Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gazdasági alapfogalmak és Fogyasztói magatartás keresletről kell írnom egy-egy dolgozatot fórum

Gazdasági alapfogalmak és Fogyasztói magatartás keresletről kell írnom egy-egy dolgozatot (beszélgetős fórum)


10. Amaunet (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. okt. 9. 21:50

A feladatok kifejezetten arra utalnak, hogy tanultatok közgazdaságtant(makro- és mikroökonómia). Szerintem a sulineten minden segítséget megtalálsz.


[link]


[link]

2021. okt. 9. 19:59
Ezek nagyon tág témák. Én is kérnék iránymutatást az oktatótól.
8. lmatyii (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2021. okt. 9. 18:22
Köszönöm, mindenképp!!
7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. okt. 9. 18:21

Csak ötletelek:

Gazdasági alapfogalmaknál pl. "Mérleg"-elemzés keretében a gazdálkodó szervezet stabilitásának vizsgálata

-a cég vagyonának és a saját tőke, idegen tőke alakulásának összevetése, (vevők-szállítók összevetése, hitelek, egyéb idegen pénzforrások jelenléte)

-Eredmény-kimutatás elemzése során az előző időszakhoz viszonyított eredmény változása a különböző mutatószámokkal: ár-, érték-, volumen-indexek segítségével


A "Fogyasztói magatartás és a kereslet" alakulásánál mindenképpen az ár-érték összevetése, az átlagos jövedelem alakulásával összevetni.


Majd azért írd meg, hogyan döntöttél, hogyan építed fel. Milyen témakörök mellett döntöttél.

6. Kacsahercegno (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. okt. 9. 18:17
Esetleg az oktatót is megkérdezheted, szokott lenni konzultációs lehetőség, vagy csak írj neki egy emailt és kérd meg hogy adjon egy kis útmutatást. Általában egy kérdés a csoporton belül többekben felmerül, mert mondjuk nem egyértelmű a követelmény. Szóval van esély hogy más is kérdezte, és az oktató inkább egy köremailben leírja a részleteket, és ezzel másoknak is szívességet teszel. :-)
2021. okt. 9. 18:16

Szerintem itt találsz inspirációt:


[link]

4. 9370250d08 (válaszként erre: 3. - Lmatyii)
2021. okt. 9. 18:01

Mi a követelmény?


Terjedelem, irodalomkutatás, vagy saját gondolatok megosztása.


A többiek miről írnak és hogyan?


Mindenképpen a csoporttársaimtól merítenék ötleteket, vagy felsőbb évesektől, az még jobb, mert nekik van már tapasztalatuk az oktatóval és a tárggyal is.

3. lmatyii (válaszként erre: 2. - 9370250d08)
2021. okt. 9. 17:58
Még semmin, annyi tanulni valóm van, hogy nem jut rá időm.
2. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Lmatyii)
2021. okt. 9. 17:56

Szia!


Min gondolkoztál, van már vmi ötleted a témákban?

2021. okt. 9. 17:47
Sziasztok! Pénzügyi-számviteli ügyintézői szakon vagyok. Egy kis segítséget szeretnék kérni, kaptam két házi dolgozat feladatot amiben, a “Gazdasági alapfogalmak”-ról és a “Fogyasztói magatartás és kereslet”-ről kell írnom. Szerintetek miről kellene írnom? Nem a megoldást kértem csak ötleteket, hogy hogyan tehetném jobbá a két dolgozatom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook