Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! fórum

Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
272. 4c30444687 (válaszként erre: 267. - Kiscsillag73)
2011. okt. 14. 13:04
Azért ott is ki lehet fogni "segítőkész" embereket meg kacifántos ügyeket. Sok sikert! Én ne hagyd magad eltántorítani azért, mert "nem látszol a redszerben"! :)
271. Veronika27 (válaszként erre: 270. - Kiscsillag73)
2011. okt. 14. 12:40
Szerintem is a legjobb és 100%-osan megbízható.
270. kiscsillag73 (válaszként erre: 269. - Veronika27)
2011. okt. 14. 12:38
Mi is itt találtunk,szerintem a legjobb oldal.Múltkor ajánlottam is valakinek,és nagyon hamar talált munkát.
269. Veronika27 (válaszként erre: 268. - Meli12)
2011. okt. 14. 11:48
268. meli12
2011. okt. 14. 11:44

Sziasztok!

Nekem olyan gondom lenne, hogy párommal szeretnénk Ausztriába dolgozni, de nem tudjuk, hogy álljunk neki. A magyar közvetítők szinte mind átvernek, és lenyúlnak egy csomó pénzzel. Más segítségünk sajnos nincs. Ha esetleg valaki tudna segíteni vagy valami tippet adni nagyon megköszönném. Előre nem de ha sikerülne akkor utólag honorálnánk is a segítséget!

Köszönjük a válaszokat!

267. kiscsillag73 (válaszként erre: 266. - 4c30444687)
2011. okt. 13. 18:02
Már elküldtem nekik,meg ezen kívül is jó pár dokumentum hivatalos fordítását.Lényegében mnindent,amit kértek.Csak hát úgy néz ki,a bürokrácia ott is csak olyan....Csak már kezdtem azt hinni,hogy szivatnak.Köszi a választ!
266. 4c30444687 (válaszként erre: 264. - Kiscsillag73)
2011. okt. 13. 14:07
Nem névhez, hanem személyhez kötött a támogatás, biztos megkapod. Valószínűsítem, hogy kell egy hivatalos fordítás a név változásról meg ki tudja milyen fittyfene nyomtatvány vagy igazolás. Sztem hívd fel az AMS-t.
265. nocikam
2011. okt. 13. 13:59
Igazatok lehet, van benne valami :( akkor jól kitaláltam ezt a havi váltós dolgot szobalányoknál, olyan jó lett volna ha van ilyen, de kezdek letenni róla... köszi a válaszokat!
2011. okt. 13. 13:39
Sziasztok!Van egy kis gondom,ha tudtok,kérlek,segítsetek!Folyamatos levelezésben vagyok az osztrák adóhivatallal.2 éve voltam kinn az első szezonomon,akkor már elváltan,de még asszonynéven.Tavaly a következő szezonom előtt visszavettem a lánykori nevem,már másik helyen dolgoztam,és kaptam egy másik biztosítási számot,ami kicsit furcsa is volt,mivel ugyanaz az ember maradtam.Idén beadtam az adóvisszatérítési és családi pótlék különbözet igényem.Elég macerás lett,a két különböző szám miatt,holott már az első levelemben közöltem,hogy ez a helyzet.Muszály ezeket levélben megoldanom,mert Salzburg tartományban voltam,és az ottaniak foglalkoznak vele.Most kaptam egy levelet,hogy az új számom az érvényes(amire számítottam is),de nem egyértelmű,hogy az első szezonom után megkapom-e a juttatásokat.Már kezdem azt hinni,hogy szórakoznak velem,gondolom,a sok visszaélés miatt.Ráadásul a gyermekem születésétől fogva fogyatékos,amiről megküldtem mindent a családi pótlékhoz,de még ez sem elég nekik.Van rá esély,hogy megkapom,ami jár?
2011. okt. 13. 13:05

A szezonálisok vannak többségben, főleg most, mikor nemsoká indul a síszezon. Azaz már pötyörög is, nemsoká valami síVB, vagy mifene lesz a "magasban".

Olyan helyet, ami egészéves, esetleg nagyvárosban lehet találni, azokon a helyeken, ahol nemcsak idény jellegű a turizmus, mint pl. Bécs, Salzburg, ilyenek.

A váltótársas megoldás meg azért rizikós, mert akkor csak részmunkaidőre tud bejelenteni a munkaadó, és mi van, ha az egyik fél valamiért csütörtököt mond? Helyi munkaerővel, vagy olyannal, aki tartós kintlétet tud biztosítani, sokkal könnyebb, mert ha nem válik be, akár 1-2 hét, vagy hónap után is könnyebb találni mást a helyére. Váltótársat meg nehéz kifogni, főleg jót, meg próbanap, stb. És simán lehet az is, hogy tényleg több járulékot kell fizetni 2 részmunkaidős, mint 1 teljesmunkaidős után. Bár ezt nem tudom. De otthon is úgy van, nem?

262. 4c30444687 (válaszként erre: 261. - Nocikam)
2011. okt. 13. 12:13
Az idős gondozást inkább feketén csinálják, mert házhoz nem nagyon mennek ellenőrizni. Szerintem két bejelentett ember drágább, mint egy folyamatos (bár ezt csak laikusként mondom). Plusz a szezonális helyeken így is sokat cserélődnek az emberek, és mivel úgyis van, aki folyamatos munkaviszonnyal elvállalja, nem éri meg a macera sem (adott időszakra minden hónapban ki-be jelenteni). Nem tartom valószínűnek, hogy ilyet találni fogsz.
261. nocikam
2011. okt. 13. 10:13
Sziasztok! Azután szeretnék érdeklődni (hátha Ti többet tudtok erről), hogy ausztriai szobalányok közt nincs váltótárs? Úgy értem, hogy nincs olyan hogy váltják egymást 2 hetente vagy havonta, mint az idősgondozói állásnál? Szeretnék kimenni Ausztriába szobalánynak, de mindenhol csak szezonmunkákat találok, de azt nem tudnám vállalni, mert párkapcsolatban élek és az hosszú idő lenne.. :)Ti nem találkoztatok ilyen váltótársas hirdetéssel, hol keresgessek? Átnéztem már az összes [link] ajánlatait, de mindenhol a téli szezonra keresnek. Kezdem azt hinni, hát ezt jól kitaláltam csakhogy reménytelen...
260. kiscsillag73 (válaszként erre: 259. - Mh07)
2011. okt. 9. 11:46
Szia!Pl vendéglátásban nem kell végzettség.Egy hoxás ismerősöm épp pár hete talált az eures-en munkát,kb 1 hónap leforgása alatt,ami nagyon jó eredmény.Valószínűnek tartom,hogy ez amiatt is van,hogy május 1-től a magyaroknak nem kell engedély.Akkor csak azt tudom mondani,hogy kezdjetek el saját magatok munkát keresni,csináljatok egy közös önéletrajzot,ha egy helyre szeretnétek menni,aztán azt lehet küldözgetni.Ha feltesztek hozzá egy barátságos képet kettőtökről,azt szerintem sokkal jobban értékelik mindenhol,mint egy "karót nyelt"igazolványképet.A végzettségetekkel tényleg nem mentek kinn semmire.Ha valmire kiváncsiak vagytok,szívesen segítek,de jobb lenne priviben.
259. mh07 (válaszként erre: 258. - Kiscsillag73)
2011. okt. 9. 10:54

Szia! Köszönöm a tanácsot. Semmi extra követelmény nincs. Csak dolgozni szeretnénk. Szinte mindegy hogy hol, és az is mindegy hogy mit. Csak induljunk el. Az a baj, hogy nincs megfelelő végzettségünk. Én pénzügyes voltam, a férjem agrármérnök:-( Ezzel semmire sem megyünk.

Az állásközvetítőkről nekünk is vegyesek a tapasztalataink, bár mi még csak most kezdtük augusztus végén a keresést.

258. kiscsillag73 (válaszként erre: 256. - Mh07)
2011. okt. 8. 17:38
Szia!Dolgoztunk-dolgozunk Ausztriában,csak a vendéglátáshoz tudok hozzászólni.Nem tudom,hogy milyen munkát szeretnétek végezni,de szerintem az a legelső,hogy csakis magatokra számíthattok.Sok rosszat hallani az állásközvetítőkről,úgyhogy mi a párommal nem is próbálkoztunk velük.Magunk kerestük a munkát.Dolgoztunk több helyen is,mert az osztrákok között is ugyanannyi jó és rossz ember van,mint bárhol.De mindig önállóan találtunk munkát.Az nagyon jó,ha így ráálltatok a nyelvtanulásra.Mi idáig szezonálisan dolgoztunk hotelben kinn,és az eures.eu-n találtunk munkát.Rengeteg helyre küldtünk önéletrajzot.Ha gondolod,próbáljátok meg!
257. mh07 (válaszként erre: 256. - Warnika)
2011. okt. 8. 14:05
Köszönöm, keresem többek között ott is.
256. Warnika (válaszként erre: 256. - Mh07)
2011. okt. 6. 17:57
épp tegnap néztük és tele van az expressz pont hu külföldi munkákkal!
255. Aurora_becca (válaszként erre: 254. - Franie Drake)
2011. okt. 4. 17:40

Franie Drake! Egyetértek veled, és én is kész vagyok már ettől.


Amikor megismerkedek egy új arccal és az első kérdése, hogy nem tudnék-e neki helyet Ausztriában... ha a válasz nemleges, akkor soha többé nem keresi a társaságom, ha "talán"-t válaszolok, akkor hetekig kinyalja a s*ggem is. (tesztképpen húztam az időt, és igazolódott a gyanúm, hogy csak ki akarnak használni)


Egyetlen egyszer szerveztem be embert munkahelyre, és az lett a vége, hogy benyalta magát a főnöknél, hálából rendesen alám tett, és csak az ő szerződését hosszabbították meg.... :(

Miközben szinte végig helyette dolgoztam, hogy tartsam a hátam, hiszen rólam lett volna rossz vélemény, hogy milyen embert hoztam ide, mert nem volt éppen a munka hőse.


Nagyon nagy balek voltam, így utólag. :(


Soha többé nem szervezek senkit dolgozni, nem tartom senkiért a hátam. Ha tudok valamit, akkor megadom a főnök vagy a munkahely elérhetőségét olyan ismerősnek, akiben bízom, és intézze maga.

Ennyi legyen már mindenkiben.


Az a baj, hogy mindenki elvárja, hogy "te is magyar, én is magyar, kötelességed segíteni"

Miért is?

254. Banyanyanya (válaszként erre: 251. - Banyanyanya)
2011. okt. 3. 21:31
Nem váltotta be a reményeimet... Egy nap után hazament...
2011. szept. 23. 20:48
micsoda kötekedő emberek vannak itt,ha áá mindegy nem kezdek el vitázni senkivel!
2011. szept. 22. 18:32
Az, hogy sokan panaszkodnak, senki nem segít, nekem is furcsa. chajnalka, ha most azt mondanám neked, hogy akassz le itt nekem Magyarországon egy munkahelyet, tudnál segíteni?
251. kiscsillag73 (válaszként erre: 254. - Chajnalka)
2011. szept. 22. 18:20
Szia!Nem olyan egyszerű segíteni sajnos.Én a páromnak sem találtam munkát.Sok szerencsét!
250. Warnika (válaszként erre: 249. - Banyanyanya)
2011. szept. 21. 10:12
hol lenne a munka? írtam priviben is, érdekelne bennünket. Szállást, utazást megoldanánk (van kint ismerős Bécs környékén) vagy messzebb lenne?
249. Banyanyanya (válaszként erre: 248. - 41e61fe678)
2011. szept. 20. 20:56

Betanított élelmiszeripari munkára kerestem embert.

Jött is 370 körüli jelentkezés.

De hadd másolja be egy tipikus választ:

Nagyon köszönöm gyors válaszát, minden vágyam egy jó csapat tagja lenni Ausztriában, nagyon jól hangzik az egész lehetőség, de a számításaim ha nem csalnak havonta szeretnék hazautazni a családomhoz legalább kétszer.

Ez oda vissza 690km/2 alkalom 150eu, szállás szintén kb 150-180eu. 1200eu kereset esetén, beleértve a saját étkezésem -470eu. Jár az agyam hogy mennyi lesz a haszon ez nem több mint havi 730eu=197100huf

Mivel a szállás sajnos nem megoldott sajnos nem éri meg.

Maradok tisztelettel, és még egyszer köszönöm a megelőlegezett bizalmat.


Na... Ehhez mit szóltok?

248. 41e61fe678 (válaszként erre: 247. - Banyanyanya)
2011. szept. 20. 15:37
milyen jellegű álláshirdetést adtál fel, hogy nem volt rá jelentkező? Meg lehet kérdezni. És egyáltalán milyen jellegű szakképzettséggel rendelkezőknek szeretnél munkát kínálni?
247. Banyanyanya (válaszként erre: 185. - A5216efea8)
2011. szept. 19. 22:00
Na hallod, nincs egy hete, hogy álláshírdetést adtam fel. Amikor kiderült, hogy fizikai munkára keresek embert, és nincs céges lakás, meg hazautazási támogatás, akkor harmada, köszöni a felkínált lehetöséget, de él él vele,( volt aki azt válaszolta, szóba sem jöhet nála) harmada nem is válaszol, a harmadik harmad sajnos nem rendelkezik megfelelö képesítéssel.
246. Warnika
2011. szept. 13. 11:26

sziasztok,

osztrák határhoz közeli munka érdekelné férjemet, lehet szezonális munka is (szüret, szőlő gondozás, stb). Sofőr végzettséggel, gyakorlattal, erős, tulképpen nem szakképzettséghez kötött munka bármi jöhetne (akár építőipari..).

Tud valaki ilyenben segíteni?

245. atta100
2011. szept. 12. 13:28
csakis www.neujob.hu
2011. aug. 7. 12:36

Sziasztok!!

Ki tud segiteni?? Lakást keresek Bécsben 3 tagu családnak.. ha lehet 3 havi előleg nélkül! Hol érdemes keresni?? Előre is köszi mindenkinek!!!!

243. krisszike (válaszként erre: 241. - Enya78)
2011. júl. 15. 10:59
Ne add fel! Sikerülni fog!
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook