Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins diéta - az 1. fázis szabályai fórum

Atkins diéta - az 1. fázis szabályai (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Atkins diéta - az 1. fázis szabályai

1 2 3 4
27. Kata1
2004. máj. 23. 14:10

Sziasztok!


Milyen teát lehet inni az első 2 hétben? Azt tudom, hogy koffeinmenteset, de melyik tea az?

2004. máj. 23. 09:28
Biztos, hogy több termék közül lehet válogatni, mondjuk érdemes megnézned, hogy mi van abban az atkinsos jogiban :)
2004. máj. 23. 09:26

Szia!


Próbáld meg a kávét. Én most már szinte naponta iszom, és bevallom KOFFEINEST, ez az egyetlen amit megengedek magamnak szinte, de szerencsére nincs miatt gond. Elvileg nincs tiltva, de valakinek megjön tőle az étvágya vagy valami hasonló.

Én Na ciklamát és szaharin alapú édesítőszert használok, végszükség esetén. Szóval azt is ritkán eszem.

Light dolgokat felejtsd el, cukor, kenyér, liszt ezeket enni tilos!!!


Az első szakasz első néhány napjában úgy tűnik éhezel, ez kb. 3-4 napig tarthat, de 1 héten belül helyrejön, ne aggódj miatta.

Éhezni meg nem szabad, kimondottan tilos. Én reggel szinte zabálok, és folyamatosan csökkentem a bevitt ch-t este felé.


Nekem 10 kg leadni valóm volt, kicsit későn léptem át a 2. fázisba, de ez egyéntől függ. De most már igen, azt gondolom, hogy mielőbb át kell lépkedni az új fázisokba. Az a biztos.

6 kg fogyásnál, szerintem -2kg-nál már lépj is át a 2. fázisba. A 2. fázisban szerintem meg figyeld a tested.

Én így csinálnám.


Joghurtot meg felejtsd el. Nézz utána mi van benne. 1. fázisban pedig még az is tiltott :(

24. Emy
2004. máj. 22. 22:36

Na megint csak én!!!


Tele vagyok kérdésekkel!!! Itt kinnt ahol én tartózkodom ( Florida), lehet, olyan joghurtot kapni ami kimondottan Atkins-es, ezt szabad enni az első fázisban???

23. Emy
2004. máj. 22. 22:23

Csak Én!


Igazából nekem, csak 5-6 kilót kellene fogynom, akkor is végig kell járni a lépcsőket, vagy ebben az esetben mások az eljárások???? Tud valaki erről valamit? Mennyi az átlag fogyás az első szakaszban? Feltételezzük,hogy az első szakaszban már sikerült lefogynom .... ilyenkor mi van??? Segítsetek kérlek!!! Köszike! Puszi!

22. Emy
2004. máj. 22. 22:11

Sziasztok!

Nagyon köszönöm ezt a sok tippet, a kalóriá táblázatot már be is tettem a kedvencek közé, hogy mindig kéznél legyen.... :)

A másik amit meg szeretnék tudni, hogy a kávé tényleg tilos??? Mert, az az egy amiről nem tudok lemondani, minden nap megiszom kettőt és az ízesítésre szánt dolgokat pedig beleszámolom a 20g szénhidrát mennyiségbe.... ez gáz???? Igazából így kevesebbet tudok enni, az igaz, de ez így jó nekem! Vagy erről is le kell mondanom???? Ugye nem????

Ez volt a második napom...hát bevallom voltam már jobban is, mivel fizikai munkát végzek, kellet volna egy kis energie .... de hát pont ebből nem futott mára, remélem ez az általános gyengeség, szédülés, semmihez sincs kedvem állapot hamar elmúlik! Ez az egy amit utálok a fogyokúrákban, az éhezést bírom, de hááát ez, már több a soknál, vagy nem??? Mikor lesz jobb???

Na jók legyetek, kitartás mindenkinek! Amúgy, ha valaki ismeri az agykontrollt, azt előnyös alkalkazni ebben ez esetben, mert rentgeteg erőt ad az áhitott cél elérésében!!! Pusza!!!

21. EriAnyó (válaszként erre: 20. - Zolii)
2004. máj. 22. 14:37

Nekem van egy jó házi majonézem:

1 tojás sárgáját beleteszem a turmixgépbe, adok hozzá 1 csapott teáskanálnyi mustárt, sót, borsot izlés szerint és lassanként adagolva 1 dl olajat.

Először híg lett, mostanra már ( harmadik adag készítése után) olyan kemény, mint a vaj. Nálunk bevált.

20. Zolii (válaszként erre: 18. - Forrás)
2004. máj. 22. 13:16

Én veszem a boltban! Vegyél Hellmanst, mert abba a legkevesebb a ch

A házi majonézt uútálom!

19. 7e433abb8e (válaszként erre: 18. - Forrás)
2004. máj. 22. 13:16

amikor sza*ul voltam, éppen semmi nem volt itthon, csak bolti majonéz, és én abból vettem be egy kis kanállal.


2004. máj. 22. 12:48
Sziasztok! én 3 napja kezdtem el a diétát, és én is elég gyengének érzem magam. A majonéz lehet bolti is, vagy ti csináljátok, és hogyan? köszi a választ:)
2004. máj. 22. 10:01

ezt a gyik-ban találtam:

Mekkora egy csésze? Pontosan 2,36 dl egy csésze, mint mértékegység.


16. 7e433abb8e (válaszként erre: 15. - Emy)
2004. máj. 22. 09:29

Szia Emy!

Napi legalább 4-5 kell enni. De min. 6 óránként! Ez fontos szabály. Én eddig 1 csészére úgy 25 dkg uborkát számoltam, de én sajnos nagyon nehezen gyűröm magamba a zöldségeket :( Ennyit egy nap meg sem ettem sajna. Viszont 1.fázisban sok zöldséget kell enni a megengedettből. Olvasd el a fázisokat mindenképp! A www.kcal.hu oldalon pedig ki tudod pontosan számítattni, hogy mi mennyi.


A szédülgés pedig általában a diéta idején a vércukorszint rohamos lecsökkenésétől van. Ezzel vigyázni kell. Nekem is volt az első 3-4 napban.

Sokak tanácsára ilyenkor 1 kávéskanál majonéz, (ami engedett az első fázisban) ami 3 percen belül rendbe hozott.

15. Emy
2004. máj. 22. 02:31

Sziasztok!

Most kezdtem el az Atkins-t, 1 napos vagyok.....elég jó bírom, bár néha szédelgek attól függetlenül, hogy tele van a gyomrom, egy falat se férne belém. Ez normális? A másik amit szeretnék kérdezni, hogy, az engedélyezett ételeken belül a zöldség részen fel van sorolva, hogy miből-mennyit lehet enni, csak ezt nem tudom, hogy mondjuk 2 csésze uborka mennyit szénhidrátot takar , és mennyi is pontosan az az 1 csésze? Előre is köszönöm a segítséget. Sziasztok!

2004. máj. 2. 15:21
Stavia édesítőt használ valaki?Szeretnék kérdezni.
13. molntak (válaszként erre: 12. - Punáni)
2004. ápr. 27. 04:13
Jó.
2004. ápr. 26. 16:29
Mondja el valaki, légyszi, hogy a Polisweet jó-e? azt a legegyszerűbb beszerezni.
11. Hoxa
2004. márc. 26. 22:19

Fiúk, lányok!

Az engedélyezett ételeknél rosszul írtam, -ózra végződő dolgoktól el kell határolódni.


Köszi Atának az éleslátásért :)))

10. molntak (válaszként erre: 8. - LÉNA)
2004. márc. 20. 11:00

Általában rá van írva a dobozra hogy 60 cseppnél vagynemtudom hány tablettánál naponta nem ehetsz többet.

Bár szerintem normális ember nem is eszik belőle annyit.

2004. márc. 20. 10:58

Huxolt én pzsgőtablettában találtam

0ch 0fehérje 0zsír

Cukor nincs benne.

De van viszont saccharin azt nekünk lehet.

és nátrium cyclamát erröl már nem emlékszem mit írt Atkins.

c,e,b6,b2,b1,b12,vitamin,folsav, biotin, niacin pantotensav napi 100% a van 1 tablettában.

8. LÉNA (válaszként erre: 5. - 8e62f86861)
2004. márc. 20. 04:08
Én is süssinát használok, a dobozra az van írva: szénhidrát:0. Akkor most bármennyit lehet belőle?
7. Hoxa (válaszként erre: 6. - Krisz)
2004. márc. 19. 07:36

Szia Krisz!

Még nem láttam Huxolt, a neten sem találtam meg az összetevőit.

A legjobb, ha megnézed a címkéjét. Atkins a szaharin alapú édesítőszereket ajánlja, az aspartam alapúakat nem.

Hoxa

2004. márc. 12. 12:07
Sziasztok, még csak kezdő vagyok, segítsetek, hogy lehet-e Huxol-t fogyasztani, és általában mennyi a napi engedélyezett mennyiség?
5. 8e62f86861 (válaszként erre: 4. - Zsuzska)
2004. márc. 4. 15:37
bár nem nekem szólt a kérdés, remélem, nem gond ha válaszolok. A süssina teljesen okés, én is azt használok!:-)
2004. márc. 3. 16:45

Hoxa: Szerinted a Süssina édesítőszer az jó? én nem tudom, de azt kedvelem.



3. hoxa
2004. márc. 3. 09:32

Livi:

Egy tengerentúli kedves atkins-ozó keresett meg emailben, és ajánlotta fel a segítségét. At ő szavait szeretném beidézni az Atkins sütőkeverékkel kapcsolatban (amit Mo-on tudtommal még nem lehet kapni):


"az atkinszos suto- es egyeb porokat felejtsek el

azok, akiknek 10 kg-nal tobbet kell fogyni, mivel az elso fa-

zisban alig, a masodikban is ovatosan fogyaszthato. Ha ez vigasz-

talja azokat,akik szeretnek, ha otthon is kaphato lenne."


Ha olvasod, Ilona, köszönjük, ez talán némiképp megnyugtatja a bake mix iránt vágyakozókat :)


Üdv:

Hoxa



2. Miya
2004. márc. 3. 08:30

Livi: A canderer aszpartam tartalmú, az nem jó. rengeteg mellékhatása van. Olyan édesítőszert vegyél, amire az van írva, hogy ciklamát és szacharin tartalmú. Szerintem hazánkban még nem lehet atkinsos dolgokat kapni.



2004. márc. 2. 18:53
Az Atkins táplálkozási szemlélet ezen fázisát precízen követni kell a siker eléréséhez. Ha nem megfelelõen csinálod, akkor gátolod a súlyvesztést és végül azt mondod majd "ez is egy diéta volt, ami nem sikerült". Vésd az emlékezetedbe a szabályokat és az extra figyelmeztetéseket is!

A legfontosabb tudni, hogy ez a fázis viszonylag rövid ideig tart. Nem kell megijedni a 20 grammos határtól és a gyümölcsök tilalmától! Sokan ott hibáznak, hogy csak az első fázist csinálják, nem lépnek tovább, nem bővítik ki az engedélyezett ételek listáját.

Ugrás a teljes írásra: Atkins diéta - az 1. fázis szabályai
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook