Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Atyavilág! Ki a Marslakó, én, vagy a többiek? fórum

Atyavilág! Ki a Marslakó, én, vagy a többiek? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Atyavilág! Ki a Marslakó, én, vagy a többiek?

1 2 3
2009. aug. 25. 19:33

Az újdonságokat fárasztó megtanulni, de idővel az ember rájön, hogy volt értelme, haszna, és örül, hogy én még ezt is tudom, képes vagyok rá.

Legalábbis az én ismerőseim, akik haladtak a korral, így látják. Life long learning! ;-)

56. ad96793c81 (válaszként erre: 54. - C20c593f1c)
2009. aug. 25. 19:33
Használni kell ezeket a dolgokat, de nem hagyni, hogy ők használjanak. Ami hasznos azt alkalmazni, de kiszűrni aminek semmi hasznát nem veszed.
55. Fiatal nő (válaszként erre: 53. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 19:31
:-D
2009. aug. 25. 19:31

Én szerkesztek egy honlapot, mindenfélét csinálok a számítógépen, A nyolcvanas évek végétől számítógépen dolgozom. Nekem egyből olyan színes tévé kellett, amin van teletext. Anno minden adót én programoztam be....


Viszont ma már utálom beállítani a tévén az új csatornákat, ha a szolgáltató új csatorna kiosztást küld. Rühellek sms-t írni...., a lányom megdöbben, ha nem ezt írom az sms-ben : OK


Bár ez a upc által egy gombnyomásra megállítható, felvehető műsor (....apa kezdődik, kezdődik....szóval értitek ) rögzíthetőségét kihasználom.


Én begyepesedett vagyok? Nem hiszem...

53. ad96793c81 (válaszként erre: 52. - 2d5a00656a)
2009. aug. 25. 19:30
Á nem, ha akarja nagyon is gyors a felfogása. Csak hozzászokott, hogy bizonyos dolgokban mindig kiszolgáljuk, és ahogy írtam, ez így kényelmesebb neki. Pókerezni profi szinten megtanult két hét alatt... Tehát van ott szellemi kapacitás, ha akarja.
52. 2d5a00656a (válaszként erre: 51. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 19:28
Nem lehet ,hogy a lassú felfogását szégyenli az ügyben???
2009. aug. 25. 19:27
A szellemi tunyaság valóban nem korfüggő. Csak fáj, hogy pont anyu ilyen, pedig mindent megtettem.
50. 2d5a00656a (válaszként erre: 48. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 19:25
Ebben igazad van,ez tök egyénfüggő,de nem korosztlyfüggő!nem így látod?
2009. aug. 25. 19:24
És egyáltalán nem zavart, amikor nem értettek valamit és kérdezgettek, mert gyakran tették. Azóta sem értem, miért voltak ők szellemileg frissebbek a gyerekeiknél.
2009. aug. 25. 19:23
Biztos van olyan is, aki szégyenli, hogy nem érti, ezt elfogadom. De két nagymamámat én tanítottam netezni. Egyikük meg a férjének is továbbadta amit tanult. Egészen más volt a hozzáállásuk! Ők úgy ültek le a gép elé, hogy most valami izgalmas fog történni! Minden percét élvezték, így könnyű volt tanulni...
2009. aug. 25. 19:18

OKés ezt értem és korosztályban is vagyok veled ,anyáink hasonló korúak,és a környezet korosztálya is valszeg hasonló,de az én hozzáállásom más azt hiszem.Azt gondolom,ha már meg próbálja megtanulni,ha érdekli,az már fél siker.

Ja és a kacarászás nem a leszarás hanem a zavarodottság jele.Elviccelik mert szégyenlik ,hogy 12 .-re se értették meg.

Ésvalóban úgy csinálnak mintha arról szólna hogy majd más úgyis megcsinálja,de valójában arról szól hogy csinálja már meg más ,mert én a második lépésnél elvesztem,és baromira szégyenlem a tufaságom....

Hidd el ez a valóság ,és nem az a léha ,tunya ,lusta fentebbi generáció aki semmit se akar csinálni csak léhul..

46. ad96793c81 (válaszként erre: 42. - 2d5a00656a)
2009. aug. 25. 19:12
Nem szélsőség, a nagy átlag. Akarni kell. Ha kapunk egy új programot, néha én is vért izzadok mire "megszelídítem". Nem tudom elmondani, hányszor tanítottam már anyut és anyósomat, oda sem figyelnek, csak vihorásznak... Számítógép, telefon, hanem tv, DVD lejátszó, kaputelefon és a jó ég tudja még minek a használatára. Úgy vannak vele, hogy valaki úgyis megcsinálja helyettük.
45. 2d5a00656a (válaszként erre: 38. - Fiatal nő)
2009. aug. 25. 19:08

Nem biztos hogy lusták,lehet hogy bizonytalanok.Nem gondolkodtál -e el még azon ,hogy esetleg a saját szemükben önmagukat nem merik hülyének látni?!

És esetleg szeretnek téged annyira hogy a te szeretett szemedben sem szeretnék azt látni,hogy lenézed őket a nehézfejűségük miatt/amikor 3x magyarázod el a pl.mailküldést és 4x se megy nekik önállóan?/Lehet hogy csak a presztízsüket próbálják menteni maguk és teelőtted??És hidd el ettől ők is szarul érzik magukat,és nem lustaságból?!

Próbáld meg lécci ebből az aspektusból is belegondolni és ne csak abból hogy neked esetleg 5 perces terhet jelent!

44. Fiatal nő (válaszként erre: 41. - Fiatal nő)
2009. aug. 25. 19:08
Ja, és apa csak a saját telefona használatáig jutott el, másikkal már nem boldogul. Pedig aztán szinte teljesen ugyanúgy működik az összes... :-))
43. Fiatal nő (válaszként erre: 40. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 19:04
Szerintem is. Aki egy kicsit is úgy áll hozzá, simán "fel tud zárkózni". Például a mamám testvérének (aki meghalt már) az élettársa, aki lassan 80 lesz, nagyon ügyesen és jól használja a netet, számítógépet, internetes levelezést. Én mutattam meg neki... Úgy látszik, neki nem voltam "kínai". :-D
42. 2d5a00656a (válaszként erre: 37. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 19:03

Persze ez szélsőség,de az emberek iq-ja se üti meg minden/sok/esetben azt amértéket hogy felfogják a dolgokat.De ez nem korosztály függő!

Jártam én már bankautomatánál 20 éves anyukával is úgy hogy küze nem volt a dologhoz.

Persze az idősek rugalmatlanabbak,nehezen fogadnak be új dolgokat,de mi is leszünk idősek...

Tolerancia a kulcsszó,attól hogy felcseszed magad ilyen viselkedésen még nem lesznek tanulékonyabbak...

41. Fiatal nő (válaszként erre: 36. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 19:03

Anya mobiljába is nekem kell beírkálni az újdonságokat. Ő addig már eljutott, hogy elolvassa a kijelzőt. De a nem fogadott hívásokat már nem tudja megnézni.


Apukám a legnagyobb technikai zseni a családban. Ez nagyjából annyit tesz, hogy nehezen ugyan, de tud már SMS-t és nem fogadott hívásokat olvasni, SMS-t írni... Számítógépet be tud kapcsolni, tud rajta játszani éjjel-nappal bármikor, de ha internetezni kell, ott már gondban van. Megkért már párszor, magyarázzam el, hogy működik. Megtettem, nem értette. Meg akartam mutatni, azt meg nem hagyta... Ekkor következett egy "kiabálós műsor", mire nagy nehezen felfogta. Ezzel csak az a baj, hogy a következő alkalomra megint ugyanúgy elfelejti... :-/

40. ad96793c81 (válaszként erre: 38. - Fiatal nő)
2009. aug. 25. 19:01
Nagyon érdekes, hogy a nagyszüleim közül 80-on túl 3-an neteztek. Anyámék korosztályából sokkal kevesebben, tehát nem kor függvénye a dolog, hanem hozzáállásé.
39. Fiatal nő (válaszként erre: 37. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 19:00
Hehe, igen, ez is ismerős. Találkoztam már ilyennel, mondjuk nem a családban. :-)
2009. aug. 25. 18:59

Itt senki nem vonja kétségbe az emberek személyiségét. Lehet valaki borzasztóan kedves, aranyos, jólelkű, szerethető ember, ha nem ért a "modern technikához". A kettő nem zárja ki egymást.


De a hozzáértőknek egy idő után tényleg nagyon fárasztó és terhes, hogy állandóan ők vannak megtalálva minden aprósággal, plusz ha szájbarágósan magyarázunk, vagy úgy sem értik meg, vagy meg vannak sértődve, hogy nem hülyék ám... (és nem azok, csak sértődősek)


Én ismerek olyan 70-80 éveseket is, akik teljesen jól használják a technikai kütyüket, sőt, vannak dolgok, amikhez még nálam is jobban értenek (!!!). Ha Ők tudják, akkor mások miért lusták hozzá, hogy legalább ennek a hatodát elsajátítsák? :-(

37. ad96793c81 (válaszként erre: 35. - 2d5a00656a)
2009. aug. 25. 18:55
Ne haragudj, nekem rengeteg könyvem van, nem múlik el nap, hogy ne olvassak, újságot sem a neten olvasok. De haladni kell a korral, lassan 40 leszek, de időben tudomásul vettem ezt a dolgot. Nevetséges, amikor a korosztályomból sokan a bankban nem tudják a sorszámkiadó automatát kezelni...
36. ad96793c81 (válaszként erre: 34. - Fiatal nő)
2009. aug. 25. 18:53
Az enyémnek a mobiljába gondosan beírtam minden ismerős és rokon számát. Én egyedül vagyok Kriszta. Amikor hívom, felveszi és megkérdezi: ki az?! Mégis mit gondol, amikor a kijelzőn megjelenik a nevem, csupa nagybetűvel, vajon ki lehet?!
35. 2d5a00656a (válaszként erre: 29. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 18:52

Persze,forever csillog a szellemkristály!!

Hidd el rajtad is túlnő majd a civilizáció fejlődése,de ez nem baj,eza normális.Csak annyi a baj,hogy EGYMÁst nem tolerálják a pólusok!

Miért nem nézed el az idősek "másságát"az ügyben??Ők sem kardoskodnak a másik oldalért!/Már rajtam kívül aki mondjuk az öregnek fiatsal a fiatalnak öreg,és nem ismeretlen a számítógépes vvilágban ,de érti a könyvek nyelvét is./Miért nem lehet tisztelni egymást csak úgy önmagáért az emberért??

34. Fiatal nő (válaszként erre: 33. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 18:51
Ne is mondd. Anyukám odavolt a hordozható vonalas telefonért. Vettünk. Bent van a szobájában. Ha cseng a telefon, ahelyett, hogy odamenne a fotel mellé, ami tőle 2 méterre van, és felvenné azt a telefont, amit Ő AKART, rohan ki a konyhába, hogy felvegye a hagyományos vonalas telefont, ami ott van a falon... :-S Kérdem én, mi a frásznak kellett akkor ez a telefon..? :-S
33. ad96793c81 (válaszként erre: 28. - Fiatal nő)
2009. aug. 25. 18:48
Mint anyám. A vonalas telefonomat le kellett cserélni olyanra ami megőrzi a hívó fél számát. Ugyanis régebben felhívott, de nem mondott semmit a hagyományos rögzítőre. Szépen végighallgatta, azután letette. Én meg találjam ki, hogy ki keresett, mert emiatt is állandóan balhézott. Most legalább tudom, hogy ő hívott.
2009. aug. 25. 18:47

Egyébként azok az emberek, akik modernebb technikai vívmány nélkül nőttek fel lásd. 70-es korosztály, jóval nehezebben sajátítanak el ilyen ismereteket.

Nincs milyen alapra építeniük.

2009. aug. 25. 18:47

Folyton belédkötök?

NEM ÉRTEM,20 HSZ.

Azért mert az anyukád és a nagyszüleid/ha jól értem a szituációt/a netes dolgokat tőled kérdezik meg ,nem kéne "besokallni"szerintem ez azért annyira nem brutál követelmény egy 21 éves családtasgtól.Gondolom ők pedig más dologban/pl. etetés/,mosás... akármi/amiben kiveszik a TE életedből a részüket nemdebár???Baromira ego megközelítés a tiéd,bocsesz!

30. Fiatal nő (válaszként erre: 29. - Ad96793c81)
2009. aug. 25. 18:47
Egyet értek.
2009. aug. 25. 18:45
Szerintem többségünk nem lesz ilyen, egyszerűen azért, mert mi már tudjuk, hogy vannak dolgok, amiket muszáj megtanulni. Elcsépelt közhely, de egy életen át kell tanulni. Nálunk az anyukák szimplán lusták szellemileg és fizikailag, kíváncsi vagyok, hogy most mihez kezdenek.
28. Fiatal nő (válaszként erre: 17. - 2d5a00656a)
2009. aug. 25. 18:43

Te meg tanulj meg olvasni, ahelyett, hogy folyton belém kötsz.


Ki mondta, hogy nem szeretem az anyámat? Egyszerűen csak Qrvára idegesítő. És hogy miért? Olvasd el az előző hozzászólást, nem írom le még egyszer.


Nem akartam laza lenni, szimplán egy besokallt ember vagyok ebben a témában. Ennyi.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook