Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2013. dec. 23. 11:15
Amúgy meg a bizonytalanság borzalmas tud lenni, teljesen átérzem, hogy mit élhet át szegény Györgyi.
2013. dec. 23. 11:12

Mindenképpen jobb félni, mint megijedni, ezért az orvosi vizsgálattal nem szabad várni.

lehet, hogy én értelmeztem rosszul, de a szemhéjra mondta a doki , hogy fel kell nyitni nem? Az arc az rendben. Most a felnyitás sem hiszem, h azt jelenti, hogy az egészet újra vágják, hanem megnyitják az elzáródott területet. lehet, hogy ez csak egy tűszúrásnyi seb ejtés.

De kár is itt találgatni, el kell menni egy szemészhez, aki megmondja, hogy mi miatt nem tud leapadni az a terület. Talán a megoldás sem lesz drasztikus. Szerintem a Dóra az arcra mondja, hogy jól alakul, azt én is így látom a kép alapján. A szem nincs rendben. Én azt elhiszem, hogy van akinek hosszan gyógyul ... és türelmesnek kell lenni, viszont úgy gondolom, hogy nem az ő esetében. Az orvosa is megmondta, hogy gyulladás lépett fel, kapott is rá jó erős antibiotikumot. Csak abban az esetben üljön el valaki a babérjain, ha nem lépett fel szövődmény, csupán a gyógyulás lassú. De ebben az esetben nem erről van szó. Lehet, hogy magától is meggyógyulna időben, de az is lehet, hogy nem. Erre az utóbbira is gondolni kell, és inkább futni öt felesleges kört, mint későn menni.

440. 993dda84ef (válaszként erre: 439. - C114183a1c)
2013. dec. 23. 10:29

Sziasztok!


Miért lenne áltatás, ha ő így látja?! Hozzáteszem én is ugyanezt gondolom, nehezebben gyógyul, nem látom vészesnek a duzzanatot, a bal szem alatti ödéma is belefér még nálam 3-4 hetesen. Sokat számít, hogy én az elmúlt években meglehetősen beleástam magam a műtétek világába, nemcsak azért, mert érintett, hanem rettentően érdekel is, (...megőrülök a műtéti videókért, nekem ez kikapcsolódás.:))és ebből kifolyólag rengeteg beszámolót olvastam már, engem közvetlenül nem érintő témákban is, leginkább külföldi oldalakon, ahol képekkel is megtámogatják a gyógyulási folyamatok bemutatását.

Most leírok egy esetet, amit a napokban láttam: A hölgy felkarplasztikára vállalkozott, finom kis beavatkozás:), sokáig gyógyuló, húzódó hegvonallal. Viszont a hegvonal kérdésben akkora a szórás, hogy tényleg nem láttam még két ugyanolyan esetet. Az említett hölgynek még 2 hónaposan is félelmetesen nézett ki a sebe, gennyesnek tűnő hólyagok, szétnyílni látszó hónalji szakasz, nem volt túl biztató látvány, de az orvosa türelemre intette. Tudni kell, hogy ekkorra már a legtöbb páciensnél már gyógyult a heg, legalább is a gyógyulás első szakaszán túl vannak, a heg vörös, és ez finomodik a következő hónapokban, években!Így is lett, azt hiszem 8 hetes volt, amikor végre összezáródott a hónalji terület. Ez persze kirívó eset, a műtétek x %-ra jellemző csak, de jól mutatja, hogy nem gyógyulunk egyformán.


Megannyi efféle esetet láttam, ahol a megszokottól tökéletesen különböző ütemben gyógyult a páciens.


Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet más eredetű a probléma, sőt, én is javaslom, hogy keresse fel Bálint doktornőt, vagy egy másik, megbízható személyt a független véleményért, de a képek alapján én is látom a javulást, persze a képek csalókák.


Olyan nincs, hogy fel KELL vágni vmit, legfeljebb ezt javasolják, ez is lutri, és sok esetben az orvos egyéb alternatíva híján választja ezt a megoldást, de a felnyitással, kitisztítással még nem biztos, hogy megoldódik a probléma, kiváltképpen, ha nincs is. A testünk nem egy elektronikai berendezés, amit ha felnyitnak nyilvánvaló lesz a "meghibásodás" oka, a legtöbb esetben feltételezni lehet az okokat, nem kiolvasni a problémát.



Nagyon drukkolok én is, érzem, hogy nem lesz itt gond!

439. c114183a1c (válaszként erre: 438. - 5fccdbbd8a)
2013. dec. 23. 09:30

Dora! Nem jó az, ha áltatjuk a másikat, ennél rosszabbat talán nem is tehetünk! (Én egymás mellé raktam a képeket és nem látok változást, bár lehet, hogy valamit nem jól nézek. :()


Remélem, elment egy másik orvoshoz és megmutatta magát! Még ha fel is kell vágni, ami biztos, hogy nem lenne kellemes, de meg kell, hogy nyugodjon! És igazából szerintem minket is megnyugtatna, engem legalábbis igen, mert aggódom érte! Nem a kinézete miatt, hanem a gyulladás miatt! :(


De remélem, hogy azóta már megoldódott a problémája! Azt sem tudjuk, hogy annak az antibiotikumnak mennyi idő alatt kell hatnia. A legjobb az lenne, ha attól lehúzódna a gyulladás...

438. 5fccdbbd8a (válaszként erre: 433. - Ggyorgyi)
2013. dec. 22. 23:52
Szia Györgyi! Néztem a fotóidat, nem igaz, hogy nem javulsz!!! Egyértelműen csökken az asszimetria. Én úgy látom, húzódik le az ödéma. Rékának igaza van egy korábbi hozzászólásában. Nem kell aggódni 3 hét után. A természet teszi a dolgát és regenerálódik. Nekem felső szemhéjplasztikám volt csak, de épp úgy alakult, ahogy Réka (ReekaBeeka) is írta. Varratszedéskor no hurka, gyönyörű sima, másnaptól kezdődött a hurkásodás. Aztán fokozatosan eltűnt. Esküszöm nekem ami a legjobbat tette, az a lehető legtöbb pihenés volt, a lehető legtöbb alvással. Nem tudom mennyire van rá lehetőséged, én ezt ajánlom. Nekem 12 naposan volt az első teljes üzemű napom, estére úgy nézett ki a szemem, mint akit jól megvertek. MÁsnap pihentem, gyönyörű lett. Ilyen egyszerű. Alvás alatt regenerálódunk. Persze gondolom arcplasztikánál is érvényes, hogy emelt párnán, hanyatt fekve. JObbulást kívánok és ne aggódj!
437. karam-ella (válaszként erre: 433. - Ggyorgyi)
2013. dec. 21. 20:57
Azt látom, hogy az arcod legalább szépen alakul, nem nagyon látni foltokat és le is apadtak a duzzanatok. A szem alatti vékony bőr még ödémás, de az lehet a begyulladt szemedtől is. Már a szád sem tűnik aszimmetrikusnak . Legalábbis én ezt látom a fotó alapján. Te mit gondolsz az arcodról? Azzal meg vagy elégedve?
436. karam-ella (válaszként erre: 434. - C114183a1c)
2013. dec. 21. 20:40
Györgyi, igaza van Démonnak, lehet,hogy valami miatt nem tud tisztulni és attól van annyira feldagadva a szemed, és lehet, emiatt nem tud jobban kinyílni a szemed. Ha sikerülne leapasztani a duzzanatot, elképzelhető, hogy megoldódna a probléma. Te jobban látod, ha megnézed közelről. Nem az a baj, hogy annyira duzzadt, attól nem tudod nyitni?
435. tanti59 (válaszként erre: 433. - Ggyorgyi)
2013. dec. 21. 10:40

Mit mond az orvos,mitől van?

Igen,ez tűrelem,tűrelem

Fekete nadálykrémmel kenjed+ a túrót

434. c114183a1c (válaszként erre: 432. - Ggyorgyi)
2013. dec. 21. 08:35

Györgyi!


Ne ess kétségbe! Az a legrosszabb, amit elkövethetsz!


Véleményemet tartom, bármilyen kellemetlen is, én ezt megmutatnám egy másik orvosnak. Ami engem nagyon zavar, hogy az egyik szemöldököd jóval fentebb van. Szerintem már itt nem okés valami.


Kérlek, fogadd meg a tanácsomat és -ahogy már egy korábbi hsz-emben is írtam- menj el egy másik orvoshoz! Ha fel kell vágni, kitisztítani, a felesleges felgyűlt váladékot eltávolítani, akkor vágják fel! Jobb, mintha valami komolyabb bajod lenne! De azt már csinálja egy igazi szakember!


A másik orvosról (ha ezek után annak nevezhetjük) a gatyát leperelném!

433. ggyorgyi (válaszként erre: 430. - Karam-ella)
2013. dec. 21. 08:33
Persze, ezt mondja az orvos is, hogy legyek türelmes, de szerintem, ha két hete semmit nem változik az arcom, az azért nyugtalanító, főleg úgy, hogy 5 napja szedem a Dalacint. Egyébként simán műtöttek, és gondolom az ödéma az oka, hogy a bal szemöldököm fentebb van. Majd nézd meg a ma reggeli fotóm, stagnál, ha összehasonlítod az előzővel. Igen, szívesen visszaforgatnám az idő kerekét egy hónappal.
432. ggyorgyi (válaszként erre: 429. - 993dda84ef)
2013. dec. 21. 08:17
Sajnos, semmi változás. Ha megnézed a ma reggeli fotóm, akkor láthatod. Pedig már 5 napja szedem a Dalacint.
2013. dec. 20. 15:59

Ez az orvos választás dolog nagy lutri... teljesen tutira senkivel sem mehetünk. Abban is biztos vagyok, hogy minden plasztikai sebésznek megvannak a maga csontvázai a szekrényben, kinek nagyobb, kinek kisebb. A rossz eredmények nagyon kis arányban kerülnek nyilvánosságra, sokkal kisebb arányban, mint ahogy az megesik. Megértem, mert ilyenkor mindenki inkább elbújna egy sötét lyukba,hogy ne is lássa magát, nem hogy még meg is ossza másokkal. Viszont emiatt hatalmas az információhiány. Bizony, hogy vannak hirtelen felkapott , és agyon sztárolt orvosok. Az is lehet, hogy egy orvosnak van egy rosszul sikerült műtéte, és a betege nem hagyja annyiban, hanem kiveri a balhét, akár nagy nyilvános fórumokon is. Az ilyen aztán terjed, mint a futótűz és az orvost leírják, holott emellett lehet, hogy egy csomó csodás munkája volt és van is, tele elégedett páciensekkel. És ott a másik sebész, aki lehet, hogy már jópár páciensét "elintézte" de valahogy mákja volt, és nem kapott nyilvánosságot. Ott a csili vili honlap.... szuper referencia fotók...egy sztároló hátszél a fórumon... Kell ennél több? Ömlenek a páciensek hozzá. BIZTOS sosem lehetsz, csak REMÉNYKEDHETSZ, hogy jó kezekben vagy és azt kapod, amit szeretnél, legyen szó bármelyik orvosról. Ők nem Istenek, emberek, akik hibázhatnak és hibáznak is. Mi visszük a bőrünket a vásárra, vállaljuk ennek a kockázatát és aztán tényleg a remény hal meg utoljára.

Györgyi írtad a belső megérzésedet. Én magam már sokszor megtapasztaltam számos területen, hogy érdemes arra hallgatni.

2013. dec. 20. 15:46

Rekabeka türelemre való intése teljesen jogos. nagyon sokan bepánikolnak idejekorán.

Reméljük, hogy itt is csak erről van szó: azaz, egyszerűen te lassabban gyógyulsz. Ami aggodalomra ad okot, az az orvosod által diagnosztizált gyulladás. A fene sem tudja, hogy mi a jobb megoldás a te esetedben, ha nem hat az antibiotikum. Mi tudja, mi okozza a gyulladást? Fertőzés? Az a jobb, ha hagyod, hogy a szervezeted próbálja meg legyűrni? És ha nem tudja? Mi van, ha emiatt további szövődmények lépnek fel vagy nagyobb baj lesz? A másik oldal viszont az, hogy biztosan nem a legszerencsésebb megoldás feltépni egy frissen rögzülő arcot. Ez az, amikor azt kérdem: melyik kezemet harapjam meg?! Talán szerencséd lesz és az antibiotikum megteszi a hatását és azt követően beindul az öngyógyulás. A szemöldököd állását nem értem. Összefügg a szemhéjműtéteddel? Annyira fel van dagadva, és azért áll így? Milyen módszerrel csinálták az arcodat? Endoszkóp vagy sima? Jobbulást és kitartást kívánok!

429. 993dda84ef (válaszként erre: 416. - Ggyorgyi)
2013. dec. 20. 11:15
Remélem azóta ha csak leheletnyit is, de mutatkozik javulás, én továbbra is azt gondolom, hogy nincs okod aggodalomra, egyszerűen lassabban gyógyulsz, ez kiszámíthatatlan!
428. 993dda84ef (válaszként erre: 418. - Tanti59)
2013. dec. 20. 11:13

Ezt igazán sajnálom, ezek szerint ő sem olyan aranykezű, mint ahogyan megénekelték errefelé.

Ez a nyilvános fórumok átka, hogy ami kikerül az csak a gondosan átszűrt tartalom, a valóság szépen megszínezett lenyomata.

Emlékszem annak idején amikor a először megjelentem a Szemhéjplasztika fórumon 2011-ben mindenki egy bizonyos doktornőről áradozott, így mintegy láncreakcióként követték egymást nála az újabb páciensek, akik felbátorodtak a fórumokon olvasott lelkesedésen. Miután privát levélben is felvettem a kapcsolatot a legtöbbjükkel, kiderült, hogy maradt hiányérzet bőven mindannyiukban, senki nem volt olyan elégedett, mint azt első lendületből a fórumra pötyögték, de az elégedetlenségnek már nem adtak hangot, ami nagy hiba volt, mert ugyan nem kötelező a fórumra írni, de ha már megtesszük, ne hagyjuk, hogy ferdített képet kapjon a gyanútlan érdeklődő, inkább ne is írjunk semmit, az kevésbé ártalmas!


BB doktornő biztosan nem fog hitegetni, azt nem tudom, hogy képes -e orvosolni a problémád, de mindenféle ellenszolgáltatás nélkül kezeli majd az ügyed, ez biztos. Eleinte vele is úgy voltam, hogy gyanús és túlzó a személyét övező állandó ajnározás, gondoltam, hogy hasonló szindrómáról lehet szó, mint a fent említett doktornő esetében, DE jelen esetben a privát levelezésekből is ugyanaz rajzolódott ki, ugyanaz az a elégedettség fogadott. Nála nem volt szó mondvacsinált magyarázatokról, ha éppen úgy érezte a páciens, hogy maradt még egy kis bőrfelesleg, a doktornő szó nélkül kimetszette, vagy éppen ő ajánlotta. Nem misztifikálja a beavatkozást, csakhogy bonyolultabbnak tüntesse fel, mint amilyen,ahogyan a legtöbb plasztikai sebész eljár, egyszerűen csak elvégzi a munkát magas szinten, és még a markát sem tartja érte, remek ember, tényleg örülök, hogy őt választottam! Amikor felvetettem neki, hogy nem utaznék fel varratszedésre, megoldanám magam, akkor is rugalmas volt, még ő hívott fel, hogy érdeklődjön mi újság! Mindegy, ezek csak adalékok, semmit nem számítanak, ha az eredmények nem megfelelőek, mert teszek rá, ha kedves a sebész, ha a alkalmatlan a feladataira, de ez esetben hál'istnnek szó sincs erről.


Kíváncsi vagyok, hogy mit mond a szemedre, bár nem is igazán értem, hogy még mindig hogy állhat el a szemgolyótól a szemhéj miután 2 alkalommal is műtötte K doki, mondjuk az biztos, hogy egy elbaltázott műtétet nem olyan egyszerű korrigálni.

427. cumus (válaszként erre: 426. - Ggyorgyi)
2013. dec. 18. 18:40
irtam neked priviben. Dr Bálint Beáta
426. ggyorgyi (válaszként erre: 424. - Cumus)
2013. dec. 18. 18:18
Ki az a Dr. BB.?
425. ggyorgyi (válaszként erre: 422. - Sisupala)
2013. dec. 18. 18:18
Igazad van, most már én is tudom.
424. cumus (válaszként erre: 416. - Ggyorgyi)
2013. dec. 18. 17:53
az antibioticum mellé szoktak gyomorsavfelszivó tbl-át is adni. Neked nem irtak fel? Lehet, hogy meg kellene kérdezned Dr BB-t a szemeddel kapcsolatban. szoritok!
423. tanti59 (válaszként erre: 422. - Sisupala)
2013. dec. 18. 16:12
Hol,ki,mennyi?
2013. dec. 18. 10:54
Te jó ég! Olvasom ezt a sok borzalmat a szehéj- és arcplasztikákról. Én is nagyon sokáig hezitáltam. Az Ultherapy-t egyáltalán nem bántam meg, nekem teljesen eltűnt az állam vonalán a megereszkedés. Igaz húzódott 2 hétig a bőr, de ez semmi egy gennyedző,fájó sebhez képest. Javaslom műtét előtt mindenki nézzen körbe milyen más megoldások vannak!
421. tanti59 (válaszként erre: 416. - Ggyorgyi)
2013. dec. 18. 09:43

Menj bőrgyógyászhoz,DE jó legyen!

Nekem anno TETRÁnt írt fel,az volt az igazi, a sok sz@r után,mert ahány dr-hoz mentem mind mást mondott, vagy semmit csak látni akart 1 eltolt

Szemészt,ha gondolod tudok ajánlani bp

420. fe8e720bfd (válaszként erre: 416. - Ggyorgyi)
2013. dec. 18. 09:43
Nagyon erős,nekem hasmenést okotott!! Normaflore-t kell szedni mellé!
419. fe8e720bfd (válaszként erre: 418. - Tanti59)
2013. dec. 18. 09:41
Ez jó döntés:-))
418. tanti59 (válaszként erre: 414. - 993dda84ef)
2013. dec. 18. 09:38

Nem!!!javított rajta,de megint kicsit eláll a szemhéj ,au mint volt

azt mondta,....még 1x megcsinálja,mert így....így kellett volna,.....szerinted vissza mentem?....nem!miért nem csinálta +rendesen 2x műtött!

Most BB -hez készülők.

417. tanti59 (válaszként erre: 412. - 993dda84ef)
2013. dec. 18. 09:31

Ebben 1-et értünk!én nem hagynám felnyítni!nekem is ráműtöttek az 1hónapos szememre,ami nagy hiba volt:(

3-6 hónap után!ezt mondta utána minden dr,.....még a Te dr is,nála is voltam.

416. ggyorgyi (válaszként erre: 412. - 993dda84ef)
2013. dec. 18. 08:44
Igen, ma reggelre én is úgy döntöttem, hogy nem engedem újra felvágni, mert akkor kezdődik minden előlről. Tehát, újra hatalmasra fúvódik a fejem, és mi a biztosíték, hogy majd akkor meggyógyul. Viszont a bal szemem továbbra sem javul egy picikét sem. Azt gondoltam elmegyek egy szemész orvoshoz, megnézetem. A Dalacinról azt gondolom valami nagyon erős gyógyszer lehet, mert tegnap este, ahogy bevettem, egy rövid idő elteltével elkezdte égetni, marni a gyomorszájam. Legalább két órán keresztül éreztem. Remélem nem okoz maradandó károkat.
415. 993dda84ef (válaszként erre: 411. - Ggyorgyi)
2013. dec. 17. 20:42

Nem, ezt rosszul gondolod, az alsó szemhéjműtét rizikója nagyobb, vagyis úgy mondanám, hogy ha ott hibáznak, az sajnos nem korrigálható, vagy nem olyan könnyen, mint más beavatkozásoknál. Ha túl sok bőr kerül kimetszésre, a szemhéj kifordul, ezzel elindítva problémák sokaságát....

Orvosolni lehet, de általában nem egykörös a projekt, és soha nem lesz a régi.

414. 993dda84ef (válaszként erre: 410. - Tanti59)
2013. dec. 17. 20:38
Kovács doktor nem orvosolta maradéktalanul a problémát? Korábban már érdeklődtem efelől nálad privát levélben hónapokkal ezelőtt, de akkor nem jött válasz..:(
413. 993dda84ef (válaszként erre: 409. - Tanti59)
2013. dec. 17. 20:37
Igen Tanti, ebben igazad van, könnyen beszélek, hiszen nálam valóban sokat számít, hogy évek óta raktározom az információkat, művelem magam a témában, és számtalan leányzó gyógyulásának voltam tanúja, nem beszélve arról, hogy rettentően nagy dózisban adagolom magamba a "nekem már nincs veszítenivalóm, le@arok mindent" tablettát, sőt manapság vénásan adagolom!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook