Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Atkins diéta - az 1. fázis szabályai fórum

Atkins diéta - az 1. fázis szabályai (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Atkins diéta - az 1. fázis szabályai

1 2 3 4
87. zse pi (válaszként erre: 86. - Subszi)
2005. okt. 26. 16:35

Szia.

Van egy szörp, amit a tescoban lehet kapni, a neve Fizzi.Semmi ch! Hosszúkás,négyszögletes műanyag palackban van, és max 300ft. Viszonylag jó az ízük, csak meg kell szokni az édesítőszer ízét. Nekem bejött a gyömbéres, fekete áfonyás, meg a szamócás is. :))


Zs.

86. subszi
2005. okt. 26. 13:56

Sziasztok!

A Szobi szörpöt (nem a kis üveges) találtam, ami nem tartalmaz szénhidrátot és még finom is. Meg a Boleronak vannak a zacsis porai, azt is meg lehet inni. Még tudtok ajánlani üditôket, amiket szabad fogyasztani? Elôre is köszönöm.

85. subszi
2005. okt. 26. 13:46

Sziasztok!


Szililili/Nóri!

Nagyon fontos, hogy sokat ehetsz, csak a ch-t mellôzd. Tudom ajánlani a rakott dolgokat. Nagyon finom ételek készíthetôk. Rakott karfiol, rakott káposzta, rakott hús stb (ezekre mehet a sajt és a tejföl). Fontos, hogy a darált húshoz ne rakj rizst, úgy is finom lesz.

Lecsót is lehet enni, például sült hússal (nem is kell rá sok) nagyon fonom.

Édességnek szoktam csinálni túrókrémet vaníliaaromával és citromhéjjal bolondítva.

Én most kezdem másodszor a diétát, már ez a 3. napom! :)

Elsô alkalom sikeres volt, remélem most sem fogok csalódni.

Mindenkinek sok kitartást és jó étvágyat kívánok!

84. bige (válaszként erre: 83. - Szililili)
2005. okt. 24. 09:19

szia!

Én is Atkinst csináltam ezelőtt, simán le is ment 10 kiló. megálltam, tartottam, most folytatom újabb 10-ig. Nekem erőt adott, hogy sokáig olvasgattam előre a hozzászólásokat, és ahogy teltek a napok folyamatosan éreztem, hogy könnyebb vagyok. határozottan boldog voltam, hogy nem terhelem a szervezetem a ch-val. Ahogy haladtam előre - úgy lettem kevésbé éhes is.

..de az is egy módszer, ha a kezedre csapsz:-)

2005. okt. 22. 21:10

Sziasztok!


Nóri vagyok. Szeretnék immáron sokadszorra 10 kilót leadni, de nincs hozzá akaraterőm. Annak idején az Atkins bevált nekem és szeretném újra elkezdeni. Remélem tudtok nekem egy kicsit segiteni, mert könnyen elcsábulok sajnos. Nem tudom mivel lehetne meggátolni azt, hogy egyek.


Tud valaki valamit tanácsolni nekem.


166 cm vagyok és 62 kiló.

2005. okt. 21. 11:15
ÚÚÚ lassan én is beköszönök ebbe a fórumba. November elején újra indul nálunk az Atkins project. Mert hát ugye az elmúlt 1 év alatt gazdagabb lettem egy csodás bébivel és persze kaptam (csináltam magamnak) hozzá egységcsomagban +14 kg- ot is. Szóval majd nemsokára....
81. Hoxa
2005. okt. 20. 11:07
Az Atkins táplálkozási szemlélet ezen fázisát precízen követni kell a siker eléréséhez. Ha nem megfelelõen csinálod, akkor gátolod a súlyvesztést és végül azt mondod majd "ez is egy diéta volt, ami nem sikerült". Vésd az emlékezetedbe a szabályokat és az extra figyelmeztetéseket is!

A legfontosabb tudni, hogy ez a fázis viszonylag rövid ideig tart. Nem kell megijedni a 20 grammos határtól és a gyümölcsök tilalmától! Sokan ott hibáznak, hogy csak az első fázist csinálják, nem lépnek tovább, nem bővítik ki az engedélyezett ételek listáját.
80. 497f15547f (válaszként erre: 79. - 0b099f6590)
2005. okt. 1. 17:34

Szia Pucikám!

Volt egy hasonló étrendünk annak idején, a leány relative rövid idő alatt 40 kilótól szabadult meg.

A "piros könyv" szerint tessék rendesen reggelizni, mogyoró se nagyon javasolt az első szakaszban, inkább nassként, vagy ha nagyon éhes vagy akkor egyed.

Tejtermék nem megengedett az első szakaszban, és keveslem a zöldségeket.

Az ételek adagja úgymond normális legyen, tehát nem kell jóllakásig, pukkadásig enni.

JocoAnya, az infok címszó alatt az első fázis mintaétrendjét megtalálod.

Meg fogom keresni a "piros könyvet" és idézni fogok belőle, direkt neked!! nem szabad koplalni, ez nem az a diéta.

2005. szept. 30. 21:02

Mit szóltok ehhez a heti étrendhez? Jó ez az első szakaszban?


Hétfő:délig:10dkg mandula de lehet mogyoró is

Déltől este 7-ig:20dkg füstőlt tarja


Kedd:Délig mindíg ugyan az

Déltől este 7-ig:1 egész grill csirke


Szerda:déltől este7-ig:125g-os juhtúró+10szem olivabogyó


Csütörtök: déltől este 7-ig:3tojás sütve főzve


Péntek: déltől este 7-ig:2szelet sült hús +görög sali


Szombat: déltől este 7-ig:sült hús 5dkg sajtal


Vasárnap:déltől este 7-ig:1kefír+savanyúkáposzta

78. 0b099f6590 (válaszként erre: 77. - 7e433abb8e)
2005. szept. 30. 20:31
Hát igen, én is itt nézegetem az értékeket, elég nehez állítom össze az étrendemet, hogy a kalória is meglegyen, ne lépjem túl, meg a Ch is. Ugyhogy elég nehéz.
77. 7e433abb8e (válaszként erre: 76. - 0b099f6590)
2005. szept. 30. 20:27

www.kcal.hu

van itt jó kis táblázat.

szerintem a párizsi lájtosabb. én ettem azt.

meg virslit töménytelen mennyiségben.

:)

2005. szept. 30. 20:16

Sziasztok


Akkor a párizsi sem fér bele?


75. 7e433abb8e (válaszként erre: 71. - Tapmancs)
2005. szept. 30. 15:13

Hello Tapmancs!

Elképzelhető, hogy némi stressz hatására eszegetsz Te is, mint én...ilyenkor szinte zabálok, és utána ugyanaz történik mint veled...napokig hasmenés :(

Ha megkezded a diétát, ne lepődj meg, hogy az első időszakban kevés lesz a széklet. Normális.

Csak azért írom, mert én anno ettől voltam parán...

De aztán rendeződött a dolog.

Előre!

74. 7e433abb8e (válaszként erre: 72. - Ekka)
2005. szept. 30. 15:11

Nem!

Nem fér bele...pedig én is imádom :(

73. 497f15547f (válaszként erre: 72. - Ekka)
2005. szept. 30. 08:31

Szia Ekka!


Nos a "nagy piros könyv" szerint a lehető legkevesebbszer fogyasszunk feldolgozott húsokat!!

De anno én is ettem :-(((

72. Ekka
2005. szept. 29. 17:02

Fiatalság:)

Első szakasz és a téliszalámi megfér?:P

2005. aug. 20. 23:03

Sziasztok!


Én is új vagyok itt...:) Ez volt az első napom. Ami igazán motivált az az, hogy mostanában össze-vissza ettem minden kaját (általában édességet). És elég szarul lettem. Soxor volt hasmenésem, és nem igazán tett jót az egészségemnek.


Szóval most teljes gőzzel indul a dolog. Mindenki olyan lelkesedéssel beszél erről a fogyókúráról, hogy ez nekem, kezdőnek is erőt ad.


Emy említette az agykontrollt. Én ismerem, úgyhogy használni fogom hozzá!


Drukkoljatok nekem...nemsokára sulikezdés, és szeretném, ha addigra látható változást érnék el.

De jó lenne...:) Na pussz mindenkinek!!!

70. f954ece72f (válaszként erre: 68. - Eper)
2004. jún. 12. 19:33

Most kezdtem el, találtam a hűtőben egy üveggel nem is tudtam. hogy van itthon:))


69. 497f15547f (válaszként erre: 11. - Hoxa)
2004. jún. 12. 18:46
Igen ezt én is olvastam a könyvben, vizsont vettem olyan lekvárt amiben viszonylag kis ch van, de sajna ott van az -óz.Pedig finom és diétás.
68. eper (válaszként erre: 14. - F954ece72f)
2004. jún. 11. 20:02
Miért, te használsz? Hol vettél? Én most szeretnék rendelni kintről...
67. zazuka (válaszként erre: 66. - Zazuka)
2004. jún. 7. 08:22

Nem fogok, hiszen ezért nem bűnözök (túl sokat).

:)

66. zazuka (válaszként erre: 65. - Shephard)
2004. jún. 7. 08:21

Nekem nem. Amikor bűnözök érzem, hogy hízok, hogy kárt teszek magamban:(

Lehet, hogy ez beteges? Mit gondoltok forduljak orvoshoz?

2004. jún. 5. 11:18

Sziasztok!


Én azt vettem észre magamon, hogy nem szabad a szabályokat túlságosan betartani! Ez nem azt jelenti, hogy mindent eszek, hanem azt, hogy ha megkívánok valamit (pl: eper) és abban a szakaszban nem szabad enni, akkor azért egyszer egy héten egy picit engedélyezek magamnak! És persze beleszámolom az engedélyezett ch szintbe! Mert ha nem eszek belőle, akkor később sokkal nagyobbat fogok bűnözni, így kisebb a kísértés!


Nekem ez bejött :-)))

64. Lindi (válaszként erre: 62. - Zazuka)
2004. jún. 2. 09:46
ÁÁÁÁÁÁ, túrót ettem... remélem nem járok én is így
2004. jún. 2. 09:45

Szia Zazuka!


Sikerül beszerezni és feladni a csíkot?

62. zazuka
2004. jún. 2. 09:42
Én szoktam virslit enni, sőt! Már annyit sikerült megenni az 1 hónap alatt, hogy undorodom tőle. A fogyásomat egyáltalán nem befolyásolta, viszont a túró igen. Úgy látszik nekem ez a mumusom.
61. 7e433abb8e (válaszként erre: 60. - Habóka)
2004. jún. 1. 13:09

Virslit lehet enni !!

www.kcal.hu

lehet nézelődni...

érdemes ;)

2004. jún. 1. 13:07

Ezt a virslidolgot én sem értem. Ehetem vagy nem?

Reggelre megettem 2-t egy csésze salátával. Most elcsesztem a napot? Hetet?

59. bfg
2004. jún. 1. 11:37
Azt értem, de attól, hgoy cukor van benne, lehet, vagy nem? Mert kiszámolhatom, hogy az mennyi ch, de ettől még nem lesz az engedélyezett ételek listáján. Mégis láttam pár embernél.
58. eper
2004. jún. 1. 11:33
A virslivel az a baj, hogy cukor van benne. Meg egy csomó undorság, de az Atkins szempontjából az mindegy. Cukor van még a májkrémben, a téliszalámiban, meg pár felvágottban is, vigyázz!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook