Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az ideális testsúly tanulható fórum

Az ideális testsúly tanulható (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az ideális testsúly tanulható

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2010. jan. 6. 10:57

„A szív izomzatával vagy a belső szervek simaizmaival ellentétben a vázizmok tudatos kontroll alatt állnak. Ők adják az energiát a járáshoz, a tánchoz, a zongorázáshoz, hogy felemeljünk egy teli szatyrot vagy hogy megsímogassunk egy kutyát.


A főbb vázizmok:

- Körkörös szemizom : a szemet nyitja és csukja

- Deltaizom : a vállat mozgatja

- Csuklyás izom: a fejet tartja és a vállat mozgatja

- Bicepsz: a könyököt hajlítja

- Tricepsz: a kart és a könyököt feszíti

- Mély, ujjakat hajlító izom ( az ujjakat mozgató izmok közül több is az alkarban van, és a kézben futó hosszú, vékony inakkal kapcsolódik az ujjcsontokhoz. Ha az izmok az ujjakban volnának, drasztikusan veszítenénk kézügyességünkből)

- Nagy mellizom: a kart húzza a test felé és keresztben át a mell előtt

-Széles hátizom: a kart forgatja és húzza hátra

-Nagy farizom: a combot nyújtja és forgatja járás és mászás közben

- Szabóizom: a testet a csípőben hajlítja, kifelé forgatja a csípőt és a térdeket

- Hamstring-csoport: a csípőt kinyújtja, a térdet behajlítja

-Négyfejű combizom: behajlítja és kinyújtja a lábszárat


Mindegy, hogy egy izom többszázezernyi rostból áll, mint az erős combizom, vagy csupán néhány százból , mint a szemmozgató izmok esetében, mindenképpen azért van , hogy dolgozzon. … Az izmok akkor egészségesek, ha mozognak. Ha valaki nem mozog, izmai gyorsan visszafejlődésnek vagy sorvadásnak indulnak. Tömegét tekintve a test 25-30 %-a lehet vázizom, és ennek az izomtömegnek akár a háromnegyede is elveszhet, ha az egyén hosszú időre ágyba kényszerül, vagy ha idegi sérülés miatt lebénul.

A rendszeres testmozgás ezzel szemben nemcsak az izomrostok méretét növeli, hanem teljesítőképességüket is. Még a könnyű, de rendszeres testmozgás is növeli az izomrostot tápláló erek számát, így fejlődik a tápanyagokat, oxigént és bomlástermékeket szállító hálózat. …

Az ülő életmód gyakran elhízáshoz és az izmok erejének és egészségének meggyengüléséhez vezet. Ha nem használjuk hasizmainkat, elgyengülnek, ami krónikus hátfájást és más betegségeket okozhat. Amint az izomtömeg helyét zsír foglalja el, a test kevesebb támasztékot kap, így a teher nagy része az izületekre-térdre, bokákra- nehezedik .”

2010. jan. 6. 10:56

„Az izmok három fajtája


Bár a bőr a legnagyobb egybefüggő szervünk, a test legnagyobb részét az izmok alkotják. Egy felnőtt férfi testtömegének nagyjából 40 %-a izom, egy átlagos nőé kb. 10%-kal kevesebb.

A test izmait funkciójuk alapján 3 csoportra oszthatjuk. A szívizom csak a szívben található meg, míg a simaizmok az ereket és olyan üreges belső szerveket vesznek körbe, mint a gyomor, a húgyhólyag vagy a belek.

A harmadik és legnagyobb csoportot a találóan elnevezett vázizomszövet alkotja, ez építi fel azokat a csontokhoz kapcsolódó izmokat, melyek az izületeket és a testrészeket mozgatják.

Minden izomtípust hengeres sejtek alkotnak, és mindegyiknek megvan az a tulajdonsága, amit a testnek semmilyen más szövete nem mondhat magáénak : az izomsejtek képesek arra, hogy inger hatására összehúzódjanak. Ha a jel megérkezik, az izomsejt belsejében bonyolult módon elrendezett részeket a „proteinmotorok” közelebb húzzák egymáshoz. Ilyen módon a sejt erőt fejleszt, amely milliónyiszor megsokszorozva megmozdít egy testrészt, pl egy kart vagy egy lábat, vagy valami más anyagot, pl szív által pumpált vért. Ha az összehúzódás véget ért, minden sejt, s végül a teljes izom ellazul. A szívizomsejtek összehúzódása is így biztosítja a szív életfenntartó ritmikus lüktetését.”

2010. jan. 6. 10:54

Ja és azt még elfelejtettem mondani, hogy tornáztam ám hétfőn és ma megint fogok (2 naponta fogok)


Gyöngyi neked ugye hétvégén lesz a tanfolyam folytatás:) Mit tudni a résztvevőkről? Hogy haladtak az elmúlt 1 hónapban. Persze csak akkor írd meg ha publikus, meg persze ha lesz időd, mert gondolom mostanság arra is készülsz: Sok sikert hozzá:)


Bemásolok ide néhány dolgot most az izomról 8 úgy halad ez a könyv hogy kívülről befelé, eddig volt a bőr, most az izmokról van szó)Próbáltam olyanokat kimazsolázni belőle, ami ide is kapcsolódik. Írtad, hogy veletek is volt egy gyógytornász lány és szoktatok mozgolódni is, na meg hogy a te módszered 3. pillére is a mozgás.

2010. jan. 6. 10:28

Sziasztok:)


Ha valakinek van valódi tapasztalata barnarizs főzés ügyben légyszi segítsen. Múltkor főztem barnarizst. Nem olyan tasakos gyorsrizsről van szó, hanem 1 kg-os kiszerelésben kapható. Na ebből próbáltam főzni kb 2 csészényit, kétszeres mennyiségű vizben ( tehát 4 csészényi víz) Na ebből aztán az lett, hogy ezt mindet fel is szívta de még mindig nagyon kemény volt úgyhogy még öntöttem rá bőven, de az is elfogyott róla, és kb 1,5 órán keresztül főztem ( még egy pörkölt is megfől ennyi idő alatt ) de a rizs még mindig olyan volt mintha apró kavicsokat rágcsálnék. Aztán már feladtam a dolgot.

Aztán olvastam neten, hogy a barnarizst is be kell áztatni főzés előtt, mint mondjuk a babot meg a lencsét. Másik helyen meg azt olvastam, hogy be ne áztassuk a barnarizst, mert kiáznak belőle a hasznos dolgok és kiöntődik a lényeg az áztatóvízzel. Szóval mostmár végképp nem tudom hogyan kellene csinálnom, hogy ne 1 órán keresztül főzzem és a végén még ehető is legyen meg a tápanyagtartalma se a lefolyóban végezze.


Előre is köszi ha valaki tud tanácsot adni.

2010. jan. 6. 07:08
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
2010. jan. 5. 20:06

Kb éb is így vagyok a krémekkel.

Inkább iszom.

Sajnos a mh-en olyan légkondi van, amely amióta életre kelt, nem ismeri a arany-középutat, ezért télen muszáj kennem a bőrömet.

De én a gyógyszertárban kevert natúr dolgokban hiszek, de főként a vízben.

Nekem a táplálkozásom nagyon befolyásolja a bőrömet, nameg, hogy mennyit alszom és én is hiszek a lelkiállapotban.

1113. gólyahír (válaszként erre: 1112. - Bányai Gyöngyi)
2010. jan. 5. 16:27

Gyöngyi, én pont ugyanígy gondolom, hogy a bőr állapota belülről fakad főleg. Lehet hogy vannak nagyon szuper krémek amik jók, én nem vitatom, de én sem szoktam magam rendszeresen, mondjuk napi szinten kenegetni.Ilyen téli időszakban szoktam a kezemet krémezni, mert ha elfelejtek kesztyűt venni a hideg miatt gyorsan kiszárad esetleg még be is repedezik. Meg szoktam néha a számat, de nem jellemző. Ha iszok elég folyadékot nem szárad ki a szám, ha meg mégis, olvastam valahol hogy a méz is jó rá és ki is próbáltam.

Egyszer olvastam valahol egy nem túl biztató cikket a kozmetikumokról és azóta eléggé szkeptikus vagyok sajnos még a napvédő szerekről sem írtak jókat. Na még azt szoktam használni, ha nyáron vízpartra megyünk. És ennyi. Van testápolóm de napi szinten nem használom. Ha veszek valamit olyat választok ami inkább természetes alapanyagokból készült.De csak akkor kenem magam, ha szükségét érzem, de mostanában elég a jól hidratáló tusfürdő. Pont ugyanezt vettem észre bizonyos testápolókról amit írtál, hogy "azt vettem észre, hogy a bőröm szinte függővé vált tőle. Tehát sokkal jobb nem lett, viszont, ha abbahagytam, akkor sokkal rosszabb lett, mint egyébként. Aztán pár nap múlva helyreállt az egyensúly."

1112. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1110. - Gólyahír)
2010. jan. 5. 15:09

Tényleg nagyon érdekes ez a bőr téma. Be kell, hogy valljam nektek, hogy én gyakorlatilag soha nem szoktam kenegetni magam. Csak akkor, ha kifejezetten kell. Pl. kismama-koromban volt olyan száraz a bőröm, hogy akkor elengedhetetlen volt a testápoló használata. De aztán megint leszoktam róla. Néha azért kivételt teszek. :)

Az arcomat is nagyon-nagyon ritkán kenem be. Egy időben kentem egy nagyon jónak számító krémmel. De azt vettem észre, hogy a bőröm szinte függővé vált tőle. Tehát sokkal jobb nem lett, viszont, ha abbahagytam, akkor sokkal rosszabb lett, mint egyébként. Aztán pár nap múlva helyreállt az egyensúly. Ezért leszoktam az arckrémről. De lehet, hogy már itt lenne az ideje, hogy valamit azért találjak magamnak, csak hát annyi rosszat lehet ezekről is hallani.

No, most lehet, hogy nagyon megbotránkoztató dolgokat árultam el itt magamról, de hát ez az igazság. És egyébként meg nagyon hiszek abban, hogy a bőrünk állapota a belő állapotunktól függ. Leginkább a táplálkozástól, a szervezetben lévő méreganyagok mennyiségétől.

2010. jan. 5. 08:40
Szóval lényeg a lényeg, vigyázni kell a bőrünkre is. Most az jutott még eszembe, hogy pl amiket használunk ruhákat egy idő után kibolyhozódnak, kikopik az anyag. Nekem volt egy farmerom ami ugye viszonylag erős anyag, de még az is úgy kidörzsölődött a combom belső oldalán, hogy végül lukas lett.( Na mondjuk ehhez ugye az is hozzájárult hogy vastag a combom és összeért) De az a farmer nem fog magától újra regenerálódni, szóval tényleg döbbenetes a bőr, hogy akár 80-90 évig is elvan rajtunk. Igaz hogy öregszik, de azért bírja a strapát :)
2010. jan. 5. 08:29

Sziasztok!


Hát nagyon örülök, hogy tetszett a bőr téma mindenkinek. Már tegnap kezdtem azt hinni, hogy itt maradok magamnak a bőrrel, meg a szőrrel, hogy senki nem reagál:P

Az érdeklődésre való tekintettel, még egy kis infó:


„Ostrom alatt a bőr


A bőrt betegségek százai érhetik, ám nagyszerű öngyógyító tulajdonságokkal rendelkezik, így pl. egy életen át képes meggyógyítani a kisebb sebeket, horzsolásokat, vágásokat és kisebb égéseket. A felhám sérülése egy sor reakciót vált ki. A vérzés eláll, megkezdődik a helyreállítás, végül a sérült terület meggyógyul. Mindezek nélkül a test nyitva állna a felszínén tanyázó milliónyi baktérium és más mikroba előtt.

Hasonló veszélyt jelent a túlzott ultraibolya sugárzás, amely génmutációkat okozhat, illetve a dohányfüstben lévő toxinok. Az erős ráncosodás a hosszan tartó erős dohányzás eredménye, mely tönkreteszi a bőrben lévő kollagént és elasztint.

A melanin pigment segíti a bőrsejtek védelmét: amikor lebarnulunk, a melanociták melanintermelése megsokszorozódik. Hosszútávon azonban a lebarnulás tönkreteszi az elasztint, mely a bőr rugalmasságát adja, és ez gyakran az arcbőr mély ráncosodását eredményezi. Az ultraibolya sugárzás az immunrendszert is megviseli, és egy napfényben töltött nap előhozhat olyan fertőzéseket, mint pl. az ajakherpesz.

Ha túl sok időt töltünk napon, az leégéshez vezethet, mely megöli a bőr legfelső rétegének a felhámnak a sejtjeit. 1-2 napon belül az elhalt sejtek leperegnek vagy nagyobb darabokban leválnak.

A bőrrák a rákbetegségek egyik leggyakoribb fajtája. A rosszindulatú melanóma pl. a legveszélyesebb bőrrákfajta, mivel gyorsan átterjed más szervekre, még az agyban is áttétet képezhet.”

2010. jan. 5. 07:07
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
2010. jan. 5. 06:52

Jó reggelt,


Az utolsó komentem óta, csak szemel futoottam át a hozzászólásokat, igazából a bőr dolog volt, amit vizuálisan kiragadtam, valószínüleg pont nem véletlennül... :D Igérem végig olvasok mindent délután :-)

A bőrre visszatérve, hogy miért is az ragadt meg.

A karácsonyi, szilveszteri hacacáré óta, sajnos azt kell, hogy mondjam... :-), hogy 100%-osan tegnap étkeztem először (mármint a hozzám viszonyított 100%-ot értem, mert tuti vannak sokal jobb étkezők nálam :-)

Szóval leültem a gép elé, gondoltam gyorsan megnézem a Hoxát, a falon egy hatalmas tükör van pont vele szemben az asztal felett.

Amig betöltött a gépem, néztem a tükörben, hogy... :-) te jó isten, egy nap is mennyit számít az arcbőrömnek.

Ugyis nagyon problémás arcbőröm van, csak akkor tiszta, ha helyesen táplálkozom, iszom, és natur krémet használok.

Megint elaláltátok a témám :-)


Szép napot, igyekszem késő délután visszaolvasni :-)

1107. Katthy
2010. jan. 4. 21:56

Én most nagyon el vagyok havazva, nem igazán van időm visszaolvasni (se levelet írni, ne haragudj, gólyahír :S), de azért igyekszem :)


A francokat lassítja a szőrnövekedést a helytelen táplálkozást, legalábbis nem ott, ahol hasznát lehetne venni :P


De tény, rengeteget javult az arcom, amióta sok zöldséget és gyümit eszem. Bár a halolaj kapszula is jót tesz.

2010. jan. 4. 18:30

Igen, nekem is vannak olyan konkrét megfigyeléseim, hogy a táplálék minősége nagyon is szemmel láthatóan befolyásolja a bőröm állapotát.De az elfogyasztott víz mennyisége is. Az konkrét megfigyelésem, hogy ha nem iszom eleget, szédülök. Erre pár éve figyeltem fel.

A másik megfigyelésem az arcomon, hogy ha valami bajom van, akkor az orrom övétől a szám sarkáig lévő ránc elmélyül. Ez fájdalomráncnak nevezem.

2010. jan. 4. 18:26

Kedves Gólyahír!

Nagyon köszönöm az idézeteket. Nagyon jó ezeket olvasni azért is, mert ezek is megerősítenek abban, hogy a testünk végtelenül csodálatos dolog. Egyszerűen ha belegondolunk, csak abba, amit ideírtál, szédítően nagyszerű.


Tehát változatlanul állítom, hogy nem igen jó dolog, ha belepiszkálunk ebbe a "csodagépezetbe". Biztosítsunk csak neki minél jobb működési feltételeket, és jól fog működni.

2010. jan. 4. 08:37

Nah, ez az utolsó mondat kicsit megzavart engem, Katthy mit szólsz, a helytelen táplálkozás lelassítja a szőrnövekedést:) Szóval ha helytelenül táplálkozunk, ezzel kiváltjuk a gyantázást. Ha meg helyesen táplálkozunk beszőrösödünk ???:P

Viccet félretéve, bízzunk benne, hogy ez a rész arra vonatkozik, hogy a helyes táplálkozás következtében szép, dús és egészséges hajunk lesz, és a más részeken lévő szőrre nem vonatkozik:D


De most teljesen komolyan, megfigyeltem, hogy ha több gyümölcsöt és zöldséget eszek, és kellő mennyiségű folyadékot fogyasztok akkor sokkal szebb a bőröm, és a hajam is jobb minőségű, nem töredezik úgy stb.. Szóval minden összefügg mindennel. És tényleg a táplálkozás milyensége, meg a folyadék milyensége sok más részünkre is hatással van. Gondoljunk csak bele milyen torzulásokat meg betegségeket okozhat a szennyezett víz, vagy a hiányos táplálkozás. Nem véletlenül vannak olyan mondások, hogy az leszel amit megeszel, vagy valami ilyesmi. Hiszen abból építkezik a test.

Nem akarok én nagyon tudományoskodó lenni, csak úgy józan paraszti ésszel megérteni dolgokat, és úgy gondoltam, hogy ilyen idézetek kapcsán beszélgethetünk ilyenekről is, hogy kinek mi a tapasztalata, ötlete pl fogyás vagy hízás kapcsán mit tapasztalt a bőrével, hajával kapcsolatban. Ugye nagy súlyvesztésnél az is kérdés lehet, hogy a bőrünk hogyan bírja majd követni a változást, hogy azért ne legyen túl szánalmas a látvány. Ha valakinek vannak ilyen jellegű tapasztalatai, tanácsai itt is meg lehet osztani másokkal:)

Aztán meg tényleg minden porcikánk hozzájárul az egész-ségünkhöz, a jól-létünkhöz amit Gyöngyi is mindig hangsúlyoz, szóval ezért gondoltam, hogy ilyen témák is jöhetnek, és ezzel még nem lógunk ki annyira a sorból, ha ilyesmikről írunk, beszélgetünk.

De ha tévedek, csak szóljatok rám nyugodtan.

2010. jan. 4. 08:35

"Az embert a bőre védi meg a külső környezettől, mégpedig nem is akárhogyan. A bőr erős, rugalmas és tartós. A bőr a legnagyobb szervünk. Egy felnőtt ember bőre nagyjából 2,5 négyzetméter és mintegy 4 kg-ot nyom. Feladata jóval több, mint pusztán a test takarása. Az emberi bőr egész életen át tartó védelmet nyújt mindenféle kisebb sérülés és horzsolás, minden testbe behatolni igyekvő baktérium, a testet érő káros vegyszerek, a napsugárzás és a levegő szárító hatásai ellen. A bőr adja át a kedves, a barát, a gyermek érintését. A legmeglepőbb talán az, hogy mindezeket a szolgálatokat egy olyan szerv nyújtja, mely a legtöbb helyen nem vastagabb egy papírlapnál.

Az ember bőrének felső rétege a hám, egy vékony de erős szövet. Ez alatt helyezkedik el a rugalmasabb irha, mely mirigyeket, szőrtüszőket, ereket és idegeket tartalmaz.

A testünkben a legtöbb zsírt a bőralja, az irha alatti szövet raktározza.

A bőr felszíne folyton megújul. Az újonnan születő sejtek a hám mélyéből egyre felfelé nyomják az öregebbeket. 4-6 hét alatt szinte az egész hám kicserélődik. A kollagénből és elisztinből álló irha nehezen szakad és évtizedeken át rugalmas marad. Ahogy öregszünk bőrünk kollagént és vizet veszít. ….

A bőr nem pusztán fedi a testet, hanem olyan „függelékeket” –szőr, haj, köröm, veríték-és faggyúmirigyek- növeszt, amelyek erősebb védelmet, jobb szigetelést és más előnyöket nyújtanak. A haj, a kéz és a láb körmei mind a bőr külső rétegéből, a hámból erednek és keratinbó fel. Ez a rendkívül kemény, tömör és rostos fehérje ellenálló, nem egykönnyen törik vagy szakad el. A főleg keratinból álló szőr, tömegéhez képest a test legerősebb anyaga. Teljesen csupán az ajkak, a tenyér és a talp szőrtelenek.

Egy átlagos emberi fejen mintegy 100.000 hajszál található, s ezek mindegyike a fejbőrben lévő saját hajhagymából nő ki. A hajnövekedést a hormonok, a táplálkozás, az öregedés és más tényezők befolyásolják. A tesztoszteron serdülőkorban serkenti a szőrzet növekedését, míg a helytelen táplálkozás lelassítja."

2010. jan. 4. 08:28

"Egy embert kb.60 trillió sejt alkot, melynek mindegyike részt vesz az életet fenntartó biokémiai nagyüzemben. A sejtek működése dinamikus: szabályozó utasításokat hordoznak, energiát használnak fel, képesek reprodukál. Újrahasznosítható vagy megsemmisítő összetevőkre bontják az anyagokat, méregtelenítik a káros anyagokat. ... A csillós sejtek pl. a tüdőbe vezető úton megkötik a belélegzett port, piszkot….. A sejtvázat fehérjeszálak alkotják, melyek a sejt különböző részeinek nyújtanak fizikai támasztékot.

…..

A sejtek 4 alapvető szövetfajtát alkotnak

-hámszövet

-izomszövetek

-kötőszövetek

-idegszövetek

A szövetek szervekké állnak össze, a szervek pedig szervrendszerekké (pl: keringési rendszer, idegrendszer, izomrendszer, emésztőrendszer stb..)


A kötőszövet megerősíti, rögzíti és összeköti a test különböző részeit. Egyik legfontosabb alkotóeleme egy erős fehérje, a kollagén amely meggátolja a szalagok könnyű szakadását és erősíti a porcokat. Az elasztin szintén a kötőszövetet alkotó fehérje, de rugalmasabb, ezért könnyebben nyújthatóvá teszi a szöveteket (pl a tüdőben)"

2010. jan. 4. 08:22

Sziasztok :)


Én most nem küldtem újévi jeleket senkinek, de ezúton most küldök mindenkinek egy mosolygást :O)


Nagyon szép verseket is írtatok ide, én nem tudok ilyeneket, de egy sms szöveget idemásolok:


Legyen az új év csendes, mint a szív dobbanása.

Legyen békés, mint a hó hullása.

Legyen az újév boldog , mint a gyermek kacagása

S teljesüljön szívetek minden kívánsága!


BOLDOG ÚJÉVET NEKTEK !


Ezen kívül most hogy ráértem otthon, kiírtam néhány dolgot word-be abból a bizonyos emberi testes könyvből, és most hoztam magammal pen drive-on szóval majd mindjárt berakok ide néhány szösszenetet :)

2010. jan. 4. 05:59
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
1099. 809c62b982 (válaszként erre: 1097. - Bányai Gyöngyi)
2010. jan. 3. 14:32

Hát valszeg, hülén halok meg. Sosem fogom megtudni mi a gerenda rejtélye.Bár úgy vélem ha valaki a netre dobja a bánatát, akkor mint a vlóságban is, lesz aki másként gondolja. És még egy, ha valaki felhúzott orral, önmagáért nem áll ki sértődötten mutaja a hallgatással hogy ő a szegény meg nem értett mártir.... az tényleg mártir lesz . Azt csinál magából.

Amúgy a legjobb barátnőm legjobb tulajdonsága hogy soha nem hagyja helyben a hülyeségeim , és nem ringat abban ha valami helytelen dolgot teszek, akkor az úgy ok. És én sem szeretem ha valaki aki hozzám tartozik belesüllyed az önsajnálatba.

Mivel Erika válaszra sem méltat,( legalább a gerenda ügyében, a köldökzsirnór talán nem publkus:)))))) így én lezártnak tekintem magam részéről a kérdést.Amúgy amit leirtál teljesen igaz, de a nem kommolok nem megoldás.:)

2010. jan. 3. 05:57
Jó reggelt, szép napot mindenkinek! :)
2010. jan. 2. 21:20

Tegnap elkezdtem egy választ Ericikának, de akkora volt a forgalom itthon, hogy nem tudtam bejezni. De elmentettem, s most befejeztem, és idemásolom, hogy „kárba ne vesszen” :)


Íme:

Szálka és gerenda ügyben már nem emlékszem tisztán, hogy miről volt szó, de ha fájt, vesszen is a múlt homályába. Nekem ilyesmi ügyben mindig nagyon bejönnek az NLP-s előfeltevések.


A kedvencem ugye:

"A térkép nem a terület".

Azaz, ha két ember között nézeteltérés van, annak az a leggyakoribb oka, hogy azon a ponton nagyon elérő „térképpel” rendelkeznek a valóság azonos darabjáról. A vitát és nézeteltérést úgy lehet elsimítani, ha van hozzá türelem és mindkét fél részéről akarat, hogy mindketten "gazdagítsák a térképüket" (szerezzenek minél több ismeretet a másik nézőpontjából is az adott témában).


És ezt azzal a másik NLP-s előfeltevéssel lehet megtámogatni, hogy a "Viselkedés jó szándékú". Azaz, az adott pillanatban azt látta a legjobbnak az illető, amit éppen tett. De ha más választási lehetőségre talál, akkor jobban is dönthet majd, mert „minél több választási lehetőségünk van, annál jobb.”


Aztán az is fontos, hogy a "rugalmasság lényeges". Azaz, nem köpönyegforgatás az, ha új információk birtokában új döntést hozunk. Ez bölcs dolog.


No, és még folytathatnám, de talán ennyi elég is belőle egyszerre. A lényeg, hogy a fájdalmaknak is megvan a maguk tanítása, és néha ráadásul olyan fontos lecke, amit könnyebben meg sem értenénk. És mindent elsimít előbb-utóbb a Szeretet. (Lásd a naplóm.)

1096. Bányai Gyöngyi (válaszként erre: 1095. - 85055abb64)
2010. jan. 2. 20:57
Előttünk még egy vasárnap. A gyerekek még itthon vannak a holnapi ebéden. Ez nálunk "ipari mennyiségű" kaját jelent. :)))
2010. jan. 2. 19:01

Sziasztok,


Végre elfogyott minden a hűtőből, már ideje volt :))))))))

2010. jan. 2. 06:52
Jó reggelt, szép napot mindenkinek!
1093. 85055abb64 (válaszként erre: 1085. - Gólyahír)
2010. jan. 1. 18:55
tudom, hogy ez hülyeség, de én akkor éreztem gyakorlatban is, hogy milyen rend van odabent, amikor gyomortükrözésen voltam :D
1092. 85055abb64 (válaszként erre: 1091. - 809c62b982)
2010. jan. 1. 18:52

Nem akarok beleszolni, valószínüleg azért nem írta le eddig sem, mert nem szeretné, másrészt ez nem az a fórum.


Kicsit visszatérve: ne keseredj, minden helyre hozható, ha valaki akarja. Nem lennénk emberek, ha nem lennének konfliktusaink :)

Én is szoktam a szeretteimmel veszekedni, amit persze megbánok, de hát ilyen a habitusom :))

1091. 809c62b982 (válaszként erre: 1090. - Ericika2)
2010. jan. 1. 18:37

Ezvalszeg én vagyok, nem volt rossz napom. Tényleg úgy vélem addig kell örülni a szeretteinknek mig élnek. Te úgy 50 fele vagy apud legalább 70 ha nem idősebb.Hidd el, ha meghalt a vitáknak, a köldökzsinór elvágásról:))))) annyira nincs értelme. De szíved joga miért sírsz éjszakákon át.....

És kérlek pontosits milyen gerenda meg szálka? Ezzel igy nem lehet mit kezdeni. A félreértések forrása, mindig a rossz kommunikáció.

Komolyan gondoltam minden leirt szavam, most is úgy vélem, nem éri meg veszekedni az apudal.De ird le miért jelentett neked az ekkora traumát. Várom ha meg akarod osztani....ha nem akkor gerenda velünk:))))))))

1090. ericika2
2010. jan. 1. 12:52

Boldog új évet mindenkinek.


(Egy kicsit fájt az a bejegyzés valakitől pár napja, de biztos neki sem volt jó napja. Avagy mi a helyzet a szálkával meg a gerendával???....)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook