Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


472. 993dda84ef (válaszként erre: 470. - Kisduna)
2013. dec. 29. 19:28

Köszönöm! Tyűűű, de szép lettél! Elárulod ki volt a sebész, a naplódból nem derül ki?


Gratulálok az eredményhez, igazán látványos a változás, a képek alapján megérte belevágni!

471. -Riababa- (válaszként erre: 464. - 8f8f3a827e)
2013. dec. 28. 22:57

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit! Én új vagyok itt, bár már régóta nyomon követem az eseményeket a fórumon.

Okoskolbász egy korábbi hozzászólásában olvastam, hogy az ELOS lézert jónak tartja. Mivel nincs időm arra, hogy CO2 lézer után gyógyulgassak és az általam ismert bőrgyógyászok közül (vidéken élek) egy van, aki non-ablatív lézeres arcfiatalítást végez, konkrétan ELOS-t, ezért erősen gondolkodóba estem. Főleg azért, mert a realself.com-on nem olvastam túl jókat erről a kezelésről. Sokan megégtek illetve zsírcsökkenést! tapasztaltak az arcukon. Ez azért is megrèmisztett, mert nekem 3 hete volt zsírfeltöltésem a nazolabiális redőmben.

Azt szeretném kérdezni, hogy tényleg fennállnak-e ezek a veszélyek, ill. a zsírfeltöltés után mennyi idővel mehetek ELOS lézerre? Ez az arc megereszkedését is csökkentheti?

470. kisduna (válaszként erre: 469. - 993dda84ef)
2013. dec. 28. 22:20

Szia!

Köszönöm,gyere nyugottan.

469. 993dda84ef (válaszként erre: 467. - Kisduna)
2013. dec. 28. 18:12

Szia!


Gratulálok a műtéthez, gyors regenerálódást kívánok!

Kopogtathatok a naplódba én is?

468. tanti59
2013. dec. 27. 19:50
Köszönöm!Jelentkeztem:)
467. kisduna (válaszként erre: 466. - Tanti59)
2013. dec. 27. 19:40

Szia Tanti!

Sok megszívlelendő tanácsot adtál nekem is mikór fél éve orvost kerestemTúl vagyok a műtéten, tettem fel elötte -utánna képeket,ha érdekel a naplómba megnézheted őket.

466. tanti59 (válaszként erre: 460. - Ggyorgyi)
2013. dec. 27. 16:15

Egyetértek veled!nekem sem mondta az orvosom, hogy 1 alsó szemplasztikai műtétnek 4év után is látható helye,heges ,piros,nem zárodik rendesen, és ami a legrosszabb 8 korrekciom volt,....és még nincs vége


A rosszat nem mondják!

465. karam-ella (válaszként erre: 464. - 8f8f3a827e)
2013. dec. 27. 15:39

Szia Kolbi!

én is úgy gondolom, hogy a háziorvosi rendszer egy csomó olyan feladatot elláthatna, ami tehermentesíthetné a szakrendelést. Pl nem értem, hogy miért nincs egy magán háziorvosi praxisban EKG vagy Ultrahang berendezés vagy egy alap labor ellátás? Ez annyira alap. Az áruk sem megfizethetetlen, ráadásul nagyon kedvező finanszírozási és támogatási rendszer állna mögötte, azaz az ár töredékéért meg lehetne venni. De miért áldozna rá a háziorvos egy vasat is, amikor ír egy beutalót és a betegével futtathat pár kört.. . neki pedig semmibe sem kerül? Más okot nem látok rá. Amit a magyar orvosok keresnek főállásban, az valóban vicc kategória. ( Bár ez sajnos minden téren igaz, ha a bérekről van szó)

Szerencsére én megtehetem, hogyha valami gond van akkor magánorvoshoz menjek, itt viszont elvárom, hogy a pénzemért ne "baccanak ki" két percen belül. Elmondok egy példát: A lányomnak 2 hónapja aláfordult a bokája az iskolában. Mentő vitte a sürgősségire. 3 óra várakozás után röntgen, majd közölték, csak húzódás, borogassuk, krémezzük. Miután 1 hét után semmit sem javult, nem apadt, és kegyetlen fájdalma volt, elvittem egy magánorvoshoz, aki csak ránézett és közölte, hogy 2 helyen szakadt a szalag. Szerintem az embereknek herótjuk van az állami egészségügytől és pár hobbi orvoshoz járótól eltekintve örül, ha nem kell mennie. A másik az, hogy míg az orvos tudja, hogy a betege baja csupán "csip-csup" ügy, de mi betegek nem tudjuk. Főleg, amikor a megelőzést szajkózza mindenki, természetes, hogy futunk az orvoshoz ha valami rosszat sejtünk. Itt tényleg a "logisztikán" kellene változtatni az ésszerűség irányába. Nem tudom, hogy mi kellene ahhoz, hogy végre mindenki egy irányba evezzen...de ennek a megoldása amúgy sem lesz ránk bízva. Valóban évtizedek fognak eltelni, mire javulás várható. Mivel ez nem csak szakmai , hanem politikai kérdés is... még kisebb az esély arra, hogy minden úgy muzsikáljon, ahogyan kell.

A szépészeti beavatkozások, legyen az plasztikai vagy , bőrgyógyászati, kívül esik a TB rendszeren.

A készülékek drágák, hosszú a megtérülési idő, és mellette ott van az orvos szakértelme, ami talán nem is fejezhető ki forintálisan. Tudomásul kell venni, hogy bizony ezek nem mindenki számára MEGFIZETHETŐEK. Én mint fizető páciens joggal várom el azt, hogy a legjobb eredményt kapjam. És itt jön az orvos felelőssége, hogy ne ígérjen irreális dolgot.Mondja, meg hogy max ezt tudom kihozni ebből. A páciens meg döntse el, hogy így is kell -e neki. Üdv: Karamella

464. 8f8f3a827e (válaszként erre: 457. - Karam-ella)
2013. dec. 27. 14:47

Hello!


Egy csónakban egyezünk és összevissza húzunk. Az orvos-beteg kapcsolat ma Magyarországon egyértelműen rendszerhiba. Az orvos gyógyítani akar, ebből akar jól megélni, és vállalja, hogy csak 30 éves korától keres, egész életében tanulni fog, és állandóan rendelkezésre áll. A beteg meg fizetni akar annak, aki vigyáz rá. Hol itt az ellentmondás? Miért nem működik a rendszer? Ha divatosan fogalmaznék, a történelem folyamán így alakult ki, így szocializálódtunk.


Most már elég sok orvos dolgozik világszerte és hazahozzák a tapasztalataikat külföldről. Európában a legjobban a brit orvosok keresnek. Ott orvosnak lenni kiváltság, megbecsültség (persze nem olyan nagy, mint az USA-ban). 1949-ig Nagy Britanniában nem volt állami orvosi ellátás. Ez azt jelenti, hogy emberek születtek, éltek, majd meghaltak, úgy hogy orvos nem is látta őket. Ezt el tudja képzelni egy átlag magyar, akinek jár, járt minden? Nem. Az (magán) orvosokat csak a gazdagok fizethették meg. A kevésbé tehetős lakosság megtanult vigyázni magára. Miért kell egy bárányhimlős gyermeket sürgősen ellátni, miért kell egyből magas lázzal orvoshoz fordulni, miért kell egy csalánkiütéssel részletes allergológiai vizsgálatot kérni, miért kell egy ekcémás gyermeket kivizsgálni, stb. Itt sorolhatnék estig példákat… Csak az én szakmámat nézve, de így van a többinél is, Magyarországon a 10 milliós lakosságra kb. 5-600 bőrgyógyász jut. A 60 milliós Nagy-Britanniában 353 bőrgyógyász van. Itthon egy állami szakrendelésen dolgozó kolléga általában 40-80 beteget lát el egy rendelési napon. Nekem egy 6 órás műszakban a csúcsom 134 páciens volt. Gondolhatjátok, hogy néz ki az ember akkor, amikor ennyi ember problémáját magára véve egyszerűen csak létezni akar! És mit gondolhat a beteg, amikor 3 perc után már kint is volt a rendelőből? Nagy-Britanniában egy bőrgyógyász napi 8-12 pácienst lát el, és 3-5 hónapos előjegyzési várakozás van. A sürgős esetekben pár hét. És hol a legnagyobb az orvosokkal szemben a legnagyobb megelégedettség? Nagy Britanniában! A lakosság egyrészt nem basztatja az orvost csip-csup esetekkel, másrészt az első sorban lévő háziorvos tisztességesen ellátja a pácienst, fület mos, gombás körmöt kezel, szemészeti szűrést végez, kullancsot szed, vitál kapacitást mér, magzat szívhangot hallgat, stb. A drága pénzen kiképzett bőrgyógyász szakorvos pedig felelősen, időt nem kímélve dönt. A páciens meg hisz az orvosnak, akinek van ideje tanácsot adni, és nem 2 perc alatt vágja ki. És a másik fontos rész, itthon egy 50 éves szakorvos fizetése 200 ezer Ft, kint ennek a 10-15x-ese.


Hol a megoldás? Mindenki tudja! Aki dolgozik, aki igyekszik, az szeretne valamilyen biztonságot, ha beteg lesz. Ezért áldoz. Kétféleképpen lehet. Vagy állandóan kis pénzt fizet, magyarán biztosítást vesz, vagy egyben sokat fizetve magánorvosi szolgáltatást kér. Míg kialakul egy átlátható, igazságos, biztonságos rendszer MINDKÉT OLDALON, addig még sajnos pár évtizedet kell várni. És addig?


A kérdésre visszatérve, Györgyi természetesen menjen el szemészhez, de erről tudjon a kezelőorvosa. Az én édesapámnak 70 éves korára annyira megereszkedett a felső szemhéja, hogy alig tudott kinézni alóla. Nekem hasonlóan, rohamosan nyúlik a bőr, pedig ultherapy-vel kezelték már a nyáron. Hozzám sok páciens jár, akinek volt hasonló műtéte és nézegetem, kinek sikerült jobban, mennyi volt a gyógyulási idő. Most úgy látom, erre egy fél évet rá kell szánnom nyáron. Apósom 65 éves korában varratta fel a szemhéját Veszprémben egy kezdő, fiatal plasztikai sebésszel. Üzletet kötöttek, ő volt az első páciense, akinek szemhéjműtét végzett, ingyen megműtötte. Olyan volt a vágás, bocsánat, mint az ökörhugyozás. Hónapokig. Komolyan, az egész család röhögött rajta. Mást, mit tehettünk volna? Ennek 5 éve, és most nem látszik semmi. Mondtam neki, a szem és orr körül minden szépen gyógyul. És tudott várni.


Györgyi! Menj el nyugodtan a szemészhez, de minden lépésről tudjon a kezelő orvosod! Van egy kellemetlen behatás, ami alól nehéz szabadulni: mindig az „utolsó” orvosnak van igaza! Ne engedd, hogy a jégre vigyenek!


Kolbi

463. 993dda84ef (válaszként erre: 461. - Ba8629222b)
2013. dec. 27. 14:37

Szia!


Nem tudok segíteni, bulvárban gyenge vagyok, de nyugodtan kiírhatod, hogy plasztikai sebész, úgy nem kell fél órát azon agyalnunk, mi az isten az a PS...:)


Bár lehet, hogy csak nekem okozott fejtörést. Oké, nem vagyok egy lángelme, elismerem....:)

462. 8f8f3a827e (válaszként erre: 454. - Peonia53)
2013. dec. 27. 14:32

A nagy energiában leadott lézerfény öli a hajhagymát, míg a kicsiny, nem érezhető, pár milliwatt serkentheti.

Van már olyan sisakformájú készülék, mely a hajhagymákat ingerli a fejbőrön. A szépítő lézerfény túl nagy energiát ad le, így roncsol, és nem stimulál, nem ingerel növekedésre.


Kolbi

2013. dec. 27. 12:11
Sziasztok!Tudja valaki esetleg,hogy Liptai Klaudiának ki a PS-e??? Vagy Rúzsa Magdinak?? Köszönettel!
460. ggyorgyi (válaszként erre: 457. - Karam-ella)
2013. dec. 27. 10:18

Szia Karam-ella !

Abszolút fején találtad a szöget ! Igen, a plasztikai sebészek hiányos tájékoztatást adnak, a műtét utáni gyógyulási folyamatról csak akkor szerzel tudomást, ha már túl vagy rajta. Sok orvos honlapját átnéztem, de egyik sem ír arról, amin most én keresztül megyek. Többnyire egy hónapos gyógyulást ígérnek, arról mindegyik mélyen hallgat, ha nincs szerencséd, lehet abból három hónap is. Sőt ! Én megvettem Dr. Agócs Gábor: Plasztika című könyvét, ebből szószerint idézek: "egy jól elvégzett arcplasztika után egy hónappal, ha meglát valaki minket, nem azt fogja kérdezni, hogy: na, mi van, felvarrattad az arcod, hanem azt fogja mondani: húha, milyen jól nézel ki!" Aztán, mielőtt a jelenlegi dokim mellett döntöttem volna, felkerestem egy másikat is, akinél pont ott volt egy arcplasztikázott páciense. A doki azt állította, hogy egy hete volt a műtét, és nézzem meg milyen jól néz ki. Valóban. Az úrnak már kiszedték a varratait, az arcán látszott ugyan duzzanat, de nem sok. A szemhéja is alig volt elszíneződve. Tehát, én abban a hitben mentem műtétre, hogy karácsonyra már jól fogok kinézni, mert november 25-én történt a dolog. Ehhez képest én egy hét múlva még a bal szememet kis sem tudtam nyitni. Gondolhatod, hogy bepánikoltam ? Szerintem mindenki aggódna a látásáért. Igen, most hogy látok némi javulást, feltámadt a remény, de még mindig nem nyugodtam meg teljesen. Majd hétfőn megyek szemész orvoshoz, és bízom benne, hogy ad egy őszinte szakvéleményt.

459. peonia53 (válaszként erre: 458. - Karam-ella)
2013. dec. 26. 21:31

Milyen érdekes, nekem is tetszik Györgyi arca, a szövődménytől eltekintve, ami már alig látszik.

Ha csak az előtte-utána képeket láttom, és a fórumot nem olvasom, még a dokija mellett döntök.

Nekem is vannak terveim a plasztikával kapcsolatba, igaz van aki tanácsolta jól gondoljam meg mibe vágok.

Bízom benne mire rákerül a sor addigra megtalálom a megfelelő szakembert.

Van itt nagyon sok segítő hozzáértő, tapasztalt fórumozó és szakember is, aki segíti az olyanokat mint én is, aki nehezebben boldugol a internetten keresgélésbe.

Köszönöm

2013. dec. 26. 19:36
Györgyi, most is úgy gondolom, hogy az arcod szépre sikerült. ha a szemed meggyógyul, nagyon szép leszel.
2013. dec. 26. 19:33

Szia Kolbi,

a nézőpontod is teljesen érthető és igazad van. Ha józanul gondolkodunk, teljesen ésszerű. Sajnos a józan és higgadt gondolkodásra egy valaki nem képes, mégpedig a halálra rémült, sokkolt , információhiányos beteg. A fő probléma az, hogy gyakran hiányos vagy félrevezető az az információ, amit a páciens kap a gyógyulási folyamatokról. Mint ahogy azt látjuk, a Györgyi is azt hitte, hogy ez egy néhány hét alatt gyógyuló folyamat, megy minden, mint a karikacsapás. A legtöbb páciens nem ássa magát bele olyan mélységig, mint azt nagyon helyesen a Rekabeka is tette. Nem egy fórumon tapasztalni, hogy egymástól kérdezgetik az emberek, hogy szerintük ez meg ez... normális-e? Györgyinek talán szerencséje lesz, az antibiotikum beváltja a hatását és a probléma megoldódik, megússza egy ijedséggel és az elhúzódó gyógyulással. De mi van akkor, ha tényleg elcsesznek? ( Bocs a kifejezésért) Nem olyan egyszerű annak az embernek a keze alá feküdni újra. Én voltam konzultáción tavaly szemöldök és halánték emelés miatt. Az orvos megmondta, hogy nem 3 hét a gyógyulás, hanem 6 vagy hét, de az is lehet, hogy 3 hónap. Olyan leszek, mint akinek a fejét szétverték , vagy elütötte egy kamion. Így aztán ha valamikor lesz 9 hetem a gyógyulásra, elmegyek és ha nem lép fel egyéb szövődmény, ami aggodalomra adna okot, akkor nem fogom szétstresszelni az agyamat feleslegesen. Fel kell készíteni a pácienseket a legrosszabbra is. Beszélni kell arról is, ami csak ezer esetből egynél fordult elő.

Továbbra is úgy gondolom, hogy a plasztikai sebészet az a terület, ahol nem elég a rutin és az évek. nem elég, hogy más sebészeti területeken kiváló az illető. ide kell a kifinomultság, szépérzék, mert ez művészet. Ha pedig választhanék, akkor inkább feküdnék egy Michelangelo mint egy Picasso keze alá:)

A lényeg, hogy azt a távolságot kellene minimalizálni, ami egy tapasztalt higgadt orvost és a rettegő , szétesett idegállapotú beteg között van.

Természetesen Györgyinél sem az a megoldás, hogy azonnal fordítson hátat a plasztikai sebészének. De miért is ne konzultálhatna egy szemésszel is ezzel párhuzamosan? Ha a szemész is megerősíti a sebésze álláspontját akkor valószínűleg megnyugszik és kivárja, amíg szépen beindulnak a gyógyulási folyamatok. A bizonytalanság a legrosszabb. Pokol minden napja.

456. 993dda84ef (válaszként erre: 455. - Ggyorgyi)
2013. dec. 26. 11:12

Szia!


Megnéztelek, szuper, végre látványosan apadt a bal alsó szemhéj, így megnőtt a bal szemrés, egyértelműen biztató jelek, örülök, hogy te is így látod!

Mivel nem töltöttél fel műtét előtti fotót, így nem tudom mihez viszonyítani a jelenlegi állapotot, ami kár, mert a plasztikai beavatkozások leginkább a kiindulási alap függvényében értékelhetőek, de ettől eltekintve nekem nagyon tetszik a képen látható eredmény, mindenhol kellően teltnek, feszesnek, de ugyanakkor természetesnek hat az arcod.


Kitartás, drukkolok neked továbbra is!

455. ggyorgyi (válaszként erre: 451. - 993dda84ef)
2013. dec. 26. 10:48

Feltöltöttem az egy hónapos fotómat, majd nézd meg. Igen, úgy látom, hogy megindult egy lassú javulás, aminek még nem látom a végét, de felcsillant a remény.

Köszönöm az érdeklődést !

szia

454. peonia53 (válaszként erre: 453. - 8f8f3a827e)
2013. dec. 25. 21:53

Problémás bőröm miatt, már többször voltam lézeres kezelésen. Érdeklődöm, hogy az arcon lévő kis pihe szörök erősödhednek-e a lézertől, mivel gondolom elégeti a pihéket is. Kezelés alatt kellemetlen éget szagot éreztem mindig.

Köszönettel

453. 8f8f3a827e (válaszként erre: 431. - Karam-ella)
2013. dec. 25. 16:49

Ez az orvos választás dolog nagy lutri...


Hadd írjak pár sort a másik oldalról is, ahol én élek. Plasztikai sebésznek (PS) nem születnek az orvosok, hanem azzá válnak. Kell hozzá egy általános sebészi szakvizsga, majd a ráépített PS. Ezzel azt akarom mondani, hogy 30 éves kor alatt nincsen PS. A gyakorlat alatt pedig rengeteg hibát vét a sebész. Ha engedik műteni… Szóval 40-50 körül kezd igazán valaki „befutni”.


Lézergyógyászattal foglalkozom, bőrszépítéssel. Ha kevés energiával dolgozom, nem történik semmi, ha túl nagyot adok, akkor meg megég a páciens. 30 éve dolgozom, ebből lassan 12 éve lézerezem, és minden évben van megégetett páciensem. Egy fő szabály van! A balhét el kell vinni! A katonaágnál azt tanították, a feladatot el kell végezni, és nem megbaszni, mert ha megbasszuk, akkor szaporodik. Az orvos ilyenkor zár, a páciens meg joggal támad, mert valamit csúnyán elrontottak. Ő odaadta a testét, fizetett és ezzel visszaéltek, elrontottak valamit. Az idő és a tapasztalat nagyon nagyúr. Van heg, sebzés, amely két év után begyógyul. Ha valaki tudja a lépéseket, a történéseket, van kellő rálátása a jövőre, akkor nyeregben érezheti magát. Ha ebbe a történésbe rosszul nyúlunk bele, akkor az rosszul sülhet el.

Van egy pattanásellenes gyógyszer, a Roacccutan. 200-ból egy esetben az adása után súlyos rosszabbodás következik be. Lassan 30 éve adom. Már vagy 5 éve adtam, néhányszor előfordult a rosszabbodás, de kijöttünk belőle. Egy debreceni diák, évek óta meglévő, igazából nem súlyos aknéja a szer adására olyan lett 2 hónap alatt, hogy apuka és egy ügyvéd is megjelent a rendelésemen. Tudtam mi a teendő, tudtam, nem lesz semmi baj, tudtam a lefolyást. Happy end lett. Egy veszprémi kolléganőm, barátom első egynéhány páciense után egyből beledurrantott egy ilyen esetbe, nagy botrány lett belőle. Akkor megfogadta, nem is írja fel többet.

Ezekkel azt akarom mondani, egy orvosod van, egy felelős. Aki perelhető, aki tanácsot ad, aki rendbe hozhat. Itt a fórumon tanácsot kaphatsz, de a balhé az orvosodé. De ha elmész máshová, akkor később nem tehetsz semmit, az orvosod el fog küldeni, joggal, mert megszeged az utasításit. Várj, még egyszer leírom, csak az ő utasításit hajtsd végre. Olyanokat kérdezz, hogy ”doktor úr, minden rendben lesz, ha megnyitjuk?, mikor várható a teljes gyógyulás?, mit kell tennem, hogy meggyógyuljak?, stb.”.


Kolbi

2013. dec. 25. 13:20

Györgyi!


Nagyon örülök, mert alakulsz!!! Ezen tisztán látható a javulás!!! :) Már az én vaksi szemem is látja! :D


Most már tessék megnyugodni, lazítani, mert az is nagyon fontos a gyógyuláshoz! :)

2013. dec. 25. 11:19

Kellemes ünnepeket mindenkinek!


Györgyi, remélem a legközelebbi bejegyzésedben arról számolsz be nekünk, hogy szépen lecsillapodott a duzzanat, elindult a látványos javulás!

2013. dec. 24. 14:13
Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! Györgyinek pedig nagyon nagyon szorítok!!!!
449. cumus
2013. dec. 24. 00:59
Mindenkinek Kellemes karácsonyi ünnepeket kivánok.
448. 993dda84ef (válaszként erre: 447. - Cumus)
2013. dec. 23. 20:27
Jelen estben a címzett személye indifferens volt, nem az ingek viselőjének személyazonosságára vonatkozott a bejegyzésem, a stílust nehezményeztem, de ez legyen az én problémám...
447. cumus (válaszként erre: 446. - 993dda84ef)
2013. dec. 23. 19:37
akinek nem inge ,ne vegye magára:):)Ha meg igen....
446. 993dda84ef (válaszként erre: 445. - Cumus)
2013. dec. 23. 18:17

Buta hozzászólás? Ez igazán kedves gondolat, én egyet sem olvastam, legfeljebb olyanokat, melyek nem egyeznek a véleményemmel, de ettől még nem minősíteném eképpen őket, pedig nem értek velük egyet. Mindegy, nem vagyunk egyformák szerencsére.


Egy dologban azonban mindenki egyetért, reméljük, hogy megoldódik a probléma minél hamarabb!:)

445. cumus (válaszként erre: 441. - Karam-ella)
2013. dec. 23. 18:02

én is ezen a véleményen vagyok, nem szabad csak várni és reménykedni, " hátha majd elmúlik"??? Már régóta ajánlottam a Györgyinek, hogy meg kell nézetni egy szemorvossal, nehogy még nagyobb baj legyen és a gyulladás átterjedjen más részre is.

Volt egy pár buta hozzászólás is ezzel kapcsolatban, mivel ezeket a lányokat nem érintette személyesen a dolog. Nagyon kivánom, hogy minden jóra forduljon, mert én a Györgyi helyében inkább több orvos véleményét kérném ki , mint egyét.

444. c114183a1c (válaszként erre: 441. - Karam-ella)
2013. dec. 23. 13:01

Én nem látom, Ti hol látjátok a változást. :( Megmutattam a Gyerekemnek is, egymás mellé tettem a két képet. De biztos én vagyok vaksi...


És igen, igazad van Karam-ella, inkább 5 felesleges kört futok, de utána megnyugodtam. :)


A lényeg, hogy drukkolok Neked Györgyi, mint ahogy itt mindannyian! És nem kétségbeesni! :)

443. 993dda84ef (válaszként erre: 441. - Karam-ella)
2013. dec. 23. 11:33

Szerintem a szem problémája az arc felvarrásából ered, nem a felső szemhéjplasztika az eredője, az alsó szemhéjak duzzanata felelős a bal szemrés "zsugorodásáért", ezt ugyan mindkét műtét kiválthatta, de az arcplasztika során sérül nagyobb szöveti állomány.


Tény, nehéz jól dönteni, hiszen nem ismerhetjük a végkifejletet A vagy B verzióban, nem is gondolom, hogy ezt könnyű lenne megélni, a higgadtságom nyilván a kívülálló szerepemnek köszönhető, a bizonytalanság még a legerősebb jellemeket is próbára teszi.


"Csak abban az esetben üljön el valaki a babérjain, ha nem lépett fel szövődmény, csupán a gyógyulás lassú."

Hát ez az, ez csak utólag derül majd ki, éppen ez teszi nyomasztóvá a döntést, vajon mi lenne, ha mégsem, vagy éppen hogyan alakulna, ha mégis beavatkoznának....és így tovább.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook