Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! fórum

Ausztriai munkalehetőségek, tapasztalatok! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
2011. nov. 1. 15:45
Elmondaná valaki, hogy miről szólt az a riport pontosan?
2011. nov. 1. 14:27

Sziasztok!

Nem egyszerű munkát találni ismerősök nélkül. Már legalább 100 önéletrajzot elküldtem már. Mindenhonnan azt írták már betelt az álláshely. Lehet ez csak kifogás de meglepett, hogy válaszoltak:) Magyarországon ez nem jellemző. De nem adom fel. Csak összejön valami

330. Zsuuuuuuu (válaszként erre: 328. - Ági5052)
2011. nov. 1. 14:07
Persze, mindenki nem költözhet Pestre, Én szívem szerint nem is szeretnék. Szeretek itt lakni (kis város), de nincs munka, így valamit lépni kell..
2011. nov. 1. 11:09
Ausztriába készülök 31 éves 190/105 független,diplomás gyöngyösi komoly gondolkodású férfi vagyok.Lakótársat keresek akivel az albi költséget csökkenthetnénk.Kelet-magyarországiak előnyben.Független gyermektelen nők(23-31) jelentkezését várom,nem titok párkapcsolat reményében.Mindenkinek szép napot,és legyen boldog.
2011. nov. 1. 10:09
Sziasztok! Sajnos egyre több a munkanélküli,mindenki nem költözhet Pestre, én nagyon szeretnék kimenni és Ausztriában dolgozni!Csak egy a problémám ,hogy a nyelvismeretem eléggé gyenge,még sokat kell tanulnom ,hogy társalgás szinten tudjak beszélni.Viszont ,ha valaki tudna olyan munkalehetőséget,ahol magyarok dolgoznak és tudnának segíteni a nyelvi problémákban megoldásában még az elején ,akkor talán gyorsabban meg tudnám tanulni a nyelvet is !Most beindul náluk a szezonális munka, ha valaki tud ilyet kérem írjon már nekem ! Köszönöm !
2011. nov. 1. 00:32

Sziasztok! Sajnos munkanélküli vagyok már 2 hónapja. Nagyon szeretnék dolgozni!!Itt, ahol lakok a munkalehetőség 0,így a szomszéd városokban keresgélek, de egyre elkeserítőbb a helyzet...

Arra gondoltam, hogy talán Pesten kellene állást keresnem, mert ott csak több a lehetőség...(de gondolom több a munkanélküli is:-S) A Párom minden 4.nap oda jár dolgozni(ez is mellette szólna)...de elköltözni albérletbe (nem tudsz félretenni a fizetésből, csak dobálod ki az ablakon az albérletre)Szóval szerintem hiába mennék el (itthonról a szülői házból egy Pesti albérletbe)mert nem látom, hogy lehetne 1ről a 2re jutni!:-S Itthon meg mint azt már írtam nincs munkalehetőség, viszont Én már nagyon szeretnék dolgozni és itt lenne az ideje már kirepülni is!! Láttam a tv-ben azt a riportot, megcsillant a reménysugár: Ausztriában szeretnék dolgozni!!

326. Sylvia81 (válaszként erre: 325. - Brad)
2011. okt. 31. 22:00

Hát, azért ők legalább nem büdösek. Vagy tudjafene, annyira még nem voltam közel hozzájuk. Tisztának hittem őket. Egész máig... Két csaj, két kutyával, szemétgyűjtő sziget, vegyeshulladék... Gondolom, a többihez nem nagy fantázia kell. Sajnos erről már évekkel ezelőtt leszedték a kaput (vagykitudja, milettvele...), így kulcs nélkül is be lehet menni.

És pont ki lehet látni onnan a villamosmegállóra. Jött egy új villamos. Üres kézzel ugyan, mert nem találtak semmit, de o9dafutottak és felszálltak.

Tudom én, hogy nem egy tiszta hely a villamos, na de na...

325. Brad (válaszként erre: 322. - Sylvia81)
2011. okt. 31. 21:55
szerintem en hasonlot lathattam valamelyik este. csapatban voltak, iszonyat büdösek es olyan szemetet hagytak maguk utan a villanyoson, hogy... ;((
324. Sylvia81 (válaszként erre: 323. - Brad)
2011. okt. 31. 21:55

Húúú, az nagyon klassz állás lehet!

De értem, miért nem vállalod. Azért az nagyon nagy felelősség, és amíg korlátozott az ember nyelvtudása...

Én is annyi helyen el tudnám magam képzelni, de hát... No, majd egyszercsak! Muszáj leszek megtanulni jól németül, mert nekem a dumaközpontú munkák jöttek be eddig. Csak hát az anyanyelvemen könnyebb volt dolgozni... :)

323. Brad (válaszként erre: 321. - Sylvia81)
2011. okt. 31. 21:51

nekem epp az elmult hetekben hullot az ölembe egy nagyon jo munka. kerületi vezetöi allas egy drogerianal. DE nem merem elvallani, mert nincs meg hozza a megfelelö nyelvtudasom. Ugy hiszem, lesz ennel jobb is, kesöbb... amikor mar a nyelv területen is nagyobb lesz a tapasztalatom. Addig meg meg kell elni... es a munka nem szegyen.

:)

322. Sylvia81 (válaszként erre: 320. - Brad)
2011. okt. 31. 21:48

"de van olyan aki utalja a magyarokat"

Szerintem pontosan tudom, mire gondolsz...


Ma amúgy megint olyat láttam a "kedves" "honfitársainktól", amit nem kellett volna... :( El is gondolkodtam, hogy fel merjek-e szállni a továbbiakban gumikesztyű nélkül a villamosra. :(

És ugye ők voltak itt előbb, alapozták a "hírnevünket"... :((((

321. Sylvia81 (válaszként erre: 317. - Brad)
2011. okt. 31. 21:45

Azért ebben is vannak különbségek: te fiatal vagy, gondolom, egyedülálló, vagy legalábbis gyerkőc még nincs... És pontosan tudtad, hogy meg kell másznod a szamárlétrát.

Sokan viszont úgy képzelik, hogy otthon felégetnek mindent, fogják (vagy épp otthonhagyják) a családot, gyerek(ek)et, kijönnek ide, és 3 nap alatt találnak maguknak 2000 eurós melót. Mindezt úgy, hogy nulla a nyelvismeretük.


Félreértés ne essék, nem az észt akarom osztani, mert én sem vagyok valami jó németből, sőt! El sem várom, hogy majd az ölembe hullik valami jó kis nullameló-sztárgázsi állás, főleg így válság idején... Felem azt mondta még nagyonrégen, hogy nem végezhetek "aljamunkát", mint pl. mosogatás, takarítás. Előbbit nem is nagyon akarnám (két gyerek mellett az estézés-éjszakázás nem túl jó beosztás), de most ott tartunk, hogy utóbbit is el fogom vállalni, mert enni viszont kell.

320. Brad (válaszként erre: 319. - Sylvia81)
2011. okt. 31. 21:45

bizony, ha egy osztrak ceg munkaeröt keres es van egy kivallo szakmai multal rendelkezö osztrak es egy kivallo szakmai multal rendelkezö magyar, akkor biztos, hogy az osztrakot valasztja. Ezen nem is hezital.


-ezen felül nagyon segitökeszek! Nekem eddig csak jo tapasztalatom van velük! :)


Amugy meg vannak akik csak magyar munkaeröt keresnek. En ilyennel is talalkoztam. Szerintük a magyar dolgozni es bizonyitani akar, ezert jo munkaerö.

-de van olyan aki utalja a magyarokat. (ezt nem fejtegetnem miert)


Nagyobb cegeknel persze nem igy müködik. Ott a vegzettseg, tapasztalat stb. szamit, a hovatartozas nem.

319. Sylvia81 (válaszként erre: 316. - Brad)
2011. okt. 31. 21:35
Pont a hétvégén beszélgettül Felemmel, hogy ő úgy bette észre, hogy a kisvállalkozók szívesebben alkalmaznak egy régi barátot, mint akár más osztrákot. Persze utóbbi a 2. a listán. És ez azért így is van rendjén... Nézzen mindenki magába: ha lehetne választani egy hazánkbéli és egy külföldi, neadjég még keletebbről is származó munkavállaló között, kit választana? Szerintem nem sokan választanák a külföldit...
318. Sylvia81 (válaszként erre: 313. - Brad)
2011. okt. 31. 21:31

Ez sajnos így van: sokan azt hiszik, hogy kolbászból van a kerítés.

Ha valaha abból is volt, mára már tutira megették az emberek...

317. Brad (válaszként erre: 315. - Sabina27)
2011. okt. 31. 17:16

en a BATOR szot szivesebben hasznalom :)

1 eve en sem beszeltem nemetül... meg is itt voltam. :)

316. Brad (válaszként erre: 314. - Adry1992)
2011. okt. 31. 17:15

szerintem egy nemzetközi logisztikai cegnel pl. egy DHL-nel, ha jol el tudod adni magad, akkor nagy esellyel indulsz. Ehhez viszont a folyekony nyelvtudas elengedhetetlen. A többi meg majd itt radragad :)


De abban mar nem vagyok biztos, hogy egy osztrak cegnel felvesznek. Az osztrakok szivesen alkalmaznak osztrakokat. (pl. maganvallalkozas)

315. Sabina27 (válaszként erre: 313. - Brad)
2011. okt. 31. 14:58
Hát igen olyanok is vannak meg olyanok is akik nyelvtudás nélkül mennének. Az bátor dolog szerintem. Vagy máshogy mondják?:)
2011. okt. 31. 14:38

Sziasztok!

Bár nekem még nem esedékes a munkavállalás, de olyan embereket keresnék, akik Ausztriában irodán dolgoznak. Hogy sikerült irodára bejutni, milyen a környezet? Felsőfokú német nyelvvizsgám van, bár az írás jobban megy, a beszéd kevésbé. Jövőre tervezem, hogy kimegyek Ausztriába tanulni 1 évre, egyébként közgazdásznak tanulok, valószínűleg a logisztika szakirányt fogom választani. Ha sikerül kimennem tanulni, mennyi esélyem lesz kinti munkavállalás szempontjából? Ha lehetne, egyből a szakmámban kezdenék dolgozni és addigra már elég jó nyelvtudásom lenne. :)

Azért is szeretnék érdeklődni efelől, mivel az osztrák határ mellett élek és ismerőseim csak segédmunkásként találtak állást: gyárban a gyártósor mellett, esetleg a jobbak pincérként, szakácsként stb. De mennyi az esély az irodán való elhelyezkedéshez?

313. Brad (válaszként erre: 312. - Sabina27)
2011. okt. 31. 14:16

nem elet celom a baby sitterkedes. A nyelv miatt csinalom, hogy kesöbb normalis munkam legyen.


Szerintem meg sokan azt hiszik... sajnos... :( Annyian keresnek fel azzal, hogy szerezzek munkat, mert "...ugy hallottak, hogy..."

312. Sabina27 (válaszként erre: 314. - Brad)
2011. okt. 31. 14:10

Sziasztok!

Szerintem senki sem hiszi, hogy ott kolbászból van a kerítés. Keményen kell dolgozni mindenhol a megélhetésért csak nem mindegy, hogy 1200 eurót keresel vagy 80 ezer forintot. Az árak nagyjából ott vannak mint itthon. A baby-sitterkedés amúgy sem a pénzszerzésről szól elsősorban.

311. Sabina27 (válaszként erre: 310. - Kisruszy)
2011. okt. 30. 09:22

Szia!

Szerintem ha magyar először akkor is németül fog kérdezni mert tudni aklarja, hogy mennyire fogod érteni a munkatársakat vagy a többi embert. Egyébként én is ideges vagyok ha telefonon kell beszélni de biztos bele lehet jönni:)

2011. okt. 30. 08:55
Segítséget szeretnék kérni. Néztem pár álláshirdetést, mindenhol úgy volt írva h jelentkezés telefonon. Szerintetek itt németül fognak nekem gagyoni? Mert a csávó neve viszont magyar. Nem merem felhívni, mert azért annyira nem kenem a németet.
2011. okt. 28. 11:13
Jó hétvégét mindenkinek! Használjátok ki a jó időt:)
308. Sabina27 (válaszként erre: 307. - Invisible)
2011. okt. 28. 10:38

Szia!

Még nem. Te?

307. invisible (válaszként erre: 306. - Sabina27)
2011. okt. 28. 00:03
Te már voltál kin szezonra?
306. Sabina27 (válaszként erre: 302. - Kisruszy)
2011. okt. 27. 21:04
szia. én is így vagyok. Egyedül nehezebb. Csak januártól mennél? én decembertől.akkor kezdődik a szezon. ha gondolod írj
305. mh07 (válaszként erre: 304. - Banyanyanya)
2011. okt. 27. 19:46
Köszönöm
304. Banyanyanya (válaszként erre: 303. - Mh07)
2011. okt. 27. 19:38
Elég sok jelentkezés jött be, de most még nem tudok arról nyilatkozni, aktuális-e még. Az elözöekben belefolytam a döntésbe, de kétszer is mellényúltam, most nem teszem le a voksom egyik mellé sem. Sajnos az a baj, hogy nálunk férfi munkaeröre van szükség. Pedig azt látom, hogy a nök vállalkozóbb szellemüek. De ez nem nekik való munka. A férfiaknak is naponta kb. 10 tonna felett kell emelgetni, megmozgatni. Megértem én, hogy nem könnyü, de 1200 nettot segédmunkáért sehol nem kapsz. De nálatok az is nehezíti a dolgot, hogy házaspárként akartok elhelyezkedni. Nem lesz egyszerü mindkettötöknek állást találni. De drukkolok.
303. mh07 (válaszként erre: 292. - Banyanyanya)
2011. okt. 27. 19:12

Sajnos néhány napra lemaradtam. Aktuális még a kínálatod?

40 fölötti házaspárnak is akad időnként munka?

Mivel eddig ügyfelekkel dolgoztunk szívesen bevállalnánk a monoton szalag melletti melót is.

❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook