Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ausztrál kivándorlás fórum

Ausztrál kivándorlás (beszélgetős fórum)


20. kati1956 (válaszként erre: 19. - Anngol5669)
2011. márc. 10. 00:03

Sziastok. anngol5669, sajnos minden kérelmet, az ilyen helyzetben ellenőrzik mert sok a érdekházasság kérelmek. Remélem, ez segített. Remélem, minden sikeres.


Kati

2010. dec. 29. 07:06
Sziasztok! Én még új vagyok ezen az oldalon. Gyors, rövid bemutatkozás. . . . . 42 éves fodrász vagyok, most várom a házassági vizum kiadást Ausztráliába. . . . . Férjem közel 24 éve él kint. . . Párom januárban jött Magyarországra, és ősszel ment vissza. . . Mi június elején adtuk be a jegyesi vizum igényt. . . Szeptemberben össze házasodtunk, és igy át lett forgatva házassági vizumra a kérelmünk. . . . Már minde papirt elfogadtak, viszont most "elvileg" a házassági levelünket ellenőrzik le a magyar hatóság felől. . . . kérdésem, hogy ez minden kérelemnél igy van-e? Tudtok-e eről valamit. . . . . A másik kérdésem, készülődik-e itt a fórumon ki tag hamarosan Ausztráliába? köszönöm előre is válaszotokat, és egyben Boldog Új Évet Kivánok minden fórum tagnak!
18. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Cbe267d9cf)
2010. szept. 21. 10:56

Szia!

Elküldenéd nekem is a blog címet?

köszi

17. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - 204b456479)
2010. szept. 21. 10:56

Szia!

Akkor nem mentetek ki?

16. 204b456479 (válaszként erre: 15. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 16. 11:41

Nagyon köszi!:-)

nálunk ez elég összetett a dolog, mert 1éve akarunk babát, most kiderült mi a bajom, és a férjem kint akarja h megszülessen a baba, Én már nehezebben tudok várni, 2x voltam terhes, csak elvetéltem, most meg ki tudja mikor adjuk el a lakást, kint meg mi lesz, ha nem értem a dokit v nem úgy kezel ahogy kell, mert PCO-m van, és diabeteses is vagyok...áhh...nehéz ez, de majd megoldódik! :-) Bátraké a szerencse! :-)

15. cbe267d9cf (válaszként erre: 14. - 204b456479)
2010. jún. 16. 11:29

Az nagyon jó, ha tudsz maradni a munkahelyeden! Sok szerencsét, remélem sikerül kijutnotok, és valóra válthatjátok az álmaitokat! Az biztos, hogy emberközpontúbb, nyugodtabb társadalmat találsz ott mint itthon. :) Nálunk a férjem van beleszerelmesedve az országba, mióta fél évet kint volt. Nem akarunk kivándorolni, de a párom néhány évet szeretne ott dolgozni, és családostul kint lenni.

Szorítok Nektek, hogy mielőbb elkeljen a ház! :)

14. 204b456479 (válaszként erre: 13. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 16. 11:25
Hát nem tudom, mi mindenképpen nyelvtanfolyamra akarunk először menni, a kiscsoportos foglalkozásoknál jobban odafigyelnek az emberre. Mi mellette akarunk dolgozni is, Én lehet h maradhatok a banknál, ahol most is dolgozom, mert szerenscére van ilyen bank Ausztráliában is, szóval ott is ragad majd rám valami, aztán később akarjuk h Én menjek szakmát tanulni, a férjemnek ugye van már egy pár, neki nem kell tanulnia, csak találjon melóhelyet. :)
13. cbe267d9cf (válaszként erre: 12. - 204b456479)
2010. jún. 16. 11:10
Nekem azt mondta ez a barátnőm, hogy ha tanulóvízumozol (mert mi is akarunk majd valamikor menni), akkor nem ajánlja a nyelvsulit. Mégpedig azért, mert a sok távol-keleti és kelet-európai diák mellett nem fogod tudni megfelelő szintre hozni a nyelvet. Ő azt mondja, hogy érdemesebb alap angol nyelvtudással kimenni (ami ha jól értettem nektek megvan), és beiratkozni kint valamilyen egyetemre/fősulira ami érdekel. Az is igaz, hogy így az első fél évben vért izzadsz a nyelv miatt, de utána nagyon frankón megtanulod, sokkal jobban mintha nyelvsuliznál + lesz még egy végzettséged. Mondjuk neked a fogtechnikusi egyből jó is lenne. :)
12. 204b456479 (válaszként erre: 11. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 15. 12:11
Köszi, megkaptam!;-) mi tanuilóvízummal akarunk kimenni, mert borzasztó sok idő, míg a letelepedésit megkapnánk, meg a nyelvet se tudjuk 6-os szinten még, ezért inkább kimegyünk nyelvsulival, és azalatt akarunk munkát keresni, és találni persze :-D Én meg (nekem nincs végzettségem, csak érettségi, mondjuk ehhez képest elég jó helyen dolgozok:)) el akarok végezni egy fogtechnikus sulit kint, mert az hiányszakma. :-) Csak adnánk már el a házat, egyből beindulna az utazás...annyira várom már!!!!!!! :-)))
11. cbe267d9cf (válaszként erre: 10. - Rnee)
2010. jún. 15. 12:07
Ha letelepedős vízummal szeretnél rögtön kimenni, az úgyis sok évbe telik. És elég kemény feltételek vannak. Tanuló vízummal hamarabb kijutsz, azzal tanulhatsz + heti 20 órában dolgozhatsz is. Ehhez meg azért alaptőke kell az útra, sulira, első fél évre. De Ausztráliára pl. lehet konkrétan készülni, mert vannak ún. hiányszakmák, és ha olyan szakmád + szuper angol tudásod van, akkor azért jó eséllyel kijuthatsz. Blog cím mindkettőtöknek ment priviben.
10. rnee (válaszként erre: 8. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 15. 11:46
Szia! Elkérhetném én is azt a blog címet? Köszönöm. A párommal mi is gondolkodunk külföldre költözésen, de még nincs konkrét cél. Mindketten most kezdünk új iskolát, tehát ez még évek kérdése, ami alatt eldönthetjük, de szeretnénk minél többet megtudni, felkészülni. Ami valószínű, hogy angol nyelvterületre mennénk szívesen, vagy talán még Svédország...
9. 204b456479 (válaszként erre: 8. - Cbe267d9cf)
2010. jún. 15. 09:30
hú, azt megköszönném! Várom szeretettel! :)
8. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - 204b456479)
2010. jún. 14. 16:34
Egy barátnőm oda ment férjhez, egy magyar sráchoz. Foglalkozik kivándorálssal is, szerintem nyugodtan megkeresheted, ha gondolod, megadom a blog-oldalát priviben. Hasznos is ha olvasgatsz kicsit bele, hogy milyen odakint az élet. Biztos tud segíteni, ha meg nem, akkor megmondja, hogy kihez fordulj.
7. 204b456479 (válaszként erre: 6. - Kék)
2010. jún. 14. 11:01

Köszönöm a pozitív válaszodat! Igen, mi is így tervezzük h itt mindent eladunk, és úgy mennénk, ha eladjuk a lakást, kb.1hónap múlva már mennénk is, ez ügyintézéstől függ.

Honvággyal nincs probléma, Én is, férjem is élt kint már külföldön, már megszoktuk a távollétet :-)

6. Kék
2010. jún. 14. 10:44

A sógoromék másfél éve mentek el két gyerekkel.Itt mindenüket eladták és Sidney-ben kezdtek új életet.Ma jönnek haza látogatóba öt hétre.:)

Nagyon jókor mentek ki,és jól döntöttek!A szülők dolgoznak a gyerekek jól beilleszkedtek az ottani iskolába,ne habozz menjetek!

Ott sem kolbászból van a kerítés,de mindenképpen kellemesebb és biztosabb az élet!Munka pedig van!

A honvágy leküzdhető és hála a modern technikának ,már neten akár napi szinten tartható a kapcsolat!Nagy döntés,de inkább nyertek vele!Sok sikert! Ne félj semmitől!

5. 204b456479 (válaszként erre: 4. - Eperlevél)
2010. jún. 14. 10:39

Szia!

Ez nagyon klassz, köszönöm szépen!

Még ilyen jó sztorikat kérek, hogy ne fossak ennyire! :-))

Köszi mégegyszer!

2010. jún. 14. 10:33

Szia!


Nekem két ismerősöm is él kint. Az egyik srác kung-fu edző a másik sakk edző! :D Már hosszú évek óta kint élnek. Egyik sem úgy ment ki, h. kint marad, de kint maradtak. Akkor gondolom jól boldogulnak!:D


Aki nulláról kezdte kint, az a kung-fu edző srác. A nyelvet is kint tanulta meg.

3. 204b456479 (válaszként erre: 2. - Lisa65)
2010. jún. 14. 10:19

Segítséget persze, hogy elfogadok, csak az volt a tapasztalatom, hogy máshol leszólták az embert, ha ki akart költözni. :-S

Hogyhogy nem mentetek ki? Beszéltünk már amúgy ügynökkel is, meg kint élő emberekkel is, csak kiváncsi vagyok soksok tapasztalatra és jótanácsra.:)

2010. jún. 14. 10:16
Ha elfogadsz egy kis segitséget, keress rá a google-ban Ausztrál bevándorlásra, ott sok kint élő magyar tud neked segiteni! Szerintem az a legjobb, ha az ott élükkel veszed fel a kapcsolatot! Mi is beszéltünk velük, emailben válaszoltak és ha kimentünk volna segitettek volna mindenben!
2010. jún. 14. 10:02

Sziasztok!

Férjemmel úgy döntöttünk, hogy életünk további részét Ausztráliában éljük le. Nyelvtanulással szeretnénk kimenni fél évre, aztán szeretnénk kint is maradni. Érdekelne mások tapasztalata, aki volt már kint, esetleg kint él még mindig, hogy hogyan ment ki? mennyire volt nehéz az újrakezdés? mennyi idő után talált munkát?

A férjem 3 diplomával és 2 doktorival rendelkezik, remélhetőleg Ő fog találni munkát könnyebben, Én egy nemzetközi banknál dolgozok, ha támogatják az itteni főnökeim a kiutazást, akkor elvileg dolgozhatok 4 órában Én is, majd teljes munkaidőben. Kint szeretnénk babát is vállalni, minél előbb, akár már a tanulóvízum alatt, valamint az egyetemet is ott szeretnénk h elvégezzem. Ki mit ajánl? hogy csináljuk? Kérem, hogy csak olyanok írjanak, akiknek tényleg van tapasztalatuk, vagy ismerősök tapasztalatai alapján tudnak valamit mondani. Nincs szükségem lebeszélő hozzászólásokra, tudjuk mi is hogy bizonytalan az egész, de itthon is bizonytalan a helyzet. Nem vitába akarok szállni, hanem tanácsokra van szükségem! Köszönöm előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook