Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a Marslakócska vitamint adhatom 2, 5éves kislányomnak? fórum

Szerintetek a Marslakócska vitamint adhatom 2, 5éves kislányomnak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
69. 47fe723031 (válaszként erre: 68. - Xti_)
2010. febr. 26. 16:06

jah, azt nem néztem

én abból indultam ki ami a patikában van. Ki is nyitottam a nagyobbikat, ajándék kozmokürt van benne :D

68. xti_ (válaszként erre: 67. - 47fe723031)
2010. febr. 26. 15:59
lehet. a honlapjukon csak ez az egyféle összetételű volt, csak az ízek különböztek.
67. 47fe723031 (válaszként erre: 66. - Xti_)
2010. febr. 26. 15:49
2 féle marslakócska van. Amiről te beszélsz, az a nagyobbaknak van
66. xti_ (válaszként erre: 65. - 47fe723031)
2010. febr. 19. 07:40
naponta egyet.
2010. febr. 19. 07:15

és hány darabot kell nekik adni????

114% pedig azért, mert fejlődésben vannak jó esetben még

egyébként marslakócska már volt a hoxán:

[link]

64. xti_
2010. febr. 18. 09:13

egyébként én úgy láttam, hogy 7 éves kortól ajánlott, 7-10 éves gyerekek számára készült.

3 túladagolható vitamin is van az összetevők között, és pl. retinolból a 7-10 éves gyermekek számára is már 114%-ot tartalmaz egy adag.

2010. febr. 17. 16:32
naja, és ennyire írok össze-vissza és helytelen amikor melóban sunyizok:)
62. 47fe723031 (válaszként erre: 60. - Xti_)
2010. febr. 17. 16:31
manapság nincsen tiszta sport, mindenki koxol, amennyiben az általan nem ismert tanulmányaidról van szó, akkor minden bizonnyal erről is tudsz. Gy hullanak a fiatal sportolók. Egyértelműen halvány lila gőzöm sincsen mint tanultál, csupán van egy paraszt logikám és gyoran le lehet venni, nem ezen a téren mozogsz otthon, a gyereked pedig egy sima tendencia volt a részemről, mivel én átlagtól eltérő mennyiségben mozgok és ez most nem dicsőség vagy negatívum, csupán tény. Csupán megsoztottam a véleményem mi jó vagy sem, mivel én egészségügyben voltam de persze amit én tudok is lehet szar, manapság semmi sem biztos. Beszélhetünk 80 év múlva, ha még éllek nekem volt igazam.
61. Sicike
2010. febr. 17. 14:48

Ha beírod a google-ba,biztos megtalálod az útmutatót.

Szerintem semmi rossz nincs abban ha 1 anya vitamint ad a gyermekeinek......

Egyébiránt ezeket a vitaminokat az aloét és egyéb ilyen termékeket forgalmazók szokták ellenezni.

60. xti_ (válaszként erre: 58. - 47fe723031)
2010. febr. 17. 11:32

ezeket meg honnan veszed? egyáltalán nem ismersz. fogalmad sincs róla, hogy mit tanultam, vagy mennyit fog mozogni a gyerekem a jövőben, vagy talán látnok vagy?

te magad írtad, hogy miket szedsz, nem én. ha szerinted ez az egészséges, csak csináld. azért vedd észre, hogy manapság a sportolók feltűnően hirtelen és korán halnak.

2010. febr. 17. 11:01
ja és ne hogy már belehaljak a vitaminba amiben pontosan tudom mi van és hogyan állítáják elő, amikor egyetlen egy rohadt készterméket sem eszem meg. Alapanyagokat használok és főzök, hurrá:)
58. 47fe723031 (válaszként erre: 55. - Xti_)
2010. febr. 17. 10:58

nem, nem te írtad, más szokta írni,

én nem dőltem be semminek sem, saját magamhoz igazítottam a dolgokat. A te gyereked a büdös életben nem fog letolni napi 4-5 óra intenzív sportot és amúgy is gyalog, biciklivel stb menni mindenhova. Sok-sok mindent nem fog még, amit én csinálok, nekem erre így szükségem van és mivel tanultam erről nem úgy mint te, így bátran élek egészséges életet.

57. diorissimo88 (válaszként erre: 56. - 7c1de072c3)
2010. febr. 17. 08:37
Ez nagyon igaz!(Sajnos)
2010. febr. 17. 01:37
Nem akarlak kiábrándítani, de sajnos manapság már mindenben megtalálod az általad felsorolt anyagok bármelyikét. Csak nézz körül a boltokban. Ha nem engedheted meg magadnak azt a luxust, hogy saját tehenet tarts, ebböl állítsd elö tejet, túrót, sajtot, joghurtot, kefírt, tejfölt, vagy nincs 800 hektár kiskerted saját maggal bevetve (mert ugye már a vetömagot is kezelik), be kell látnod, valami mesterséges takony szembejön veled tutira. De ezért csodálatos a szervezet: megtanul alkalmazkodni (sajnos nem egyenesen arányos ez az alkalmazkodás a mesterséges anyagok terjedésével). És ha vissza akarunk térni az eredeti témához, a vitaminokat muszáj bevinni pluszban a szervezetbe mesterséges formában is. Mindenek elött a narancs, mandarin, paprika, paradicsom, zeller, cékla, szárnyas húsok, máj, tojás, alma, répa a legjobb választás, de ez ma már nem elég...föleg nem egy gyereknek.
55. xti_ (válaszként erre: 53. - 47fe723031)
2010. febr. 17. 00:29
nem írtam, hogy halált okozna, bár szélsőséges esetben bármi okozhat halált. szerintem épp te vagy az, aki bedőlt a marketingnek, és nagyfogyasztóvá vált. nem hiszem, hogy amit nem adnál egy gyereknek, az egy felnőttnek jót tesz. valójában a kor előrehaladtával egyre kevésbé tolerálja a szervezet a felelegesen bevitt szintetikus vackokat, tartósító szereket, mesterséges anyagokat, csomósodás gátlókat, állományjavítókat, színezékeket, amik ezekben a termékekben ott vannak.
54. dzsigg (válaszként erre: 53. - 47fe723031)
2010. febr. 16. 19:09
Igy mar helyes:)
53. 47fe723031 (válaszként erre: 50. - Xti_)
2010. febr. 16. 18:35
a túl sok vitamin halált okoz téma egy gusztustalan marketing fogás, amikor mást akarnak neked eladni, pl valami gombát. Nyugodtan lehet kefírezni, az is marha jó, én a sport mellett többszörös adagokat viszek be és kaja terén is sokkal többet. Már csak táplálékkal beviszem a napi elegendő menyiséget, de nekem ez így kell is. Vannak bizonyos vitaminok, ill. a zsírban oldódó vitaminok, ezek tudnak többlet esetén gondot okozni. A, D, K, E....avagy esetleg, amelyek a sejtnövőekedést segítik mint pl a B-vitaminok is, de ez is csak akkor igaz, ha rákos vagy esetleg. A megfelelőnek mondott mennyiség amit mindenhova odaírnak semmire sem jó, max. arra, hogy ne halj meg egyből. Felnőtt embernek pl a napi ajánlott 60mg c-vitamin az mi?:) szerintem vicc...Nyugodtan mehet az 500mg is. Én spéci beteg vagyok akkor napi szinten letolok 5-6 grammot is, sima sport esetén pedig a napi 2 gramm az átlag. Megiszom a napi 5-6 literem, semmi bajom, alig vagyok beteg. Persze egy gyereknek 6 éves kor alatt én sem adnék max napi 250mg-okat, egészen pici korban pedig inkább ott van tényleg a gyümölcs és esetleg 2 naponta valami kiegészítő vitamin. Annyira vicces, hogy mindenki annak dől be amit elolvas. Valami barom állat megindít egy kampányt, akkor egyből megeszik. Egyik nap megadózisokat kell szedni, mert Lenkei azt találja ki, másnak már a minimum is öl és inkább a meszes falat kell nyalogatni. Az immunrendszer java részt az emésztőrendszerről szól, szóval az immuno kid ezért ajánlatos az lgaa miatt. ill. van egy olyan kétszítménye is ami azt tartalmazza. Napi kefír, joghurt, én néha letolok egy Protexint, ezek tényleg segítenek.
2010. febr. 16. 17:51
Köszönök minden választ!!
2010. febr. 16. 16:52
Nyugodtan adhatod.
50. xti_
2010. febr. 16. 16:07

lehet, hogy a mostani gyümölcsökben, zöldségekben kevesebb a vitamin, viszont sokkal többet eszünk belőle, egyszerűen azért, mert hozzáférhető, lehet kapni, nem úgy, mint régen.

ezzel szerintem messze kiegyenlítődik a helyzet. a túl sok vitamin sem jó, nem beszélve arról, hogy aki manapság a reklámoknak hisz, az nem alkalmas önálló életre.

2010. febr. 16. 15:40
Az én gyerekem kruppos, ha nem adok neki télen plussz vitamint a gyümölcsök mellé, akkor 3 nap ovi után 2 hetet van itthon betegen. A marslakócskát nem tudja megenni, mert még a szagától is undorodik, a multitabs bejött, de most 2 hónapja homeopátiás ehinácia gyöngyöt szed és kutya baja. Mégcsak fura légzési hangja sem volt és az ára sem vészes.
2010. febr. 16. 15:25
Hú, ez tényleg eldurvult. Igazából azt gondolom, a választ megkaptad: 2,5 éves gyerköcnek még nem ajánlott a marslakócska, de van helyette más, amit lehet neki adni (Gumitamin, Cebion, Multi-Kids szirup). Vagy még amit tudok ajánlani, a Dr. Steinberger ivólé kifejezetten gyerekeknek. Bár abban nem vagyok biztos, hogy ilyen kicsinek is megy. De a fentieket nyugodtan adhatod, a marslakókkal várj még 1 évet minimum
47. 47fe723031 (válaszként erre: 39. - 7c1de072c3)
2010. febr. 16. 14:09
már egyik sem:) 1 hónapja hagytam ott a szakmát és váltottam másra
2010. febr. 16. 13:56
Az immuno kids-t ismeri valaki?
45. 86831df454 (válaszként erre: 43. - Csepagi87)
2010. febr. 16. 13:56
Sziasztok! az én kislányom 3 éves múlt és egész télen adom neki a marslakócskát(mivel a gyermekorvos is ezt ajánlotta) a húgom legkisebb fia 2 éves ,és ők is kapják ezt a vitamint.
2010. febr. 16. 13:53
Egyébként meg igazat adok floxet-nek!!!
2010. febr. 16. 13:52

Na jó, szerintem ennek jobb ha véget vetünk, mert elment mindenféle irányba a kérdésre adott válaszok zöme!

Én csak annyit kérdeztem, hogy adhatom-e, mivel még csak két és fél éves,- és nem azt kérdeztem hogy mit adjak, vagy mit kellene adnom.Tartsuk már tiszteletben egymás véleményét, és ne hurrogjuk le a másikat.+ maradjunk a témánál!

42. 47fe723031 (válaszként erre: 40. - Ee50b7c391)
2010. febr. 16. 13:10
most komolyan, ti mindenféle tanulmány és ismeret nélkül honnan a francból tudjátok, mi van benne? A paróka sem igazi haj nem csak mert nincsen már a fejemen...
2010. febr. 16. 12:41
csavarj ki neki minden nap 2 narancsot és igya meg azt.Sokkal jobb!
2010. febr. 16. 12:41
Sztem még ha rá is van irva hogy kaphatja, ne add neki. Mesterséges, művi vitamin inkább adj neki sok zöldséget, gyümölcsöt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook