Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az igaz, hogy csak gyes után kötelesek visszavenni a munkahelyemre, gyed után pedig csak akkor kell visszavenniük, ha akarnak? fórum

Az igaz, hogy csak gyes után kötelesek visszavenni a munkahelyemre, gyed után pedig csak akkor kell visszavenniük, ha akarnak? (tudásbázis kérdés)


9. Alkia (válaszként erre: 6. - Ministry)
2011. jún. 21. 14:32
De én gyed után mennék akkor még 1 évig védet vagyok és a helyemen csak megbízási szerződéssel dolgozhatnak ugyebár? Ezeket tudom csak azt nem,hogy gyed után mondhatja-e azt hogy most nem vesz vissza csak gyes után?Főleg a leírtak fényében.
2011. jún. 21. 09:52
Visszamenőleg is kifizetik a Gyest, emiatt ne aggódj!
2011. jún. 21. 09:50
2011. január 1-től Gyes folyósítása mellett legfeljebb heti 30 órát meg nem haladó időtartamban vállalhatsz munkát. A visszatérési szándékot be kell jelenteni a munkáltatónál írásban. A visszatérés az esedékesség évétől eltérő felhalmozott szabadságok kiadásával kezdődik. A gyermek 3 éves kora előtt munkát végző szülővel munkáltatói rendes felmondás nem közölhető, amennyiben a munkavégzés mellett Gyes folyósításban is részesül, és ez akkor is fennáll, ha a szülő nem igényel, vagy nem jogosult Gyesre, vagyis nem feltétel a Gyes folyósítás. Tehát, dolgozhatsz teljes munkaidőben, ha lemondasz írásban is a Gyes-ről! A munkáltató köteles visszavenni!
6. Ministry (válaszként erre: 5. - Alkia)
2011. jún. 21. 09:39

Nem, ez így működik.

Férjem ilyen ügyekkel is foglalkozik, sajnos.

Ma az a szomorú valóság, hogy miután visszamentél dolgozni, kiadják a szabid, ami több mint 30 nap, és miután mennél dolgozni, már nem vagy védett, és nyugodtan kirúghatnak. :(

5. Alkia (válaszként erre: 3. - Ministry)
2011. jún. 21. 09:30
Ezt a verziót még nem hallottam,ez így is működhet?
2011. jún. 21. 09:16

Szerintem kötelesek visszavenni a gyerek 3 éves koráig bármikor ha jelzed, hogy visszamennél de úgy tudom ha visszamész 30 napig vagy védett utána elküldhetnek.

A gyes igénylésnek viszonylag gyors az átfutása, igényeld meg és július elején már töredék hónapra kapni fogod.

2011. jún. 21. 09:14

Kötelesek visszavenni.

Az már más kérdés, hogy ki fogják adni a szabid, majd amikor lejár, közlik, vettek már fel a helyedre mást, így már nem kell alkalmazniuk.

2011. jún. 21. 09:13
Ez jó kérdés, engem is érdekelne, ha valaki érdemi választ tudna adni
2011. jún. 21. 09:09
Sziasztok!Tudom sok ilyen fórum van keresgéltem is a választ a problémámra,de nem találtam,hátha valaki tud segíteni. 2007-től dolgoztam 2011.06.24-én lejár a gyed-em 2011.május 8-án jeleztem írásban és szóban egyaránt visszatérési szándékomat(bolt.vez.).Választ csak szóban kaptam,hogy minden rendben visszamehetek igaz másik üzletbe és alacsonyabb munkakörbe mert abba az üzletbe nincs hely ahonnan eljöttem.Én hajlandó lettem volna a kompromisszumos megoldásra is.DE 2011.06.20-án este felhívtak 21-én mentem volna a szabim kiíratni,hogy ne menjek szabit íratni,mert csak gyes után kötelesek vissza venni gyed után csak akkor kell vissza venniük,ha akarnak ez csak egy lehetőség nekik de nem kötelesség.Ez tényleg így van?Az a baj ezzel ha esetleg így van,hogy én nem igényeltem meg a gyes-t sem és ha tudom hogy nem vesznek vissza akkor munkát keresek,mert nem tehetem meg még egy hónapig sem hogy itthon legyek 25000.-ft-ért,de most még azt sem kapok amíg nem fut át a gyes intézése.Van ilyen hogy gyed-em lejárta előtt 4 nappal közlik,hogy bocs,de mégse.Írásban semmi választ nem kaptam. Tudja valaki,hol találok erre választ.(fórum,ingyenesen hívható infó vonal)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook