Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Apukámnak emlék szeretettel.... fórum

Apukámnak emlék szeretettel.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
59. Awela (válaszként erre: 57. - Suzy90)
2011. aug. 29. 21:19
Ez szörnyű! Sajnálom, hogy ezt át kellett élnetek, ráadásul ilyen fiatalon.
58. Awela (válaszként erre: 56. - Sybrrill)
2011. aug. 29. 21:18

Én nem akartam vitázni vele, teljesen megértő próbáltam lenni, vígasztaltam is aznap, pedig nekem is kellett volna a lelki támasz. Következő héten találkoztunk, hogy elhozzam a számlákat, amiket nem fizettek be, hogy én befizessem, mást vissza se adott. Utána derült ki a számlás ügy, miután letiltattuk a kártyát. És utána kezdődött ez az egész. Már hónapok óta nem beszéltünk, én feladtam. Pedig tényleg semmi rosszat nem akartam, csak beszélgetni és elhozni néhány személyes holmit.

A hagyatéki elég későn volt, 5 hónap után pontosan. Ha nem te mész el, mindenképpen kell felhatalmazás (a többit nem tudom).

57. Suzy90
2011. aug. 29. 18:53

Sziasztok most találtam meg a blogot! Nem mondom senknek hogy részvétem mert úgysem segít. Úgysem tudom mit éltetek át hiszen mindenki más és máshogy éli meg az ilyen szomorú eseményeket. Csak azt tudom mondani hogy legyetek erősek. Nem az idő nem feledteti a dolgokat. Enyhíti? Talán.... de én ebben sem vagyok biztos. Itt az én történetem röviden:


1995. május 28. délelőtt. Vasárnap, meleg irány a nyaraló. Az anya az apa és az 5 éves kislány beültek az autóba és elindultak. M0-ás autóút. Egy kamion nem figyelt, sávot váltott, nekiment az autójuknak. Mire észrevette őket és elindult visszafelé a saját sávjába összeakadtak. Az autó a kamion előtt átpördült a szembejövő oldalra. Akkoriban még nem volt középen a beton elválasztó fal. Azon az oldalon egy másik kamion teljes erővel csapódott a kocsi jobb hátsó sarkába. Az autó még pörgött párat majd megállt. A vétkes kamion megpróbált elmenni, egy másik autós állt keresztbe előtte. Az egyik autóban utazott egy orvos aki már kimondta a szörnyűséget. A 26 éves anyuka a helyszínen meghalt. A kislánynak eltört a lába az apukájának ínszalagszakadása lett. És lelkileg teljesen megsemmisültek mindketten.


Nem emlékszem anyukámra... Meséltek róla de bennem csak pár emlékkép van. Ahogy a kocsiban ül hátrahajtott fejjel. Akkor láttam mikor engem kiszedtek. A temetésen ahogy a koporsóban fekszik. Hogy is felejthetném el? Nekem ennyi maradt belőle.


Most 11 hetes terhesen rettenetesen hiányzik és sajnálom hogy nem babázhat majd velem.

Bocs hogy kicsit hosszú lett.

2011. aug. 29. 09:03

Hoppá!!!Mondjuk lehet tényleg megviselte,meg nem akart vitát....de azt is tegyük hozzá,én mindig próbálok jóindulatú lenni,s tudod mindenki magából indul ki...

hagyatéki mikor és milyen volt?

szerintem lassan nekünk lesz,s gondoltam ügyvédet küldök magam helyett???szerinted???

55. Awela (válaszként erre: 54. - Sybrrill)
2011. aug. 28. 20:55
Ötletem van egyedül, válaszom nincs. Azt hiszem, bele kell törődnőm, hogy ez az állapot marad. Egyébként a temetésre sem jött el, mert éppen nyaralt, nem ért rá. Gondolom mennyire megviselte a dolog.
2011. aug. 28. 18:07
Vajon miért????
53. Awela (válaszként erre: 52. - Sybrrill)
2011. aug. 27. 21:35
Próbáltam. Vagy fel se vette a telefont vagy rögtön letette, mikor megtudta, hogy én vagyok.
2011. aug. 27. 17:26

Lehet beszélni kéne ezzel a nővel,nyugodtan,higgadtan,nem őt okolva....

Gondolok én arra,h pl. Apukád nem akarta,h tudjátok,h beteg...a bankszámla meg lehet gyógyszerekre vagy a temetésre ment el.....

(de az is lehet sületlenséget beszélek,mert én nem ismerem a csajszit)!

De próbálj megnyugodni Awela!S reméljük Apukádat nem használta ki a nő,hanem boldogabbá tette a végső napjait,ha másért nem hát azért,mert nem volt egyedül,hisz írtad ti messze voltatok!


Ma rántott halat csináltam,gondolatba mondta Apának gyere egyél belőle....

Redőny problémáink volt a héten,s egy Apa körüli bácsi csinálta,ma jött teljesen befejezni a fiával a gondot...megkínáltam őket,csak a "bácsi" kért,s nekem olyan érzésem volt nem véletlen....mintha Apa evett volna belőle a bácsi testében...Sőt amikor hívtam javítókat folyamatosan mondta:Apukám segíts!!!

Én soha nem hittem a véletlenekben....

51. Awela (válaszként erre: 49. - Sybrrill)
2011. aug. 26. 21:56
Nem velünk volt, mikor meghalt, hanem az alig ismert barátnőjénél élt már pár hete. Azt se tudtuk sokáig, hogy beteg, mert a nő nem mondta el, de nem engedett apuval beszélni. Aztán nem vitte be a kórházba sem, csak ígérgette, mi meg nem tudtunk csinálni semmit, mert messze volt. Állítólag az orvos is volt nála és ő sem csinált semmit, pedig neki látnia kellett, hogy baj van. Ráadásul a nő apám halála előtti két napban leürítette a bankszámláját teljesen. Ezek után mit gondoljak?
50. Sybrrill (válaszként erre: 28. - 739f84eb04)
2011. aug. 26. 17:18
Szia!Hogy vagytok?
2011. aug. 26. 17:17

Érdekes,h a nagyszüleim elvesztésénél is álmodtam először és legtöbbet velük nem tudom miért....

Apával az említett bejezés a 4. álmom volt....

Tudom,h neki már jobb,h nem betegeskedik,de az felvet egy következő kérdést egyáltalán miért kellett megbetegednie????más vele egykorú ember iszik,csajozik,meg mit tudom én....Az én Apukám legnagyobb hibája sz volt,h hajtotta magát s mindig dolgozott....Többféle internetes oldalon kutakodok,mi lehet vele ha vallási ha nem vallási megközelítésből is nézem úgy fest valóban könnyebb nekik...Mondjuk a párom szerint nem kéne ilyennek foglalkoznom,van amit jobb ha ember nem tud....Igen Awela nekem is az a gondom,h ha beszél hozzám reggelre elfelejtem mit.....Mit jelent:"a halálával kapcsolatos, mert a mai napig nem tiszta teljesen, hogy mi történt.",hogyhogy nem tisztázott?????Puszi mindenkinek!

48. Awela (válaszként erre: 46. - K.Adri22)
2011. aug. 26. 10:41
Ez nem igaz. Amikor a nagyanyám halt meg, akkor a húgom és az unokatestvérem álmodta ugyanazt éjjel. A mama odament hozzájuk, megpuszilta őket, elbúcsúzott. Apuval én is szoktam álmodni, ő mindig ugyanazt mondja, hogy beszélnünk kell. Kérdezem, hogy miről, de nem mond többet. Talán a halálával kapcsolatos, mert a mai napig nem tiszta teljesen, hogy mi történt.
47. Awela (válaszként erre: 45. - Sybrrill)
2011. aug. 26. 10:39
Sajnos ez az a kérdés, amire az életben nem fogunk választ kapni. Legutóbb, mikor nyitott koporsós temetésen voltam, megnéztem az elhunyt arcát. Mosolygott! Mint aki egy jobb helyen van. Remélem, hogy ők mind ott vannak, megszabadulva a betegségektől, fájdalomtól.
46. K.Adri22 (válaszként erre: 45. - Sybrrill)
2011. aug. 26. 10:37

Ezek vigasztaló szavak,amit ilyenkor szokás mondani.Persze,jobb neki.Az a legborzasztóbb,hogy sok embernek még a halálért is meg kell szenvedni:((

Anyukám nem álmodott apával,mióta meghalt.Én viszont szoktam, és mindenki azt mondja, hogy a halottak nem beszélnek álmukban,apa pedig szokott. Nem tudom jelent-e ez valamit...........

2011. aug. 25. 10:16

Sajnálom K.Adri 22 :-((((

Tegnap Apával álmodtam....

ma meg reggelizünk,s egyszer csak sírós szemekkel kérdem,te tudtad,h az ÉN!!!! apukámról van szó????

s,h soha nem láthatom????

lehet élek 88 évig,s akkor 60 év úgy fog el telni,h nem látom????

a majdani gyerekeim se ismerik ???????

most megnyugodtam,mert lehet valami mégse így lesz....

folyamatosan halál utáni élményekről olvasom,olyan jó lenne látni,h jól van,s tényleg jobb ott neki,mert sokan ezt mondják,s tényleg már nem szenved,de tényleg jó helyen van s nem csak vígasztalnak ezzel????

2011. aug. 24. 08:38
Én jártam pszichológushoz is,ő a 2 hónap alatt minden akkori problémámat arra vezetett vissza, hogy apukám halálát elnyomtam magamba. Lehet volt benne igazság,akkor tényleg sokat gondoltam rá,igaz,mind a mai napig nem telik el úgy nap,hogy ne jutna eszembe.....és szerintem nem is fog.Azt mondják az idő segít,hát én nem tudom.Nekem valahogy az idő eltelte még rosszabb volt:(:((
2011. aug. 22. 19:44

Tudod drága Awela,öreg fát átültetni....

Talán pár napra majd eljön hozzánk...tegnap találtam egy marha érdekes oldalt:

[link] ha van kedved barangolj rajta....

42. Awela (válaszként erre: 41. - Sybrrill)
2011. aug. 21. 20:27
Az nem lenne megoldható, hogy anyukád költözzön hozzátok? Vagy legalább a környékre, ha nem jöttök ki jól.
2011. aug. 21. 19:43

Sziasztok!jönnek a lelki nehézségek.....mint már írtam,500 km-re lakunk a szüleimtől....Anyukámtól....ő meg elkezdte,csak a temetőben érzi jól magát...menne Apával....Szeretné ha kettecskén (Anya+Én) éldegélnénk.....Amikor Apa beteg volt is próbáltak hazarángatni,s nem értették meg itt bejönnek a számításaim,már itt van az életem....Persze a párom is nehezen viselni,mivel az ő szülei fiatalabbak,rugalmasabbak....

Az a baj,h ezzel csak még nehezebb a gyász......:-((((

40. Awela (válaszként erre: 39. - Sybrrill)
2011. aug. 19. 21:36

Te is!

Az enyém pont fordítva csinálja, szerinte nincs semmi gond, ez az élet rendje. Sajnos ez nem ilyen egyszerű.

2011. aug. 19. 15:18

Oh Awela!!!!!

Köszi a bátorítást,neked is!!!!!

Légy erős nagyon!!!!

Puszillak!

Sajnos nincs kedvem emberekkel lenni,a párom folyton nyaggat,rángat....

(ill. csak segíteni próbál,de én élem így meg)

38. Awela (válaszként erre: 37. - Sybrrill)
2011. aug. 18. 13:11

Próbálj meg minél többet emberek között lenni. A lelki állapotodon segít, viszont azt nem hiszem, hogy a feldolgozásban is. Talán jobb, ha most jön ki. Én elnyomtam akkor, éppen szakdolgozatot írtam, tanultam a záróvizsgára és egyáltalán nem segített. Akkor éppen igen, de most, hogy végeztem az eltervezett teendőimmel, már megint kivagyok.

Az ünnepektől én is félek. Július 28-án lett volna 55 éves, mit ne mondjak, rémes volt. Szülinapi torta helyett sírcsokor és mécsesek...

2011. aug. 18. 12:23

Sziasztok!nagyon szomorú sorsokat,családokat,itt maradottakat,betegségeket olvasok...

Sexszicsajszi!nagyon sok erőt kívánok nektek,s köszönöm az együtt érző szavakat...javaslom mindig ha elmentek mellőle mondjátok,mutassátok ki,h szeretitek....Nekem se tetszik ez a részvét szó,én azt szoktam mondani sajnálom,mire a másik ő is....tehát tényleg nem lehet mit mondani....Úgy tudom léteznek az aloe verának (rem. ez nem reklám )termékei ami segíthet a rákban ill. egyszer kaptam egy emailt amibe talán azt írták,h a skorpiónak talán a mérgéből lehet gyógyítani a rákot,csak nem publikálják...de sajna már kitöröltem meg már régebben olvastam...nézz utána,talán segíthet...

Fenyveske!!Nálunk is volt hasonló helyzet...,mi 500km-re lakunk egymástól,s Apa 4,5 éve betegeskedett (Als),aztán 2 éve költöztünk a párommal 500 km-re...Anya mondta,h nincs jól Apa,mégis váratlan volt...most 22.e után akartunk hazamenni....s most 1 hete temettük el,csak az napra tudtam elszabadulni :-((((((

Áprilisban voltunk otthon,akkor mondatam,h szeretem és vigyázzon magára...

3-4 hete volt egy gégeműtéte neki is,amiről ti is

beszéltem,előtte 1-2 nappal beszéltem vele utoljára.....:-((((

Sokszor azt hiszem én már jól vagyok,közbe frászt sem,marhára hiányzik,főleg esténként....

pl. tegnap este jól voltam,sportoltam is,majd hazafelé jövet elsírtam magam mennyire hiányzik,és milyen rossz:-((((((((((

Nekem nagyon sokan azt mondják,neki már könnyebb,s vigyázz ránk...nem tudom ez csak egy vigasztaló duma,vagy tényleg így van,de így sokkal elviselhetőbb...

Nem tudom írtam e,de Anya felvette a telefonjával

amikor Apának a kanülön át szívják ki a tüdejéből a slajmot,mert nem tudta felköhögni....hát ez nem tudom naponta hányszor történt vele,meg a tudat,h mindenbe Anya segítségére szorult (szó szerint mindenbe pl. a kezét ha ölt az ölébe kellett tenni a legegyszerűbb példa)s ha ebbe belegondolok,tényleg neki 100szor jobb már,főleg,h nagyon aktívan élt,mindig dolgozott,segített másokon,másoknak...

Sokan el is jöttek múlt csütörtök délután....

Sokan azt mondják,ilyenkor csak magunkat síratjuk,meg ami nekünk fáj....lehet...

az is lehet önző vagyok,de nekem is nagyon hiányzik,s én is örülnék még egy napnak vele....

bele se merek gondolni milyen lesz az első karácsonyunk,születésnapok,november elseje nélküle....:-(((((((((((((((((

36. Awela (válaszként erre: 32. - K.Adri22)
2011. aug. 17. 17:11
Visszaolvasva a történeteket tényleg azt gondolom, hogy talán nekünk volt jobb, hogy ilyen gyorsan elment. Legalább nem szenvedett sokat. Viszont az az 1 nap... Lehet, hogy tényleg önző dolog, de ha tudtam volna, hogy van még az az egy nap, annyi mindent elmondhattunk volna egymásnak. Így nem mondhattam még utoljára, hogy szeretem, még csak el se búcsúzhattunk, nem foghattam a kezét. Persze az se jobb, ha még hónapokig, évekig szenved. A nagyapám is rákban halt meg, szörnyű volt az utolsó néhány hónap. Csak feküdt az ágyban és teljesen tehetetlen volt. A végén már beszélni se tudott, minket se értett.
35. e07aa834c4 (válaszként erre: 34. - K.Adri22)
2011. aug. 17. 14:07
nagyapámról ilyenek jutnak eszembe:Esküvőnkkor összejártuk Esztergomot,visegrádot,szentendrét...mindenhol végigszaladt nem nézelődött sokat.Kérdeztem papó jól érzi magát,tetszik,bólogatott hogy igen de nem repesett az örömtől,erre megyünk fel Visegrádon a várba papó ugrik a kocsiba s mondja Édesapámnak hogy ott abba a kocsmába ültünk 15 éve s szinte ujjongott hogy a kocsma még megvan,ugy röhögtünk majd kiestünk az autóból:)15 éve kijött Visegrádra dolgozni de a kora miatt nem vették fel,a kocsma az megmaradt benne:)
34. K.Adri22 (válaszként erre: 33. - E07aa834c4)
2011. aug. 17. 13:33

Ez így van. Én a temetésen sírtam,tudom,de emlékszem,mikor ott álltam a koporsó mellett nem fogtam fel,hogy apukám fekszik benne. Nem fogtam fel még hosszú-hosszú hónapokig,hogy nem jön többet haza.

Papám 9 éve halt meg szintén daganatban,ő is bányában dolgozott,dohányzott,a veséjében volt a daganata.Őt elvitte kb. 4 hónap alatt a betegség.Ő más volt,akkor 15 voltam,másként éltem meg.Mielőtt meghalt nem láttam 2 hétig,és mikor volt a temetése,mondtam ,hogy én meg szeretném nézni.......olyan volt,mintha aludt volna.Aztán egész nyáron szinte minden este vihar volt,amúgy is félek,de akkor rettegtem, hogy papám küld fentről jeleket,mert haragudott rám,hogy az elsős gimis bizim nem lett jó:( Annyiszor eszembe jutnak apukám szavai,mindig Rozikának hívott,van,hogy még most is hallom a hangját:(:(

33. e07aa834c4 (válaszként erre: 32. - K.Adri22)
2011. aug. 17. 13:26
szerencsére nagyapámnak nem volt más daganatja,ő évekig bányába dolgozott,dohányzott,majd mütét után szintén keményen dolgozott,örülök hogy a betegség után is kaptunk még ennyi évet,december elején édesapám hívott,mondta nem sok van hátra jó lenne elköszönni de 700 km-re laknak nem tudtunk rohanni,majd felhívott 10-én és annyit mondott papó meghalt,nem tudtam sirni,ott volt egy nagy gombóc a torkomba,de sirni nem tudtam,otthon a temetésen sem csak az a fránya gombóc.Tudom hogy ez az élet rendje s mi is meghalunk igaz nem mindegy mikor és hogy.
32. K.Adri22 (válaszként erre: 31. - E07aa834c4)
2011. aug. 17. 13:19
Igen,apukám is,mindig csak legyintett a kezével idegesen, mikor már 4-5ször kérdeztünk vissza:(Sajnos Ő nem kaphatott mikrofont,mert máshol is kiújult a daganat. Voltunk Pesten PET- vizsgálaton,ahol az egész testét egyszerre vizsgálták(olyasmi géppel,mint a CT,vagy az MR)mikor megjöttek az eredmények, visszavittük a háziorvoshoz,ő csak annyit mondott, hogy -"itt is a daganat,ott is daganat,agyában,vesékben,tüdőben":(És az a legérdekesebb, hogy nem áttétek voltak a dokik szerint, hanem újonnan fejlődött, úgynevezett primer daganatok voltak. Szinte fél év alatt az egész testében.Volt egy a nyaki ütőérnél is,ami annyira nyomta az eret, hogy állandóan fájt a feje,és volt,hogy rosszul is lett miatta. De valahogy,mikor benne van az ember olyan "természetes" látvány minden.Természetes, hogy más,mint volt,mindent megteszel érte, próbálsz nem úgy közeledni felé,hogy éreztesd, hogy beteg.Annyira nehéz volt,így utólag vissza gondolva. Tudom,hogy neki jobb így,mert sokat szenvedett,de az itt maradók meg önző módon mindig csak "még 1 napot" kérnek a szerettükkel:((((
31. e07aa834c4 (válaszként erre: 29. - K.Adri22)
2011. aug. 17. 13:07
Nagyapámat aki egy erős szívós ember volt világéletébe 12-13 éve mütötték gégerákkal.Ugyanugy mint a te apukádnál kivették a hangszálakat,volt neki egy lyuk a torkán,hónapokig kinlódtunk míg megértettük a beszédjét,nagyon dühös volt hiszen szeretett viccelődni,énekelni,beszélgetni.Sokszor mikor 4x5x mondtuk nem értem papó csapott egyet a levegőbe a kezével dühösen s elment,majd hozzászoktunk.7 éve vettünk neki gégemikrofont-falusi ember bement az istálóba elbujva próbált beszélni a mikrofonba a lovaknak:)majd felakasztotta a szegre s ott porosodott,mikor haza mentünk látogatni lekapta mintha használná míg el nem ejtette,de talán egyszer ha megmutatta igenis tud vele beszélni:)Tavaly előtti télen vitte édesapámhoz a fazékba a töltött káposztát,megcsuszott és ahelyett hogy eldobta volna az edényt arra vigyázott hogy nehogy kiboruljon.Combnyaktörése lett amit operáltak,de azután az állapota gyorsan romlani kezdett főleg miután megint elesett és egy év alatt ugy leromlott hogy mankóval is alig közlekedett.Tavaly ősszel kérdeztük eljön velünk a lánya sírjához autóval,de azt mondta már nem bír.November végén fel se tudott kelni az ágyból,és az agya is kezdte felmondani a szolgálatot,kivették a csavarokat a lábából de már késő volt.Ugy halt meg december 10-én hogy fogta mamám kezét akivel több mint 50 évet éltek együtt és szépen csendben a korházba elaludt.Nem tudtam elköszönni tőle,azt hittem karácsonyig kibirja és akkor elbucsuzunk.Élt:74-évet,a lánya december 5-én lett öngyilkos 45 évesen 9 éve.
30. 3b41f6053f (válaszként erre: 29. - K.Adri22)
2011. aug. 17. 13:02

Sziasztok!


K.Adri22:Megkönnyeztem az írásodat :(


Az én apukám március 23.-án halt meg leukémiában :(


Mindig azt modták neki,nekünk,hogy jók az esélyei,éveket élhet,vártuk az új,kísérleti gyógyszert ,ehelyett 4 hónappal a diagnózis után meghalt :(


Én azóta sem tudom elfogadni,sem feldolgozni


Állandóan rémálmom van,ha egyáltalán el tudok aludni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook