Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megélhetési kivándorlás fórum

Megélhetési kivándorlás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
97. Mezei Virág (válaszként erre: 96. - Jucika33)
2019. okt. 29. 11:29

Szerintem a nyelvvizsga megszerzése is lehet motiváló!

Kár, hogy a középiskolákban megszüntették a 0. évet, ahol intenzív nyelvoktatás volt.

A többivel meg nagyjából egyetértek.

A kivándorlás is motiváló tényező...

96. jucika33 (válaszként erre: 69. - Fincsi5)
2019. okt. 29. 10:01
Nem feltétlenül a nyelvtanár a hibás a nyelv nemtudásáért. A nyelvtanuláshoz nagyon motiváltnak kell lenni és a motiváció alatt nem azt értem, hogy akarok majd egy nyelvvizsgát a jövőben. A motiváció az, hogy a mindennapi életemet nem tudom megoldani nélküle:pl. nem értem a filmeket, mert nincsenek szinkronizálva, nem tudok beszélgetni a többiekkel, mert ők nem beszélnek körülöttem magyarul stb. A szavak vagy nyelvtani szerkezetek magolása kevés, a használható beszédhez pedig semmi. Már az is elég lenne, ha a gyerekek nem nevetnék ki egymást, ha a másik rosszul fogalmaz, vagy nem jó a kiejtése, mert jól kommunikálni nem az fog, akinek tuti a nyelvtani tudása, hanem aki bátran szövegel bármit, bárhogy. Sok anyanyelvi tanár, külföldi csereprogram kéne, kéttannyelvű iskolák. Azok használhatóbb tudást adnának.
95. 4477403e12 (válaszként erre: 94. - Törpilla)
2019. okt. 28. 17:42

Nos mi két bőrönddel jöttünk ki,annyi volt minden vagyonunk ami azokban volt.

Plusz pár száz euró amit nagy nehezen osszekuporgattunk még Magyarországon egy év alatt,hogy az első hónapban legyen mit ennünk legalább,meg buszjegyre,ilyesmi.

Regisztráltam a német munkaügyi hivatal állásbörzéjére,hónapokig küldözgettük az önéletrajzokat és egyszer csak jött egy ajánlat,hogy két emberre volna szükség,egy a konyhára,egy felszolgálni,van szállás,mehetünk egy hónap múlva kezdés van.A főnök azóta is jó barátunk,egy igazan jólelkű kedves fickó.Mar rég nem ott dolgozunk,mindkettőnknek sikerült előrébb lépni.

Senki nem segített,azóta is mindig mindent magunknak intézünk.

Úgyhogy majd harminc evésen a nulláról kezdtük itt elölről és életünk legjobb döntése volt.

94. Törpilla (válaszként erre: 90. - 4477403e12)
2019. okt. 28. 16:20
Értelek én persze viszont valljuk be nem volt egyszerű szerintem mikor neki vágtatok nektek sem. Pl én is ismeretség minden nélkül néztem szét annak idején gyorsan és rá pár évre öcsém is. Viszont ő sokat bukott én csak az oda vissza repülő utat. Ha nincs kint ismeretség akihez meginduljon az ember, akkor igen kemény. Öcsémet nem kevés pénzzel le húzta egy külföldi munkát ajánló nőszemèly. Én szerintem az a lényeg ahol él az ember megtudja találni a boldogságot és a boldogulását. Ha kint ha itthon teljesen mindegy.
93. Törpilla (válaszként erre: 87. - 826302286d)
2019. okt. 28. 16:16
Ez így szuper. Jól tettétek.
92. Mezei Virág (válaszként erre: 90. - 4477403e12)
2019. okt. 28. 13:07

Jól döntöttetek!

Én nem bocsájtom meg magamnak, hogy amikor mehettünk volna, maradtunk!

A gyerekeinknek, unokáinknak sokkal több lehetősége lenne minden téren.

91. Mezei Virág (válaszként erre: 89. - 826302286d)
2019. okt. 28. 11:40
🌹
90. 4477403e12 (válaszként erre: 84. - Törpilla)
2019. okt. 27. 05:17

Nem csak a pénz miatt döntöttünk úgy,hogy itt fogunk élni.

Az egészségügyi ellátás,a szociális háló,a magasabb toleranciával rendelkező társadalom mind olyan dolgok,amik a jobb megélhetés mellett fontosak a normális élethez.

89. 826302286d (válaszként erre: 88. - Mezei Virág)
2019. okt. 26. 22:46
Köszönöm szépen ,nagyon kedves vagy.🌹
88. Mezei Virág (válaszként erre: 87. - 826302286d)
2019. okt. 26. 20:03

Akkor számoltok, és már tudjátok is érdemes-e hazajönni.

Gondolom azért tudjátok, milyen hangulat van itthon!

Mindenhol sok szerencsét kívánok nektek!

87. 826302286d (válaszként erre: 86. - Mezei Virág)
2019. okt. 26. 20:00

Ketten vagyunk csak.


Oda megyünk ahová akarunk,nekünk egyszerübb sokkal,mint a gyerekeseknek.

Szüleink sajnos nem élnék már ,ezért is vãllaltuk be a kinti életet.

Otthon van lakásunk ,itt bérlünk.

86. Mezei Virág (válaszként erre: 85. - 826302286d)
2019. okt. 26. 16:30
Ha csak ketten vagytok, talán még jó is lehet. De ha gyerekeitek is vannak, meggondolnám alaposan.
85. 826302286d (válaszként erre: 84. - Törpilla)
2019. okt. 26. 16:18

Nálunk is ez a terv , kicsit összekapjuk magunkat anyagilag és jövünk haza.


Bàr a férj erősen ellenkezik ,mert Ő szeret itt élni.

2019. okt. 26. 15:33
Nekem a volt háziorvosom is arab volt és szerettem nagyon jó fej volt. Kell ismeretség is rendesen akik csak úgy megindulnak nem feltétlen járnak szerencsével. Vagy járnak. Nekem nagybátyám Kanadai nyugdíjat kap viszont azt tudja fel mutatni amit még csóró mamámék rá hagytak. Jah és fiatalabb nemzedék kint élt Londonban vagy 10evet de minek? Semmit nem jutott előrébb. Sokan fel is élik.. ha ki megy valaki akkor az a jó ha kint teremt egzisztenciát ahogyan lentebb írta valaki. Bárhogyan is én lehet azért mert túl mi hazánk párti vagyok akármennyire tudom nehéz és milyen el korcsultak lettek egyes emberek én nem mennék ki de nem is ítélem el aki bátor és mer lépni. Akik haladni is előre azok előtt meg tényleg le a kalappal. Egy ismerős csajszi Londonban fodrász olyan vagy hasonló idős mint én is milliomos és majd jön haza. Nos neki sikerült és kívánom mindenkinek sikerüljön. Viszont akármilyen akkor is szép ez az ország!
83. Mezei Virág (válaszként erre: 82. - Globus)
2019. okt. 26. 15:16

Így legyen!


Itt is több eü. intézményben is dolgoztak mindig is arab orvosok, és nagyon rendesek voltak.

82. globus (válaszként erre: 81. - Mezei Virág)
2019. okt. 26. 15:12
Kívánom, hogy aki keresi, találja meg boldogulását.
81. Mezei Virág (válaszként erre: 80. - Globus)
2019. okt. 26. 15:05
Igen, vándorlás mindig is létezett. Az emberek keresik a jobbat általában. Tőlünk pedig van miért elmenni. Többszörös fizetésért...
80. globus (válaszként erre: 77. - Mezei Virág)
2019. okt. 26. 14:42

Így van. Azok a nagypofájú képzetlenek, akik itthon segédmunkát végeztek, vagy még azt sem 8 általánossal, valószínűleg odakint sem mentek semmire. Sajnos eléggé erős többség. Határmenti lakos lévén nem egyet ismerek, hazajön és pumpolja az anyját, adjon pénzt fogorvosra. Vagy Angliából direkt Bécsig jön repülővel, oda menjenek el érte kocsival, mert így olcsóbb. Neki... Nem minden fenékig tejfel, a magasan képzett, hiányszakmákban dolgozókat megbecsülik, nem lehet egy kalap alá venni mindenkit.

Egyébként a munkavállalói "migráció" a világ összes országára jellemző, nem tipikusan magyar jelenség. Nálunk pl. sok arab orvos van a kórházban, és kijelenthető, hogy empatikusak, jó tudásúak. Sebész, fogorvos, nőgyógyász, urológus. Valószínűleg más szakmákban is, melyeket nem veszünk igénybe, az egészségügy egy olyan szegmens, melyre mindenkinek van rálátása.

79. Mezei Virág (válaszként erre: 78. - Fincsi5)
2019. okt. 26. 14:05
Általában a módszerrel van gond.
78. fincsi5 (válaszként erre: 74. - Mezei Virág)
2019. okt. 26. 13:51
Mert kik tanítják a nyelvet az iskolákban?
77. Mezei Virág (válaszként erre: 70. - Törpilla)
2019. okt. 26. 13:33

Az egyik ismerősöm magasan képzett szakember, Németországban.

A páciensei szeretik, sok német barátja van. A képzetlen munkaerő sehol sem túl kelendő. Tanulni kell, legalább egy jó szakmát!

76. Törpilla (válaszként erre: 73. - Birebora)
2019. okt. 26. 13:29
Így van szépen megfogalmaztad. Köszönöm 😉
75. 826302286d (válaszként erre: 73. - Birebora)
2019. okt. 26. 13:24

Ehhez csak annyit tennék hozzá,hogy aki velem kib...tt az mind a honfitársaim voltak!


A német otthon van,mi mentünk a hazájába,nekünk kell alkalmazkodnunk.

Nagy ellenszenvet nem tapasztaltam ,mert őszintén a szenya melót helyettük csinàlja a bevándorló!

74. Mezei Virág (válaszként erre: 69. - Fincsi5)
2019. okt. 26. 13:01

Nem gondolom, hogy a nyelvtanárokkal lenne a gond.

Az iskolai nyelvtanítás silány minősége a a baj szerintem.

73. birebora (válaszként erre: 70. - Törpilla)
2019. okt. 26. 08:11

Mindenhol idegenek az idegenek. Van ismerősöm Németországban, Angliában is akik sokat dolgoznak talán kedvelik is őket, de éreztetik velük, hogy ők "bevándorlók" idegenek. Amint szorosabbra akarják fűzni a kapcsolatot vagy közös programot akarnak rögvest hátralépnek a németek, angolok is. Nem fogadják be őket. Van olyan akit ez nem érdekel, megvonja a vállát, dolgozik tovább mert a pénz nagy úr. De olyan is sok akad aki lelkileg ezt nehezebben tudja feldolgozni, honvágya van, rosszul éli meg. Nyilván ők jönnek haza. Nem vagyunk egyformák. Mindenkinek más a fontos és más a tűrőképessége.

Aki itthon boldogul az örüljön mert mégiscsak itthon van otthon. A gyökerek, a család, az emlékek a helyszínek, stb. Van ismerősöm aki évente 3-4 x hazajön pár napra és fájó szívvel minden esetben megállapítja, hogy Magyarország gyönyörű.

Aki kint és jól érzi magát az ott. Nincs ezzel baj. Mindenkinél más a félig üres vagy félig tele pohár esete.

72. 4477403e12 (válaszként erre: 71. - 4477403e12)
2019. okt. 25. 20:06
Szerettük->szeretik
71. 4477403e12 (válaszként erre: 70. - Törpilla)
2019. okt. 25. 20:06

Inkább pucolom más sz*rát nettó 4000ft-os oraberert,minthogy a saját "hazámban" kiszúrják a szemem nettó 1200-1300 forinttal óránként főiskola,vagy egyéb felsőfokú képesítés megszerzése után.


A naplopó,panaszkodó külföldieket úgy egy az egyben nem szerettük,mindegy a nemzetiség.

Aki nem tud és nem akár dolgozni,az kihullik illetve tiszteletben sajnos nem lesz része.

Aki szorgalmasan és becsületesen dolgozik,az megbecsült tagja lesz a társadalomnak és tökéletesen be tud illeszkedni

2019. okt. 25. 19:52

Külföldön sem mindenhol szeretik a magyarokat.

Nem mindenki azt dolgozza kint sem amire vágyik.. sokan wc pucolnak kint..


Örülök annak aki kint él nekem tökéletesen megfelel ez az ország is és kész.

69. fincsi5 (válaszként erre: 38. - 0adc8842b1)
2019. okt. 25. 19:51

A nyelvtanárokat kellene ráncba szedni, mert ocsmányság amit csinálnak. Fizetésük háromszorosát keresik meg azzal, hogy másik osztályból szerzik a magántanítványokat.


Régebbi vagyok, piros és kék útlevelem is volt.

68. fincsi5 (válaszként erre: 37. - Globus)
2019. okt. 25. 19:45
3 évente lehetett nyugatra menni. Anyum révén mi sűrűbben mehettünk, de valahogy nem is lett volna minden évben rávaló mindenkinek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook