Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Autó! Igen vagy nem? fórum

Autó! Igen vagy nem? (beszélgetős fórum)


25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - 346490ec7b)
2021. febr. 17. 22:28
Nem Bp a belváros. Kicsit azért púposkodnék benne no. 🙃
24. katus3
2021. febr. 17. 20:13
Amennyiben megteheted, vegyél. Most lehet nincs rá szükség, de még lehet. Én hirtelen váltottam munkahelyet, ha nincs autóm, nem tudom az új állást elvállalni. Hiába 14 km, de olyan pocsék a közlekedés, hogy busszal másfél óra lenne.
23. katt2 (válaszként erre: 20. - 346490ec7b)
2021. febr. 17. 16:56

Csak nem tart már örökké ez a virusnyavalya. És megszűntetik az ingyenes parkolást is. Mindjárt több parkolóhely lesz.

Délelőtt voltam Gödöllőn, egy kilométerre tudtam csak parkolni a célomtól. Pedig az nem egy nagy város.

22. katt2
2021. febr. 17. 16:52

Azt döntsd el, hogy szükséged van e rá. Ha igen, akkor vegyél. Ha nincs akkor is vehetsz, csak lesz egy nyűg feleslegesen, amivel mindig kell valamennyit foglalkozni.


Ha csak néha használnád mondjuk kirándulásokhoz, akkor inkább bérelj arra az időre. Sokkal olcsóbb.

21. Lau_Ra (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 15:40

Ha megteheted és szeretnéd akkor vedd meg.

Nekem lassan 5 éves a jogsim, de csak tavaly lett saját kocsim. Könnyebb így települések között ingázni. Akkor indulsz mikor szeretnél és kényelmesebb is.

20. 346490ec7b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 14:25

a belvárosban a parkolás halál, igy oda nem vennék.


amúgy meg igen, kell az autó. de nem azért hogy városon belül púposkodjon az ember, hanem h mobil legyen, ha kedve szottyan, bérel egy kecót Prágában 1 hétre, és lelép vedelni. Vagy csak lelép....

19. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 14:11
Miért ne? Persze, ha meg van az anyagi része, mindenképpen.
18. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 14:05
Autó nélkül nem tudnék élni. Vegyél!
2021. febr. 17. 13:51

Ha megteheted, vedd meg.

Valami kis fogyasztású, olcsóbb alkatrészű, nagyobb csomagterűt válassz!

Ha csak a nagyobb vásárláshoz használod is megéri.

Jön a tavasz, nyár.

Ki fogod használni!

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Birebora)
2021. febr. 17. 13:17
Azért egy kicsit gondolkodóba ejtett. Valami kis csajos, takaros városi autót, ami nem fogyaszt sokat. Egyelőre márka szerint mèg nem nézegettem. Marketplace-n nézegettem párat, de úgy döntöttem azzal felhagyok!
15. birebora (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 13:14
Akkor a kérdés nem kérdés:) Milyet néztél ki?
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2021. febr. 17. 13:03
El. Persze.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2021. febr. 17. 13:03
Persze ez benne van a pakliban.
12. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 12:53

Ha el tudod tartani, akkor vegyél. Gyakorolj, utazgass!

Ez szerintem elsősorban anyagi kérdés.

11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 12:52
Egy olcsóbbat vennék, hogy gyakoroljak. A másik, hogy igaz nem tudhatom hol van az a belváros, de ahol én élek, ott bizony meghúzzák, megtörik parkolás közben, de egy nagyobb autó,mint pl. a kukás meghúzhatja.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. febr. 17. 12:49
Nincsen garázs. Méregdrága bérelni is. Utcán állna.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Mirrmurr2)
2021. febr. 17. 12:48

Belváros alatt nem Pestet értem. Ebben a városban nincsen tömegközeledési lehetőség.

Parkolni tudnék a lakók számára kijelölt helyen és bárhol máshol. A matrica és a benzin részletkérdés nálam. :)

8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2021. febr. 17. 12:46
Hm igen. Szeretnék majd vele menni kirándulni is. :)
2021. febr. 17. 12:45
Kérdés persze, melyik város belvárosa. Esetleg van-e garázs a házban, ahol FI lakik.
6. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 12:40
Igen, kell az autó!
5. Mirrmurr2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. febr. 17. 12:30

Én az eddigi infók alapján inkább nemet mondanék.


A belváros közepén hogyan tudsz parkolni? Hely van? Parkolási díj újra lesz a karantén után.

Fizetni kellene a kötelező biztosítást, súlyadót, függetlenül attól, hogy nem használod.

Ha mész vele, a benzint, esetleg autópályadíjat.


Azért venni, hogy majd esetleg gyakorolhass, nem hiszem, hogy logikus.

Car-sharing a belvárosban szerintem egy logikus alternatíva. Gyakorolhatsz azzal is.


Ha gyakran utaznál messzebbre, akkor viszont érdemes lenne meggondolni.

2021. febr. 17. 12:23
Kocsi!!!
2021. febr. 17. 12:10
Ha van ra lehetoseged, naná igen. Jo az ha van. Nem vagy semmihez se kotve, meg senkihez se.
2021. febr. 17. 12:09

Nézd, én azért nem akartam soha autót, mert nem tudtam volna fenntartani még akkor sem, ha a kocsi árát a család összedobta volna.

Ha te most megteheted, akkor vegyél. Eleinte kicsit többet fog álldogálni talán, de biztosan elmégy vele majd kirándulgatni már csak a vezetés kedvéért is. Aztán változhat az életed, és akkor már jól fog jönni esetleg, hogy van autód is és vezetési rutinod is.

2021. febr. 17. 12:04

Gondolkodtam, de nem jutok semmire, így hozzátok fordulok tanácsért.


Ti ebben az esetben vennétek autót?

-friss jogsi

-belváros közepén élek, viszonylag közel mindenhez

-dolgozni Cèges busz hoz-visz

Az autót csak néha használnám, nem napi szinten, de néha jó lenne csak bepattanni ha messzebbre kell menni mint a belváros. Nem mellesleg vezetni kellene, hogy legyen rutinom.


Ti ebben az esetben vennétek autót? Sokszor állna csak a ház előtt, így nem valami költséghatèkony. Pláne a biztosítás így, hogy friss a jogosítvány!


Anonimitást szándékosan választottam, hogy ne befolyásoljak senkit a nevemmel. 🙂

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook