Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szalvétatechnikához milyen "kezdő csomagot" érdemes vásárolni? fórum

Szalvétatechnikához milyen "kezdő csomagot" érdemes vásárolni? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. Seira
2010. dec. 16. 18:56
Jó lenne ha feléledne a fórum,mert én most kezdtem kreatívkodni,és rám férne pár tanács:)
2008. márc. 24. 15:56
Ha beszabadulok a kreatív boltba, mindíg nehezen jövök ki onnan. Szinte minden második szalvétában látok valami fantáziát. Elsősorban gipsz képeket csináltam sokáig, ehhez aztán vettem több féle öntőformát. Fontos a jó ecset, ami számomra a férjem barkácsdobozából került ki. Puha, így szépen el tudom kenni vele a lakkragasztót.(van amikor apró mintáknál legjobb eszköz a mutató ujjam)A keretek kenéséhez jobb minőségű temperát használok, száradás után ezt is átkenem a lakkragasztóval. Gyakran cserélgetem a képeket az étkező falán, a barátnőim már sorban állnak az általam megunt darabokért.Mostanában gyakran csinálok ezzel a technikával ajándékdobozokat is.
2008. márc. 24. 12:11
Szalvéta technikával gyönyörű képeket lehet készíteni, ami ajándéknak is színvonalas!:) Én ilyeneket készítek:) Adatlapon fennt van pár darab.
2008. márc. 16. 16:17

Én ecsetel próbálkozok.

Tudtátok hogy karton dobozt is lehet dekorálni igy?

Nekem is szakadt el szalvéta mert nem hagy tam elégé meg száradni de most már tömegével gyártom a szebnél szebb tárgyakat. Söt tojást is ezzel festek.

47. 754c7e07c3 (válaszként erre: 46. - Birogaby)
2008. márc. 16. 10:12

Köszi, megnéztem.

Nem tudom, lehet kipróbálom. Bár, ecsettel is tudok, jól dolgozni.

46. birogaby (válaszként erre: 45. - 754c7e07c3)
2008. márc. 16. 09:39

Kis fapálcára különbözô méretû,téglalap alakú szivacs van illesztve.


[link]


Itt meg tudod nézni,remélem sikerült jól bemásolnom,egyszerûbb volt,mint körülírni.:)))


Én ezt használom,nekem bevált.

2008. márc. 16. 08:20
Milyen az a szivacsos?
44. 'szti (válaszként erre: 42. - Birogaby)
2008. márc. 16. 07:56
én is vettem szivacsosat, de azzal nekem nem megy
43. 754c7e07c3 (válaszként erre: 42. - Birogaby)
2008. márc. 16. 05:42
Rendes ecsetem van, a kreatív boltos néni azt adta, kezdőnek. :)
42. birogaby (válaszként erre: 40. - 754c7e07c3)
2008. márc. 15. 22:51

Úgy érted,rendes szôr ecsetet használsz,mint amilyet festéskor is?

Szalvétatechnikához én szivacsból készült ecsetet használok.

41. 'szti (válaszként erre: 39. - Emagdi)
2008. márc. 14. 15:55

nekem van egy kb 2 centi széles, elég puha, ezt csak a ragasztózásra használom, egy ennél kicsit kisebb,közepes keménységű amivel lakkozok és van pár kisebb, szintén közepesen kemény, ezekkel festek


de kezdetnek kettő is elég, szerintem a ragasztózáshoz célszerű egy puhább

40. 754c7e07c3 (válaszként erre: 39. - Emagdi)
2008. márc. 14. 12:13
Közepes fejű, közepesen erős. A boltban biztos megmutatják, melyik a legjobb kezdőnek. Én úgy kértem.
39. emagdi
2008. márc. 14. 11:49
Ecsetet milyet érdemes venni? (kicsi, nagy, kemény, puha...) jó, gondolom jobb ha több fajta is van, de amolyan kezdő készletnek milyet?
2008. márc. 13. 18:47
Annyit még, hogy ha festékkel lekenem a tárgyat, sokkal szebben mutat. Nem olyan nagy összeg egy akrillfesték, és elég kiadós.
37. 754c7e07c3 (válaszként erre: 34. - Edb6c38cef)
2008. márc. 13. 18:44
Ahogy 'Szti is írta. Próbálj kis mintát, és óvatosan. Szerintem sikerülni fog. Talán próbáld ki puhább ecsettel, laposan kenni a ragasztót.
36. 'szti (válaszként erre: 33. - Birogaby)
2008. márc. 13. 17:49
Abban igazad van, hogy a kezdethez elég egy szalvéta, egy ecset, meg egy olyan ragasztó, ami lakk is. DE. Én utáltam azt a ragasztót, mert lakknak használva még ma is ragad az 5 évvel ezelőtt készült tárgy felülete. Ha minőségi munkát csinálsz szükség van akrilfestékekre, legalább az alapszínekre, amiből kikeverheted a többit, meg árnyalatokat. És antikolni sem lehet valamilyen repesztő nélkül. Persze ez az én véleményem.
35. 'szti (válaszként erre: 29. - Edb6c38cef)
2008. márc. 13. 17:43

A gyengébb minőségű szalvéta könnyen szakad. Úgy csináljátok, hogy bekened ragasztóval a felületet minél egyenletesebben, amire kerül a szalvéta, és ide ügyeskeded rá a szalvit az ecsettel finoman simogatva. Az ecset ragasztós legyen és ne nagyon menj rá a ugyanoda többször, mert ahogy ázik át egyre szakadékonyabb. Előszörre én inkább kisebb motívumot ajánlok felragasztani, nem egész szalvétát, mert azt nehéz gyűrésmentesen felrakni.

Szárazon (aláragasztózás nélkül) nem lesz szép.

34. edb6c38cef (válaszként erre: 30. - 754c7e07c3)
2008. márc. 13. 17:22

Kb 1,5 centi széles, viszonylag lapos az ecset. Igen, akkor szakad el a szalvéta, amikor elkezdem kenni rá. Szárazon viszont nekem sem tetszik.

Na, annyi jót írtatok, hogy én is nekiülök újra:)))

2008. márc. 13. 16:28

Szerintem sem kell olyan sok minden hozzá.Ha ragasztólakkot veszel,az önmagában elég,nem kell külön lakk,meg ragasztó.Ecsetet kell venned,szalvéta biztos kerül,mint ahogy az is,amit bevonjál vele.

Ha olyasmit készítesz,amit teljes egészében bevonsz szalvétával,festékre sincs szükség.Esetleg fehér festéket érdemes beszerezni,amivel lealapozod a tárgyat,amit érdemes megtenni,fôleg ha nem eredetileg fehér a bevonni kívánt tárgy.

32. 754c7e07c3 (válaszként erre: 31. - Emagdi)
2008. márc. 13. 16:19

Hajrá. .))

Szerintem sokat is írnak a könyvben. Először szerintem csak próbáld ki, hogy tetszik-e, és ha igen, akkor vegyél sok sok dolgot hozzá. Mesélj majd, sikerült-e. Szerintem fog. :))

31. emagdi
2008. márc. 13. 11:26
sziasztok! a minap én is fejembe vettem, hogy unaloműzőként megpróbálkozom a decoupage-zsal. vettem is egy szép képeskönyvet róla, amiben sok okosság van, de ledöbbentem, hogy mennyi minden kell hozzá! ilyen festék, olyan festék, ilyen lakk, olyan lakk... :)) még gyűjtöm az erőt, meg az ihletet, aztán hétvégén elmegyek a hobbiboltba anyagért:)
30. 754c7e07c3 (válaszként erre: 29. - Edb6c38cef)
2008. márc. 13. 06:10

Nem vagytok bénák.

Nekem még nem szakadt el szalvétám. Akkor szakad el, amikor elkezded kenni rá a ragasztót?

Az ecset, amivel felviszed milyen? Nem lehet, hogy túl erős? Szerintem ne rakd rá szárazon, úgy nem lesz olyan sima és szép.

Próbálkozzatok, majd belejöttök. :))

2008. márc. 12. 21:32

Az a baj, hogy szegény lánykám is csalódott, pedig rajzban, üvegmatricában nagyon ügyeske.

Kérdezhetek én is?

Mondjuk fadobozra szalvétáznék. Ekkor a dobozra kenem a ragasztólakkot, és rányomom a szavétát, vagy a szalvétát magát kenem be (ilyenkor szokott elszakadni). Vagy egyik ismi azt tanácsolta, hogy tegyem szárazon a szalvit a fadobozra, és a tetejére tegyem a ragasztólakkot, azáltal fog odaragadni.

Meg nekem a felület is dudoros. Csak fára próbáltuk, üvegre még gondolni sem mertünk:((

Lehet, hogy csak mi vagyunk ennyire bénák.

2008. márc. 12. 21:20

Most néztem meg, hogy közben mennyien szóltatok hozzá a témához.

Szerintem nagyon nehéz a szalvétázás, egy csomó mindent megvettünk hozzá, de lányom is és én is "bénázunk" rendesen.

27. 754c7e07c3 (válaszként erre: 26. - 'szti)
2008. márc. 12. 19:47

Időközben kipróbáltam az akrillfestékkel és repesztővel. Sokkal sokal szebbet tudtam csinálni. Köszi a tippet.

Még valami. Kipróbáltam egy poharamon, ki lehet-e égetni. Lehet mások tudták, én nem, hogy így lehet mosogatni a tárgyakat, nem jön le a szalvéta.

Köszi az ötletet mégeygszer. Szép ajándékokat csináltam. :)

26. 'szti
2008. márc. 12. 19:28

köszi mindkettőtöknek :-)

én is hullámokban csinálom, van hogy hónapokig hozzá sem nyúlok, aztán legyártok egyszerre többet is

25. bnedora (válaszként erre: 22. - 'szti)
2008. márc. 10. 15:43

Szia!

Nagyon ügyes vagy, szépeket készítettél. Már én is csináltam egyszer, de lustaság miatt nem folytattam. Pedig sok minden van hozzá (doboz, szalvéta, könyv, ragasztó, lakk, stb). Majd visszaolvasok, hogy milyen tanácsokat írtál, és kipróbálom. Nagyon tetszik a cserépre ragasztott szalvéta. További szép munkákat kívánok neked.

2008. febr. 4. 22:24

Most láttam a képeket 'Szti. Nagyon tetszik. :))

A cserép repesztő nélkül nagyon szép, ízléses. :))


Csináltam egy üveget, egyenlőre egy kávésüveget, a formája miatt. Még nem vettem felületrepesztőt, de remélem fogok hamarosan. Nem tökéletes, de egyszer az lesz. :))


Ha egyszer sikerül megjavítanom a gépem, felrakom. Kritikát bírom. :))

2008. jan. 23. 19:35
én jobb szeretem látni,megfogdosni stb...és szeretek ilyen boltokban nézelődni:)
22. 'szti (válaszként erre: 21. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 23. 19:16
a bolt hiánya nem akadály, netről is lehet rendelni ĐĐĐĐ
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook