Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriában hol érdemes vásárolni? fórum

Ausztriában hol érdemes vásárolni? (tudásbázis kérdés)

12. szoszilvi81 (válaszként erre: 7. - Bcb6de9272)
2011. szept. 9. 12:45

Van amikor ki lehet fogni olcsó és jó minőségű dolgokat, de csak azért utazni, hogy hátha olcsóbb, szerintem többe kerül az üzemanyagköltség mint a kedvezmény.

Mi nem vagyunk urak az euróval..., egy hónapban egyszer-kétszer átmegyünk, hogy vegyünk "hazai" finomságokat, aminek itt nem találtuk meg a megfelelőjét. Másfelől, pedig itt 1 € egy 1/2 kg kenyér, Móváron pedig 169 Ft 1 kg, a tojás a 1,69 €, Mo-n 300 Ft.

Mi nem szeretjük a bőrös virslit, így a lidl-ben veszünk kg-s virslit.

Azért jobb a minősége a ruháknak, mert itt nincs kínai mint Mo-n. Pl a c&a itt is ott is ugyanolyan minőség.

Németország "olcsóbb" mint Ausztria, persze nem szentírás. Mint mindenhol ez itt olcsóbb, az pedig máshol.

11. cstbrigi (válaszként erre: 8. - Bcb6de9272)
2011. szept. 9. 10:21
Az aki messziről jön, ritkán van Németországban, és kifog 1-1 ilyen akciót, amit te is írsz, azt hiszi, hogy kolbászból van a kerítés... Pedig nincs... Igen, vannak jó akciók - de mint az akciók általában, ideiglenesek, és ki kell fogni őket. De ha nem akciósan veszek valamit, mert éppen kell a gyereknek, az viszont drágább, mint otthon, mert nem tudom megvenni a kínait, vagy a T...o-sat... És az élelmiszerekre sem mondanám, hogy olcsóbb. Van, ami az, van ami viszont drágább. Összességében nem költünk többet egy heti bevásárlásra, mint otthon tettük...
10. Sybrrill (válaszként erre: 1. - Lillka)
2011. szept. 9. 09:39

Szia!Szerintem sokféle lehetőségeid vannak...árba kb.ugyan azok,de minőségben,tápanyagértékben jobbak...

Persze én most nem az olcsó és sz.r tescos parizerre gondolok,azok lehet olcsobbak Magyaro.on...de annyit is érnek...

Itt kb. ennek a markának megfelel a cleveres termékek,de ég és föld...

Kaját én a Billában veszek,de van Merkur,Penny,Hoffer,Lidl,Eurospar szinten majdnem mindenhol...

Ruhák sztem is olcsóbbak ami ugyanolyan Magyaro.on,csak ott drágább pl. Jello,Takko,C&A,Kik,Vögele stb.....

A páromnak egy cipőt 40 Eurórt vettük Ausztriában,Sopronban ugyanaz ugyanannál a cégnél 50 Euro lett volna....

A másik meg,h vmi pl. 10Euro,s az Forintba sokszor 3000Forintnak van feltüntetve,pedig tudtommal (persze mikor,h alakul az árfolyam)

260 Forintért lehet 1 Euróhoz hozzájutni,akkor 10 Euro,h lehet Magyaro.on 3000Forint???

Naon butítják a magyaro.i magyarokat,akár a honfitársak is mind magyar mind külföldi dolgok kapcsán....aki nem hiszi járjon utána.....jó vásárlást,időtöltést...,.

2011. szept. 9. 08:48
Mi a határ mellet lakunk,többször mentünk át Ausztriába vásárolni,az élelmiszerek drágábbak,néha ha kilehet fogni akciókat,akkor jó,de amúgy nem.
8. bcb6de9272 (válaszként erre: 2. - Lillka)
2011. szept. 9. 08:11

Én Ausztriában még a Spárban is lestem...pedig egy vacak faluban voltam...kicsit nagyobb a kínálatuk...

A németeknél meg minden van..és az élelmiszerek olcsóbbak mint itt...

7. bcb6de9272 (válaszként erre: 4. - Szoszilvi81)
2011. szept. 9. 08:09

Szerintem meg jóval olcsóbbak a dolgok!

Németországban voltam és ott olyan akciók vannak, míg itt Mo még a szart is eladják drágán...és silány a minőség..

Párom kint egy nadrágot 20 euro helyett 5 euróért vett...akkor csak jobb mint felénk...pedig ott van pénz...jobban.

Persze euróval Magyarországon az ember úr...de mi itt forinttal csórók vagyunk 60 70 ezer ft- minimálbérrel.

2011. szept. 9. 07:48
Minden,ami ott kapható,az nálunk is van.És mivel ugyanaz,a minősége is pont ugyan olyan jó :)))
5. Suesue (válaszként erre: 4. - Szoszilvi81)
2011. szept. 9. 07:33
Lehet, hogy nem olcsóbb, de minőségibb, és tartósabb.
2011. szept. 9. 06:39

Hihi, ez érdekes. A magyarok Ausztriában vásárolnak, az osztrákok pedig Magyarországon. :)

Én Ausztriában élek, de nem látom, hogy olcsóbb lenne, ill. csak egy-egy dolog, viszont szerintem azért meg nem érdemes sokat utazni.

Mi Móvárra járunk vásárolni. Igazából csak azokat a dolgokat vesszük meg, amit itthon drágább, vagy nincs. A hús, a kenyér, tojás olcsóbb Mo-n mint Ausztriában.

A ruhákról nem igazán tudok nyilatkozni, van hogy itt átszámítva jobb az áruk (takko, c&a, kik), de pl. az Outletcenterben olyan árakat láttam, ami nem az én pénztárcámnak való.

2011. szept. 9. 00:25

Voltunk már többször is. Itt aztán van minden amit csak akarsz:) Shopping City Süd, Linz felé kell menni az új úton és jó nagy tábla jelzi is magát az épületet. Hatalmas nagy területen van nem lehet nem észre venni.

Előtte nagyon kell figyelni azért az utat, mert el lehet téveszteni a kijáratot.

2011. szept. 8. 23:49
Volt már valaki Ausztriában bevásárolni?Hova érdemes menni?Főleg élelmiszert vennénk de az sem baj ha ruhás üzletek is vannak.:)))
2011. szept. 8. 23:46
Ausztriában hol érdemes vásárolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook