Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A gyed utánni gyes-t meg kell igényelni vagy automatikusan fogom kapni? fórum

A gyed utánni gyes-t meg kell igényelni vagy automatikusan fogom kapni? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 36. - Sajert)
2010. jan. 17. 11:26

Nagyon örülök a segítségnek:) Már le is töltöttem, holnap elküldök mindent.


Csak azt nem értem, hogy a Kincstárnál a nő miért mondta, hogy a Családtámogatási Irodának kell küldenem és nem oda egyenesen nekik. (Az egyik Miskolcon van, a másik Balassagyarmaton...)

41. sajert
2010. jan. 16. 20:29

Az Államkincstár honlapján rajta van, hogy:

"Figyelem!


2008. január 1. óta a családtámogatási ellátások igényléséhez - az orvosi igazolások, dokumentációk kivételével - elegendő az okmányok másolatát benyújtani."


Ezt a honlapról másoltam ide.

40. ansza (válaszként erre: 39. - Pmjudit)
2010. jan. 16. 19:16
Ősszel igényeltem,elötte fel is hivtam a területileg illetékes Államkincstárat,és azt mondták hogy elfogadják a másolatot is 2009-től...mert ugye az eredetit nem szivesen adja csak úgy postára ez ember.de ezek szerint nem mindenhol ilyen rugalmasak.mintha nem lenne mindegy!Ó te csodálatos bürokrácia!
39. pmjudit (válaszként erre: 38. - Sajert)
2010. jan. 16. 07:28

Én már két gyerek után intéztem és mind a kétszer kellett az eredeti, mivel a hátuljára vezetik fel, hogy milyen juttatást igényelt már a szülő a gyerek után.

Ezek szerint nem mindenhol van így.

38. sajert (válaszként erre: 37. - Pmjudit)
2010. jan. 16. 00:09

Decemberben, ünnepek előtt adtam postára, és már most kedden megjött a határozat (29-én lesz még csak két éves).

Én az általam leírt ügybemenetben csináltam.

37. pmjudit (válaszként erre: 36. - Sajert)
2010. jan. 15. 21:54
Te már intézted?
36. sajert
2010. jan. 15. 21:38

Nem kell az eredeti születési anyakönyvi kivonata a gyereknek a gyes igényléséhez.


Legegyszerűbb:

postán, ajánlottan elküldöd, másolatokat mellékelet, ennyi.

[link]

Alul vannak a nyomtatványok, kitöltési útmutatók.

2010. jan. 15. 16:53
Pedig az eredeti születési anyakönyvi kivonatot kérek, mert annak a hátuljára írják rá, hogy igényelted a gyest.
34. ansza
2010. jan. 15. 16:32
Én is azt gondoltam,hogy a munkahelyemen megcsinálják,vagy legalábbis értesitenek,de sajna,nem igy volt...1 hónapos késéssel igényeltem,ajánlottan postára adtam az iratokat,nem az eredetit,a másolatot is elfogadták.1 hónap alatt elintézték,meg is lepődtem...
33. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 32. - Pmjudit)
2010. jan. 15. 14:32

Nagyon köszönöm.


Utánanézek mindennek alaposan és sietek beadni.


Meg voltam győződve arról, hogy a munkahelyem majd küldi a papírokat az igényléshez. Úgy emlékeztem, hogy az első gyerekemnél ez így ment...

32. pmjudit (válaszként erre: 31. - 3dc5a222b9)
2010. jan. 15. 14:21

Ha rám hallgatsz, mész személyesen. Segítenek kitölteni, és azonnal továbbítják. Kell vinni: a gyerek eredeti szül.anyakönyvi kivonatát /na ezt nem szívesen adnám postára/, Taj számát, a Te Taj számodat, adószámot, lakcímkártyákat, szem. igazolványt. Lefénymásolják őket és azonnal visszakapod.

Azt hiszem ennyi, de a MÁK honlapján biztosan leírják részletesen, hogy mit kell csatolni.

31. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 30. - Pmjudit)
2010. jan. 15. 14:18

Sajnos erről már lekéstem, hogy előtte kérjem...


Elég, ha a netről letöltöm a nyomtatványokat, s beküldök mindent, vagy menjek személyesen a Családtám. Irodához?

2010. jan. 15. 14:14
A Gyest a gyed letelte előtt kell igényelni, akkor zökkenőmentesen megkapod.
2010. jan. 15. 14:08

Én most tanácstalan vagyok:

A héten kaptam a MÁK-tól egy levelet, nyomtatványokkal, amiben írják, hogy amennyiben dolgozom a GYES mellett, akkor küldjem be ezeket a papírokat.

Dec. 28-án telt le a GYED-em, én azt hittem, hogy a munkáltatóm küldi majd a papírokat a GYES igényléséhez.

Felhívtam a MÁK-nál az ügyintézőt, aki küldte a levelet, azt mondta, menjek a Családtámogatási Irodához, ott kell kérnem a GYES-t.

28. Lexike
2009. febr. 16. 17:12
Én is most intéztem a GYest. Felhívtam a Mákot, ott azt mondták ha én kapom a családi pótlékot akkor elég az adó igazolványt és a gyerek szül. anyakönyvi kivonatának fénymásolatát beküldeni.
2009. febr. 16. 16:53

Szia! Én is most intézzem a Gyest minnél elöbb adbe mert rengeteg mindenzt kérnek ha van munkahelyed onnan kérhetsz forma nyomtatványt . de ha nem adnak akkor a helyi önkormányzatokhoz ,menj be , és ott meg mondodo mit szeretnél ott adnak én is onnan tudtam kérni

, de meg nézzem van e másolat nekem és ird meg cimedet és küldök másolt papirt

Kell hozzá csatolnod másolt személyi lakcim kártya adó kértya tajszám ha van magánnyugdij tagságid annak igazolása év kezdetétöl ,gyereknek másolt születési anyakönyvi kivonata. adó kártyája taj ,lakcim ,stb ha bármi kérdéssed van irj ide vagy eamelem : oroszkrisztina38@citromail.hu

2009. jan. 28. 12:21
Ha junius 18.-án lesz 2éves a kislányom kkor mikor menjek az Államkincstárba igényleni a gyest?És ott adják azt a papirt amit ki kell töltenem??
2009. jan. 28. 09:04

Az összegyűlt szabadságot én úgy hallottam, hogy akkortól kötelező kivenni amikortól 8 órában dolgozol.

De ez az infom még abban a megboldogult időkből való amikor gyes mellett csak részmunkaidőben lehetett dolgozni.

Azóta mi változott?!

2009. jan. 13. 11:33
Nekem a gyedet a munkahely utalta a gyest meg kellett igényelni a Magyar Államkincstártól, 2008 szept végén beadtam és decemberben nem kaptam meg a gyerek nov 12én lett 2 éves. Rájuk telefonáltam soron kívül kiutalták, 1 hét múlva megkaptam nagyon rendesek voltak.
2009. jan. 13. 11:13
anyukám is most igényelte meg
22. supin
2008. júl. 31. 11:20
Automatikusan. Ne félj arra vigyáznak ,hogy ne kapj több pénzt...
21. magdolna23 (válaszként erre: 16. - Szöszimami)
2008. júl. 31. 11:00
a gyes a gyerek 3 éves koráig jár tovább akkor kapja az ember ha a gyerek tartósan beteg
2008. júl. 31. 10:44
a Munka helyed küld majd levelet hogy mikor fog lejárni a gyeded és utána meg kell igényelni a gyes-t
19. supin
2008. márc. 12. 08:11
Ezt is igényelni kell.Méghozzá időben...
2008. márc. 12. 08:07

ha van munkahelyed akkor ott adnak papirt

ezt kell kitölteni

2 oldalas nyomtatvány

és még az előtt add le mielőtt lejár a gyed

2008. márc. 12. 07:58

Sziasztok! Sajnos igényelni kell, és figyelni,hogy ne szaladj ki az időből, mert csak 2-3 hónapra visszamenőlegesen lehet igényelni. Aki később kapcsol, az sajnos elesik ettől a rengeteg pénztől is :(

Az én munkahelyem is kifizetőhely, mégis nekem kell intézni, ráadásul nem is szóltak, most tudtam meg, pedig az illetékes minisztériumban dolgozom :( Szomorú. Na a lényeg, az illetékes területi Magyar Államkincstárhoz nyomtatványt, személyesen eredeti okiratokat, de postán is fel lehet adni, elég az okiratok másolatát csatolni, viszont ajánlott küldeményként.

16. szöszimami (válaszként erre: 14. - Zdetti32)
2008. márc. 3. 17:27
Szerintem jobb a hivatásos anyaság mert a gyes a gyermek 10 éves koráig jár de az anyaság a legkisebb gyerek 16 éves koráig ha jól tudom de ez nem tuti inkább nézz utána
15. dee7182d35 (válaszként erre: 14. - Zdetti32)
2008. márc. 2. 15:30
Nézz utána melyikkel jársz jobban anyagilag,bár túl sok különbség nem lesz közte.De ha tartósan betegnek számít a gyermeked,akkor a gyes is tovább jár.
2008. márc. 2. 13:25
3.gyerekemmel vagyok otthon Gyeden.Tartósan beteg gyermeknek számít a szívműtétje miatt.Most lesz 2 éves.Gyest igényeljek vagy hivatalos anyaként maradhatok otthon?
2008. febr. 5. 23:53
nekem meg kellett kérni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook