Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Volt valaki mostanában Ausztriában, Oberwartban vásárolni? Milyen árakat tapasztaltatok az EO-ban, Intersparban? fórum

Volt valaki mostanában Ausztriában, Oberwartban vásárolni? Milyen árakat tapasztaltatok az EO-ban, Intersparban? (tudásbázis kérdés)

2011. okt. 23. 17:24

Én is 8évet tanultam németül,de nem merek megszólalni :)pár éve voltunk kirándulni Oberwartban,szétnéztünk,de csak a dm-be mentünk be,valamit kérdezett is az eladó,de annyira elhadarta,hogy egy szót sem értettem belőle.Hallotta,hogy tankolni is érdemes átmenni.

Nekem az tetszik a legjobban,hogy szoktak bedobni egy kinti bútorbolt hirdetési újságát és rá van írva nagy betűkkel,hogy beszélünk magyarul!! :)

9. Bella 13 (válaszként erre: 8. - Kkkryszta)
2011. okt. 22. 19:53

Én 9 évig tanultam németül, de nehogy azt hidd, hogy ez sokat segít, pedig nem bukdácsoltam belőle! :)

Én többször voltam már Ausztriában, és csak pozitív tapasztalatom volt, bárhol megértettek, és segítőkészek voltak. A nagy bevásárlóközpontoknak pedig szerintem meg van az az előnye, hogy a kutya se foglalkozik az emberrel, és szabadon lehet válogatni a polcok között, mindent meg lehet találni, és igazából a köszönésen kívül nem kell németül beszélni senkivel.

2011. okt. 22. 16:54
sziasztok.olvasgatom a fórumot,mert nagyon érdekel a téma,hozzánk max.40km-re van Oberwart,de eddig csak 1szer voltunk kinn,de nagyon gondolkozunk rajta.csak a nyelv hiánya befolyásolt eddig a kijárástól. :(
2011. okt. 22. 09:07
Jaj ha tőlem csak ennyire lenne,havonta átjárnék nagy bevásárlást tartani.:-)
2011. okt. 21. 19:45

Köszönöm szépen mindenkinek.

Igazából pont a karácsony miatt kérdezem, tőlünk kb. 50 km Oberwart, és erősen gondolkodom, hogy az ünnepek előtti bevásárlást ott kéne lebonyolítani....

5. globus (válaszként erre: 3. - Globus)
2011. okt. 21. 10:16
Átszámított árakat írok, mert mi is így kalkulálunk, ha gazdaságosságot nézünk. Náluk a cukor maradt kb. 170 Ft-nyi áron, Ariel mosóporból 8 kg-s 3000 Ft. 1 kg száraztészta 350 Ft, de olyan minőségű, hogy ismerősöm anyja házi készítésűnek véleményezte. Édesség is olcsóbb áron jobb minőségű, így ünnep előtt megfontolandó egy alapos bevásárlás.
2011. okt. 21. 08:09
Mi ha elutazunk csak húst viszünk magunkkal,mert az drágább mint itthon,de a többi élelmiszer olcsóbb vagy egy árban van kb.De sokszor ugyanazért a pénzért sokkal jobb minőséget kapsz.Pl a tej íze,hát zongorázni lehetne a különbséget,pedig itthon is az elvileg jó minőséget veszem,de ég és föld.A választékról ne is beszéljünk.
2011. okt. 20. 20:13
Majdnem minden olcsóbb.
2011. okt. 20. 20:11
Elsősorban a ruházat, játék és élelmiszer érdekelne.
2011. okt. 20. 20:11
Volt valaki mostanában Ausztriában, Oberwartban vásárolni? Milyen árakat tapasztaltatok az EO-ban, Intersparban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook