Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Atyavilág! Ki a Marslakó, én, vagy a többiek? fórum

Atyavilág! Ki a Marslakó, én, vagy a többiek? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Atyavilág! Ki a Marslakó, én, vagy a többiek?

1 2 3
2009. aug. 25. 18:43

Az én apai nagymamám, jól kezeli a számítógépet, nyugdíj után is aktívan dolgozik, számítógéppel is.

Fent van az iwiwen, honfoglalózni is szokott, nem mondhatni, hogy túl gyors, de érti és érzi a gépet.

Mama most 72 éves.


Az anyai nagyszüleim a másik véglet a mobillal sem tudnak nagyon bánni, de ezt egyáltalán nem sínylik meg a társas kapcsolataik, sok barátjuk van, akikkel összejárnak.


A szüleim simán használják, nevelőapám honlapokat is készít és karbantart kisebb vállalkozásoknak, iskoláknak.

26. Fiatal nő (válaszként erre: 16. - C20c593f1c)
2009. aug. 25. 18:41
Szégyen??? Egyáltalán nem. De kicsit idegesítő tud lenni, hogyha nem fogadott hívás jön, SMS, vagy valamit meg kell nézni a neten vagy valamit meg kell írni, akkor egyből én vagyok megtalálva, mindegy, hogy épp eszem, ülök a vécén, vagy fürdök, ezzel vagyok zaklatva. Ha még ritkán lenne, de nem. Anyám például szilveszterkor ordítozott velem, hogy nehogy át merjek menni a páromhoz úgy, hogy ott is alszom, mert akkor ki fogja az Ő köszöntő SMS-eit elolvasni és válaszolni rájuk..???! Na, nekem ebből van elegem, de qrvára. Majd ha nem leszek itt mellettük (nem velük élek), hogy mindent megnézzek/megcsináljak, talán veszik a fáradtságot, hogy megtanulják! Istentelenül lusták és kényelmesek.
2009. aug. 25. 18:32

Persze hogy vannak mindenkinél ilyen sztorik.A nagymamám rendszeresen a telefonon vált csatornát a tv-n és nem érti miért nem kapcsolja át vele..

De pont erre írtam azt hogy miért kell megerőszakolni őket ezzel 30 -41 év múlva amikor mi-ti leszünk öregek és pl. az idegrendszerre közvetlenül csatlakozó netet,csuklóbőr alá ültethető mobilt lesz divat viselni,és te-mi azt mondjuk köszi nem kérek,mi leszünk a maradi hülye öregek!!!

A világ megdöbbentő módon változik főleg az öregek szemszögéből,de mindenki lesz öreg!!/Remélhetőleg/

2009. aug. 25. 18:15
Az én anyámnak még nagyjából sem tudtam elmagyarázni, mi az internet. Vett egy új dominós telefont, mert a másik elromlott... Érdekes, megfogtam, bekapcsoltam, működött. Szerintem elfelejtette hogyan kell bekapcsolni és a zöld telefont nyomkodta a tetején lévő (nokia) kis gomb helyett... Reményelen eset, már nem is pazarlom az időm az oktatására.
23. ad96793c81 (válaszként erre: 22. - 2d5a00656a)
2009. aug. 25. 18:09
Én nem akarom netfüggővé tenni őket, de pl. anyósom naponta képes volt felhívni, hogy keressem meg valamelyik ismerősét az iwiw-en, és mondjam el (telefonon!!), hogy milyen képek vannak fent róla, mit ír magáról... Neki pl. azért nem kellett az ingyengép, és Karácsonyra az 1 éves internet előfizetés, mert szerinte biztos megemeli a villanyszámláját a számítógép... Se időm, se kedvem az ilyen és ehhez hasonló baromságokhoz. Egy hónapja állítottam le, de ismét felajánlottam a gépet. Anyám meg mindenféle baromságokat töltetett le a helyi polgármesteri hivatal honlapjáról és elküldette velem levélben. Másik településen lakunk. Vele pedig azt közöltem, hogy sziveskedjék elmenni a hivatalba (kb. 4-500 méterre van a házuktól) és megkérdezni személyesen. Ő is nyugdíjas, ennyi mozgás kell. Ő is duzzog azóta.
2009. aug. 25. 17:54

Miért akarja itt mindenki netfüggővé tenni a felmenőit???

Tegyük már megnekik ,hogy felnőttnek tekintjük őket és engedjük naedjuramisten esetleg olvasni/méghozzá könyvet?!:)/Nem hülyék ,csak idősek,lehet hogy Tényleg nem kérnek belőle,és Tényleg nem érdekli őket??

/Én nem tudom mert netfüggő vagyok,de azért nyitott másra is!/

2009. aug. 25. 17:51

Igen igazatok van,tényleg félre olvastam a hangnem ,és a hozzáállás felcseszett kissé.

A frazeológiát visszavontam,a rosszallásomat nem.

Ez akkor is brutális,hogy valaki így elítélje a felmenőit,még akkor is ha nem neteznek,és a wordben nem tudnak szerkeszteni egy levelet.Gondolom ez nem napi program,hogy "ekkora"segítséget ne lehetne tenni nekik?!

2009. aug. 25. 17:49

Nekünk 2002-ben volt először számítógépünk, aztán szépen kiépült a géppark, mostanra mindenkinek van saját. (4-en vagyunk a családban) A szüleim teljesen hülyének néznek minket ezért, hogy net-ezünk, nem is értik mit szeretünk benne.

Bár apukám már többször mondta, hogy MAJD tanítsam meg, de ha oda kerül a sor, hogy vegyen egy gépet, arra már sajnálja az árát:((

Anyám elvégzett még régebben egy nagyisulit, de ő is úgy van vele, hogy drága a gép, meg úgyse használná ki, akkor meg minek.

amíg nincs az embernek otthon és nem gyakorolja naponta, úgysem fog rájönni az csínjára-bínjára.

Ha meg már megtanulta és nincs gép, könnyen el is felejti. (Ja és a szüleim 63 és 64 évesek, tehát még nem is öregek)

Keresztanyám is 64 éves, ő anyám nővére, de függő:D Na ő érti miről beszélek, csak sokszor tőlem kér segítséget, mert a fia nem segít neki:( Olyasmi lehet a szitu, mint Fiatal nő esetében:)

19. ad96793c81 (válaszként erre: 17. - 2d5a00656a)
2009. aug. 25. 17:47
Szerintem te olvastad félre...
18. c20c593f1c (válaszként erre: 17. - 2d5a00656a)
2009. aug. 25. 17:47
Szerintem rosszul olvastad, mert ő akar elhúzni, és nem a szüleit akarja elküldeni.
17. 2d5a00656a (válaszként erre: 15. - Fiatal nő)
2009. aug. 25. 17:45

Anyád aki majd elhúz a lakásból,ha felnevelt?

Mit is mondjak erre ,remélem csak elírtad mert ha nem akkor te egy világra szóló nagy paraszt vagy!

Már bocsi,de azért mert nem ért a nethez még ember,ja és mellesleg az anyád!!!!!

Most laza akartál lenni??Mert nem jött be szerintem senkinek!

16. c20c593f1c (válaszként erre: 15. - Fiatal nő)
2009. aug. 25. 17:40
De felnevelt Téged, sms nélkül. Szégyen, ahogyan róluk beszélsz!
2009. aug. 25. 17:28

Az én családom (ez a korosztály - szülők, nagyszülők, stb) magasról sz*r*k az egészre. Ha valami érdekli őket, engem piszkálnak, hogy nézzem meg/csináljam meg/írjam meg, stb...

Én meg egyre nehezebben viselem és sokszor már "visszafeleselek", hogy ebből elegem van. Komolyan alig várom, hogy elhúzzak ebből a lakásból, na, majd akkor lesznek bajban. Például anyám, aki még egy SMS-t sem tud elolvasni. :-S

14. 2d5a00656a (válaszként erre: 13. - 673567bc24)
2009. aug. 25. 17:25
Ez tényleg édes:)
13. 673567bc24 (válaszként erre: 10. - 8fe4afaa5f)
2009. aug. 25. 17:22
ez jóóó! :-) aranyos lehet!
2009. aug. 25. 17:11
Az apukám 68 évesen tanulta meg.
2009. aug. 25. 17:10

50 éves vagyok, 10 éve internetezem, az elsők között volt commodore64 számítógépem is (1987 körül), majd...


Nem feltétlen korfüggő a dolog.

2009. aug. 25. 17:04
Vannak modern szulok, nagyszulok is. Az en nagyapam nem akarja elhinni, hogy a penzautomata letezik, szerinte ul bent gey ember es az dugdossa ki a penzt. :)) Olyan hatarozottan mondja, hogy ne probaljunk bemeselni neki ilyen hujessegeket.
2009. aug. 25. 16:35
Anyukám(55 éves) most fedezi fel a net örömeit.Még eljön az idő,hogy előbb lesz laptopja mint nekem!:DD Én csak örülönék!
2009. aug. 25. 16:31
Nekem a nagy-nagynéném vígan internetezik, 67 éves. Anyámat nem lehet rávenni, anyósomat sem, pedig már gépet is ajánlottunk fel nekik, de elutasították.
2009. aug. 25. 16:24
Csak februárban kaptam a fiamtol Svéországbol,de már nem tudom nélküle elképzelni az életemet.Én is tiltakoztam,de rájöttem milyen könnyü igy tartani a kapcsolatot.Ég áldja a kitaláloját.
6. macs77 (válaszként erre: 2. - C95c921ae7)
2009. aug. 25. 16:18
Az én nagymamám is emailezik! (83 éves!) Mondjuk ő egy nagyon modern nagyi.
2009. aug. 25. 16:16
Szia!Nagyon érdekes a cikked,kicsit nekem is szól,49 éves vagyok és egy évvel ezelött még bekapcsolni sem tudtam egy számítógépet.Mivel csak háziasszonyként otthon vagyok jó ideje már,a munkahelyem által(ami nem volt)nem voltam rákényszerítve a számítógép használatának a megtanulására.A férjem 1990-ben kezdte ezt el,mivel nélküle a munkáját is elveszítette volna.(Tervezö)Mindig zavart,hogy nekem nem megy,hogy túl öreg vagyok már ezt megtanulni.Szerencsére mégis összeszedtem magam és most már az alapokat azt hiszem elsajátítottam.Amióta hoxa tag vagyok még fejlödtem is benne.Örülök,hogy így történt!
2009. aug. 25. 16:13

Nagyon jó a cikked!

Engem a fiam négy évvel ezelőtt vezetett be a virtuális világba.

Úgy kezdődött,hogy játszott az egyik kvíz játékon és kérdezgetett mire a választ megadtam letelt az idő.

Odaültem mellé úgy láttam a kérdést nem kellett a felolvasással tölteni az időt.

Sikerélmény volt mindkettőnknek:)

Majd megismerkedtem az egérrel és a billentyűzettel azóta négy év telt el és függő lettem:)

2009. aug. 25. 16:13

Teljesen aktuális gondolatokat írsz,és jogos isminden szava.Egy dolgot hagytál ki ebből,mégpedig az idősek elutasító magatartását/minák máá nekem,úgyse étem meg..,nem kell már ez arra a kis időre..ismerős?:)/

Páldának hozhatom az anyukám aki egy tök nyitott személyiség,ő el is döntötte 5 éve hogy márpedig ő ebből nem marad ki..mellette nem megy el az élet csak úgy./67 éves/A fiaimmal akik kamaszok anagyi csak a mailről skyperól,youtubveról ..stb. beszélget,karácsonyra webkamerát kért:)

Faterkám szarik az egészre,őt ne vezetgessesemmiféle világháló ,majd ő megoldja,úgyhogy csak furkálja a mamit mikor chatel!

És ez még csak egy családon belül...Kb. így megoszlanak a többiek is az idősek körében ,gondolom!De a felvetés nagyon jó,és a cikked is nagyon tetszett:)

2009. aug. 25. 16:08
Most vittünk nagymamámnak egy régebbi gépet, tanítjuk internetezni. Mondjuk amúgy is okos nő, de ez sem okoz neki gondot úgy látom. Egyébként 80 éves. A szüleim (50-55 közöttiek)egész jól otthon vannak a témában. Már csak nekem kéne jobban beletanulni:)
2009. aug. 25. 16:03
Az egyik legszörnyűbb dolog, ha rádöbbensz: bár sok száz ember vesz körül, Te mégis visszafordíthatatlanul magadra maradtál!
Ez a sors vár a számítógép analfabétákra, hiszen nekik "kínai" még a legegyszerűbb számítógépes fogalom is.

Ugrás a teljes írásra: Atyavilág! Ki a Marslakó, én, vagy a többiek?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook