Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins diéta - az 1. fázis szabályai fórum

Atkins diéta - az 1. fázis szabályai (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Atkins diéta - az 1. fázis szabályai

1 2 3 4
57. bfg
2004. jún. 1. 11:15
Csak mert ha jól értem, nem arról van szó, hogy az első fázisban mindent lehet, aminek alacsony a ch értéke, hanem csak azt, ami meg van engedve.
56. bfg
2004. jún. 1. 11:07
A virslivel mi a helyzet? Azt sem találtam az engedélyezettek között, mégis sok embertől látom, hogy szokott azt is enni. Nekem nagy könnyebbség lenne, mert nagyon szeretem és hamar meg lehet csinálni :)
55. izmiri (válaszként erre: 54. - Lindi)
2004. máj. 31. 20:27

ez gáz

mert én végig ettem tejfölt

mindig menet közben tudok meg valamit :(

de én tudom, hogy olvastam valahol, hogy tejfölt lehet. most nincs nálama nagy könyv, de mintha abban

nem baj. így is lement az a négy kiló.

54. Lindi (válaszként erre: 53. - Bfg)
2004. máj. 31. 18:10

a 12%osban 4g ch/100g

20%osban 3.9g ch/100g

ha jól emléxem, első szakaszosoknak nem megengedett. a listán csak az első szakaszban engedélyezett ételek vannak rajta, a továbbiakban ezeket lehet bővíteni egyéb ételekkel is.

53. bfg
2004. máj. 31. 17:05

Haliho.


Végigolvasgattam az oldalt, meg a forumokbol is sokat, de valami erdekelne. Majonezt ugye lehet enni, legalabbis ugy remlik, de a tejfellel nemtudom mi a helyzet. Nem talaltam meg az engedelyezett etelek listajan, de sok egyebet sem talaltam, amit az ide iro emberek szoktak enni. Szoval mi a helyzet a tejfellel? Salatahoz szoktam tenni.

2004. máj. 30. 11:43

Szia Emy és mindenki!


Biztos valamit rosszul csinálok, mert sose jön össze a 20 g csak kevesebb. Reggelire én is tojásrántottát ettem pl. ma is császárral sütöttem. Akkor ez eddig jó. Kv-t koffeinmentest iszok, elég drága, de ha ez kell legyen. Tegnap ebédre pu felső combot sütöttem 3 gerezd fokhagymával olajon.Kiszámoltam a fokhagyma ch értékét (Atkins könyv szerint 1 gerezd 0.9 ch) kétszer fogyott el, ezért felét számoltam be déblben. (Ez jó?)Délután pu szárnyat ettem, amiből húslevest főztem a családomnak. Üres húslevesbe (kb. egy csészényibe) tettem a húst. Vacsorára megint 2 tojásból rántotta. Nem akarlak Benneteket untatni, de szerintetek ez igy jó? Zazuka fog nekem küldeni Ketofán csíkot, ha az bordó vagy lila akkor biztosan jól csinálom????

Kösz, hogy ilyen rendesek vagytok és odafigyeltek a kezdőkre. Te Emy mennyit fogytál és mennyi idő alatt?

2004. máj. 29. 08:37

egyébként ehhez még annyit, hogy nekem is azt mondták, hogy minél előbb lépjek az új fázisba +10 kilót cipeltem ugye...én meg csináltam sokáig az 1.-őt, mert ott volt látványos a fogyás...

lehet, hogy látványos, csak a gond az később, hogy amikor a következő fázisokban növelni kell a bevitt ch-t...na az a gond :))))


és úgy, hogy még fogyjál is...

azért nem mindegy.

50. 7e433abb8e (válaszként erre: 49. - 7e433abb8e)
2004. máj. 29. 08:29
A legjobb, ha minél előbb átlépsz az újabb fázisokba!!!
49. 7e433abb8e (válaszként erre: 48. - Emy)
2004. máj. 29. 08:28

Szia!

Igen, attól függ mennyi felesleg van rajtad!

48. Emy
2004. máj. 29. 04:11

Szia Moncha!!!


Tudnál nekem segíteni??? Ha letelt a 2 hét azonnal lépjek át a 2. fázisba? Vagy meddig csináljam??? Ezzel sajnos még mindig nem vagyok tisztában!! :( Vagy ez inkább a feles kg-tól függ??? Ha tudsz kérlek válaszolj!! Előre is köszi!! Pusza mindenkinek!

47. Emy
2004. máj. 29. 04:04

Mindenkinek változó, de az én tapasztalatom az, hogy 1 hét alatt kb. -2kg !!!! :)!!!!!

Na persze csak akkor, ha éppen nem sztráikol a szervezeted, mert sajna eddig mindenkinél volt stagnáló időszak! Kinek pár nap, kinek több hét :(

Na de Te azért ne add fel!!!! Mutasd meg nekik, hogy TE megtudod csinálni!!! :)

46. Emy
2004. máj. 29. 03:57

Szia Habóka!


Köszöntelek szerény társaságunkban!!! A kérdéseidre megpróbálok választ adni, bár ha elolvasod bal oldalon a fázisokat lehet, hogy kicsit pontosabb válaszokat kapsz :)!!!! Én igazából még nem néztem meg azokat a recepteket, de az olvasottak alapján nem hinném, hogy az első fázisban tudnád fogyasztani azokat a recepteket :(

Az első szakasban egy kicsit, lazább kajákat kell enni, annyira nem tudsz variálni, mert az a megengedett 20g ch, nem valami sok mindent takar!!! Én általában reggelire mindig egy kávéval kezdem, mert az az egy amiről nem tudtam lemondani és a beletett dolgokat kiszámolom, és elkezdem vezetni az aznapi naplómat...azután megpróbálok 0ch-t bevinni reggelire Pl:kolbászos, vagy szalonnás tojásrántotta, Ebédre - általában egy kisadsag saláta + 0ch-s öntet + sok-sok hús (persze mindenféle panír, liszt nélkül). Később megint egy adag kávé, majd vacsira - megnézem mennyi szabad ch-m maradt és abból próbálok gazdálkodni!!!! Érted?? Nem kell egész nap ugyan azt enned és elosztani benne a ch mennyiséget!!! Élvezd a kaját, egyél minél változatosabban!!! Én így szoktam csinálni!! Lehet, sőt biztos, hogy sokan másképpen csinálják....de nekem ez jött be, nekem ez így működik!! A lényeg, hogy sok húst egyél, mert abban nincs ch! És ne izgulj az a csúnya 7 kiló, lemegy mire mentek nyaralni...nagyon jól fogsz kinézni, csak bízz magadban :)!!!! Sok sikert, és kitartást!!!! Remélem azért valamit tudtam segíteni!!! Szia!!!

2004. máj. 28. 08:47

Megint én vagyok. Mérte valaki közületek a vizeletben azt a bizonyos ketoint?

És ha igen mivel, hol vette, mennyiért?


Kössssszzz

2004. máj. 28. 08:45

Sziasztok!


Én még új vagyok köztetek és az első fázis 3. napján vagyok.Nagyon jó ez a fórum, rengeteg erőt ad küzdeni. Sajnos én is a szédülősök közé tartozom. Pár kérdésem lenne Hozzátok a tapasztalatotokra lenne szükségem.

Kinyomtattam Hoxa receptjeit, abból készítettem húst. Ha jól értem a hozzávalók ch értékeit összeadom és ahány adagban fogyasztom el, annyifele osztom a ch-t is. Így kell számolni?

Mindig lelkiismeretfurdalásom van, hogy diéta alatt jóllakom. A karfiolpürét is elkészítettem, de ahogy kiszámoltam sok benne a ch. Biztos, hogy az első fázisban megehetem?

Ja és a 3. napon csípő -2 cm, comb -2 cm, derék-2 cm.

Ha lesz még kérdésem írok. Egy hónap múlva megyek a tengerre nyaralni, addig ezt a fránya 7kg-ot ugye le tudom adni.


Csá!


43. Emy
2004. máj. 27. 23:49

Halihóóóóóóóó!!


Itt vagyok...Bocsika!!! 7.napomat nyomtam le...igazatok volt, egyre jobban vagyok, ma már eggyáltalán nem volt semmiféle problémám ... köszönöm a bíztatást! Eddig 2 kiló ment le ( ez jónak számít), nem mintha türelmetlék, bennem meg van a célom, és ez mellet kitartok, csak kérdezem! Puszika nektek!!!

42. 7e433abb8e (válaszként erre: 40. - Emy)
2004. máj. 26. 10:41

Pardon, elfeljetettem én is válaszolni :(

A szájszáradással vigyázz!!

Nekem ma reggelre már a repedés szélén állt a szám!!!!!

Én nekem diet alatt 3,3 l vizet kell meginnom, már kiszámoltam.

Egyik nap, egy átlagos napon, számold ki kb. mennyi vízre van szükséged. És az alá ne menjél!!!

Nekem a 2. kevés.

Igaz, nekem nagyon gyors anyagcserém van (szerencsére)

41. Hedith
2004. máj. 26. 10:35

Szia Emy !

Teljesen normális az, hogy szédelegsz az elején, pár kiló lemegy először, aztán stagnál kinél-kinél annyi ideig, amennyire a szervezete ellenáll. Meglátod hamarosan elmúlik a szédülés, a szomjúság az megmarad, de legalább nem felejted el, hogy inni kell. Én az első 3 héten lefogytam 3 kilót, tudod először a víz távozik a szervezetből !,aztán megállt a súlycsökkenés, de a térfogatom csökkent, (beleférek a tavaly kihízott szűkszoknyába), aztán 1 héttel később újabb 1 kiló lement. Általában a fogyókúrknál elsőre lemegy 2-3 kiló, aztán 2-3 hét stagnálás, ami persze a szerencsésebbeknél nincs, de ennek előny az, hogy a térfogatod mégis csökken !

Nagyon jól érzem magam, és NEM VAGYOK ÉHES. 31. nap.

Kitartás

40. Emy
2004. máj. 24. 23:43

Sziasztok!


Rendben Moncha, a joghurt elfelejtve, úgyis eláll egy darabig!Majdt talán a következő fázisban...

Az normális, hogy ez a 4. napom, és még csak 1 kilót fogytam, és az is lehet, hogy az csak víz??

Ennek ilyen lassan kell beindulnia??? A másik pedig az, hogy megiszom minimum 2l de valamikor még több vizet is, és ehhez képest keveset megyek vécére, a másik nap pedig majdnem, hogy rajta ülök egész nap??? Én ezt nem értem!!! Minden kezdet ilyen? Ja, és folyamatosan száraznak érzem a számat..... Mik a ti tapasztalataitok ezekkel kapcsolatban?? Előre is köszi!

Ez volt a 4.napom, egyre több energiám van, és egyre kevesebbet vagyok éhes!!! Kezdem élvezni...Eggyáltalán nem kívánom az édességet és a kenyeret se :), nagyon király...!!!! Sziasztok!!!! Drukkolok mindenkinek!!! Pusza!

39. 7e433abb8e (válaszként erre: 34. - Emy)
2004. máj. 24. 11:46

a kínai kajáról csak annyit, hogy vigyázzon vele mindenki, u.is kukoricaliszttel csinálnak sok mártást és előszeretettel használnak keményítőt!!!



38. 7e433abb8e (válaszként erre: 34. - Emy)
2004. máj. 24. 07:18

én nem enném azt a jogit sem, 4 ch az elég sok egy olyanért, mást tudnál helyette enni!!!!

a tojásos-kolbászos dolog nem baj, mivel azt lehet enni, az pedig nem baj, ha teltség érzetet van.

37. 7e433abb8e (válaszként erre: 36. - Emy)
2004. máj. 24. 07:12

Köszi :)

42 nap alatt.

36. Emy
2004. máj. 23. 23:07

Gratulálok Moncha ahhoz a bizonyos 8,5 kilóhoz!!!!

Mennyi idő alatt sikerült ezt leadni??? Sok sikert és kitartást a maradékhoz, az már simán fog menni :)

35. Emy
2004. máj. 23. 22:58

Szia Kata!


Szerintem nyugodtan ihatsz Green Teát, az minden esetben jót tesz! :), és abból is lehet kapni több fajta ízűt!!!

34. Emy
2004. máj. 23. 22:54

Helló Moncha!!!


Igazad volt, egyre jobban vagyok, néha-néha még szédelgek és átfut rajtam egy kissebb fajta fáradság, akkor alig tudom magam vonszolni (de csak a délelötti órákban, este mindig olyan jól vagyok, mintha nem is fogyóznék).A joghut amit írtam 4g ch-t tartalmaz, még akkor sem szabad enni, semmi cukor....?????? Ja, figyu, az normális, hogy este megettem 3 tojásból és egy kis kolbászból rántottát és annyira de annyira jól laktam, mitha nem is fogyóznék...ez lehet????

Sajna volt egy kis vitám a párommal, meglepett egy kissebb adag kinai kajával (imádom), és teljesen megsértődött, hogy nem edtem belőle, pedig tudja, hogy nem szabad.....kellemetlen volt....de kibírtam és még a ráadásul nem is zavart..... Ez erősít, nem???? Kitartás fiúk-lányok, megtudjuk csinálni :) Sziasztok!!!!

33. 7e433abb8e (válaszként erre: 32. - 7e433abb8e)
2004. máj. 23. 21:57

3. fázis ha nem tévedek...már aki olyan szerencsés eljut oda... de én is meg fogom csinálni, majd meglátjátok, már csak 1,5 kg van... az utolsó félnél átlépek a 3. ba :)))

na csók elhúztam

2004. máj. 23. 21:56

asszongya az atkins, amikor elérted azt a bizonyos fázist, akkor alakítod ki azt a napi ch adagot, amitől nem hízol.


aztán, hogy te hogyan osztod be a ch-t naponta, és mivel...az más kérdés. na erre kell figyelni, erről szól.

31. 7e433abb8e (válaszként erre: 30. - Forrás)
2004. máj. 23. 21:54

Pont az a lényege a dolognak, hogy elhagysz egy csomó olyan dolgot, amit ha ennél visszahíznál...

és ugye nem ehetsz ugyanúgy soha többet mint régen...

ugyehogyugye?

:))


2004. máj. 23. 17:42
Nem érmítesz meg Vangogh, 3 éve 20 kilót fogytam 3 hónap alatt, igaz, akkor nem így diétáztam, hanem gyümölcsökkel, dinnyével nyár végén, salátával, parizerrel..és nem is jött vissza rám semmi sem..most nem tom ez mennyire lesz sikeres, és van egy gyanúm..ha elhagyom most a szénhidrátot hetekig..és lefogyok..és újra elkezdek majd enni szép lassan, nem zabálva..nem fog a szervezetem egyből zsírra termelni, hogy hallelujah, szénhidrát???
2004. máj. 23. 17:39
Nem akarlak megrémíteni, de az első 6-7-8 hipp-hopp leugrik, utána egyéntől függően különböző időtartamra (2-3-4 hét) megáll, aztán lassan, nagyon lassan kezd el araszolgatni. Nálam ez van.:(
2004. máj. 23. 17:33
Hello! Képzeljétek, 4 nap alatt 4 kilót fogytam..de még mindig elég gyenge vagyok, 4 napja diétázom, nincs étvágyam...ez normális? Vagy én nem vagyok normális?:) én 15 kilót szeretnék fogyni kb..ebből most hamar lement 4...remélem, nem áll meg a dolog
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook