Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


322. grizus (válaszként erre: 321. - Gabicicus)
2013. okt. 11. 01:06
Rohadt drága, akár félmillió is lehet.
2013. okt. 10. 20:03
Sziasztok! Szeretnem megtudni, hogy mennyibe kerul az Ultherapy. Koszi.
320. Sisupala (válaszként erre: 298. - Karam-ella)
2013. okt. 10. 16:14

Kedves karam-ella?

Mennyit tudsz az Ultherapy kezelésről?

319. grizus (válaszként erre: 318. - 8f8f3a827e)
2013. okt. 9. 05:46

Jó, tehát Te ebben hiszel. Mégis hány kezelés kell, hogy lássunk eredményt? Mert én kipróbáltam a rádiófrekvenciát és nagyon csalódtam, semmi se történt, pedig jó szalonban voltam. Elhiszem, ha megmondod, hány kezelés kell.

Amit én mondtam, az nem ráncfeltöltés, hanem hatóanyag-bejuttatás. Megkérdezem még egyszer, szerinted van értelme hyaluronnal kezelni a bőrt, van látszata? Ha nem akarsz, nem válaszolsz.(: Köszi szépen, üdv.

318. 8f8f3a827e (válaszként erre: 317. - Grizus)
2013. okt. 7. 10:28

A szépítésben több ügyes szabály létezik, melyekre oda kell figyelni, páciensnek és orvosnak egyaránt. Ilyen a „járt utat a járatlanért, ne hagyd el”, magyarán, ha valakinél bevált egy módszer, akkor csak nagyon indokolt esetben változtassunk rajta. A másik szabály az, hogy nem mindig a legújabb, legmodernebb módszer a legjobb. A harmadik, meg csodák csak a rendszeresen végzett kezelésektől lesznek. Van, amit havonta kell ismételni és van, amit csak évek múltán.


Most nyáron volt Hajdúszoboszlón a 13. Kozmetológiai Kong. Több, Magyarországon még nem alkalmazott módszert bemutatva (Sublativ rf-eMatrix, ePrime) átnéztem a múltat. És megdöbbenten láttam, például, hogy az általam sikeresen végzett „fotofacial rf” kezelést (2003) a www.realself.com most is 76%-os megelégedettségi szinten hozza, míg a „Fraxel” kezelést 58%-on.


Minden héten a falhoz állítanak a páciensek a legújabb módszerek említésével. Én állok, mint Bálám szamara, nem is hallottam erről, ők meg sorolják, mi mindenre jobb ez a módszer, mint más. Magyarországon mindenki egyből akar mindent, nagyon sokszor kihagyva az alapokat, a ráfordított időt meglopva.


2001-ben végeztem az első ipl rf kezelést, majd 2003-ban jött ki a diódalézeres rf arcfiatalítás. Egyből össze is kötötték a kettő kezelést, és megszületett a Fotofacial rf. Sok páciensemnek ajánlok újabb kezelési formát, de igazából a bevált módszert nem adják fel. Évente 2x eljönnek, és a környezet előtt nem buknak le, a rostképzés állandó, fenntartható. Több kollégám is végzi itthon ezeket a kezeléseket, és lényegében ebből élve nagyon magas szintű szépészeti eredményt tartanak fenn.


Én nem töltök fel volumenpótló anyagokkal, nem bénítom az izmokat. Csak a hővel történő ingerlésben hiszek. Ma már itthon is elérhető legalább 10 különféle ingerlési mód. Ha végignézik a bőrgyógyászok honlapjait, akik ennek mesterei, látható, hogy különböző un. csomagokat ajánlanak. Az árak általában 30-100 000 Ft alkalmanként. Sajnos ez alatt az ár alatt nem lehet kielégítő eredményt elérni. Ezek kombinációja, rendszerese használata hosszútávon csodákra képes.


Kolbi

317. grizus (válaszként erre: 315. - 8f8f3a827e)
2013. okt. 7. 04:04

Kedves Kolbász, mondj egy bizonyított módszert!((:

Lenne még egy kérdésem hozzád, mint szakértőhöz. Mi a véleményed arról, ha megsértjük a bőrt és hyaluronsavat viszünk be? Nem UH, nem mezoterápia, nem RF, nem lézer, valami más. Állítólag a hyaluronsav csak a felső rétegre hat, de az is valami. Szerinted érdemes ilyenre elmenni? Köszönöm válaszod.

316. 8f3f70de10 (válaszként erre: 307. - Annie1130)
2013. okt. 6. 21:27

szia!


Eddig nem nézegettem a dekoltázsomat (mivel az arcommal 47 éve nem vagyok megelégedve,így mindig az arcom volt az elsődlegedes, más már ezerrel a ránctalanítással foglalkozik ezerrel, én megrekedtem a mitesz stb-nél) Nem tudom hogy beletörödjek-e, hogy ez már így marad.

Lehet, hogy ezért kezdem itt inkább a ránctalanítással foglalkozni, bízom benne hogy itt találok valami jó megoldást és látványosabb eredményt érek el ,mint a problémásbőr elleni küzdelembe.

szerintem az arcom koromnak megfelelő, a dekoltázsomból (remélem jól látom letagadhatok pár évet).

Nem bánnám ha fordítva lenne, igaz nem szeretem a garbó sál stb. nyakat takaró dolgokat, viszont egy szép arcbőrrért képes lennék télen-nyáron sálat hordani cserébe.

Köszi!

315. 8f8f3a827e (válaszként erre: 314. - Grizus)
2013. okt. 5. 13:46

A megfelelő "kozmetikai kezelés" itt az Ilcsi használata, pontosabban reklámozása. Nem látod Grizus?

Fogalmam sincs, mi az az ősásvány kezelés. Hétvégén lesz időm, írok arról a jelenségről, hogy miért csak abban hiszünk ami pár napja jelent meg, és miért nem hiszünk a már bizonyított jó módszerekben.


Kolbi, a hűséges

314. grizus (válaszként erre: 285. - Sofya)
2013. okt. 5. 10:22

Mit értesz "megfelelő" kozmetikai kezelés alatt? A kozmetikai luxuskezeléseket?

Kolbitól kérdezem, hogy mi a véleménye az ún. ősásvány-kezelésről? Persze biztos nem ismered. Úgy reklámozzák, hogy egy ősi anyag és azt is említik, hogy a sok mindenféle hatóanyagtól eltérően, amit a bőr nem vesz fel, ez megtisztítja alaposan a bőrt, stimulálja és ezen az elven fiatalít. Szerinted jó lehet?

Én egyébként voltam kuponnal egy újabb fajta Thermage-kezelésen, nem az első fajtán hanem egy újon, 10000 volt három kezelés és semmi nem történt! Hazugság, lenyúlás. Hát ez van.

313. b486c9cf7d (válaszként erre: 312. - Annie1130)
2013. okt. 4. 16:26

Ezt alairom. :)

Bar en azert tudok szenvedni, ha valami (nagyon) nem tetszik magamon...

312. Annie1130 (válaszként erre: 310. - B486c9cf7d)
2013. okt. 4. 16:22

Pont erre szerettem volna az előző hozzászólásomban rávilágítani, hogy nem feltétlenül járnak együtt az önértékelési problémák, a saját magunk elfogadása a "külső" beavatkozásokkal.


Pl. a szőke nem feltétlenül azért lesz barna, mert szőkén nem tudja magát elfogadni, hanem azért mert egyszerűen tetszik és hála Istennek nem az őskorban élünk, így elég széles a paletta, hogy hogyan alakítsuk magunkat olyanná, akit szívesen nézegetünk a tükörben.

311. Annie1130 (válaszként erre: 309. - B486c9cf7d)
2013. okt. 4. 16:17
Ebben igazad van, de a szépség az egy szubjektív dolog. Véleményem szerint több összetevős a dolog. Az egyik a belülről fakadó szépség, amely természetes módon áramlik kifelé azokból, akik kedvesek, akiknek "szép" a lelkük. A másik fajta szépség pedig az, amit a tükörben látunk, amikor belenézünk, a külcsín, amelyen tetszés szerint lehet változtatni.
310. b486c9cf7d (válaszként erre: 309. - B486c9cf7d)
2013. okt. 4. 16:13
Es hozzateszem, a plasztikai sebeszekben jobban hiszek, mint a kozmetikai kezelesekben, ha kell (vagy nem tudom elfogadni magam), majd inkabb szike.
309. b486c9cf7d (válaszként erre: 307. - Annie1130)
2013. okt. 4. 16:11

En nem jarok kozmetikushoz, se kulonbozo kezelesekre, mert szerintem ezek se tennenek hozza ahhoz, ahogyan elek.

Inkabb az eletmodban hiszek.

Az en izlesem szerint az a szep, amibol/akibol melegseg, josag, lelki szepseg sugarzik, ha jo ember vagy, meg fogsz tudni szepen oregedni :)

308. Annie1130 (válaszként erre: 300. - 8f3f70de10)
2013. okt. 4. 16:11

Szia! Szerintem sokan, akik ilyen gépet vettek, azok vagy saját részre vásárolták, vagy pedig hálózatépítés céljából vettek hatalmas csomagokat krémekkel, gélekkel, vitaminokkal együtt, amelyet a cég kínál. Sokan vannak, akik akkor nagy lendülettel belevágtak az üzletbe, aztán a nyakukon maradt a gép és a készlet, hiszen ehhez az üzleti modellhez is, mint bármelyik más üzleti modellhez kitartás kell.


A másik kategória az az, aki megvesz magának mindenféle dolgot csak mert megteheti. Vesz egy 200. pár cipőt, és nem hordja, vesz egy ruhát, soha nem veszi fel, vesz egy Galvanic Spa-t és ott porosodik neki a fürdőszoba szekrényben. Ilyen például a sógornőm is. Oda volt meg vissza, hogy neki is kell ilyen gép. Én kezeltem korábban a sajátommal, állandóan nyaggatott, hogy átjönne egy kezelésre. Egyszer rászánta magát, és megvette a gépet a hozzá tartozó teljes krémkollekcióval. Egy év alatt kb. 3-szor használta...A krémek ott fognak megavasodni...Olyan ez, mint a fogyókúra. Nincs kitartás!

307. Annie1130 (válaszként erre: 303. - B486c9cf7d)
2013. okt. 4. 16:02

Nem is azt vitattam, hogy ő ki hogyan fogadja el magát, hanem azt, hogy az én ízlésem szerint mi a szép, illetve az esztétikus. Én úgy vagyok vele, hogy ha már a kozmetikusnál vagyok, akkor kezelje meg a dekoltázsomat is. Nem tart sokkal tovább, és megéri azt a plusz befektetést az eredmény.


A kézfejen nem feltétlenül a párnázottságot, illetve csontosságot értem, ami elárulja, hogy ki hány éves. A kézfejen is tud ám ráncosodni a bőr, ami ellen ugyanúgy lehet tenni, mint az arcbőrön történő ráncosodás ellen. A hangsúly a "leheten" van. Aki szeretne, tegyen, aki nem, ne tegyen!


Még egy gondolat:Nem feltétlenül takar önértékelési problémákat az, ha egy nő szeretne sokáig fiatal és üde lenni.

306. b486c9cf7d (válaszként erre: 304. - 8f3f70de10)
2013. okt. 4. 15:52

Szia!

Madonna sokszor eleg groteszkul fest, kozvetlenul beavatkozasok utan, marmint az arca.

Kesztyut hord, szinte mindig a keze miatt.

Szerintem nem is a kor letagadasa a lenyeg, Madonna fiatalkori adottsagait nezve egy nem szepen oregedo no lenne, cudarul nezne ki most, ha nem kezdte volna el idejekoran, amit es a szorakoztatoiparban az emberek nem akarnak idos noket nezegetni, ez a vilag ilyen.

Azt hiszem.

2013. okt. 4. 15:41
Szerintem azért a nyak-dekoltázs-fejnek nem szabad , h nagy legyen a kontrasztja.
304. 8f3f70de10 (válaszként erre: 303. - B486c9cf7d)
2013. okt. 4. 15:28

sziasztok!


Madonna sok mindent megengedhet magának, a kézén viszont megállapítottam hogy nem tagadhatja le a korát ő se, lehet hogy a sok sport miatt olyan eres mint az enyém.

Vannak kivételek ez biztos genetika is lányom anyósa 59 éves én 60. nagyon szép keze van nem eres nem foltos, olyan fiatalos párnázott.

Gondolom fiatal korába még szebb lehetett.

Amúgy meg a korát ő se tagadhatja le a szép keze ellenére se. (lehet hogy nem is akarja)

Dóra

303. b486c9cf7d (válaszként erre: 301. - Annie1130)
2013. okt. 4. 15:10

Igen, ez feltuno, de mi van, ha o magat el tudja fogadni olyannak? Az arca neki jobban szamit, mint pl. a keze vagy nyaka?

Vegulis nem masnak kell megfelelnie.

A szabalyokat-elvarasokat mindenki onmaganak szabja, tetszik-nem tetszik.


Amit szemely szerint gyakran eszreveszek, hogy hiaba fiatal meg sok no, a nyakukat elalusszak, rancos, csikos. Ezzel nem is nagyon tudnak mit kezdeni. Az arcomon engem is a ranc pl. sokkal jobban zavarna, mint mondjuk a nyakamon, mert a nyakamra kothetek egy salat. (Szerencsere a nyakam se rancos meg)


El tudom kepzelni, hogy az arcom miatt kes ala feludjek, de pl. a dekoltazsomert, nyakamert en se szabatnam magam.


A kezfejjel amugy se lehet sok mindent kezdeni, be tudnak fecskendezni sajat zsirt, de nem tartos.

302. karam-ella (válaszként erre: 301. - Annie1130)
2013. okt. 4. 14:36
Igazad van.
301. Annie1130 (válaszként erre: 297. - 8f8f3a827e)
2013. okt. 4. 13:39
Szerintem az arckezeléseknek csak akkor érdemes nekiállni, ha van keret a nyakra, illetve a dekoltázsra is. Annál borzasztóbb látvány nincs, amikor egy nagyon szépen kisímított hölgy ragyogó arca után néhány centivel lentebb a "pulykanyakra" terelődik a figyelem. Ugyanez a helyzet a kézfejjel is. A kézfej nagyon sokmindent elárul az ember koráról. Lehet az arcbőr, illetve a dekoltázs feszes, ha a kézfej tele van öregségi foltokkal és ráncos. Détár E. esetében azért nem értem a dolgot, mert nekem, külső szemlélőként úgy tűnik, rendben van a teste, ellenben a kezén és a dekoltázsán lényeges a különbség az arcához képest. Én a mindent vagy semmit elvét vallom ebben a kérdésben...
300. 8f3f70de10 (válaszként erre: 299. - Annie1130)
2013. okt. 4. 13:37

szia!


A galvanik arcvasalót, eddig nem ismertem, itt a fórumon olvastam róla először. Nemrég bementem itt pest megyébe ahol lakom egy elektromos háztartási gépeket árúsító üzletbe, ott megláttam a vitrinbe. A hölgy felajánlotta, hogy lehetséges ingyeses kipróbálás, még éltem vele.

Tájékozódtam kicsit vagy használtat tudunk venni (valyon ennek mi lehet az oka hogy sokan eladják?), vagy a hálózati értékesítésen keresztül.

Dóra

299. Annie1130 (válaszként erre: 297. - 8f8f3a827e)
2013. okt. 4. 13:25

Maximálisan egyetértek veled. Én 30 éves vagyok, még nincsenek ráncaim és sokat teszek azért,hogy ez sokáig így is maradjon. A napi arcápoláson kívül én a Galvanic Spa arcvasalót használom. Nagyon elégedett vagyok vele. Ez mellett rendszeresen járok kozmetikushoz, aki legutóbb megtagadta tőlem a nagykezelést, mondván, hogy nincs szükségem semmilyen tisztításra. Különféle lifting-kezeléseket szoktam végeztetni az arcomon

-ahogy te is írod- egyfajta fitneszként. Én hiszek abban, hogy vannak csodaszerek, de azt nem hiszem, hogy csak egy tényezőt kell figyelembe venni. A kencék csak külsőleg táplálják a bőrt, de az még önmagában nem elég. Belülről mégfontosabb táplálni a sejtjeinket!

2013. okt. 4. 13:09

Kedves Okoskolbász!

Le a kalappal előtted, hogy bőrgyőgyászként- aki többek között ilyen gépek használatábó is él, nem állneki ét v édeni a mundért, és kardoskodni, verni az asztalt, hogy már pedig ez igenis csodát tesz. Köszönöm szépen, hogy őszinte vagy. Megerősített abban, amit magam is gondolok ezekről , sajnos a tapasztalat baromi sokba került. Nekem személy szerint ez az orvosi elektroporáció és mezolézeres kezelés : Éves szinten 300 ezer Ft. Ez a havi 1 alkalmas fenntartó kezelés. Csak arc 20 ezer, nyak és dekoltázzsal 25 ezer Ft az ára. Ja és 70 ezerbe kerül az utiköltségem, mert nem helyben van. Mindezért tényleg jó állagú a bőröm, a Papp Ildikó doktornő szerint kiváló állapotú. Na és elfelejtettem a kozmetikumokat, mert ugyanezeket a hatóanyagokat használom otthon is minden nap: + 150 ezer Ft. Szóval bőven ott vagyunk a havi fél millánál.

Nekem az orvosi IPL nem ért semmit. Bőrgyógyász csinálta. Még azt sem mondhatnám, hogy szebb lett tőle a bőröm. Nekem nem vált be. Durva, hogy az Ultherapy-t is a plasztika alternatívájaként reklámozzák, természetesen félrevezető előtte-utána képekkel.

Most lehet, hogy butaságnak fog hangzani, amit írok: Most keresek megoldást, ami látványos és a lehető legkisebb beavatkozással jár. Most 42 évesen. Egyrész, mert nem nézek ki annyinak, mint a korom, másrészt még a testem többi része is fiatalos, nem ráncos, nem lóg rajtam semmi. Ha beavatkozás lesz az arcomon, az még harmonizálhat a testem többi részével. Nem fogom 30 év múlva vasaltatni az arcomat, mert hogy fog kinézni az a megöregedett , löttyedt testemen? Természetesen természetellenesen és nevetségesen. Együtt kell gondolni az egész testünkre, és nem csak a fejre koncentrálni. Ne akarjon senki 40 éves fejet a 70 éves testére. Kell szabni egy határt, amikor el kell fogadni a szépség elmúlását. Nem könnyű de muszáj. Azt nem mondom, hogy idősebb korban hanyagoljuk el magunkat, mert továbbra is szükség van az ápolt, ízléses megjelenésre, de tudni , hogy hol a határ.

297. 8f8f3a827e (válaszként erre: 291. - Sofya)
2013. okt. 4. 11:08

Látom az a Liptai-Détári nagyon érdekli az embereket.


Détári bőre örökletesen vékonyabb, mint a Liptaié. Az irha kevésbé ingerelhető, kevesebb a saját rost. Meg többet volt a szabadban is. Détári több villanófényes és lézeres kezelésen is részt vett. De a dekoltázsát nem kezeltette. Látszik is a különbség. Neki sokkal több pénzt és energiát kell belefeccolnia, hogy fenntartsa vagy fiatalítsa magát.

Liptainak kifejezetten erős, jó turgorú az irhája, nagyon jól ingerelhető. Jó anyag bőrgyógyász szemmel.

Emlékezzetek, B. Willis, amikor itt forgatott, közben egy magyar orvossal kezeltette fénnyel az arcát. Külföldön mát tudják, nem ötven évesen kell a súlyzóterembe lemenni és az összes súlyt felpakolva megszakadni, hanem 30 évesen nekiállni és „gyúrni az arcra”. Mindig csak egy kicsit.


Magyarországon ez úgy megy, hogy bejön a páciens és leteszi a pénzt az asztalra és rendel. Most fizetek, és holnapra szép szeretnék lenni. Ez pedig nem megy, mert állandóan (havonta-fél évente, kinek hogy) ingerelni kell a bőrt. Az a tapasztalatom, hogy egy kiindulási fél éves kúra, 150-200 ezer Ft után évente fenntartó kezelésekre is elmegy az évi 90-120 ezer Ft. Meg lehet próbálni olcsóbban is, de nem fog menni. A kozmetikusoknál kint lévő ipl nem ér semmit sem.


Kolbi

2013. okt. 4. 10:57
Amúgy meg azt gondolom, hogy akik már az arcplasztika oldalra jönnek, ők már túl vannak a csoda kencéken és az egyéb kíméletes "csodagépes " kezeléseken. Az, hogy itt keresgélnek: magáért beszél. Ott van Pl Thermage kezelés: teljes arc, dekoltázs 1 alkalommal- milliós költség. A fórumokat olvasva pedig kiderül, hogy az ár-érték köszönő viszonyban sincs egymással. Nem vagy elégedett ennyi pénzért?! Jön a válasz és a sóhaj.. Hjah kérem, hozott anyag. egy a bibi, az a hozott anyag, a kezelés előtt is ugyanaz volt, mégsem mondja senki: Anyukám, szar a helyzet, nem tudok csodát tenni veled. max a szike, vagy menj el nyaralni a családoddal.
295. karam-ella (válaszként erre: 293. - 8f8f3a827e)
2013. okt. 4. 10:34

Egy nagy kozmetikai cégnek a vezetője mondta egyszer: Mi minden beleteszünk a tégelybe, amit lehet, de a reményt adjuk el.

A kozmetikai ipar kimeríthetelen éhségét mindig is táplálni fogja a nők hiúsága, igénye az ápoltségra, szépségre. Szélsőséges a példa, de egy nő inkább nem eszik, de a krémét meg fogja venni. Hatalmas a harc a piacon, hogy kinek a terméke legyen ez? Egy jó marketinggel dollármilliók hullanak nap mint nap a kozmetikai cégek kasszájába. A sok szemét között nehéz megtalálni azt, ami tényleg jót használhat a bőrnek. Nem kell orvosnak lenni ahhoz,hogy tudjuk: A bőrnek megvan a saját védekező rendszere, hiszen ha mindent átengedne, ami az arcunkat éri......vajon ez a bőr felismeri mondjuk a Loreál krémet és annak utat enged? Dehogy...A felszín símogatása semmit sem ér. Beljebb kell menni ahhoz, hogy javíthassunk valamit is, a felszín kapargatásának semmi értelme. Itt jönnek képbe az orvoskozmetikai gépek, amelyek álltólag képesek a bőr mélyebb réteheibe szállítani a hatóanyagot. Ahogy te is írtad, kedves Kolbász, ha valami hatásos is, annak eredményessége kimerül a bőr konzerválásában, állagának megőrzésében. Ezért fontos, hogy nem 50 évesen kezjünk el kapkolódni és várni a csodát. Látványos változásra csak plasztikai módszerek alkalmasak. Mindenkinek el kell döntenie, hogy elfogadja-e saját magát olyannak, amilyen, vagy keményen a pénztárcájába nyúl és a szikét választja. Sajnos, láttunk ezen a téren is elrettentő eredményeket, így ez sem garancia semmire. Mindenki mérlegeljen. Nincs 2 egyforma ember, nincs két egyforma bőr. Ami nekem jó, nem biztos, hogy másnak is. Ezért mondom azt Ilcsire is: hajrá, akinek ez vált be, csak kenje vastagon tovább:))))Ja és igyon sok vizet:))

294. karam-ella (válaszként erre: 291. - Sofya)
2013. okt. 4. 10:20

Legyen igazad Sofya. Hajráá. Végre egy termék, ami ellenáll a garvitációnak!:))

Amiben egyetértek az a bőr hidratáltságának fontossága, de ez sem fogja megemelni vagy megrövidíteni a lógó bőrt, márpedig az itt megoldást keresőknek ez az elsődleges problémájuk.

293. 8f8f3a827e (válaszként erre: 291. - Sofya)
2013. okt. 4. 10:09

A kozmetológiai alapkezeléshez hozzátartozik a bőr hidratálása és után zsírozása. Mondom, ez csak az alap. Ettől nem lesz évekkel fiatalabb a bőr, csak a meglévő állapotot tudjuk konzerválni. A sok vízivás meg a szokásos baromság. Elnézést, hogy ezt írom, de jönnek a hölgyek, a táskájukban a vizes flakon és egész nap ráncos arccal vizelve bolyonganak.

A bőr csak annyi vizet vesz fel, amennyire szüksége van. Menj el egy gyógyfürdőbe és nyomd a fejed a víz alá, vagy tegyél fel egy pakolást az arcra. Pár napra a bőr felveszi a vizet, de el is engedi. Ez az állandó vízivás olyan, mint a savasítás-lúgosítás, meg a "nekem kandidám" van című eposz.


Okoskolbász, akinek kandidája is van

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook