Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az első babánkat várom és közben a férjemnek viszonya van. Mit tegyek? Volt/van valaki ilyen helyzetben? fórum

Az első babánkat várom és közben a férjemnek viszonya van. Mit tegyek? Volt/van valaki ilyen helyzetben? (beszélgetős fórum)


250. túrógombócka (válaszként erre: 245. - Chiquitita)
2016. nov. 12. 15:17

valamilyen szinten persze, h szeret.

majd kiderül úgyis, h érdemes volt-e neki megbocsátani.

249. csikil4ny (válaszként erre: 248. - 0ee0f21726)
2016. nov. 12. 15:12
Én ebben az őszinte megbocsájtásban nem hiszek. Kiben ne maradjon tüske? A csaló félben? S majd újra és újra őszintén megbocsájtani? Igen, igazad van, tegye az aki ezt be akarja/ tudja vállalni!
248. 0ee0f21726 (válaszként erre: 245. - Chiquitita)
2016. nov. 12. 15:06
Te tudod, a Te döntésed. Ezt a kérdést nem láthatjuk egyformán. Mindenkinek lehet véleménye, de minden helyzet más. Ha te el tudod ezt fogadni és tudsz vele élni úgy, hogy újra teljesen bízol benne és sosem kezd el emiatt mardosni a féltékenység, akkor rendben van. Ha vele maradsz, akkor viszont nem keserítheted meg a hétköznapokat azzal, hogy felhozod a történteket. Csakis tiszta szívből, őszintén történhet a megbocsátás, úgy, hogy ne maradjon semmi tüske.
247. massalhangzo (válaszként erre: 245. - Chiquitita)
2016. nov. 11. 20:49

szerintem a legtobben egy ilyen helyzetben hinni akarnak es adni meg egy eselyt. az a parodon mulik, hogy el-e ezzel az esellyel


en azt tanacsolnam, probaljatok meg majd higgadtan, oszinten beszelni arrol, hogyan jutottatok idaig. azert, hogy ne mardosson folyton a ketseg, duh vagy hasonlo, mert idonkent ez elo fog jonni

246. csikil4ny (válaszként erre: 245. - Chiquitita)
2016. nov. 11. 20:16
Miert akadna ki barki is? Ez a te eleted! Van egy ismerosom 5 gyermeket szult a felrejaro ferjetol, ebben az eletben ezert nem fognak elvalni. Sokan elnek meg igy.
2016. nov. 11. 20:05
Most mindenki ki fog akadni, de megbocsátottam a páromnak. 10 évet lehúztunk együtt én pedig nem akarok egyedül szülni, pláne egyedülálló anyuka lenni. Tudom, sokan egyedül nevelik a gyereküket, de én nem akarom. El akarom hinni, hogy szeret. Köszi mindenkinek a segítő szándékú kommenteket.
244. syria (válaszként erre: 241. - C73db520ef)
2016. nov. 9. 19:30
És még hány hasonló fórumot fogunk túlragozni? :(
243. 0ee0f21726 (válaszként erre: 199. - Miss Jane)
2016. nov. 8. 20:05

Ha ezt előre lehetne tudni (hogy megcsal-e, és milyen lesz később), egyáltalán nem lenne válás. Soha. De ez lutri. A bizalom kell, csak kevesen vagyunk jósok, akik megmondják, majd milyen lesz. Bízni tudunk benne, hogy ez tényleg holtomiglan - holtodiglan.

Én nem vagyok házasság párti, nem látom értelmét, nagyon könnyű elválni.

242. PöttyösPanka (válaszként erre: 240. - Massalhangzo)
2016. nov. 8. 19:54
Pontosan. Aki félre lép, az nem is akarja megoldani. Otthon meg azt adja elő, hogy minden rendben. Így végül egyik fél sem dolgozik a kapcsolaton. Sok ilyen férfi egyszerűen úgy gondolja, a félred..ás jár neki, mert milyen sokat dolgozik a családért, és a feleségével meg már amúgy sem olyan, mint az elején. Így egyszerű és kényelmes neki.
241. c73db520ef (válaszként erre: 239. - Syria)
2016. nov. 8. 16:56

Tul van ez mar ragozva.

Mindent elmondtunk, korbejartuk a temat minden oldalrol.

240. massalhangzo (válaszként erre: 237. - Lurebi)
2016. nov. 8. 16:47

szerintem mindegy, hogy felrelepesben csak szex van vagy erzesek miatt tortenik. a csak szex is lehet hosszu viszony erzesek nelkul, mint ahogy szerintem a legtobb no nem a szex miatt lep felre, hanem megkapja erzelmileg, figyelmessegben azt, amit esetleg a ferjetol mar regen nem. de mindketto azt jelenti, hogy otthon valami nagyon nincs rendben, es altalaban helyre sem lehetne hozni. plane nem egy viszonnyal


egy olyan helyzetet, mint a foruminditoe szerintem csak akkor lehetne nem valassal orvosolni, ha elotte valoban teljesen eltavolodtak volna egymastol, mindket fel hibas lenne, es ujra akarnak kezdeni, uj alapokkal. de a pasi viselkedese tipikusan a felredugos palike, akik semmit nem bannak, legfeljebb a lebukast, es ugyanugy folytatjak, csak jobban odafigyelnek, nehogy kideruljon. vagy ha megis, megint nyomjak a szep szavakat

239. syria (válaszként erre: 105. - 0084acbe42)
2016. nov. 8. 14:37
Pont ere gondoltam, amikor azt írtam: ezen nincs mit beszélgetni.
238. csikil4ny (válaszként erre: 234. - Gribedli***)
2016. nov. 8. 12:48
Magánban tisztáztuk a dolgot, bizonyos szint alá soha nem megyek senkivel sem a kommunikációban.
237. lurebi
2016. nov. 8. 08:14
Hűha, valóban eléggé elkalandozott a téma :D Visszatérve a kérdező témájára: csodálom, hogy nem került elő egy megcsalt, megbocsájtó feleség sem azzal a dumával, hogy "a férjed téged szeret! A másikat csak keféli!" Kérdező, be ne dőlj nekik... Amúgy nagyon érdekel ez a téma, kikértem a bátyám, mint pasi véleményét. Ő is előfordult, hogy félrelépett egy hosszú kapcsolatban... Ami sajnos előfordulhat bárkivel... De a viszony az más... Ott már érzelmek is vannak... Amúgy szerinte a férfiak remekül szétválasztják a szerelmet és a szexet. De az a férfi, aki szereti a feleségét, nem kezd viszonyt más nővel. Ha meg megcsalja és mégis szereti, akkor nagyon torz lelke lehet... Te ezt látnod kellett akkor is, amikor összejöttetek
236. c73db520ef (válaszként erre: 233. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 16:56
Azota volt egy nagy inflacio :D
235. gribedli*** (válaszként erre: 232. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 16:56

Velünk is történnek csodák, nyugi.


Tőled csak annyit olvastam segítés mottóval, hogy kábé lesajnálod az egyedülálló anyákat, meg hogy kábé hogy merészelik magukat szinglinek nevezni. Ez egy állapot, nem valami dicsőség vagy hanyatlás, egy állapot, hogy valaki szingli. Van feldolgoznivalód rendesen, ha ennyire böki a szemed, ha valaki egyedülálló anya. Nekem nem böki, pedig a másik oldalon állok, mégis együtt tudok velük érezni.

234. gribedli*** (válaszként erre: 229. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 16:51
Te meg nem tudsz olvasni! Ő minden jót kívánt neked.
233. gribedli*** (válaszként erre: 228. - C73db520ef)
2016. nov. 7. 16:49

Ne már, a múltkor még azt mondtad, hogy elég lesz 30 év, hogy ezt elmondhassuk!:DDD


Szerintem 5 évnyi házasság vagy 1 évnyi is lehet jó, ha a benne élők azt mondják utólag is, hogy az egy jó házasság volt, jól érezték benne magukat, ha vége is lett egy ilyen házasságnak, akkor is jól elvoltak benne, csak elmúlt a szerelem, így vége lett. De attól, hogy rövid volt, még lehetett jó. Ahogy egy hosszú is lehet rossz.

232. Miss Jane (válaszként erre: 230. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 16:28
Szerintem minden embernek az számít, hogy egy adott napon, adott percben boldog legyen, Erre kell törekednünk mindig, de ez döntések, és átmeneti lemondások nélkül nem megy. A céljainkat csak mi érhetjük el, és minden döntés, bátorság kérdése. Tudom, hogy hihetetlen, de sorolni tudnám azokat a "csodákat" amik velem megtörténtek. Kedves fórumozók, ne haragudjatok, úgy látom, hogy megtettem minden tőlem telhetőt, hogy a fórumindító "képbe kerüljön", ezért a továbbiakban nem fogok itt válaszolni, mert más felé ment el a beszélgetés.
231. csikil4ny (válaszként erre: 229. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 16:22

Amíg ellenséget látsz bennem, addig neked van ezzel bajod, nem nekem. De felőlem hidd, hogy ez az én bajom, ettől nekem sem jobb, sem rosszabb nem lesz. :)


De azt azért mégis írd meg, nekem gyengébb felfogásúnak, hogy mit kívántam neked? Legalább azt tudjam, hogy én mit gondolok, ha már nekem egyedül nem megy a saját gondolataimat megfejteni. :)


Azt már, hogy más rossz döntése miatt neked miért kellene rosszul érezned magad meg sem merem próbálni megfejteni. Ez már túlmegy az én egyszerű agyamon.

230. gribedli*** (válaszként erre: 224. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 16:19

Ezzel is mindenki így van, nyilván teszünk is érte, hogy minden jól menjen, nem hull az ember ölébe csak úgy.


Egyszerűen elhamarkodottnak érzem azt a kijelentést, hogy te olyannal fogsz csak gyereket csinálni, akiről tudod, hogy sose fogtok elválni, sose fog megcsalni, stb.


1. Bárki az élete során meghülyülhet és lehet, hogy nagyon hosszú ideig kibírta, aztán mégis csal (legyen ez nő vagy férfi), mert mondjuk kiszeret a társából.

2. Ahol ez megtörténik, ott meg jobb véget vetni, vagy ha úgy döntenek, maradnak a fos kapcsolatban

3. Ilyen hosszú kapcsolatokban már azért szokott lenni 1-2 gyerek.


Szóval nagyon biztos vagy benne, hogy te ki tudod választani azt, aki nem csal meg (holott legtöbbünk még önmagáról sem tudja, hogy egyszer megteszi-e). Aztán abban is biztos vagy, hogy nem fogsz elválni. Tök jó, akkor te viseled a szarvakat, ha olyan lesz, gratula. Gyerekkel ilyen esetben mit teszel, hova rakod?


Na, mivel senki sem úgy indul neki egy kapcsolatnak, hogy ezeket előre tudja, csak annyi a biztos, ami rajta múlik. Lehet határozott abban, hogy mindennap építgetni fogja az életét és a kapcsolatát, mindig csak a másnapra koncentrálva, és egyszercsak észreveszi, hogy jé, nemtomhány évtizede lám, működik ez a dolog.


A jól működő házasságokban élők sose tudták előre, hogy ez így lesz, mindig megtettek minden tőlük telhetőt és ennyi. Mert nincs garancia semmire, az ilyen emberek egyébként rossz házasságból meg ki is mernek lépni mert vannak elveik.


Egyébként meg minden második megcsalásos és válásos fórum úgy kezdődik, ahogy te írod:" megtaláltam azt, akinél jobbat el sem tudok képzelni"...a többi meg úgy, hogy "már az elején is voltak problémák, de azt hittem, megváltozik és túllépünk ezeken".


Elméletben mennyire tudsz mindent ilyen önjelölt guruk által írt könyvekből, a gyakorlat nem ilyen fekete-fehér

229. Miss Jane (válaszként erre: 227. - Csikil4ny)
2016. nov. 7. 16:17

Úgy látom nem tudod értelmezni a mondataimat sajnos összességükben. Amit nekem kívánsz, és ami téged agyban foglalkoztat, az veled fog megtörténni, ez a nagyobb baj(od). Nem fogom rosszul érezni magam, mert másnak rossz, ez nem jelenti, hogy nem vagyok segítőkész,empatikus, sőt. De ha rosszul érzem magam más hülyesége, rossz döntése miatt, akkor egyrészt az én életem is rosszabb lenne, csökkenne az energiaszintem, sőt kevesebbet tudnék segíteni. De úgysem fogod felfogni, és megérteni, amit próbálok írni, ha nem ugyanolyan az életfelfogásod.


Volt egy javaslatom, tanácsom a fórumindítónak, a lényeg az, hogy lépjen ki egy ilyen házasságból,hogy boldog legyen, de ezt nem akartam ilyen nyíltan leírni, mert ennek az Ő döntésének kell lennie.

228. c73db520ef (válaszként erre: 225. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 16:15
Ezt majd 50 evnyi hazassag utan mondhatod el, addig nem!
227. csikil4ny (válaszként erre: 225. - Miss Jane)
2016. nov. 7. 16:09

Ettől még empatikusabb nem lettél! Egy bajba jutott embernek nem arra van szüksége, hogy valaki azt mondja, hogy "jaj de szar döntést hoztál én bezzeg soha nem kerülök ilyen helyzetbe", hanem támogatásra, bátorításra, megértésre. Aztán vagy tanul az eddig elkövetett hibáiból, vagy nem. Ez az ő dolga!


Adja Isten, hogy tényleg ne kerülj! S ha mégis kerülnél, akkor legyen erőd kimászni!

2016. nov. 7. 16:03
Ha valaki úgy gondolja, hogy okoskodok, és mindent tudok a kapcsolatokról, jelzem nem így van. A saját boldogságom kulcsát ismerem, és úgy gondolom, ha nekem működött, másnak is fog.
2016. nov. 7. 16:00

A lényeg, hogy elképzelni sem tudom, hogy ilyen helyzetbe kerüljek, mint a fórumindító, mert kizárt dolognak találom, hogy ilyen férjem legyen. Hiszek benne, hogy az én férjem nem tesz majd ilyet.


Persze ha még is előfordulna olyan dolog, amit nem tudtam elképzelni, volt ilyen a múltban, akkor meg a leghamarabb kilépek belőle. Csaltak már meg engem,és szakítottam, szenvedtem hónapokat, ráadásul az állásomat is elvesztettem. De talpra álltam, továbbra is magamra erőltettem az optimizmust, és most van jó állásom, párom, és egy lehetőségem a csodás életre. Mertem dönteni, és azt tenni, ami a hosszútávon a legjobb nekem: szakítottam, költöztem, 3 hét munkanélküliség után állást találtam, majd kaptam egy még jobb állásajánlatot.

224. Miss Jane (válaszként erre: 211. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 15:54
Én azt vallom, hogy amit el tudok képzelni, azt meg is tudom valósítani. A Titok, Brian Tracy, Szabó Péter "követője" vagyok, és ha visszatekintek az eddigi életemre, minden sikerült így vagy úgy, amit elterveztem, jó, van ami később, mint kellett volna, de tényleg mindig, minden jól alakult. A jéghegy csúcsa eddig az, hogy végre találkoztam a tökéletes férfivel is, igaz, hogy mindig optimista, és bizakodó voltam (emiatt csalódtam is persze), de most végre tényleg találkoztam azzal a férfival, akinél jobbat el sem tudok képzelni. Én nem szeretnék tudni mindent a kapcsolatokról, igazából nem is érdekel, hogy kinek, milyen rossz vagy jó az élete, engem a magam dolga érdekel, én MAGAM SZERETNÉK BOLDOG LENNI MINDIG. Próbálom a saját gondolkodásmódomat átadni, SEGÍTENI másoknak, mert jó érzéssel tölt el, ha segíthetek. Úgy néz ki azonban, hogy van, aki nem ért meg. Sőt. Kevesen értenek meg. A boldogságunk, sorsunk rajtunk múlik, dönteni kell, felelősséget vállalni, optimistának lenni. Mindenki boldog lehetne, ha tenne érte, optimistán viselkedne, bízna saját magában, lenne elég önbizalma.
223. Miss Jane (válaszként erre: 214. - Guruljka)
2016. nov. 7. 15:43
Felőlem nevezheted szingli anyukának :)
222. Miss Jane (válaszként erre: 218. - Guruljka)
2016. nov. 7. 15:42
:D, voltak még egyéb pikáns részletek is :)
221. túrógombócka (válaszként erre: 219. - PöttyösPanka)
2016. nov. 7. 14:50
nem a családi állapot dönti el, h valaki belevaló-e vagy sem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook