Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 16 hónapos baba kezdetektől hányós...most tükrözést akarnak fórum

16 hónapos baba kezdetektől hányós...most tükrözést akarnak (beszélgetős fórum)


27. szaszi2 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2013. okt. 23. 12:50
Mi a helyzet a kicsivel?
26. makaréna (válaszként erre: 25. - Levra006)
2013. szept. 26. 11:42
Dehogynem. De mivel ritkultak is az alkalmak, és tényleg szépen fejlődött, jól aludt, stb. így az orvos nem látta okát komolyabb kivizsgálásnak. Annál is inkább, hogy a családban mindkét ágról több bukós-hányós gyerek is van, akik kinőtték ezt. És valóban ő is kinőtte. De ha ezt akkor tudtam volna, hogy magánúton is meg tudjuk oldani, nem hosszú várólistával, és órákig kórházi rendelőkben, akkor biztos, hogy elmegyünk.
25. levra006 (válaszként erre: 24. - Makaréna)
2013. szept. 25. 20:37
De ti nem vittétek el ezzel dokihoz?
24. makaréna (válaszként erre: 22. - Levra006)
2013. szept. 24. 18:37
Szia. Csak most láttam a kérdésed. Úgy emlékszem kb 2 éves koráig szinte minden nap volt hányás, de legalábbis olyan helyen evett, ahol nagy üres tér volt, ahol könnyen lehet takarítani. Nagyon kellett figyelni, hogy csak addig kapjon enni, amíg jól esik, vagy amikor már láttam az arcán, akkor gyorsan elterelni a figyelmét, és befejezni az evést, hogy legalább annyi maradjon benne, amit addig evett. Mindezek ellenére szépen fejlődött, de a darabos ételeket sokkal később ette meg rendesen. Egy ismerősöm volt Bp-en a kisfiával magándokinál, ha gondolod, megkérdezem az elérhetőségét, nevét.
2013. szept. 24. 14:41
Írtam privátot:-)
22. levra006 (válaszként erre: 19. - Makaréna)
2013. szept. 24. 14:00
De nálatok is volt olyan, hogy minden nap hányt? Vagy idáig nem fajult?
21. levra006 (válaszként erre: 20. - 39dbe380da)
2013. szept. 24. 13:59
Lehet kevesebb vízzel is, csak úgy egyre töményebb az állaga és az íze is. A 1,5 dl is határeset. Mondom, olyan lesz, mint a tapétaragasztó és lehetetlen meginni.
20. 39dbe380da (válaszként erre: 18. - Levra006)
2013. szept. 24. 13:50
Kérdezd meg az orvost, hogy nem lehetne-e kevesebb folyadékkal keverni. Lehet, hogy töményebb és rossz ízűbb, de hamarabb túl lenne rajta. Ráadásul ennyi víz nagyon eltelíti a pocakját, nem is csodálkozom, hogy utána nem eszik.
2013. szept. 24. 13:48
Szia! A bukás-hányás nálunk is nagyon ismerős. A kislányom 3 éves múlt, mára már elmúlt, annyiban maradt fenn, hogy ha nagyon felhergeli magát a sírással, könnyebben hány, mint más gyerek (főleg az ovisbeszoktatásnál:() Bár magától kinőtte, de azért a mai eszemmel elmennék egy magán gyermek gasztroenterológushoz, Bp-en van ilyen, mert talán megkönnyíthettem volna neki is ezt az időszakot. Engem is nagyon megrémített, főleg amikor szopizás után szinte lavór felé kellett állnunk, de mivel szépen fejlődött, jókedélyű baba volt, a mi orvosunk nem javasolta a vizsgálatokat. Később a darabosabb, pépesebb ételeknél, ha egy falattal több volt az elégnél, vagy egy váratlan darab került a szájába, szintén képes volt hányni. Szóval ha teheted, menjetek el egy magánorvoshoz.
18. levra006 (válaszként erre: 16. - 39dbe380da)
2013. szept. 24. 13:46

Az a baj, hogy ezt a port napi 3X kéne neki adni főétkezések előtt. Ezért kéne elvileg vízzel (1,5 dl!!!) adni, mert ha adok neki pl joghurtban, csokikrémben, akkor már nem fog neki kelleni a kaja. Volt amikor megitta gyümölcslével és az is már vett el az étvágyából. Szóval ezért is nehéz. Nem értem, miért nincs gyerekeknek erre való gyógyszer, ami kevésbé borzasztó ízű...

Mert pl a Nurofent azt egyenesen szereti:)

2013. szept. 24. 13:41
Küldtem privátot:-)
16. 39dbe380da (válaszként erre: 15. - Levra006)
2013. szept. 24. 13:40
Pár hónapig működött a krémtúrób keverés is, de egy idő után már nem, úgy gondolom megunta a krémtúrót.
15. levra006 (válaszként erre: 11. - 39dbe380da)
2013. szept. 24. 13:38
Egyébként köszönöm a fecskendős tippet! Ki fogom próbálni!
14. levra006 (válaszként erre: 12. - Szaszi2)
2013. szept. 24. 13:36
Köszi!:)
13. levra006 (válaszként erre: 11. - 39dbe380da)
2013. szept. 24. 13:36
Magánrendelésen voltunk.
12. szaszi2 (válaszként erre: 7. - Levra006)
2013. szept. 24. 13:30
Írtam neki,várom a választ,ha tudok valamit jelentkezem.
11. 39dbe380da (válaszként erre: 4. - Levra006)
2013. szept. 24. 13:28

Az én gyerekem ennyi isősen napi 6X szedett 4 féle szar ízű gyógyszert.


A gyermek érdeke, hogy a szülői gyengeségeden - mert sajnálod és megszakad érte a szíves - felülemelkedj és megold a problémát.


Ami nekünk legjobban bevállt: fecskendőben folyadékban feloldás és apránként beadás, sokszor finom kényszert alkalmazva. A gyerek szép lassan belejön. Az enyém jó ideje önállóan veszi be a még mindig keserű szereket.


Ami fura: gyermeken való kísérletezgetés reflux elleni szerekkel, hátha az a baja.


Előbb vizsgáltasd ki alaposabban és ne várj októberig. Ha teheted, vidd el vmilyen magánrendelésre.

10. levra006 (válaszként erre: 2. - Szabot.88)
2013. szept. 24. 13:27
Köszi, megnézem!:)
2013. szept. 24. 13:26
Köszönöm! Várom!:)
8. szaszi2 (válaszként erre: 7. - Levra006)
2013. szept. 24. 13:26
Akkor megkérdezem:-)
2013. szept. 24. 13:24

Kedves Szaszi!

Köszönöm szépen, örülnék!

2013. szept. 24. 13:23

Szia

Volt egy család ahol három éves koráig vigyáztam a kisfiúra,sajnos minden ugyanúgy volt mint nálatok:-(

Ült velem szemben az etető székben etettem és sugárba hányt ki mindent:-(

A vizsgálat után azt állapították meg,hogy nem zár rendesen a gyomorszája.

Speciális,bölcsi,ovi,mert sehol nem akartak takarítani utána:-(

5 éves korára elnőtte,és már teljesen jól van.

Ha gondolod privátban megadhatom az anyuka elérhetőségét,ha ő is bele egyezik.

2013. szept. 24. 13:21
1,5 dl-t akartam írni az első mondatban.
2013. szept. 24. 13:20

Kedves garfield. Ez egy por, amit 1,5 dle vízben (kéne feloldani). ha kevesebben oldod föl,olyan mint a tapétaragasztó....

Szóval vízben keserű. Rettentően. nekem is nehéz lenne meginni. Ha szörpbe, gyümilébe teszem, némileg javul a helyzet. De mint mondtam, a gyerkőc hamar rájött, hogy ezeknek is borzasztó az íze, így megkóstolja, majd ellöki!

Próbáltam lekvárral, Nutellával. Ezekben aztán főleg keserű! Úgyhogy nem tudom milyen tapaszatalatadi vannak azzal kacsolatban, hogy egy 15-16 hós gyerekkel hogyan lehet reflux elleni szereket beletuszmákolni, de ebben az esetben a fórumindítás sorstársak keresésére és nem "építő" jellegű "kritikák" kérésére irányult!

2013. szept. 24. 13:08

Olyan nincs, hogy a gyerekkel nem lehet egy gyógyszert bevetetni. Ez a szülő hülyesége/gyengesége. Meg kell találni a módját.


A vizsgálatba pedig jó, hogy beleegyezel, derítsék ki mi a probléma.

2013. szept. 24. 13:06
Anika70 naplóját ajánlom
2013. szept. 24. 12:50

Sziasztok!

Sokat keresgéltem fórumok között, a kereső oldalon, mindenhol, hátha találok az esetem/esetünkről valamit, de nem nagyon sikerült.

Kisfiam most 16 hónapos. Csecsemőnek bukós volt. Ezzel teljesen nyugodt voltam még. Az orvosunk szerint is ez normális. Vannak bukósabb és kevésbé bukós gyerekek. Majd a szilárd táplálék bevezetésével megszűnik.

Majd mikor eljött az idő, hogy jöhetnek a pépesebb darabosabb kaják, akkor is jött a hányás "csőstül". Persze itt is volt mire fogni. Biztos darabka kerül a szájába, azért hány. Ezt sem tartottuk "vészesnek", bár én mindig kérdezgettem orvosunkat, hogy ez normális?

Vigasztalt, hogy persze!!! Majd hozzászokik a darabokhoz és nyoma sem lesz ennek. Azóta _(most már 16 hós a fiam), abszolút eszik mindent, amit mi. Rántott hús, haluska, tészta...tényleg bármi darabost. De majdnem minden nap hány....:S Eszik-eszik, egyszer csak látom az arcán hogy hányingere van, nyeldes és már hány is. A hányás nagyon megviseli. Sír, zokog, hosszasan öklendezik. Sokszor én is sírok. Nem bírom már nézni és rettegek, hogy baja van!

PErsze eljutottunk egy gasztroenterológus főorvoshoz. Refluxra gyanakszik, így refluxra való porokkal próbálja kezelni. Sikertelenül....nem lehet egyik keserű port sem megitatni vele. Tehetem bármibe, gyermekem gyanakszik és mindent megkóstol, mielőtt elfogadja. Most októberben megyünk vissza kontrollra. A doktornő azt mondta, ha nem javul, sajnos tükrözni kell. És én akár mennyire is féltem őt, bele fogok egyezni....mert ezt sem bírom nézni...Tudnom kell, mi van!

Van olyan akinek esetleg van hasonló "story"-ja???:S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook