Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az 5 hónapos kisfiamnak az ételeket kóstolgatni milyen hőmérsékleten adjam (pl. krumpli, répa)? Szobahőmérsékleten, vagy melegítve? fórum

Az 5 hónapos kisfiamnak az ételeket kóstolgatni milyen hőmérsékleten adjam (pl. krumpli, répa)? Szobahőmérsékleten, vagy melegítve? (tudásbázis kérdés)


16. csilla80 (válaszként erre: 14. - 97e35043a4)
2009. júl. 31. 20:03

En is utananeztem a dolgoknak. Szerintem is hagyd abba... a kovetkezo babanal majd tudom en is,hogy mi a teendo... :-)))


Jo babazast es minden jot Nektek!

15. fbogi
2009. júl. 27. 08:54
Oké! Nagyon jó döntés! További jó szopizást nektek! És persez nyugodtan írj, ha van kérdésed!
14. 97e35043a4 (válaszként erre: 13. - Fbogi)
2009. júl. 27. 08:18

Köszi szépen!!! :)))

Akkor most hagyom a "nyalakodást"...


Köszi! Ha lesz kérdésem, írok priviben!!! :))))

13. fbogi (válaszként erre: 12. - 97e35043a4)
2009. júl. 27. 07:43

Szerintem nyugodtan várhattok. Nagyon jó súlyban van a babád. A tankönyvek azt írják, hogy egy baba a születési súlyát 6 hónapos korára duplázza meg. Nálatok ez már régen megvolt. Tehát a gyarapodással semmi gond nincsen. Egy biztos, hogy a szoptatott babákra jellemző, hogy nagyon hamar megduplázzák a szül. súlyukat, és nagyon jól gyarapodnak. Amikor megduplázátk a súlyukat, akkor természetes módon egy idő múlva a rettentő gyors gyarapodás kicsit lassul, ami normális dolog. Képzeld mekkora lenne egy gyerek így 1 éves korára. A lassabb gyarapodás miatt pánikba esnek az anyukák, és gyorsan adni akarnak valamit, mert úgy gondolják az anyatej akkor már biztosan nem elég. Csak azt nem értem, hogy 2-3 kiskanálnyi krumplitól miért hízna jobban egy baba :):

Az biztos, hogy amikor növekedési ugrás következik nálatok már vagy volt, vagy mosatnában van,(3-5 hónapos kor között is van ilyen) akkor úgy tűnhet, hogy nem elég neki a tej, amit szopik, állandóan enni kér. Ilyenkor valóban megnő az igénye a babának, de a tennivaló csak annyi, hogy gyakrabban adsz neki szopni. Így a tejtermelés a megnövekedett igényehez nagyon gyorsan alkalmazkodik, és szépen mehet a szoptatás tovább.

A hozzátáplálást így érdemes 6 hónaposan elkezdeni. Azt is úgy, hogy először szoptatás, és aztán valami másféle. Ez a szoptatásbarát mód. Csak a szoptatásnak a kiegészítésére történik egyéb ételek adása, nem a felváltására. Így szépen el lehet jutni oda, hogy 1 éves kora körül még 80%-ban anyatej, és csak 20%-ban más kaja lesz az arány.

Semmi rosszat nem tettél, hogy már nyalogattatok, hiszen te a legjobbat akarod a babádnak, és ezért követted az orvos utasítását. Sajnos sok nem naprakész információval rendelkező szakember praktizál.

Nekem az a véleményem, hogy nyugodtan lehet ezzel hat hónapos korig várni. Sőt ha a baba nagyon nem akarja a dolgot, nem baj, ha 7-8 hónapos koráig csak szopizik, minden gyerek más.

Ha még van kérdésed,szívesen válaszolok!

2009. júl. 27. 07:02

Én még szoptatom a picit.

Védőnő azt mondta: "6 hónapos koráig nem kell más a babának anyatejen kívül, csak, ha érzem, hogy nem elég neki..."

Gyerekorvosnő: "Már kezdjen el almalevet, almapürét adni neki, majd 5 nap után lehet burgonyát, majd megint 5 nap után a kettőt összevonva, de csak mokkáskanálnyit, s 2-szer naponta..."

Egy másik anyukának 2 héttel idősebb a babája az enyémnél, neki a védőnője 1 hónapja már mondta, hogy kezdje el krumplival eteni a babát, s ők már most a banánnál tartanak.


Hihetelen, hogy mennyi infót hallani, s az ember nem tudja, mit tegyen...


Most ott tartok, hogy már nyalogatta 5 napon át az almát, tegnaptól pedig krumplit kap, csak azt nem tudtam, hogy milyen hőfokon adjam neki.


Akkor most inkább állítsam le ezt a kajaprojectet 6 hónapos koráig? És kapjon csak anyatejet?

Mert rendesen növekszik!

3140 gr-al született, s most majdnem 5 hónaposan 8070 gr. Az étvágya hatalmas.

11. fbogi
2009. júl. 27. 06:47

A hivatalos ajánlás ezt jelenti:

A Csecsemó- és Gyermekgyógyászati szakmai Kollégium ajánlása

Csak egy sort idézek belőle, hosszadalmas lenne ide írni az egészet:

"Az élet első hat hónapjában a csecsemő igényeit optimálisan a kizárólagos szoptatás (anyatejes táplálás, továbbiakban szoptatás) elégíti ki."

Valószínüleg a ti gyermekorvosotok ezzel nem talákozott, pedig az ajánlás 2006-os. Ha esetleg az egészre kíváncsi vagy, akkor elküldhetem neked, ha írsz privátban email címet.

10. fbogi
2009. júl. 27. 06:40
Sajnos a házi gyermekorvosok tudása -e téren hagy némi kívánnivalót maga után. Ha a babádat igény szerint szoptatod, akkor annyi történik ilyenkor, hogy a levekkel papikkal az ezeknél értékesebb anyatejtől veszed el a helyet a baba pocakjában. Így az olyan dolgokkal telik meg, amik ebben az életkorban nem hasznosulnak olyan jól, mint az anyatej, és tápértékben, össeztevőkben meg sem közelíti az anyatejet. Rosszat nem tettél, a legjobb szándék vezetett, hiszen az orvos tanácsát követted. Nem hisezm, hogy az orvos is rosszat akart, csak egyszerűen a tudása -e téren hagy némi kívánnivalót maga után.
9. csilla80 (válaszként erre: 4. - Fbogi)
2009. júl. 26. 23:39

Ez a hivatalos ajanlas mit jelent?

Nekem a hazidoki 4 es fel honapos kortol ajanlotta bevezetni a szilard etelt... ket het levekkel,utana almapure es igy tovabb... Remelem nem tettem rosszat... :-(((

2009. júl. 26. 17:29

Egy picit melegítve, ha a csuklód belső részére rakod, érzed, milyen meleg.

A nagyobbik lányomnak egy ideig nem melegítettem a bébiételeket, alig nyalakodott. Anyunál mindig megevett mindent. Később rájöttem, ő melegített.:)

2009. júl. 26. 10:08
Köszönöm szépen a tanácsokat!!!!!!!!!!:)))))))))))
2009. júl. 26. 08:38
Jobb, ha anyatej-langyosan adod, bár szerintem nem fogja bánni azt se, ha szobahőmérsékletű lesz, főleg ebben a melegben... :) A vége meg úgyis kihül, fő a változatosság... :D
2009. júl. 26. 08:27
szia. csak rám hallgass. mint az anyatej, vagy a tápszer, ha azt eszik a babád. se melegebb, se hidegebb.
2009. júl. 26. 07:57
Még várhattok szerintem nyugodtan egy hónapot. A hivatalos ajánlás szerint a babának 6 hónapos koráig kizárólag anyatejre van szüksége. Ha tápszeres a babád, akkor sem kell hamarabb elkezdeni a hozzátáplálást 6 hónapos kornál. Az emésztőrendszer csak 6 hónapos korban érik meg arra, hogy megeméssze a táplálékokat. Aztán ha elértétek a 6 hónpot, akkor szerintem ugyanolyan hőfokot válassza az ételeknek, mint ahogyan a családotok fogyasztja. Ami meleg étel, azt melegen, ami gyümölcs azt hidegen. Így a későbbiekben nem kell mást megszoknia, ha már a családdal együtt eszi az ételeket.
2009. júl. 26. 07:33
En megprobaltam langyositani,de olyan lassan ettunk,hogy mind kihult... :-)
2009. júl. 26. 07:15
Mint az anyatej:) Én legalábbis így csináltam annó. A krumplit viszont a lányom csak keverve ette meg vagy almával, banánnal, vagy répával.
2009. júl. 26. 06:53
Az 5 hónapos kisfiamnak az ételeket kóstolgatni milyen hőmérsékleten adjam (pl. krumpli, répa)? Szobahőmérsékleten, vagy melegítve?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook