Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


502. c114183a1c (válaszként erre: 501. - 8f8f3a827e)
2014. jan. 2. 21:07
Köszönjük a választ! :)
501. 8f8f3a827e (válaszként erre: 498. - C114183a1c)
2014. jan. 2. 21:06

„Azt szeretném kérdezni, hogy tényleg fennállnak-e ezek a veszélyek (megégetés, zsírcsökkenés), ill. a zsírfeltöltés után mennyi idővel mehetek ELOS lézerre? Ez az arc megereszkedését is csökkentheti?”


Ez az a kérdés? Már belezavarodtam a sok kérdésbe.


Nem végeztem zsírfeltöltést, nem is volt páciensem, aki ilyen kezelésen részt vett volna. Aki a feltöltést végezte, az tudja a pontos választ. Általánosságban elmondható, hogy 2-4 hét szünetet szoktunk tartani a különböző kezelések között.


Az ELOS kezeléseknél előfordulhat megégetés. Mint már írtam, ezzel az eljárással végeznek a világon a legtöbb kezelést, itt van a legtöbb kezdő orvos is. Lehet, hogy ilyet nem kellene írnom, de az ELOS kezelés tényleg nehéz, körülményes, nagyon orvos függő. Az ELOS kezelésnél egy nagyon lényeges kérdés van, mit szeretnénk elérni, a bőr mely rétegét szeretnénk kezelni? Ha megnézed a www.syneron honlapot, a kezelőfejeket, láthatod, hogy nagyon bonyolult és széles a választék. Van kifejezetten olyan fej (ST), mely az arc megereszkedését csökkenti. A zsírcsökkentésről már írtam, a lézer és rádiófrekvenciánál ez a szinergizmus miatt nem játszik.


Kolbi

500. 8f8f3a827e (válaszként erre: 492. - Grizus)
2014. jan. 2. 20:45

Másképpen közelítsd meg az elnevezést!


Kétféle eljárást különböztetünk meg. Az ablatív és non-ablatív lézeres eljárást. A szó maga ebben a vonatkozásban „leválást” jelent. Az orvosok azokat az eljárásokat hívják ablatívnak, amikor a bőr az irháig, mélyen átégve, kifehéredve, koaguálódva (kicsapódva) leválik. Tehát egy vaskos, másodfokban megégett bőr képe tárul elénk. Nagy behatás, nagy fájdalom, nagy eredmény. Ez kifejezett, magyarán elviselhetetlen fájdalommal jár, mely altatást igényel. A nagy igazság az, hogy ezeket a kezeléseket nem bőrgyógyászok, hanem plasztikai sebészek végzik. Az ok, a műtéti felszereltség, utóápolás megléte. De arról nem beszélnek, hogy a teljes felépülés több hónap. A lehetséges mellékhatásokról sokat lehetne írni. Ez egy veszélyes dolog. Ki engedheti ezt ma már meg magának? Nem sokan.


Ezért jöttek létre olyan eljárások, amelyek egy része szintén széndioxid lézer, vagy erbium, vagy erbium-glass, melyek mellett nem kell hetekre eltűnni. Ilyenkor a lézer nem megy mélyre, és az égetés sem folyamatos, hanem kicsiny oszlopokban (kolumnákban) vagy más néven csomagokban (frakciókban, innen a neve) éget csak, megtartva az ép felületet is. Ezeket az eljárásokat így frakcionált kezelésnek is hívják. Tehát egy négyzetcentiméteren sok apró kicsiny égett luk, akár több tucat, de lehet akár több száz is keletkezik. A gépet sokféleképpen állíthatják, alig látható nyomokkal, vagy kissé éget, pár napos gyógyulási idővel. Szó sincs altatásról, vagy kibírhatatlan fájdalomról. Az első egyik ilyen készülék a Fraxel volt, ehhez hasonlítanak mindent.

Tehát, ha azt látod valahol, hogy „a forradalmian új, nem fájdalmas, altatást nem igénylő széndioxid lézerkezeléssel kezeljük Önt” című beharangozást, az akkor egy állítható, frakcionált lézer. Persze léteznek ma már olyan gépek, ahol a kettő eljárás lényegében „összeér”. Tehát vannak lukak, de azok olyan mélyek és olyan fájdalmas a kezelés, hogy altatás szükséges.


Én a pattanás utáni hegekre adok lézert. Tehát, amikor már nem jön ki új göb. Az aktív pattanásokra is fejlesztettek ki speciális kék-fényt, van is kezelőfejem, de az eredmények nekem kiábrándítóak. Sokkal jobb eredmény érhető el gyógyszerrel, krémekkel.


Kolbi

499. 8f8f3a827e (válaszként erre: 491. - Peonia53)
2014. jan. 2. 20:38

Sohasem késő (lemenni a súlyzóterembe).


Nem az ideális kort szerettem volna meghatározni (persze ezt nem tudom), hanem arra akartam példát mondani, hogy milyen szakmai fejlődésen mentem keresztül azzal, hogy a lézerrel kezdtem foglalkozni. Hogyan változott meg a véleményem, hogyan tanulok és építem be az új ismereteket.


Amúgy 16-17 éves, heges arcú, pattanásos pácienseim is vannak, akiknek lézerkezelést adok. Ugyanakkor van páciensem 70 felett is. Vannak pácienseim, akik saját ötlettel felvértezve jönnek. Például egy esküvő előtt (20-30 évesek) vesznek fel 2-3 kezelést, pedig egy kezeléssorozat 5 kezelésből áll. Aztán nem látom őket sokáig.

A szemléletem változott meg, ahogy jöttek az eredmények. Amint írtam, az arcfiatalítás egy életforma, és jobb elébe menni a dolgoknak, és nem akkor lépni, amikor már a ráncok kialakultak.


Másodsorban, azt hiszem, nem mondok újat, de a személyes motiváció sokkal erősebb fiatal korban, vagy ne adj Isten, válás körül, mint 60-on túl. Én 45 éves voltam, egy válás után, nyitottan minden újra, amikor kipróbáltam az arcomon az első ipl kezelést. Azóta évente 2-4x elvégeztetem. Most 57 évesen kissé alulmotivált vagyok, pedig nekem ingyen van, de férfiként mindig rá kell készülnöm, és több mint fél éve nem végeztettem fenntartó kezelést.


Kolbi

498. c114183a1c (válaszként erre: 497. - 8f8f3a827e)
2014. jan. 2. 20:35
És válaszol a kérdésre? Nem sürgetni szeretném... De az egyik taggal beszélgettük, hogy igazán még most sem kaptunk választ a konkrét kérdésre. :)
497. 8f8f3a827e (válaszként erre: 490. - BoniBonca)
2014. jan. 2. 20:33

Nem rendelek már Debrecenben.


Kolbi

496. 993dda84ef (válaszként erre: 493. - C114183a1c)
2014. jan. 2. 17:09

:-))

Köszönöm Hercule, több kérdésem egyelőre nincs!:-)

495. 993dda84ef (válaszként erre: 494. - Virovic)
2014. jan. 2. 17:03

:-))))

..akarod mondani dr. Kádár László...:)))



(Az a sejtésem, hogy efféle kérdésekre nem adhat választ nyilvánosan, mert az önreklámozásnak számítana Hoxáéknál. Különben engem is érdekel a kérdés.)

494. virovic
2014. jan. 2. 16:24
Okoskolbasz, akkor te dr kadar janos vagy?
493. c114183a1c (válaszként erre: 488. - 8f8f3a827e)
2014. jan. 2. 11:06
Ezeket már olvastam valahol. Most utána is néztem. A triniti.hu-ról másoltad. :)
492. grizus (válaszként erre: 488. - 8f8f3a827e)
2014. jan. 2. 05:01
Szia Kolbi, ne haragudj, hogy kérdezek, pedig már olyan sok dolgot leírtál. A széndioxidos és a frakcionált kezelés között csak az altatásban van különbség? Mennyire éghet meg a bőr? Olvastam, hogy pigmenthiány jelentkezhet vagy pigmenttúlzás, nekem kicsit vöröses sötétszőke a hajam és kissé érzékeny, pattanásos a bőröm, ez esetben előfordulhat ilyen elváltozás? A pattanásokra jó a lézer? És szerinted hány kezelés kell ebben a korban? Nagyon köszönöm ha válaszolsz, minden jót, üdv.
491. peonia53 (válaszként erre: 489. - 8f8f3a827e)
2014. jan. 1. 23:06
Hát igen akkor még 46 éves voltam, ideális kor volt Ön szerint a kezelésre, késő bánat.
490. BoniBonca (válaszként erre: 489. - 8f8f3a827e)
2014. jan. 1. 22:41
De jó hogy ezt így leírtad! Köszönjük! Jól emlékszem egy korábbi hozzászólásból, Debrecenben rendelsz?
489. 8f8f3a827e (válaszként erre: 487. - Peonia53)
2014. jan. 1. 22:29

14 éve, amikor a lézerezést elkezdtem, az idősebbekre (45 évnél idősebb)vadásztam. Kifejezettebb ráncok, pigmentfoltok, érelváltozások, stb. és jobb várható eredmény. Ma már a célcsoport 30-nál kezdődik. Sokkal jobbak az eredmények, orvosnak, páciensnek egyaránt.


Kolbi

488. 8f8f3a827e (válaszként erre: 485. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 22:26

Az arcfiatalításnál többféle út létezik.


A nagy lépés a plasztikai sebészet. Nagy döntés, sok pénz, nagy eredmény, de nincs visszaút. Erről rengeteget lehetne írni. A szemhéj korrekciótól kezdve a teljes arcfelvarrásig. A legjobb megoldás mindenki számára a kezelés előtti és utáni fotók nézegetése, majd vérmérsékletnek megfelelő döntés.


Hasonlóan nagy döntés a széndioxid lézerkezelés, ahol a bőrt egész vastagságában átégetve, teljesen új bőr fog épülni. Altatás, hosszú felépülési idő, napozás tilalom, de az eredmény csodálatos. Igazi átváltozás. És itt van a bibi, amiről nem szoktak beszélni: a társadalmi elfogadottság. Egy idősödő hölgy, aki egyik napról a másikra 15 évet fiatalodik. Gondoljunk az MSZP prominens „nagy öregjére”, akit elhanyagolt bőrrel, tisztességben megőszült nagymamaként és hiányos fogazattal ismertünk meg. Aztán egyszer csak gyönyörű arccal jelent meg. Ha megnézzük bőrgyógyász szemmel a „munkát”, tényleg kifogástalan. A bőre csillog, ápolt, feszes, tiszta. És mégis a támadások kereszttüzébe került. A sajtó, a parlament és az emberek is céltáblának használták. Nem tudja még ezt a hirtelen változást a magyar társadalom befogadni.


Sokkal egyszerűbb, de lassabb, ha a fiatalítást, az egészség megőrzést egyfajta életformának ismerjük el. Aki nem dohányzik, mértékletesen fogyaszt alkoholt, változatosan étkezik, nem napozik védelem nélkül, nem szoláriumozik, nincs a bőre kitéve az időjárás viszontagságainak, jó géneket hozott, stb. az sokkal fiatalabb maradhat, mint aki nem vigyáz magára. És bocsánat, meg van az igénye és anyagi lehetősége a szépség megtartására. Menjünk el egy svájci bevásárló központba és csak nézegessük egy kávé mellett az embereket. Ápoltak, soványak, csinosak. Vidéken is. És menjünk ki nyáron a strandra, Hajdúszoboszlóra. Hány és hány 45 éves, túlsúlyos, löttyedt, elhanyagolt testű, dauerolt, felnyírt tarkójú, önként nagymama korúvá váló középkorút látunk, férfiakat, akiknek lóg a válluk, de kicombosodtak, és büszke sörpocakot eresztettek, akik mind testben, mind lélekben átadták az életüket a senyvesztő öregségnek?


Tehát a véleményem szerint az arcfiatalítás (a test és lélek fiatalítása) ÉLETFORMA. Persze itt is többféle út van. Van, aki egész életében vigyáz magára, de észreveszi a kezdődő öregedés jeleit, míg más egy nagyobb családi probléma, rendszerint a válás hatására lép. Az összes döntés fejben kell, hogy megszülessen. Le kell ülni magunkban és átgondolni, mit szeretnénk, mennyi pénzt, időt, törődést tudnánk áldozni rá, mit szeretnénk elérni. Tartósan. Én a pácienseimnek ezt úgy adom át, mint egy testépítést, egy testedzést. Ha valaki lemegy a legdrágább helyre és pár napig jól megrángatja a súlyt, annak csak izomláza lesz, míg az, aki heti rendszerességgel edz, az megkapja az eredményt, de nagyon lassan.


Az összes lézeres eljárás az égetésen alapszik, az olyan kiszámított égetésen, ahol a gyógyulás nem hegesen történik. A bőr, akár egy 100 éves emberen is ingerelhető, újraépíthető. Gondoljunk egy öregemberre, aki megégeti magát, új, de heges bőr képződik. Minél fiatalabb valaki, annál gyorsabb és erősebb ez a regeneráció. A széndioxid lézer az egész bőrt átégeti, míg kifejlesztettek egy csomó olyan eljárást, ahol a bőrt úgy égetik meg oszlopokban, hogy mellette hagynak valamennyi ép bőrt, így a beavatkozás kevésbé látszik illetve a gyógyulás is gyorsabb (frakcionálva).


Milyen lehetőségek lehetnek még a bőr újravarázsolására?

Gondoljon még egy kicsit a súlyzós testépítésre. Ha bármilyen étrend kiegészítőt, tömegnövelőt, vitamin készítményt is vesz magához, a test fizikai megterhelése nélkül nem tudja a bevitt anyagokat izomként beépíteni. A fénykezelésnél az ingerlő fény a súllyal történő edzés.Testépítésnél különböző gyakorlatok léteznek egy adott izomcsoportra. Fénykezelésnél különböző kezelőfejekkel, különböző mélységbe viszünk be

stimuláló energiát. Hosszútávon csak ennek hiszek.


Krémek, kozmetikai kezelések


A rendszeres bőrápolás elengedhetetlen kellékei a külsőleg alkalmazott készítmények.

Tapasztalja meg, vásároljon és használja a legújabb és legjobban reklámozott készítményeket,

bármilyen anyagot is tartalmaznak, hosszútávon csak csekély eredményt adnak.

A bőr a feleslegesen felvitt anyagokat, akár saját, akár mesterséges, nem tudja beépíteni.

Az új rostképzés átmeneti, felszínes, alacsony hatásfokú.


Vitaminok, étrend kiegészítők, hormonok


Vitaminok, bizonyos gyógyszerek, étrend kiegészítők bizonyítottan javítják a bőr állapotát.


Más lézer és villanófény alapú IPL berendezések


A legtöbb berendezés a bőr csak egy rétegének a hibáját próbálja kijavítani, úgy, mint a bőrfeszesítés, vagy pigment rendellenesség, vagy az erek eltávolítása. Ezek a kezelések külön-külön drágák, sokszor fájdalmasak, és a kezelések után csaknem mindig a környezet számára is jól látható

behatások jelentkezhetnek.

Az univerzálisnak kikiáltott kozmetikai villanófény (IPL) jótékony hatása elenyésző,

csak a hámot kezeli, a bőr mélyebb rétegeire nem hat. Az elégtelen teljesítményű készülékek avatatlan kezekben sok csalódást okoztak.


Mezoterápia


Táplálékot, gyógyszert, vitamint, saját anyagot vihetünk be a célzottan a bőr mélyebb rétegeibe

miniatűr csomagokban, úgy hogy a szervezet egészét nem terheljük meg. Hatásosabb, mint a kozmetikai kezelés, de a lényeg ugyanaz, miért építené be hosszútávon a feleslegben beadott anyagokat a bőr? De ide sorolnám a Drakula terápiát is, nagy adagban, értékes, saját tápanyagot viszünk be. Csoda történik az „éhes” bőrrel, ha már nem lesz éhes, miért épüljön be a hatóanyag?


Hámlasztás (dermabrasio, micro laser peeling, kémiai hámlasztás)


A bőr felső rétegét, a hámot időnként lecsiszolva, lemaratva, a bőr feltisztul.A bőr mélyebb rétegeire hatása kétséges.


Ránctalanítás Botox kezeléssel


Az injekcióként bevitt idegméreg a bőr rétegei alatt lévő mimikai izmok mozgását bénítja,

ezáltal a bőr elsimul. Főleg a homlok, a szem körüli izmokat bénítják. Sok esetben az arc kifejezéstelen,lárvaformájúvá válik. Gyakran kell ismételni. Az injekció beadásának a helyén későbbiekben a bőr sorvadhat.


Ráncfeltöltő injekciók


Az injekció formájában bevitt töltőanyagok hasonlóan működnek, mint egy időszakos implantátum. Testidegen anyag. Vannak, melyek pár hónap alatt elbomlanak, és vannak, melyek évek múltával is a bőrben maradnak. Az elbomlót időnként ismételni kell, míg a tartós évek alatt vándorolhat, megsüllyedhet. A "nem lebomló" töltőanyag körül kötőszövetes tok alakulhat ki és az arc csontjainak és porcainak állandó mozgásával nem mindig tart lépést az implantátum, így az arc kifejezése könnyen negatívan, természetellenesen megváltozhat.


Tehát a leglényegesebb rész, a bőr ÉHESSÉ tétele. Ha megég, új rostokat fog képezni, mint írtam,

akár 100 évesen is. Az ELOS kezelésnél orvos-fizikusok úgy számolták ki az aránypárt, hogy a rádiófrekvencia zsírcsökkentő hatását a fényenergia (infravörös fény, diódalézer, villanófény) szinergiában (erősítve) segítse, és ne kioltsa. Itthon nem nagyon reklámozzák azt a tényt, hogy a világon eladott legnagyobb számú lézerkészülék az ELOS rendszerű. A Syneron a világon a legnagyobb forgalmú lézergyógyászati, esztétikai cég. Tehát a nagy számok

alapján ezzel dolgoznak a legtöbben, ezzel is égetnek meg szintén a legtöbben.

Ha valaki fiatal korában kezd el "súlyzózni", ingerelni a bőrét, csoda történik. Ezt már sok helyen tudják. Emlékeztek, amikor Bruce Willis itt forgatott, ő is végeztetett egy fenntartó lézerkezelést az arcán. Nem akart csodát, csak "leugrott az edzőterembe".


Kolbi

487. peonia53 (válaszként erre: 484. - 8f8f3a827e)
2014. jan. 1. 21:19

Pl. nekem már többen tanácsolták, hogy egy bizonyos kor után csak a szike segít, és ne dőljek be semmi drága kezelésnek.

Az utolsó beavatkozás ami nálam volt, jóformán semmit se ért, igaz én hátrányba vagyok, mert nem fiatalon kezdtem a kezeléseket, így nehezebb a szépülés.

AZ én bőröm már eléggé megereszkedett.

Biztos vagyok benne, hogy mindenki kap korosztályának megfelelő tanácsot kolbitól.

Minden Kedves Fórumozónak Boldog Új Évet, szépülést, türelmet a gyógyuláshoz !

486. Velvet67 (válaszként erre: 483. - -Riababa-)
2014. jan. 1. 20:32
Köszönöm, semmi baj, tudom mire gondoltál....:) már az egész fórumot elolvastam... az itteniek közül kevesen próbálták, azért nem írnám le, lehet egy kiegészítő kezeléssel egész jó eredményt lehet elérni. Attól függ szerintem ki hogy reagál rá, persze ezt nem tudhatjuk előre. Bízom benne, hamarosan pozitív dolgokról tudok beszámolni:)
485. c114183a1c (válaszként erre: 484. - 8f8f3a827e)
2014. jan. 1. 20:04
Köszönjük, türelmesen várunk! :)
484. 8f8f3a827e (válaszként erre: 481. - C114183a1c)
2014. jan. 1. 20:02

Válaszolok, csak egy kis időt kérek, a fiatalítás lényegét szeretném kibontani. A lényeget, hogy miért működik és miért nem!


BUÉK


Kolbi

2014. jan. 1. 19:54
Bocsánat, Silhouette Lift az eljárás neve.
482. -Riababa- (válaszként erre: 477. - Velvet67)
2014. jan. 1. 18:25
Olvasd el itt a korábbi hozzászólásokat, van egy nagyon jó a kontúrterápiáról. Ez az a kezelés, amit személy szerint a legkevésbé ajànlok. Nekem gyakorlatilag teljes mértékben hatástalan volt a vékonyszálas kontúrteràpia. Semmi változást nem tapasztaltam utána. Állítólag a Silhouette soft hatásosabb, de plasztikai sebészek azt mondják, hogy semmi értelme húzogatni egy rossz állapotban lévő bőrt, amelyik nem megfelelően táplált és stimulált.
481. c114183a1c (válaszként erre: 474. - 8f8f3a827e)
2014. jan. 1. 15:35
Kedves Kolbi! Válaszolnál a kérdezőnek? :)
480. c114183a1c (válaszként erre: 473. - Kisduna)
2014. jan. 1. 15:33
Tényleg nagyon szép! :)
479. 8f8f3a827e (válaszként erre: 477. - Velvet67)
2014. jan. 1. 14:52

Renáta helyes, csinos, okos doktornő. Beszélgess vele. Egy az egyben kérdezd meg, hány éves, mivel szépíti magát. Ha olyat mond, hogy ő már alapból is csak krémekkel ápolt, nézz utána. Minden orvos kipróbálja azokat az eljárásokat, amiket használ! Kérdezd meg, 30 évesen mit használt, 40 és 50 évesen mit fog használni! Ellenőrizd le, jó lehet-e neked.


Kolbi

478. Velvet67 (válaszként erre: 460. - Ggyorgyi)
2014. jan. 1. 14:25

Örülök Györgyi a javulásodnak, szerintem nagyon szépen gyógyulsz... nem lesz semmi gond! hiszen alig műtöttek 1 hónapja.

Mindenkinek más a gyógyulási ideje, az én orvoson fél-1 évet mondott, sőt azt mondta, hogy mire teljesen regenerálódik a vágás a másfél év is lehet.

Nekem a nyakamon egy hegkivétel volt szeptemberben. Nagyon lassan gyógyul, elfogadtam, nem tudok mit csinálni...türelmesen várok. Úgy mentem bele a műtétbe, hogy rosszabb úgy sem lehet, az orvosom szerint kevésbé lesz feltűnő, ő meg tesz minden tőle telhetőt, de a másik fele rajtam múlik, hogy regenerálódom....

2014. jan. 1. 14:10

Szervusztok! Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok! Pár hete regisztráltam, igyekeztem minél többet visszaolvasni. Köszönöm a lehetőséget, sokat tanultam Tőletek.


46 éves múltam, egy éve még simán 39-40 évesnek néztek. Sajnos az utóbbi időben úgy érzem valami változhatott hormonálisan, mert a bőröm már nem olyan feszes, minta a gravitáció kikezdte volna a fejemet :)) ezért úgy érzem valamit tennem kell, talán most még visszafordíthatom egy "kis" időre... az élesztő áldásos hatása már nem elegendő:)


A szépségbróker oldalán lehetett kérni karácsony előtt ingyenes konzultációt különböző orvosokhoz. nem szeretnék nagyon nagy dolgot, ezért Kriston Renáta doktornőt választottam. Hamarosan megyek hozzá, BIOFONALAS ARCKONTÚR kezelést szeretnék. Van ez ügyben tapasztalatok??? Mellé kis hyaluronsavas szájfeltöltést szeretnék majd.

476. 993dda84ef (válaszként erre: 475. - Tünde42)
2014. jan. 1. 09:46

Szia!


Én inkább csak kíváncsi vagyok, ha nem bánod, kopogtatnék lelkesen!?:)



BUÉK mindenkinek!

2013. dec. 30. 16:05
Sziasztok.Bár még nem gyógyultam meg 100 %osan és még nincs friss kép mert előbb lesz még 3 beavatkozás/szájtöltés,kémiai hámlasztás ez ajándék a dokitól,és egy szilikon csomót vesz ki ami dr Wágner Pál miatt lett,bal oldal száj mellet látható is azért van ott ránc szerűség ami nem ránc csak nyomja a csomó ami bab nagyságú.... bővebben a naplóba/ és fodrászhoz szeretnék menni/eddig nem mertem!/de raktam fel új képet a naplóba aki kiváncsi vagy készül arcplasztikára!BUÉK mindenkinek!
474. 8f8f3a827e (válaszként erre: 471. - -Riababa-)
2013. dec. 30. 11:40

Ha a realself.com-ot nézzük, több tucatnyi ilyen-olyan arcfiatalító eljárás létezik. Ha pedig elidőzünk a hozzászólások között még nagyobb lesz a kavarodás. Amit az egyik hozzászóló dicsér, az a másiknak alig ér valamit. És ha tovább megyünk, vannak eljárások, ahol azt érzi az ember, mintha tömegesen tennének fel egyszerre pozitív tapasztalatokat, míg más honlapokon, ugyanerről teljesen más eredmények jönnek ki. Tehát a páciens nagyon nehezen jut igazán értékes információhoz, hogy mi lenne neki a legjobb.


Elárulok egy nagy titkot, melyről nem szoktak beszélni. Az orvosnak sincs jobb helyzete, amikor gépet szeretne vásárolni! A disztribútor mindent megígér, csoda fog történni, halálra fogja majd keresni magát. Aztán kiderül, egy szó sem igaz ebből. Ahhoz, hogy megfelelő rálátásunk legyen, ahhoz gyakorlat kell. Érdekes paradoxon: ahogy az egyik sebész főorvos mondta a kezdőorvosnak, amíg nem lesz legalább 20 elvégzett orrsövény műtétje, addig nem engedi orrsövényt operálni.


Magyarországon a fél kezemen meg tudom számolni azokat az orvosokat, akik legalább 5-6 géppel dolgoztak, és van kellő gyakorlatuk. Akkor mégis, hogyan lehet elindulni, honnan lesz releváns információnk. Egy komoly orvosi lézerkészülék 15-40 millió Ft. Külföldön léteznek orvosok, akiknek 15-20 különböző készülékük van, a pénz a beszerzésnél nem elsődleges akadály. 2004-ben az IMCAS párizsi kong. szatellit rendezvényén (ketten voltunk Mo-ról) előadott Steven Mulholland kanadai bőrgyógyász-plasztikai sebész, aki elmondása szerint már 18 gépet vásárolt, és igazából csak 4-t használ belőle. Megteheti, az USA-ban egészen más árakkal dolgoznak, nincs meg az anyagi kényszer, ha már vett valami rosszat, akkor azt kell egész életében dicsérnie.


Itthon mit lehet tenni? Az embernek, orvosnak elsősorban magával kell jóban lennie. Balhé nélkül. Csak azt a pácienst kell elvállalnia, ahol értékelhető eredmény lesz, ahol a páciens elvárásai, az orvos tudása és a gép adottságai egybeesnek! Ha sok az elégedetlen páciens, lehúzhatja a redőnyt.


Kolbi

473. kisduna (válaszként erre: 472. - 993dda84ef)
2013. dec. 29. 22:25
Köszönöm! Dr.Papp Péter műtött.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook