro tiszteletre? Vagy ilyen nincs is, minten orvos szent, es minden panaszos beteg hazug?

2009. nov. 25. 14:09

Nem tudom, hogy mért vagy ennyire ellenséges, de valami oka csak van. Vagy nem úgy éled az életed, ahogy neked megfelelne, vagy kisebbségi komplexusod van valami miatt, vagy egyszerűen csak kimondottan utálod az olyan foglalkozású embereket, akikre többnyire tisztelettel néznek az emberek, és nálad magasabb rangúak.

Bármelyik állítás igaz lehet, de lehet orvosolni.

52. 2325947e75 (válaszként erre: 50. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 25. 14:00

Pedig nem vagyok az. Tudod tolem jarhat akar kacsalabon forgo aranyozott lovasszekeren is. Sohasem kivannak magamnak ilyen eletet.


De engem (lehet veled ellentetben) erdekel a velemenyed. Szerinted mit irigyeljek?


Szeretnek szakitani azzal a tevkepzettel hogy aki fehergalleros annak csokolomot kell koszonni automatikusan.

2009. nov. 25. 13:54
Abrandokat kerget az aki azt hiszi, hogy az orvosin kivul nincs taposas, feljelentgetes, szivatas, bepanaszolas. Csak altalaban mi nem tudunk bujni a fehergaller moge. Tisztelet a kivetelnek. Vannak vaskos sztorik az igazsagugynel is, es a birok, jegyzok sem 2 perc alatt sajatitjak el a szakmat.
2009. nov. 25. 13:52
Tudod, adren, egy nagyon nagy fokú irigységet vélek felfedezni az írásaidban, és ez szomorú...
2009. nov. 25. 13:44

Szia agis,


Szo nincs rola hogy mind utalnank oket, csak egyparat :-).


Bar szerintem amit irsz az inkabb a 'kikerultunk a burokbol' erzes. Nincsenek vedett szakmak. Igaz maskepp de ereznek hasonlot a kisvallalkozok is. Egy elegedetlen ugyfel aztan... apeh, antsz stb. Ez benne van a pakliban, amikor orvosnak keszul valaki, elegge felkeszult kell legyen hogy tudja.


Masok is dolgoznak kemenyen vagy tanulnak evekig, ok sem erdemelnek kevesebb tiszteletet. Csak azert tiszteljem mert tanult? Tudod tanulni mindenki tud. Penz, elhatarozas, akarat, lehetoseg kerdese. Nem mindenki tehetseges mindenben, de en olyan szakmat meg nem lattam amit ne lehetett volna barki altal elsajatitani.


Szerinted egy epiteszmernoknel nincs embereletrol szo? Minden alairt tervrajz elfogadasa a felelossegnek ha osszeomlik az epulet es maga ala temet barkit.


Pl a noverkek tudod mennyit tanulnak, dolgoznak, es ezert kesobb mit kapnak? En meg nem lattam mercis-terepjaros noverket - foorvost viszont igen aki rokkant parkoloban allt meg vele hmm pedig nem volt az... Tudod en tobbek kozott ezert nem is adtam volna neki penzt - mert nem szorult ra.


Mindig szomoru hallani hogy ember embernek farkasa. A tiszteletet ki kell erdemelni, azt mondjak.

2009. nov. 25. 13:19
Csak halkan merek megszólalni, mert én a fizetésemet az adófizetők pénzéből kapom, de bizony...sokan csak a falig látnak..annál tovább nem.
47. agis
2009. nov. 25. 13:06

Egyszerűen imádom, hogy az emberek többsége utálja az orvosokat, mindegyik a legrosszabbat feltételezi róluk (az a minimum, hogy pénzéhesek) de egynek se jut eszébe, hogy mennyit tanulnak az orvosin? Nem mondom, hogy a mérnöki vagy aműszaki egyetem könnyebb, de ott nem életekről van szó. Egy apró, rossz mozdulat, s a páciens nem kel fel az asztalról többé.


Annyira elszaporodtak a betegjogi öntudatosságot hirdető betegképviseleti irodák, hogy az orvosnak görcsben van agyomra, nehogy csúnyán nézzen Juli nénire, (aki hajnali fél háromkor hívja ki az ügyeletet a 2 hete fájó dereka miatt- és ez mindennapos eset) mert az szalad őt bepanaszolni. Akárhogyan is nézzük, az a kamarai tagságába is kerülhet. Huss, 6 (egyetem)+2 (rezidensi évek)+3(szakvizsgáig)(akár 5) évi tanulás és alázat eredményeképpen. Az idősebb sebészek (zsírosabb területeken, ahol sok az érdekes eset) nem engedi oda a rezidenst, a szakorovosjelöltet, mert "elszedi"a pácienst....ha tudnátok, hogy a falakon belül mi zajlik....

46. makrai.lilla (válaszként erre: 45. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 25. 12:09

persze igaz, de az orvos nem igy mondta,csak itt nemtudom ugy leirni,de az a flegma bunkó volt.

hidd el.

45. fbb53e1d99 (válaszként erre: 44. - Makrai.lilla)
2009. nov. 25. 12:07

No...a stílus maga az ember..



Azt gondolom,ha a néhány hsz-emet összevonom, akkor sem írtam ilyen durván.


Az orvos mondhatta ezt jó indulatból is, h megköszönje, hogy hozzáfordult bizalommal a kedves beteg. Ezt nem értem, hogy mért kell élből a rosszat feltételezni, hiszen ebben az esetben sem voltál jelen, csak meséből ítélkezel.


Az utolsó mondatodat nem kommentálnám..

44. makrai.lilla (válaszként erre: 39. - 04d410066e)
2009. nov. 25. 11:46

nekem volt egy Nö ismerösöm akit méh vmivel mütöttek ,de nem adott semmit.



utána bement a doki és mondta neki h köszönöm hogy megmüthettem...de ilyen jó bunkón.


Ú ha én lettem volna ugy kibasztam volna hogy csak szól

43. e12ac2bb5c (válaszként erre: 42. - Cbae83ef4f)
2009. nov. 25. 11:40
Ez igy igaz
42. cbae83ef4f (válaszként erre: 41. - E12ac2bb5c)
2009. nov. 25. 11:35

Azt hiszem, abban nincs vita köztünk, hogy az ápoló személyzet mit dolgozik.

Le a kalappal előttük.

FT

2009. nov. 25. 11:12
Én azt gondolom ,talán nem is azért adnak pénzt,hogy jól végezze a munkáját ,mert azt amúgy is a legjobb tudása szerint kell végeznie . Én elvből nem adok pénzt . Ugyanis ő ezt tanulta és ezt tudja (ha tudja) én mást tanultam én meg azt tudom.( ha tudom) Igazából annak reményében adják a hálapénzt ,hogy emberibb ellátásba részesüljenek . Ha mégis adnék akkor az ,az ápoló személyzet lenne,mert ők tényleg megérdemlik .
2009. nov. 25. 11:05

Az orvos is emberből van.

Van hülye mérnök és okos mérnök, van hülye orvos és van okos orvos.

Ez az élet része.

FT

39. 04d410066e (válaszként erre: 38. - Cbae83ef4f)
2009. nov. 25. 10:55

Én is mentem műtétre, és tőlem is megkérdezték a szobatársaim, hogy te mennyit adtál a dokinak? Mondtam, hogy semennyit, nincs miből, meg egyébként is?! Erre ők, hogy nem félek, hogy elrontja? Direkt nem ronthatja el az orvos a műtétet. Velem rendes is volt, annak ellenére is, hogy nem kapott tőlem borítékot. Mindegyikünket ugyanazzal műtötték, ugyanazon a napon. Én voltam az egyetlen, aki másnap már olyan jól volt, hogy haza is tudott menni. Valószínűleg azért, mert én 22 éves voltam, a többiek pedig 40-50 körüliek, így a fiatal szervezetem könnyebben viselte. Soha de soha nem ronthat el egy műtétet direkt a doki, csak mert nem adsz pénzt! Utána jönne a per és egy csomó kellemetlenség, akkor is ez van, ha véletlenül hibázik.

És igen, volt már, hogy olyan hálás voltam egy orvosnak, a neurológusomnak, hogy sütöttem neki sütit, és ha lett volna felesleges pénzem, abból is adtam volna, mert annyira sokat segített rajtam, de ő soha semmit nem kért tőlem. 3 havonta járok hozzá TB alapon, és mindig de mindig nagyon rendes velem. Pedig előtte nagyon megszívtam egy másik neurológussal. De nem adtam fel, hanem kerestem másikat, ami szintén ingyen(!) van.

2009. nov. 25. 10:47

Egy évvel ezelőtt volt egy sérvműtétem - én hülye, megemeltem magam egy súlyzóval, azért kellett.

Egy hatágyas kórteremben feküdtem - már ebből látszik, hogy nem csókosként mentem be:)

Mellettem mindkét oldalról idősebb betegek feküdtek, 60-70 év közöttiek.

Egyik az epeműtétre várt, a másik gyomorműtétre.

Ahogy bementem a kórterembe, s elfoglaltam az ágyam, kb. 20 perc telt el, mikor az egyik ágyszomszédom odafordult hozzám: "Maga mennyit ad neki?"

Én nem értettem a kérdést. "Kinek, mit?"

Ő felvilágosított: "Az operáló orvosának mennyit ad?"

Akkor felültem az ágyam szélére, s mondtam neki:

"Uram, a doki fizetésért dolgozik. Azért műt meg, mert ez a dolga."

Teljesen megrökönyödött az öreg:

"Na, dehát fiatalember! Én 50 ezeret tartok itt egy borítékba, hogy odaadjam a műtét után."

"Na, bátyám, mondja még hangosabban, hátha lenyúlja valaki. Vegyen azért az unokájának valamit."

Másik ágyszomszéd (hallotta a fenti beszélgetést)

"De hát az orvos sem dolgozhat ingyen."

Na, itt feladtam.

Csak azért mondtam így el ezt, mert vélwetlenül van egy orvos a családban.

Sógorom. Nagyon jó fej és sebész.

Megkérdeztem őt: (persze sejtettem a válaszát)

"Figyelj! A pénzes betegeidet máshogy műtöd, mint a csórót?"

Először köpni-nyelni nem tudott a kérdést hallva, majd nagyon-nagyon csúnya szavakat mondott rám, s néhány perc lehiggadás után mondta:

"Nincs az az érvarrás, nincs az a tamponozás, stb., amit nem a legjobb tudásom szerint végeznék. Egyébként szembeköpném magam."

Mivel tudom, hogy egyenes gyerek - hittem neki.

Aztán még beszélgettünk erről a témáról, neki, mint benfentesnek az volt a meglátása: Az ő környezetében nincs olyan orvos, aki aki a beteg anyagi helyzete szerint dolgozna jól vagy kevésbé jól.

Kicsit tán hosszú voltam, bocs.

FT

37. 2325947e75 (válaszként erre: 31. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 25. 10:29

Elnezest - offline:

A stilus maga az ember, gondoltad volna, hogy igy minosited allaspontodat is? Tenyleg jo kepet igyekszel kialakitani az egeszsegugyben dolgozokrol vagy csak szemelyeskedsz?


Talan eszreveszed hogy en se nem alaztalak es a velemenyem is kulturaltan fejeztem ki (vagy legalabb igyekeztem). Ez rolad mar nem mondhato el.


Kar koszonnod a fizetesed tobbek kozott nekem is. Cserebe (bar egyebkent is) elvarom az emberi banasmodot ha hozzad sodor a sors (remeljuk nem).

36. 9242a6388c (válaszként erre: 34. - 2325947e75)
2009. nov. 25. 10:25
Jó fej doki lehet!!!:) Nem tudom ki hogy csinálja, de én szeretem a munkám, és betegeket is! Általában mindenkivel megtalálom a hangot...
35. e12ac2bb5c (válaszként erre: 31. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 25. 10:19
Én viszont nagyon sajnálom,hogy ezt igy reagálod le . Itt semmi más nem történt mint véleményt cseréltünk . Én személy szerint gazdasági vonalon dolgozom igy természetesen más a rálátásom a dolgokra . És akit te seggfejnek nevezel semmi rosszat nem szólt csak csupán a véleményét írta le és méghozzá nagyon megalapozottan . Valószinű én leszek a második seggfej . Ilyen titulust még ugyse kaptam ..-)))
34. 2325947e75 (válaszként erre: 28. - 9242a6388c)
2009. nov. 25. 10:19
Szia nagypanka, igen, egyetertek veled. Nagyon jo latni hogy vannak masok is az egeszsegugyben! Ahol voltam ott is hozzad hasonlo szellemben folyt a munka, tudtak kezelni ezeket a helyzeteket. Az en orvosom csucsfej ebben :-) a pluszpenzt privatban gyujti csak, peldaul mindig leszogezi hogy ezert semmilyen plusszjuttatas nem jar ha TBs helyen van. Hozzateszem mutet utan 3x is meglatogatott kulon pedig TBre mentem, reszletesen mindent elmondott, mig a foorvos a fizetos betegein atnezett. A hobolgo, tusko betegeket pedig meg a noverkek is helyre tudtak razni a normal mederbe siman szep szoval.
33. fbb53e1d99 (válaszként erre: 32. - 04d410066e)
2009. nov. 25. 10:14
köszönöm:)
32. 04d410066e (válaszként erre: 27. - 2325947e75)
2009. nov. 25. 10:13
A cikkíró befizetéséből kötve hiszem, mivel már évek óta nem dolgozik...
2009. nov. 25. 10:11

"EN elgondolkodnak hogy honnan kapod a fizudat. Tobbek kozott a cikkiro adobefizeteseibol. Ez a teny."


de nagy seggfej vagy te!nem pazarlom az időmet tovább rád, úgyhogy lehet hanyagolni...pápá...


Ja...a fizetésemet meg hálásan köszönöm az adófizető állampolgároknak!-:)

2009. nov. 25. 10:09
mélyitik
29. e12ac2bb5c (válaszként erre: 27. - 2325947e75)
2009. nov. 25. 10:08
Nagyon örülök,hogy fiatal korod ellenére tisztán látod a helyzetet .Ebben a hozzászólásban benne van minden .
28. 9242a6388c (válaszként erre: 27. - 2325947e75)
2009. nov. 25. 10:08

Az orvosok szerintem azért nem fórumoznak, mert köti őket az orvosi titoktartás!!:) DE!!! Hidd el rengeteg, áskálódó, rosszindulatú beteg is van!!! 2o év alatt eleget láttam (neurológián dolgoztam, sokszor volt pszichiátriát igénylő betegünk)... DE soha nem bántottam meg beteget, és azt beteget, aki betegsége miatt viselkedik "rosszul", (pl:fóruminditó)máshogy kell kezelni... Ezt mondhatom az össze kollégám nevében...De a beteg nem igy éli meg, nem igy látja, ezért születnek ezek a cikkek, + vannak olyan eü-i dolgozok, orvosok , nővérek akik sajnos még tovább mélxitik ezt a rossz hangulatot, nem megfelelő viselkedésükkel!!!

DE nem minden ápoló és orvos ilyen, de mindig a rossz hir előbb jut el a médiába, és ez által a emberekhez.

2009. nov. 25. 09:58

baromijokedv!


Igen, azert fizetem az adot hogy aki nem fizeti/nem tudja fizetni azt is ellassak - ezt hivjak EMBERI MINIMUMNAK. Nemcsak elfogadom ezt, hanem ez a lenyege a kozossegi ellatasnak. Vagy akkor legyunk USA ahol ha nincs maganTBd kipakolnak az utcara. Ne mondd hogy soha, mert lehet olyan hogy te kerulsz ilyen helyzetbe.


Igen, ha beteg vagyok, vagy netan fertozo igenis kotelessegem a tobbiek erdekeben is orvoshoz menni ahol kijelolt korzetek vannak. Ez nem keznel van, nem privat, hanem azert fizetjuk hogy rendelkezesre alljon. Nem ajandekkent kapjak a korzetik az allami penzeket, hogy na majd ellatjuk azt aki minket valaszt...


A politikat te emlitetted.


Legkozelebb majd kameraval rogzitjuk ha kernek penzt, csak neked, jo, hogy elhidd van ilyen. Visszaterve a boltos esetre a maganszferaban szigoruan szabalyzott, nalam peldaul szerzodesben kotott hogy mekkora osszegu ajandekot fogadhatok el beszallitotol es igenis szamonkerik a hozzaallasomat a vevokhoz, a pultost pedig ha bunko es elhajtja a fizetos vevoket a fonoke fogja kirugni.


Es igen, minden allamilag finanszirozott oktatasra a penzt a kozos adobevetelbol fedeztunk. Kepzeld: en is allamira jartam, az enyemet is ti alltatok es most en fizetem az utanam jovoket. Ha a fiad allamira es nem fizetosre jart akkor az ovet is kozosen alltuk - fogadd el, az allami oktatas sem ajandek. Ugye nem jar a szaja a dokinak ha maganban nyugaton kell leraknia a diplomat es apuci allta vagy diakhitelbol fedezte. Ezt is lehet valasztani es akkor nem kell az alacsony allami juttatasokkal jonni.


Vajon elfogadnad-e ha a fiad azt mondja, hogy csokolom nem oltjuk el a hazat csak majd 30 perc mulva vagy adjon 50et zsebbe? Egyebkent inkabb a szomszed pajtat locsolgatjuk - mert annak tulaja fizetett. Talan latod a parhuzamot. Igen szomoru ha nem.


A stilusodat inkabb nem minositem.


Senki sem mondta hogy a cikkiro makulatlan, de senki sem vonhatja ketsegbe hogy az eremnek masik oldala is van. Nem zorog a haraszt... Meg nem lattam orvosokat forumozni hogy bunko betegek igy meg ugy... te igen? En sem forumozok hogy bunko vevoim igy meg ugy, pedig vannak olyanok. Vajon miert?


Rolad biztosra vettem hogy melyik oldalt kepviseled, tudom hogy erintett vagy, nagyban latszik a hozzaszolasaidon, de ha allami intezmenyben vagy: EN elgondolkodnak hogy honnan kapod a fizudat. Tobbek kozott a cikkiro adobefizeteseibol. Ez a teny.

26. e12ac2bb5c (válaszként erre: 24. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 25. 09:39
Jól gondolod tényleg nem Te és nem is én tettük le a 20 milliót . sajnos mindenki hajlamos elfelejteni,ahhoz,hogy fizetésed legyen azt ki is kell termelni . Na persze nem én és nem te termeled ki hisz nem termelő munkát végzünk . Hanem a lakatos,esztárgályos stb .Mi csak kis töredék vagyunk annyiban,hogy mi is fizetünk adót . A másik dolog ha tetszik hanem ahhoz,hogy tanulni tudjál és az orvos is ahhoz ezek az emberek kelletek nagyobb részt meg persze azok akik adót fizetnek . Ha nem tévedek az orvosi egyetem még mindig állami szférába tartozik, vagyis az adozókból kapják az támogatást . Sajnálom, de a fiad bérét is ki kell termelni valakinek . Sajnos ezekről mindig megfeledkezünk.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook