Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az első babánkat várom és közben a férjemnek viszonya van. Mit tegyek? Volt/van valaki ilyen helyzetben? fórum

Az első babánkat várom és közben a férjemnek viszonya van. Mit tegyek? Volt/van valaki ilyen helyzetben? (beszélgetős fórum)


190. Miss Jane (válaszként erre: 188. - B598e4912b)
2016. nov. 7. 11:45
Nem csúszott be soha, védekeztem, de sajnos volt amikor rajtam kívülálló okból összejöhetett volna. Megtettem minden tőlem telhetőt, hogy ne foganjon meg a baba, nem tudom mit tettem volna, ha összejön. De mivel mindent bevetettem, hogy ne jöjjön össze, és alapvetően Apa nélkül nem szeretnék gyereket, így úgy gondolom abortusz lett volna, ha "becsúszik".
189. b598e4912b (válaszként erre: 185. - Ab61752c45)
2016. nov. 7. 11:42

örülök, hogy az én nevemet viseli :)

így ha férjhez megyek, a férjem egy harmadik fél bevonása nélkül tudja a nevére venni, vagy örökbe fogadni, esetleg nevét az anyakönyvi kivonatba felvezetni.

188. b598e4912b (válaszként erre: 186. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 11:40

oké védekezel, de becsúszik, vállalod az abortuszt?

és most mondhatsz bármit, de amíg nem vagy terhes, nem tudod, hogy biztosan, hogy elveteted-e vagy sem!

Én nem tudtam megtenni, képtelen voltam azután elvetetni, hogy hallottam a szívverését... gyenge fos vagyok, na. Jobban jártam volna anyagilag és új párt is könnyebben találtam volna...

187. Miss Jane (válaszként erre: 184. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 11:38
Vénlány: melyik kortól értelmezhető? Mikor "kaszálnak" el valakit, hogy így nevezzék?
186. Miss Jane (válaszként erre: 176. - B598e4912b)
2016. nov. 7. 11:37
Igen, én is. Tudod én másképp fogom fel a dolgokat. Inkább választom azt a lehetőséget, hogy ne legyen gyermekem, minthogy egyedül neveljem fel. Legalábbis megteszek minden telhetőt ennek érdekében.
185. ab61752c45 (válaszként erre: 173. - B598e4912b)
2016. nov. 7. 11:36
hát én is jártam ebben a cipőben.sokat gondolkodtam rajta,végül is a gyerekem az apja nevét kapta.jó viszonyban vagyunk,a lányom a féltestvérével is.
184. gribedli*** (válaszként erre: 175. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 11:35
Igen, amiről te beszélsz, azt hívták régen vénlánynak.
183. Miss Jane (válaszként erre: 164. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 11:34

Látod, ezek fogalom értelmezések. Én inkább tartos (csonka)családnak az egyedülálló anyát a gyermekkel. Egyik végpont a valóban egyedül élő (gyermektelen) single, a másik végpont a család (mindkét szülő+gyermek).


Közötte vannak az átmeneti "alakzatok". Pl.


Egyedül álló anya, apa

Özvegy

Kérdés lehet ha valakik csak házasok, vagy együtt élnek, akkor mi a helyzet, családnak minősülnek-e? Alaptörvény szerint a családi kapcsolat alapja a házasság (ha nincs gyermek), tehát két élettárs nem minősül családnak, ha nincs gyermek.


"Magyarország védi a házasság intézményét mint férfi és nő között, önkéntes elhatározás alapján létrejött életközösséget, valamint a családot mint a nemzet fennmaradásának alapját. A családi kapcsolat alapja a házasság, illetve a szülő-gyermek viszony."

2016. nov. 7. 11:30

Aki pedig a családi állapoton gondolkodik: nem nagyon érdemes.

A "szingli" nem rossz fogalom, mert nem szolgáltat információt az okról, de mégis beleérezzük, hogy az illető egyedül él. És nem hangzik olyan rosszul, mint a régebbi magyar fogalom, hogy "Egyedülálló".

Én pl. kapcsolat felől nézve egyedülálló, hivatalosan pedig özvegy vagyok, de ez végképp rossz ízű szó a számomra, kinek mi köze az én történtemhez?

Mégis nem vagyok egyedül, mert a fiam velem lakik. Ez végül is bármikor változhat. Ő még fiatal.

Én is köthetnék kapcsolatot, nem zárom ki a lehetőségét. Ha ismerkedési mellékzönge szerepel a beszélgetésben, akkor azt írom-mondom, hogy nincs kapcsolatom.

181. gribedli*** (válaszként erre: 172. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 11:27

De ez neked miért bajod? Az ő bajuk, nem? Nem tehetsz semmit a szóhasználat érdekében mert mindenki ezt a szót használja.


Ha téged zavar, találj ki más szót rá, a többiek akkor is ezt fogják rá használni. Bajod, hogy valakiknek gyerekük van és életük során előfordul, hogy egyedül nevelik?


A szingli szónak pedig mi köze van az illető anyagi kötelezettségeihez? Semmi. Akik érintett, azok megkérdezik ezt a másiktól amikor ideje van, de mai értelemben, túlzásnak tartom, hogy ha valaki megiszik egy kávét valakivel, akkor kérje el előtte az adóbevallásától kezdve a családfája részletes elemzését. Erőltetett ez a dolog, nem?

180. c73db520ef (válaszként erre: 177. - Guruljka)
2016. nov. 7. 11:26
Ez es hasonlo sajnos egyre gyakrabban fordul elo.
179. b598e4912b (válaszként erre: 177. - Guruljka)
2016. nov. 7. 11:25
uhh, ezt még olvasni is nehéz, nemhogy átélni :)
2016. nov. 7. 11:25

Az en ertelmezesemben az igazi szingli gyermektelen hajadonfogalmat fedi.

Az mas kerdes, hogy elvaltkent egyedulallo (ferfi nelkul), tavol elo felnott gyermekkel.

A magyar nyelvben vannak nagyon pontos kifejezesek, csak azokat sokan mar elfelejtettek.

177. Guruljka (válaszként erre: 153. - B598e4912b)
2016. nov. 7. 11:24

Akinek nehéz lehetett lapot címezni, az a szemközti család volt.

A nőnek volt egy gyereke az előző kapcsolatából.

Az a kapcsolat felbomlott, a nő hirtelen "megbomlott", és egy rövid életű házasságot kötött, a férj nevét teljes egészében felvéve.


Igen ám, de mint írtam, az a házasság rövid életűnek bizonyult, és jött az újabb élettárs. A nő elvált, de a névviselés megváltoztatására nem gondolt még egy darabig.

Pedig már közös gyerek is született az élettárstól. Akit a névviselés miatt nem a vér szerinti apa, az élettárs nevére anyakönyveztek, hanem a volt férj nevére, akinek semmi köze nem volt hozzá. Hiába intézkedett a nő a saját névváltozásáról, a gyerek névváltozása gyámügyi ügy lett, mert az apaságot kellett tisztázni hivatalosan is.


Tehát voltak együtt: Kovács Boriska, az első gyerek. Takács Lajoska, a kisebbik gyerek, a volt férj nevét viselve. Az ex-Takácsné, aki már újra a lánynevén szerepelt mint Eszes Lina, és az élettárs, aki kénytelen volt a saját gyerekét utóbb örökbe fogadni, vagy hogy intézték... Léha Márton. (Mindegyik név kitalált, csak az eset valódi.)


Ha valaki küldött volna nekik karácsonyi lapot, nem tudom, hogyan címezte volna, de a legésszerűbb megoldás a hozzám legközelebb álló családtag neve, hozzátéve, hogy: és családja.

176. b598e4912b (válaszként erre: 175. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 11:23

nem kell sajnálni, nagyon jó így nekünk :)


nem veszekedünk (legalábbis így érzem) csak egy fogalmat igyekszünk értelmezni

175. Miss Jane (válaszként erre: 173. - B598e4912b)
2016. nov. 7. 11:21
Sajnállak!Nem lehet könnyű az életed. De akkor is úgy gondolom, hogy az igazi single nőnek nincsen gyereke, én nem használom ezt a fogalmat gyermekesekre. De nem zavar, és elfogadom, ha valaki másképp értelmezi és használja a fogalmat. Ennyi.
174. gribedli*** (válaszként erre: 170. - Ab61752c45)
2016. nov. 7. 11:20

Értelek, nekem semmi bajom nincs azzal, ha valaki csonka család, és persze, hogy fontos a minőség, de nem magában az elnevezésben.


Mindössze arra kérdeztem rá, hogy hogy érti Miss Jane, hogy "szinglinek mondják magukat de valójában nem azok"?


Számomra, aki "szinglinek mondja magát de valójában nem az" egy olyan ember lehet, aki azt mondja, hogy szingli de valójában meg foglalt. Merta szó jelentése egyedülálló tehát ha nem egyedülálló, akkor párkapcsolatban van.


Ha valaki egy olyan egyedülálló szingli nőt/férfit akar, akinek még nincs gyereke, nagyon egyszerűen megkérdezheti, hogy van-e gyereke, ennyi. De attól még az illető egyedülálló. Szerintem.

173. b598e4912b (válaszként erre: 172. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 11:17

ezt kapd ki! Az én gyerekemnek nincs apja, még az anyakönyvi kivonatában is képzelt személy szerepel!

a gyerekemmel nem szerelmi vagy anyagi kapcsolatot ápolok, a gyerek nem a szülő társa! elég beteges lenne pfúúúúj :S

172. Miss Jane (válaszként erre: 156. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 11:13
Ezek szóértelmezések, szerintem nem lehet egy kalap alá venni azt, akinek van gyereke, és akinek nincs. Akinek van gyereke, az onnatól kezdve nem olyan szabad, mint akinek nincs, és anyagilag is kevésbé független (gyerekre kell költenie a pénzt). Ráadásul jelentős jövedelmet tesz ki a gyerektartás is, ami nélkül a nőnek nehézségei lennének. Elfogadom, hogy létező kategória a single mom, de én nem használom a kifejezést, nem értek vele egyet. Mert valójában egy nő, aki egyedül neveli a gyermekét, annak lehet, hogy nincs párkapcsolata, nem él együtt férfivel, de mégiscsak van gyermeke, gyermeknek van apja, akivel muszáj kapcsolatban maradnia a gyerek miatt, kap tőle némi anyagi segítséget. Aki özvegy, az ugyanúgy nem minősül singlenek, ha van gyerek!
171. ab61752c45 (válaszként erre: 161. - Globus)
2016. nov. 7. 11:11
és ha más a neve?
170. ab61752c45 (válaszként erre: 164. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 11:10
elég baj,hogy nem minőséget takar.akkor mi az értelme.én abban nőttem,fel,a lányom szerinted nem.mégis különb ,empatikusabb,segítőkészebb,mint mi.akik nem "csonka" családban nőttünk fel,
169. gribedli*** (válaszként erre: 153. - B598e4912b)
2016. nov. 7. 11:09

Én ebben az esetben ki szoktam írni mindkettőt. Hely van a borítékon. Ha ők egy család, akkor a családfő neve+családja


De egyedülálló anyukának és gyerekének szintén kiírom a 2 nevet, vagy csak anyuka nevét.

168. c73db520ef (válaszként erre: 156. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 11:07
Azt szoktam mondani, hogy paratlan-egyedulallo vagyok; majd ironikusan hozzateszem, hogy atvitt ertelemben meg vigozvegy is.
167. unom (válaszként erre: 161. - Globus)
2016. nov. 7. 11:05

A címsorba egy nevet szokta írni, te nem?

Tényleg sose címeztem X. családnak levelet, képeslapot. Nekem erőltetett nagyon.

166. b598e4912b (válaszként erre: 160. - Globus)
2016. nov. 7. 11:04

hol és milyen formában tiltottam meg neked a véleménynyilvánítást?


üldözési mániád van?

165. globus (válaszként erre: 163. - B598e4912b)
2016. nov. 7. 11:04

Akkor mi a probléma?

Na megyek inkább játszani.

164. gribedli*** (válaszként erre: 150. - Ab61752c45)
2016. nov. 7. 11:04

Nem, az elnevezés nem függ attól, hogy milyen. Nem minőséget takar, hanem ez a neve. Család az család.


De pl én, lehet, hibásan, nem nevezem családnak a szingli anyát, nem is tudom, megpróbálhatom, de lehet, hogy hülyén fognak rám nézni.

163. b598e4912b (válaszként erre: 161. - Globus)
2016. nov. 7. 11:04

ráfirkantjuk, hogy Kovács család részére


te írtad :)

162. ab61752c45 (válaszként erre: 155. - Globus)
2016. nov. 7. 11:03
mi is az voltunk a gyerekemmel.de biztos van valami oka,hogy ezt a szót sosem használtam.
161. globus (válaszként erre: 158. - Unom)
2016. nov. 7. 11:02
Hát persze. Képeslap címsorába beírod, hogy Kovács István, Kovács Istvánné, Kovács Judit, Kovács Mária, Kovács Jenő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook