Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyed után, az új jogszabály szerint kötelesek -e visszavenni, és védve vagyok a gyerek 3 éves koráig? fórum

Gyed után, az új jogszabály szerint kötelesek -e visszavenni, és védve vagyok a gyerek 3 éves koráig? (tudásbázis kérdés)


10. irgum-burgum (válaszként erre: 1. - Dallam'75)
2012. jún. 14. 06:21
Szia!Én is megyek/mennék vissza szeptemberben,mondjuk én nagy cégnél dolgoztam,és ezt a választ kaptam:kötelesek vagyunk visszavenni,de nem biztos,hogy ide,ha itt nem lesz hely,kötelesek máshova elhelyezni.A másik pedig,szerintem a munkáltató tudja,hogy gyes mellett csak 6 órában lehet dolgozni.Remélem sikerül visszamenned.
9. dallam'75 (válaszként erre: 4. - Torkos)
2012. jún. 13. 20:21
én is ettől tartok...
2012. jún. 13. 20:21
2012. jún. 13. 20:20

fizetés nélküli szabadság jár, de az nincs benne, hogy kötelező foglalkoztatni

(vagy nem találtam meg)

2012. jún. 13. 20:20
130. § A munkavállalónak gyermeke személyes gondozása érdekében - a 128. §-ban foglaltakon túl - fizetés nélküli szabadság jár a gyermek tizedik életéve betöltéséig a gyermekgondozási segély folyósításának tartama alatt.
2012. jún. 13. 20:19

38. A felmondás


65. § (1) A munkaviszonyt mind a munkavállaló, mind a munkáltató felmondással megszüntetheti.


(2) A felek megállapodása esetén - legfeljebb a munkaviszony kezdetétől számított egy évig - a munkaviszony felmondással nem szüntethető meg.


(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt


a) a várandósság,


b) a szülési szabadság,


c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §),


d) a tényleges önkéntes tartalékos katonai szolgálatteljesítés, valamint


e) a nő jogszabály szerinti, az emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelésének, de legfeljebb ennek megkezdésétől számított hat hónap


tartama alatt.

128. § A munkavállaló gyermeke harmadik életéve betöltéséig - a gyermek gondozása céljából - fizetés nélküli szabadságra jogosult, amelyet a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban kell kiadni.


ezek vannak,

2012. jún. 13. 20:10
Én ugy tudom nem kötelesek visszavenni. Egy koleganőmet januárban nem vették vissza, közölték, hogy majd ha a gyerek 3 éves lesz. :(
2012. jún. 13. 15:22
Arra gondolsz, hogy olyan munkakört ajánlanak fel, amit nem fogadok el, kvázi belekényszerítenek a felmondásba?
2012. jún. 13. 15:20
Általánosságában igen, igen és igen, de kiskapuk mindig vannak.
2012. jún. 13. 15:08

Sziasztok!

GYED után mennék vissza dolgozni. Kérdés az új jogszabály szerint kötelesek -e visszavenni, és védve vagyok a gyerek 3 éves koráig? Illetve kérhetek részmunkaidőt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook