Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az első babánkat várom és közben a férjemnek viszonya van. Mit tegyek? Volt/van valaki ilyen helyzetben? fórum

Az első babánkat várom és közben a férjemnek viszonya van. Mit tegyek? Volt/van valaki ilyen helyzetben? (beszélgetős fórum)


220. Guruljka (válaszként erre: 217. - Ab61752c45)
2016. nov. 7. 14:48

Értem. Végül is a gyerek jól-léte a fontos.

Hogy valaki egyedül akar élni vagy nem, az más kérdés.


Ezzel vissza is tértünk az eredeti témához. A férfinak is joga van ahhoz, hogy egyedül éljen, ha úgy érzi. Főleg, ha enyhén szólva nem könyörgött a gyerekért.

219. PöttyösPanka (válaszként erre: 211. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 14:42
Engem sem zavarnak a se a szinglik, se a szó. Viszont sok esetben csak a látszat, hogy az adott lány belevaló szingli, és nem csak kényszer szingli.
218. Guruljka (válaszként erre: 215. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 14:31

Nyugi, férjezett nő van olyan, aki nehogy nem éri föl, de azt sem tudja, hol a biztosíték a lakásban.

Délelőtt kiment a bizti, ő egész estig otthon ült tétlenül, mert a férje nélkül nem boldogult. :D Hisz még vasalni se tudott áram nélkül ugye... :D


A biztihez vegyél egy jópofa kislétrát, slussz. .D

217. ab61752c45 (válaszként erre: 214. - Guruljka)
2016. nov. 7. 14:25
az én történetem is hasonló,de a gyerekem apja már sokkal ragaszkodóbb volt.én viszont együtt élni senkivel nem akartam.
216. Guruljka (válaszként erre: 213. - Ab61752c45)
2016. nov. 7. 14:24

Nekem is benne volt a személyimben a válás, de mivel visszavettem a lánynevem a válás után, csak az apai nyilatkozat kellett, hogy az esküvő után "egynevű" család legyünk. :D Ha egyedül neveltem volna a fiamat, nem zavart volna, hogy a lánynevemet viseli.

De aki megtartotta az asszonynevet, hiába vált el, a gyerek a volt férj nevére került.

215. Miss Jane (válaszként erre: 208. - PöttyösPanka)
2016. nov. 7. 14:21
Juppppiiii, KÖSZI: azért saját tapasztalatból mondom, hogy egy mai single nő is tud lenni szerencsétlen, ha pl. elmegy az áram a lakásban, sötét van, és nem érem fel a biztosítékot :), de legalább jót nevettem magamon. :)
214. Guruljka (válaszként erre: 202. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 14:21

Volt Anyukámnak egy barátnője, aki tudatosan nem akart férjet, de gyereket szeretett volna. Mivel kiváló teremtés volt, okos is, igényes is, kedve is, talált olyan férfit, akivel meg tudta ezt beszélni. (Tudatosan keresett "apának valót", a férfi intelligens is volt jóképű is.)

Megbeszélte, hogy gyereket szeretne tőle, és utána akár szét is mehetnek, ős soha nem fog gyermektartást kérni, nem fogja zavarni semmivel. Anyu akkoriban segített neki azzal, hogy némi maszek munkát szerzett neki, hogy könnyebb legyen.

Szép és okos kislánya született, gyönyörűen felnevelte egyedül. Nem is akarta volna másképpen.


Nem tudta mindenki a történetet, de mindenki tisztelte és kedvelte ezt az "egyedül nevelő anyát".

213. ab61752c45 (válaszként erre: 209. - Guruljka)
2016. nov. 7. 14:20
akkor még volt személyi igazolvány,mikor szültem,abban volt hogy elváltam.így a gyerekem az én nevemet kapta.kb.két év múlva,valamilyen hivatal,ja a gyerek státuszát rendezendő.nem volt semmi vita,35 évig jól elvoltunk.
212. csikil4ny (válaszként erre: 209. - Guruljka)
2016. nov. 7. 14:16

Jajajajaj!


Nálunk is a kórházban volt csodálkozás és értetlenkedés mivel én megtartottam a leánykori nevem. Sehogyan sem sikerült megfejteniük a titkot. :)

211. gribedli*** (válaszként erre: 208. - PöttyösPanka)
2016. nov. 7. 14:15

Nekem tetszett egy csomó dolog mindkét filmben, és nem zavar, hogy a szó belekeveredett minden nyelvbe így vagy úgy. Rita Montalcini is inkább a belevaló szingli kategória volt a maga idejében, nem a savanyú vénlány, hiszen az első nő volt, aki elvégezhette az egyetemet azzal a hivatással, amit előtte csak férfiaknak szabadott, ezzel önként vállalta, hogy esetleg vénlányozzák.


Noha engem nem zavarnak a szinglik, tartom, hogy jobb egyedül, mint rossz kapcsolatban, mégis amikor valaki megmondja a tutit, hogy ő mindent így és így fog csinálni, nulla tapasztalattal mindent tud a kapcsolatokról, ez megmosolyogtat.

210. Guruljka (válaszként erre: 208. - PöttyösPanka)
2016. nov. 7. 14:14

Nem a 80-as évekkel kezdődött a kultúra korszaka. A "vénlány" fogalom inkább a 30-as években volt tipizáló kategória. :D


Sőt, volt olyan szlogen is, hogy "asszonynak szülni kötelesség, lánynak szülni dicsőség"...


Pasija lehet azért még valakinek, ha nem költözik vele össze, hanem az "együttjárás" -nál maradnak. Ha esetleg netán az utamba akad egy arra érdemes férfiú, én sem akarnék együtt élni vele.

Amikor az ember már túl van a gyereknevelés, betegápolás, temetés dolgain, már megelégszik egy kapcsolat fénypontjaival is, és nem igényli a gazdasági közösséget, mert az ekkorra már kialakult, az összes egyéni szokással és rigolyával együtt.


Van persze más szempontok is, de több, hasonlóan lazább kapcsolat van a baráti körömben is.

209. Guruljka (válaszként erre: 191. - Ab61752c45)
2016. nov. 7. 14:08

Van bizony. De akkor "működik", ha egyik vér szerinti szülő sem házas, papíron sem.

Asszonynéven szülő nő gyermeke az asszonynévből adódó vezetékjevet kapja, illetve a lánynéven szülő nő bármit mond is, a baba az ő lánynevére kerül.


A fiam apja, a későbbi férjem az élettársam volt a szülés idején. (Egy nyári alkalmat, azaz rendezvényt céloztunk meg az esküvő hátteréül.) Mivel késett valamennyit az anyakönyvi kivonat kiadása, volt annyi időnk, hogy a főnővér tudtával a férjem kiszöktessen a kórházból, és elrendezzük az apai elismerő nyilatkozatot az anyakönyvi hivatalban. A kórház szülészeti naplójában ettől függetlenül az én lánynevemre írták a fiunkat. Az anyakönyvi kivonatot már a "rendes" nevére kiállítva kaptuk meg. :D


Az volt bajban, aki már régebben elvált, azt sem tudta, hol él a volt férje vagy mi van vele, és az élettársa volt a baba apja. A szülészeten döbbent rá, hogy bizony az asszonynév miatt az idegenné vált exférj nevét viseli a babájuk. nem tudom, hogyan rendezték el végül. Egy régi barátnőm fia is idegen nevet visel, hasonló okból.

208. PöttyösPanka (válaszként erre: 178. - C73db520ef)
2016. nov. 7. 13:56
A szingli fogalmát a Szex és New York és a Bridget Jones naplója "vezette be". Ezekben mutatják be először úgy az egyedülálló nőket, mint akik önként vannak egyedül, és nem függenek semmilyen férfitól vagy kapcsolattól, mert nekik ez így jó. Előtte akinek nem volt férje és gyereke, az csak vénlány lehetett. Tehát a szingli a menő egyedül álló nő :D Az más kérdés, hogy a sorozat szereplői igazából végig azon vannak, hogy összehozzanak egy normális párkapcsolatot, tehát hogy ne legyenek többé szinglik, ami szerint mégsem annyira önként vállalt a dolog, de mindegy. Azóta nem szerencsétlen, hanem vagány egy nő, ha nincs pasija.
207. ab61752c45 (válaszként erre: 206. - Csikil4ny)
2016. nov. 7. 13:55
én attól tudnék hülyét kapni,hogy az anyám az unokatestvéremnek ír,írja a saját nevét,ha az utcán jönne velem szembe,nem ismerném meg.
206. csikil4ny (válaszként erre: 204. - Ab61752c45)
2016. nov. 7. 13:39
Megoldottuk, de attól maga a tüske bennem maradt, mert igaz.
205. csikil4ny (válaszként erre: 199. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 13:38
Ennek érdekében mit teszel? Mert ha nem kötözöd oda a falhoz, bárhogy alakulhat...
204. ab61752c45 (válaszként erre: 203. - Csikil4ny)
2016. nov. 7. 13:38
a nevedet kellett volna írni,vagy semmit sem. én ezt utáltam a temetésekben böngészték,ezt az küldte,azt a másik hozta.nekem nem lesz temetésem sem.
203. csikil4ny (válaszként erre: 164. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 13:35

Ez roppant kellemetlen tud lenni.


Nemrég temetésen voltam és koszorút kellett csináltassak. Odáig rendben volt, hogy Fájó szívvel... , de a másik felére a szalagnak mit írjanak? Nem vagyunk semmilyen család, mégis két ember vagyunk... Nem esett egy kicsit sem jól.


Én nem szeretem a szingli kifejezést, akárhogyan szépítjük az egyedül az egyedült jelent. És én nem vagyok egyedül:), csak egyedül nevelem a lányom.

202. gribedli*** (válaszként erre: 199. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 13:23

Ezt szerintem mindenki így szeretné, kinek korábban jön össze, kinek később, kinek soha, régen pedig nemcsak azokat nevezték vénlánynak, akiknek nem lehetett gyereke, hiszen honnan tudták volna, hogy neki nem lehet? Azokat is vénlánynak nevezték, akiknek nem jött össze időben a dolog, pl senki se vette el őket feleségül. Így nem is tudhatták, hogy terméketlen vagy sem, belesoroltak mindenkit "vénlányba", akik nem fiatalon házasodtak.


Pl még akkor is rajtuk maradt a jelző, amikor már férjnél voltak, regényekből is tudhatjuk, xy vénlány volt, x szívességet tett neki, hogy elvette, stb.stb.


Amúgy mit teszel, ha mégis elválsz? Ha gyerekkel válsz el? Akkor úgy mutatkozol be, hogy szia, csonka család vagyok? Vagy ha valaki rákérdez, szingli anyukát mondasz? Mert szerintem az utóbbi lesz. Most kritizálod őket, de ember tervez...


Nem úgy indultam neki a házasságomnak, hogy rá van írva egy pasi homlokára, hogy na, ez ilyen és ilyen lesz egész életében. Az emberek változnak, évek, évtizedek alatt sokat változnak, szóval csak akkor leszel biztos benne, hogy xy jó apa lesz, amikor már apa lett. Előtte csak reméled, de a puding próbája az evés.


Mások döntései meg szintén 2-2 ember döntései, ezért nem tudok messzemenő következtetést levonni. Te hogy tudsz? Nyilván mindenki úgy indul neki, hogy normális családot szeretne, útközben változhat ez. Miért gondolod, hogy ezt előre tudni fogod? Még én sem tudtam előre, hogy az enyém jó lesz, csak reméltem.

201. ab61752c45 (válaszként erre: 200. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 12:23
hát igen.de ha véletlenül,felelőtlenül terhes lesz a tizenhét éves lányom,nem akarom,hogy tönkretegye az életét.nem kell farizeuskodni,a gazdagok régen is megoldották.mit törődtek ők a joggal.és én nem vagyok vallásos.
200. Miss Jane (válaszként erre: 194. - Ab61752c45)
2016. nov. 7. 12:12

Igen, nagyon elgondolkodtató ez a lengyel helyzet. Két alapvető jog ütközik abortusz esetén:

nő önrendelkezési joga, és a magzat élethez való joga. Ja és még ott a vallás is, amellyel egyetértek, hogy a magzat miután megfogant egy élet, de ugyanígy van a jogban is, hogy a magzat fogantatásától fogva jogképes, ha élve születik.

199. Miss Jane (válaszként erre: 198. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 12:07
Miért ne lenne? Szeretnék gyereket, és lesz is, de attól tettem függővé, hogy találok-e megfelelő férfit hozzá. Mert teljes családban szeretném felnevelni a gyermeket, legalábbis a magam részéről minden tőlem telhetőt megtenni ennek érdekében, hogy a megfelelő Apát válasszam Neki(k). Értsd olyan férfitól szeretnék babát, akivel párkapcsolati/házasság szintjén nem romlik meg a viszonyunk, nem csal meg, nem válunk el stb.
198. gribedli*** (válaszként erre: 195. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 11:55
Értem. Neked sincs rá kilátásod, az imént írtad, hogy nem szeretnél gyereket.
197. ab61752c45 (válaszként erre: 192. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 11:51
régen rám is azt mondták a 23 évemmel.a lányom most 36 éves,hát?sok 23 éves megirigyelné.
196. b598e4912b (válaszként erre: 193. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 11:51

óvszer mellett lettem terhes, nem szakadt ki, de a gumi sem 100%-os!!!! mikrorepedések és társai

nem tudtam, hogy esemény utánit kellene bevennem

ítélj el, de én az anyaságot választottam

195. Miss Jane (válaszként erre: 192. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 11:50
A vénlánynak nincs gyermeke, és biológialiag esélye sincs már gyereket vállalni. Nincs párkapcsolata. És nincsen kilátás, lehetősége egyikre sem.
194. ab61752c45 (válaszként erre: 190. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 11:49
a mai világban én is amellett döntenék.de néztem tegnap a hír tévét,abban volt,hogy mint a lengyelek,itt is szigorításra készülnek.
193. Miss Jane (válaszként erre: 190. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 11:48
Esemény utáni tabletta (nagy hormondózis), és Aviva torna, ami meghozza a menstruációt, ezek után féltem volna, hogy károsodott a magzat, nem megfelelőek voltak a körülmények. Úgyhogy az eszem azt mondta, és így is döntöttem volna 100 %, hogy elvetetem. Szerencsére nem kellett ilyen döntést hoznom soha, és a jövőben sem szeretnék.
192. gribedli*** (válaszként erre: 187. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 11:48
Fú, nem tudnám ezt korban kifejezni, te mit gondolsz, mikortól vénlány valaki? Mert a leírás igazi szingliről tőled pont azt takarja, amire régen azt mondták, hogy vénlány.
191. ab61752c45 (válaszként erre: 189. - B598e4912b)
2016. nov. 7. 11:46
van olyan hogy teljes hatályú apai nyilatkozat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook