Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az első babánkat várom és közben a férjemnek viszonya van. Mit tegyek? Volt/van valaki ilyen helyzetben? fórum

Az első babánkat várom és közben a férjemnek viszonya van. Mit tegyek? Volt/van valaki ilyen helyzetben? (beszélgetős fórum)


100. ab61752c45 (válaszként erre: 97. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 14:30
az élet nem csak fekete,fehér,sokféle élethelyzet van.
99. csikil4ny (válaszként erre: 98. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 14:10
Sok válás meg erről. Nincs egy általános forgatókönyv. Olyan apák fordulnak el a saját gyermekeiktől, hogy csak csodálkozok. Van amikor a gyermek lesz a bosszú része. Pfúj.
98. massalhangzo (válaszként erre: 97. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 13:59

mindenki bevalaszthat rosszul, de azert az mar az egyutteles elejen ki szokott derulni, ha valaki szar ember. nem pedig X ev egyuttlet es 3 gyerek utan


azert sok valas nem errol szol, hogy jol becsapni, megalazni, szarban hagyni a masikat. meg ha vannak is feszkok, de fel sem merul, hogy egy apa ne tamogatna a gyerekeit, es ne lenne fontos szamara, hogy normalisan eljenek kulonvaltan is. persze ehhez nem olyan "kapcsolatok" es "hazassagok" kellenek, mint amikrol itt sokan irnak. direkt tettem idezojelbe, mert fura olvasni, mikor irjak a nok, hogy mar a hazassag alatt is mennyi szemetseget benyeltek. mibol gondoltak, hogy valami mas lesz kesobb? meg egyaltalan, hogy lehet elturni szemetkedeseket?

97. csikil4ny (válaszként erre: 96. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 13:52

Ezeket egymásnak magyarázhatjuk. :D


Itt kezdődik az igazság, ahogyan írtad: "nem kell olyan pasival gyereket vallalni, aki szar ember, csak ugye ez nem szokott szempont lenni sokaknal. a szar embertol meg elobb-utobb el akarnak valni, vagy muszaj, mert olyan helyzetbe hozza oket, na akkor van ez a teszetoszasag, meg a nehezsegek, hogy miert nem megy".


És visszajutottunk a felelősségteljes választáshoz.

96. massalhangzo (válaszként erre: 95. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 13:47

de ezek mind mindennapos, altalanos elethelyzetek. ha millio no meg tudja oldani, nyilvan azok is, akik ugy gondoljak felszbol, hogy nem :D


csak valaki azonnal ki tud lepni, valakinek pedig ido kell hozza. mert ha valaki szuloi hazbol cuccolt a leendo ferjehez, gyorsan szult 3 gyereket, es sosem dolgozott, annak nyilvan nehezebb ezt megoldani, ha a ferj nem fizetne normalisan, hanem harcolni kene. annak ido kell, mig munkaba all, megoldja a lakast, valast, vagyonmegosztast, egyebet.


a legtobb ilyen anyagi problema nem a valasnal kezdodik, hanem a hazassagnal. mert szerintem azokra a ferfiakra, akik valaskor bemutatnak, hogy dafke nem fognak fizetni es semmit nem segiteni, azokra nem jellemzo, hogy valaha is mintaapak, mintaferjek voltak, szamit nekik a csalad, a gyerekek


nem kell olyan pasival gyereket vallalni, aki szar ember, csak ugye ez nem szokott szempont lenni sokaknal. a szar embertol meg elobb-utobb el akarnak valni, vagy muszaj, mert olyan helyzetbe hozza oket, na akkor van ez a teszetoszasag, meg a nehezsegek, hogy miert nem megy

95. csikil4ny (válaszként erre: 94. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 13:40

A. A gyermektartás nagysága függ az apa fizetésének mértékétől is! Mennyi ma Magyarországon az átlagfizetés?


B. Szerintem az a gyakoribb, amikor két embernek nincs még kifizetett közös lakása. De lehet, hogy én tévedek.


C. Ez természetesen így van. Ez így viszont elég nagy akadály. Inkább félelem, mint kényelem, de kétségkívül az is, inkább a megszokott rossz, mint a lehetséges jobb...


Még több válás lenne. :D Ahogy írod: elég sok ilyen szituációt nem ismerhetünk, mert a felek össze sem házasodnak.


Vagy éppen felüdülést? Nem mindig jár anyagi veszteséggel a válás. :) Vagy van válás, ami minden pénzt megér. ;)

94. massalhangzo (válaszként erre: 90. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 12:37

szerintem a gyakorlatban sem mas


A. a birosag nyilvan 3 gyerekre nem 10 ezer forint gyerektartast itel meg. ha egy no nemcsak a birosagra hagyja, hanem ugyvedhez fordul (nem fizetos segitseget is kaphat), akkor plane normalis gyerektartast itelnek meg. manapsag egyszeruen a nok nem tudnak vagy akarnak hivatalosan intezkedni, nemcsak arrol van szo, hogy a birosag keveset allapit meg. szerintem a legtobb no, akinek nem fizet gyerektartast az elvalt apa, nem is fordul birosaghoz, egyszeruen megoldja maga


B nyilvan ha ket ember gyereket vallal, akkor nem a hid ala, adva van legalabb egy kozos lakas. es nem a nonek pl. 3 gyerekkel kell elcuccolnia onnan, ha nem tudjak hamar eladni


C az hogy valaki rossz hazassagban marad, mert nem hisz jobban, az nem azt jelenti, hogy nem tudna egyedul megallni a sajat laban. az az o felsze es kenyelmessege, mert konnyebb maradni es szenvedni, mint valtoztatni es megoldani a nehezsegeket


ha annyira mas lenne a gyakorlat, nem lenne ennyi valas :D nem beszelve a nem hazassagban szuletett gyerekekrol. es kotve hiszem, hogy az elvalt szulok nagy resz full gazdag es nem okozott anyagi nehezseget a valas, egyedulmaradas

93. ab61752c45 (válaszként erre: 91. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 12:32
okos,értelmes nők maradnak az okos értelmes férjük mellett.ki nem hiszi el,hogy 35 éven keresztül megcsalja.aki behunyja a szemét.
92. főnix01 (válaszként erre: 77. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 11:58

Hát igen. Anyám sem lépett ki a házasságból az első megcsalás után. Megbocsátott. Ennek kb tíz éve és azóta a férje egyfolytában csalja. Anyám nem akar tudomást venni róla. Egy kalap kaki a házasságuk.

A kérdés: megérte? A gyerekek így nőnek fel, ezt látják.

91. csikil4ny (válaszként erre: 84. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 11:57
Oh, egy kategoriat kihagytam: okos, ertelmes nok eltartjak semmirekello, akar agressziv ferjuket. Akkor most, hogy van ez?
90. csikil4ny (válaszként erre: 84. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 11:51

Elmeletileg igazad van, a gyakorlat egy kicsit mas:


A. Nem minden nonek akkora a fizetese, hogy egyedul eltartson x darab gyermeket, hany olyan esetet ismerunk, hogy az apa inkabb feketen dolgozik, csak ne kelljen gyerektartast fizetnie, ha megitelik is, vagy fizet vagy nem. Ha fizet kerdes, hogy mennyit: 10.000 Ft pl csepp a tengerben....

B. Lakhatas - hitel? Nem sok nonek van sajat lakasa....

C. Hanyan maradnak rossz hazassagban, mert mar nem hiszik el, hogy van mas ut is. Eros, talpraesett nok...

89. júliusi (válaszként erre: 1. - Chiquitita)
2016. nov. 6. 11:37
Ő mit mondott,tagad?Bocsi,még nem olvastam végig...
88. júliusi (válaszként erre: 61. - Massalhangzo)
2016. nov. 6. 11:35

Ez a része ismerős...:(

Így van.Végül is jól tette, hogy még viszonylag hamar képben voltam...magával cseszett ki a nő...:)

87. massalhangzo (válaszként erre: 85. - Lurebi)
2016. nov. 6. 10:42

ennyi karorvendes belefer :D


szerintem jo, ha valaki ilyen nehez helyzetben olvas hasonlo peldakat. mert ha sokaig egyutt van valakivel, nehez elkepzelnie, hogy egyedul is boldogulni tud, nincs vilagvege. sot akkor szembesulhet azzal, mennyivel erosebb, talpraesettebb annal, mint amit hitt magarol


persze az lenne a jo, ha nem lennenek ilyen helyzetek, es ha el is romlik egy kapcsolat, ne azzal erjen veget, hogy a masik becsap, megcsal, megalaz, es olyan helyzetbe hoz, hogy egy gyerekkel sokkal nehezebben tudjon kilepni

86. Manyi8 (válaszként erre: 79. - C73db520ef)
2016. nov. 6. 10:40

Ez így igaz...

Lehet ma szeret és imád, megad mindent,

aztán holnap már mással boldog....

85. lurebi (válaszként erre: 82. - C73db520ef)
2016. nov. 6. 10:37
Én úgy írtam, hogy válás VAGY boldogtalanság. Ha elhagyja ezt a görényt, talán találhat egy normálisat, aki szereti. Ha úgy dönt, hogy megbocsát, akkor élhet tovább egy rossz kapcsolatban, boldogtalanságban. Én is egyedül élek most a kisfiammal és nem bántam meg, hogy a férjem kilépett az életemből! Sőt, vagyok olyan gonosz, hogy egy kicsit örül a pici szívem, hogy az "utódom", akivel engem csalt, pontosan ugyanazt éli át, amit anno én.
84. massalhangzo (válaszként erre: 83. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 10:36

szerintem nem igy van. egyaltalan nem kell ugy tervezni, hogy mi lesz, ha egyedul kell nevelnem gyereket, csak akkor vallalom


egyreszt azert, mert minden kapcsolatbol ki tudj lepni egy no vagy egy ferfi, gyerekkel, anelkul is. az mas, ha valaki soha nem volt egyedul, es fel, attol meg boldogulni fog


masreszt azert, mert nem azt kell nezni, hogy gyereket tudnek-e egyedul nevelni. hanem hogy boldogulok-e az eletben, nem mastol varom el, hogy eltartson, helyettem dontson, cseledjen.


ha egy nonek normalisan alakul az elete, tanul, dolgozik, onallo lesz, felnott, akkor megis mi lenne annak az akadalya, hogy o, ha rosszul alakul a hazassaga, kapcsolata, ki tudjon lepni belole? ha nem a hid ala vallal gyereket, adott egy lakhatas. ha nem eltartatta magat, akkor van keresete. ha nem idegentol esett teherbe, akirol azt sem tudja, kicsoda, micsoda, hol van, akkor adott a gyerektartas

83. csikil4ny (válaszként erre: 78. - Manyi8)
2016. nov. 6. 10:27
Igen, ez lenne a felelossegteljes gondolkodas. En is igy tettem es a sors ironiaja, hogy be is kovetkezett, pedig nem volt semmilyen elojele. Ket gyermekkel mar nehezebb lett volna, harommal mar szamomra lehetetlen. Hu, hogy haragudtam a ferjemre amikor ugy dontott megsem akar masodik gyermeket. Utolag ez lett a szerencsem.
82. c73db520ef (válaszként erre: 80. - Lurebi)
2016. nov. 6. 10:20

Nem az a legnagyobb boldogtalanag, hogy a kisgyermekemmel elek kettesben ferfi nelkul.

Sajat tapasztalat!

Nem nehezebb, csak mas. Nem ez a vilag vege!

81. massalhangzo (válaszként erre: 72. - Chiquitita)
2016. nov. 6. 10:11

azt atgondoltad, hogy mi a legrosszabb, ami tortenhet? az, hogy egyedul elsz a babaddal, nyugisan, nem megalazva, nem idegeskedve es gyanakodva, szomoruan folyton


nem lehetsz olyan fiatal, hogy mar ne teremtettel, teremtettetek meg anyagiakban annyit, hogy kulon valva ne boldogulnal, meg ha nem is annyira konnyen


ha egyutt maradtok, gondolod, hogy valaha is ugy allna hozzad, hogy szeret, huseges, te vagy az elso es a gyerek? mert annal lejjebb szerintem nincs, mikor valaki a varandos feleseget csalja

80. lurebi
2016. nov. 6. 10:08
Igen, ezt valóban nagyon át kell gondolni, hogy végig tudom-e csinálni egyedül... És egyáltalán érdemes-e annak az embernek szülnöm? Jó kapcsolatban azért nagyobb valószínűséggel oldja meg a pár a problémákat. Nem tudom, ti hogy látjátok, de nekem az eddigiekből az jött le, hogy a kérdező kapcsolata elve rossz. Nem kicsit. Két lehetőség van: válás vagy boldogtalanság.
79. c73db520ef (válaszként erre: 78. - Manyi8)
2016. nov. 6. 09:54
Barmikor barmilyen jo helyzetbol ki lehet pottyanni.
78. Manyi8 (válaszként erre: 77. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 09:35

Mennyire életképes egy babával?

Hát nem tudom, ki hogyan gondolkozik erről, de mielőtt eldöbtöttük, hogy babát szeretnénk, számba vettem azt a tényt, mi lesz, ha netán egyedül maradok. Akkor is helyt tudok majd állni?

Sajna a mai világban, ha erre a kérdésre "nem" a válasz, akkor nagyon meg kell fontolni azt, hogy gyermeket vállaljunk e vagy sem.

Mert ahogy a kérdezővel, bárkivel megeshet, hogy egy tökéletes kapcsolatból egyedülálló anyuka marad...

Ez sajna tény...

A kérdezőnek helyt kell állnia egyedülálló anyaként most. (Aztán ki tudja, lehet rövid időn belül lesz valaki, aki megbecsüli őt gyermekestül)

Feltéve, ha megteszi a kellő lépést és nem hagyja, hogy a gyermeke ilyen *zar körülmények között cseperedjen fel...

77. csikil4ny (válaszként erre: 76. - Syria)
2016. nov. 6. 09:18

Azt is el kell mondani, hogy ideje csomagolni, hallgatasbol nem derul ki semmi....


Nem mindenki szakit az elso megcsalasnal, van aki soha. Mi persze magunkbol indulunk ki, de nem tudjuk pl. azt, hogy a kerdezo mennyire eletkepes egyedul egy babaval.

76. syria (válaszként erre: 74. - Csikil4ny)
2016. nov. 6. 09:12

Szerintem ezen nincs mit megbeszélni. Annak úgyis az lenne a vége, hogy a pasi esküdözik össze-vissza, a szerencsétlen meg elhiszi.

Az ilyen alaktól páros lábbal kell megszabadulni, s minimum gyerektartást fizettetni vele.

75. lurebi (válaszként erre: 72. - Chiquitita)
2016. nov. 6. 08:27
Jó ég, ezt hagyd abba! Most! Attól, hogy homokba dugod a fejed, jobb lesz? Előbb-utóbb úgyia kiderül az ilyesmi, mert mindig kiderül. Amúgy meg a te házasságod amúgy srm hiszem, hogy boldog, ha úgy összevesztek, ahogy írtad, hogy kitiltod a lakásból! Szerintem ti már egyáltalán nem vagytok jól meg. Eleve az volt a hiba, hogy összehoztatok egy gyereket ebbe. De fogadok, a te szíved azonnal ellágyulna, amikor a patkány férjed esküdözik majd, hogy csak téged szeret, csak veled akar lenni, félt, nem akar elveszíteni... Pedig ez a pasi nem szeret. Nem a kapcsolatotokat félti, hanem a megszokott kényelmét. Kérlek, gondolkozz felnőtt módjára, gyereked lesz!
74. csikil4ny (válaszként erre: 72. - Chiquitita)
2016. nov. 6. 08:26
Hidd el jobb igy. Az nagyon sokat a tortenetben, hogy dontesi helyzetbe kerultel, egyaltalan bele tudsz szolni. Mennyivel lenne az rosszabb, ha a karodban a csecsemovel egyszer csak azt latod, hogy csomagol. Mindenkepp mwg kell beszelnetek, hogy hogyan tovabb, o mit akar, te mit szeretnel....
73. Manyi8 (válaszként erre: 72. - Chiquitita)
2016. nov. 6. 08:18

Beszélj a pároddal!

Boldog tudatlanság? Kicsit irónikus ez a megfogalmazás nem gondolod?

Mindenkinek az a legjobb, ha tudják az igazságot...

Te már tudod... Moat már csak lépni kell...

De ha azt várod, hogy itt mindenki arra buzdítson, hogy maradj mellette, és hagyd, hogy átverve legyél, megalázva, akkor rossz helyen vagy...

Mindenki jót akar neked.

Anyu 19 év után tette ki aput....

És nem bánta meg!

Pedig nem volt könnyű neki egy 16 és egy 11 éves gyerekkel...

2016. nov. 6. 08:13
Igen :( Sokszor gondolok arra, hogy bárcsak a boldog tudatlanságban élnék még mindig :(
71. Manyi8
2016. nov. 6. 07:04

Szia. Mi is most várjuk a babánkat, 7 hetes vagyok.

Kicsit belegondoltam magam a helyzetedbe.

Én nagyon szeretem a páromat, mindent megtennék érte, de ha kiderülne, hogy mással kefél?

Szeressem bármennyire, legyünk együtt akármilyen rég óta, egy baba van a pocakomban. Most ő számítana csak.

Ha megszületik, mit mondanék neki? Apa egy másik nővel van, azért nem játszik veled, azért látod ritkán, de legalább a pénzt hazahozza...

Ezt nem értené meg.

Mindig érezné rajtam, hogy feszült vagyok, s velem együtt lenne ő is feszült.

A babára kell gondolni... Neki mi a legjobb?

Én úgy elhagynám, mint gyerekkoromban a kulcsomat... Nem hagynám, hogy ennyire megálázva legyek.

Kimagyarázná? Ezt nem tudná!

Anyukám, mikor apa megcsalta, kinyomtatta a beszélgetéseket, kérdezősködött, apa tagadott, makd az orra alá dugta a beszélgetéseket, és elküldte melegebb éghajlatra.

Azóta már jó viszonyunk van apuval, anyu is elvan vele mint ember, de jobb mindenkinek, hogy külön vannak.

Kiscsajszi! Emeld fel a fejed, és ne hagyd magad. A baba a legfontosabb.

Ja és azt felejtsd el, hogy szeret téged, őt meg csak keféli. Amikor valaki szereti a másikat, kitart mellette, nem pedig máshoz megy örömet szerezni...

Sok sikert és jó egészséget kívánok!

Meg sok sok erőt!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook