Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az a bizonyos 9 hónap (kezdetek) fórum

Az a bizonyos 9 hónap (kezdetek) (beszélgetős fórum)


2012. aug. 29. 13:38

És honnan tudod hogy jó kicsit segít halványítaní?

Szerintem ez genetikai kérdés.Én nekem a combomon és a mellémen lett1-2 csík de már alig látszik.Hasamon semmi és szépen vissza is húzódott.Nagyon szerencsésnek érzem magam remélem majd most sem lesz probléma:-D


Persze nem is híztam sokat,csak 6kg -ot!

58.5lel estem teherbe és 64,5lel szültem.Most meg vagyok 55,persze nem dicsekedni akarok...nehogy félre értsétek.

44. zzmm
2012. aug. 29. 13:33

Milyen e vitamin krémmel? :) nekem se ártana valami csodakrém..


A terhesvitaminnal kapcsolatban, nem tudom, hogy jó ötlet-e most belekezdeni a kísérletezgetésbe, hogy esetleg a másik jobb-e, vagy mitől vagyok rosszul és mennyire.. Összeszorítom a fogam, ezt a pár hetet csak kibírom valahogy..


Amúgy ezek a vitaminok étvágyhozóak is?

43. Mia35
2012. aug. 29. 13:18

Persze, mindenki úgyis saját maga dönti el, hogy mit szeretne szedni vagy mi válik be neki :)

Nekem még egy kisebb gondom, hogy csíkos a hasam. Még 11éves koromban, nyáron jöttek elő, amikor 10-en valahány cm-t nőttem 2hónap alatt és nem bírta a bőröm. Másfél hónapja kezdtem el kenni E-vitamin krémmel és nagyon jó :) Áldom az eszét annak, aki kitalálta :D kicsit féllek, hogy terhesség alatt csúnya lesz, de végülis ennyicskét megér a dolog :D :D :D

42. zzmm
2012. aug. 29. 11:29

Szerintem csak mostanában nevezik meg a diszlexiás, diszgráfiás gyerekeket. Régen is voltak, vitamin szedése nélkül is, csak akkor másként hívták: túl eleven, figyelmetlen.. stb.

Csak gondoljunk vissza, szerintem mindenki meg tud nevezni legalább egy ilyen volt ált. sulis osztálytársát..

41. zzmm (válaszként erre: 34. - Bea0124)
2012. aug. 29. 11:25

Fogalmam se volt, hogy le van tiltva a hozzászólás, majd átállítom.

Femibion 800-at szedek. Ezt adta a patikus, aztán az orvos is azt mondta, hogy ez nagyon jó. Amúgy fogalmam sincs. 12 hétig kell ezt szedni, aztán jön a másik.

2012. aug. 29. 10:09

Hát ez az kinek ez kinek az.Nem mondom hogy hülyeség amit írsz de valahogy nem is hiszek benne mert akkor bevonták volna.


Zebra pont te jutottál eszembe mikor írtam hogy te meg mást szedtél.Amúgy a székrekedés szerintem minden kismamánál előfordul,mert lassul az anyagcsere...én erre sok rostosat ittam és emlékszem a Cappy multi jó volt:-D

39. Zebra25 (válaszként erre: 36. - Mia35)
2012. aug. 29. 09:48

ah értem

Án ha tehetném akkor megint télen szülnék

annyira jó a hangulat, főleg, hogy pont január elsején szültem

2012. aug. 29. 09:47
Ezeken a vitaminokon lehetne gondolkodni eleget, de úgy sem tud az ember sokszor okosat mondani. Rengeteg vitamin van, Nekem pl se a grav.da de az ele.it nem jött be, székletet fogott de nagyon. A ladeevit viszont tökéletes. Van benne omega 3 meg minden fontos anyag. Nekem ez vált be de lehet valakinek ez nem lesz jó. Jó még a hi.p natal is.
37. Mia35 (válaszként erre: 34. - Bea0124)
2012. aug. 29. 09:33
Már vagy másfél hónapja szedek vitamint CALIBRUM BABYPLAN-t. Elevitet szerettem volna, mert jó a reklámja, de nagyon rosszakat olvastam róla. Mivel szlovákiaia vagyok, nálunk van más vitamin is, mint MO-on, de nálunk is van Elevit. Dokimtól kérdem, hogy mik a tapasztalatok, hogy ő még nem is hallott róla :( Nem tudom, hogy igaz-e, de találtam egy párt, akiknek a gyerkőc diszgráfiás lett. ők csináltak egy kisebb kutatást és nagyon sok olyan párt találtak, akik Elevitet szedtek és diszleksziás vagy diszgráfiás lett a gyerek. Én nem szeretnék senkit lebeszélni, de én nagyon elpártoltam tőle. Nem tudom a CALIBRUM kaphatón-e MO-on, de nagyon jók a tapasztalatok. Az első trimeszterre a babyplan van, a másodikra és harmadikra pedig mama van. A különbség csak a vitaminok arányában van, ha nagyobb a baba több kell neki, amíg picike, addig a mamának kell több, jól el van osztva :) Csak ajánlani tudom, 14euró 60db, napi egyet kell szedni :)
36. Mia35 (válaszként erre: 31. - Zebra25)
2012. aug. 29. 09:22
Akkor van a névnapom, házassági évforduló, férjem szülinapja, együttlétünk évfordulója :D meg az is lényeges, hogy nagy pocakkal nem szeretnék nagyon bele menni a nyárba :D de ha csak augusztusi baba lenne, azt sem bánnánk :) csak legyen egészséges :)
35. Zebra25 (válaszként erre: 32. - Zzmm)
2012. aug. 29. 08:36
A Mór nálunk is listán van a fiúneveket illetően és passzolna is. Csak apának nem annyira tetszik, de szerintem meg lehet bírkózni vele:)
34. Bea0124 (válaszként erre: 32. - Zzmm)
2012. aug. 29. 08:30

A naplódba miért nem állítod be hogy hozzá lehessen szólni?csak kérdem


Milyen terhes vitamint szedsz?

Én Gravidával kezdtem de nem jött be rosszul voltam tőle és ezért váltottam az Elevitre.Most ha terhes leszek szerintem megint veszek Elevitet.Amúgy az én dokim nem rajong érte.

Kb.3-4hónapos korig szedtem onnantól csak MagneB6+Vastabletta.

2012. aug. 29. 08:10

Én is nyári babát szerettem volna aztán elment a baba ott már mindegy volt,de így is várni kellett és júliusi lett a fiam aki amúgy a Noel nevet kapta.


Én azért szerettem volna hogy nyári legyen mert ott jobban lehet öltöztetni,meg sétálni vinni,picibabát.

Na meg a jövőre tekintve hogy szülinapi bulit lehessen tartani.Én januári vagyok és habár volt tartva néha de jobb lett volna a kertben.Várom már meg nem is azt hogy akkora legyen hogy az ő kis barátait meghívhatom és kint rohangálnak az udvaron,boldogan játszanak...mint a filmekbenXD

Persze lenne még ok hogy miért...de az a lényeg hogy ő itt van.


Kíváncsi vagyok hogy Mia miért akar nyári babát.

32. zzmm
2012. aug. 29. 08:08

Izabella.. Nagyon szép név :)

Fiú névben tetszik még nekem a Hunor, Mór.. de ezek nem passzolnak a vezetéknévhez.

Viszont Bence ismerősünk nekünk nincs, úgyhogy jónak tűnik..

2012. aug. 28. 22:05
Miért pont júniusi ha szabad kérdezni?
30. Mia35
2012. aug. 28. 22:01
Nekem is jó végre babázós témákról beszélni :) Én már kb 2éve szeretnék babát, de nem bánom, hogy csak most kezdünk neki. Még készül a házunk, október végére talán kész is lesz :) Szerettem volna ott kezdeni a terhességet, tavaly még úgy volt, hogy szeptemberre készek leszünk, de csúszunk. Mivel nagyon szeretnék júniusi babát, így itt az idő belevágni a projektbe (ha májusi baba lesz, azt sem bánom) :)
2012. aug. 28. 21:50

sziaszok picit

olyan jó újra ezekről a dolgokról beszélgetni

annyira izgalmas

Tesóm is Bence

Nálunk is szóba jött a Bendegúz de apa csak elvetette

aztán más lett

Nálunk csak magyar eredetű nevek jöhettek szóba

nem volt különösebb oka, így éreztük

28. Mia35 (válaszként erre: 24. - Zzmm)
2012. aug. 28. 21:43
Nagyon szép az Eliza és a Bence is :) Mostanában sokan válasszák a Bencét, nekem is tetszik :) A falunkban nemrégiben született egy Bendegúz nevezetű kisfiú :) Nekem inkább a régi magyar nevek tetszenek :)
27. Mia35 (válaszként erre: 25. - Bea0124)
2012. aug. 28. 21:39
Szia :) üdv köztünk :) szorítok, hogy össze jöjjön minél hamarabb! Hogy hívják a fiatokat? :)
26. Bea0124 (válaszként erre: 24. - Zzmm)
2012. aug. 28. 20:20

Mind a két név tetszik de egyéb okok miatt nem adhatom a gyermekemnek.

Pedig az Eliza az nagyon jó:-D

Amúgy nálam most az Izabella a favorit lánynévben.

2012. aug. 28. 20:17

Sziasztok!

Van egy 13hónapos kisfiunk most kezdjük a Kistesó projektet.Most szombaton lesz elméletileg ovum.De 100%ra jövő hónapban megyünk,igaz az esélyt most is megkapta:-D

Nekem sem jött könnyen volt előtte egy elhalt babám,és nagyon remélem ez most nem fog előfordulni!

Mindenkinek kitartást!

És szép egészséges babát:-D

24. zzmm
2012. aug. 28. 19:21

Én is szorítok, hogy jöjjön a kistesó.. :)

Amúgy annyi mindent olvasni, van ami szöges ellentéte az egyik állításnak, de hát szerintem mindenkinél máshogy van minden.


Igen, nálam a rosszullét a folyamatos hasszúrással, gyengeséggel, szédüléssel van jelen. És a szédüléstől jön estefelére a hányinger is. Alig várom, hogy vége legyen ennek az időszaknak.


Vannak neveink, a lánynév már vagy 2 éve megvan: Eliza.

A fiúnév csak most jött, de tetszik mindkettőnknek és hát elég nehéz jót választani a keresztnévhez.. Szóval: Bence

23. Mia35 (válaszként erre: 22. - Zebra25)
2012. aug. 28. 16:25
Titok, de megírom privát üziben :)
2012. aug. 28. 16:17
és milyen neveken gondolkodsz? vagy titok?
21. Mia35 (válaszként erre: 20. - Zebra25)
2012. aug. 28. 16:10
Igen, nekem már jó pár éve megvannak a neveim, majd meglátjuk a férjem rábólint-e rájuk :)
2012. aug. 28. 16:05

köszi, viszon

Neveken gondolkodtatok már?

csak azért kérdezem mert ilyenkor már ez jár az ember fejében:)

Legalább is Nekem

19. Mia35 (válaszként erre: 18. - Zebra25)
2012. aug. 28. 15:58
Akkor üdv köztünk és mielőbbi baba áldást kívánok :)
18. Zebra25 (válaszként erre: 17. - Mia35)
2012. aug. 28. 15:53

Egyébként a maga módján ez is egy csodás időszak. Persze az a legszebb amikor már a picoban és még annál is szebb amikor megszületik de ez is egy igazán izgalmas időszak.

Én is remélem, hogy nem kell újabb 4 évet várnunk a gyermekáldára:)

Azt mondják, hogy szülés után könnyebb teherbeesni.

Van aki szerint a szopi fogigátlóként működik...hát nem tudom.

Tanácsot? hát nem is tudom, valszeg Én sem szívesen vettem más kéretlen tanácsát

persze ha tudok valamiben segíteni akkor minden további nélkül lehet hozzám fordulni

17. Mia35 (válaszként erre: 15. - Zebra25)
2012. aug. 28. 15:48

Szia :) Köszi szépen, remélljük szerencsénk lesz.

Ha szeretnél, csatlakozz :) Legalább lesz, aki ellásson minket tanácsokkal :) Drukkolok nektek, hogy összejöjjön a kistesó :)

16. Mia35 (válaszként erre: 14. - Zzmm)
2012. aug. 28. 15:45
Akkor tényleg szerencsések vagytok :) Mik az eddigi tapasztalataid? Rosszullétek, étvágy !?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook