Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyósom, apósom beleszól a gyermekeim nevelésébe, 20 éves vagyok, szerintetek éretlen vagyok még a gyereknevelésre? fórum

Anyósom, apósom beleszól a gyermekeim nevelésébe, 20 éves vagyok, szerintetek éretlen vagyok még a gyereknevelésre? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
36. Ronikutyi (válaszként erre: 35. - A14deb9047)
2010. ápr. 9. 12:13
A mai világban a fiatalok 90%-nak nincs saját lakása(a rendszer hibájából),de enélkül is létezni kell,nincs más megoldás,ha csak az nem,hogy egész életünkre ki vagyunk szolgáltatva másoknak,mások elvárásai szerint éljünk.Hát én köszönöm,de ebből nem kérek.És más sem kért,ahogy látom.Nem a nagy világba óbégatunk,saját bőrünkön tapasztaltuk a szülőkkel való együtt élés hátrányait.Előnye igen kevés van,ezt be kell vallani.Más az,ha egyedülállóként él valaki a saját anyjával,mert persze,s szüleit csak el viseli az ember.Na de egy "idegent" erre kényszeríteni...
2010. ápr. 9. 12:04
Nem jog, hanem kötelesség! Azért feltehetek egy kérdést? Úgy adni a gyermekeknek életet, hogy nincs otthonuk, nincs egy saját kis nyugodt kuckójuk? Ez nem értékrend, hanem felelőtlenség!
34. Ronikutyi (válaszként erre: 33. - A14deb9047)
2010. ápr. 9. 11:53
Értem amit mondasz,de a korod miatt elfogultnak tűnsz,nem megbántásból írom,félre ne érts,viszont a lánynak,anyukának joga van a saját értékrendje szerint nevelni a gyermekét,joga van a nyugodt élethez,aminek lehet,hogy ára van,de minden pénzt megér.És ahogy előttem is írták,a változás kétséges.Mindig amúgy sem számíthatnak a szülői támogatásra,meg kell tanulniuk a saját lábukon megállni.Nem azt mondom,hogy alpári módon el kell kezdeni vitatkozni,szemétségeket ordibálni,hanem szépen elköszönni,azzal az indokkal,hogy szeretnénk a közös,önálló életünket élni,köszönjük az eddigi segítséget stb.stb.A szükség nagyúr,az igaz,de nehogy már nyeljen szerencsétlen azért,mert fiatal.Teljesen ki van szolgáltatva a párja családjának.Ez meg nem jó sem neki,sem a kapcsolatuknak és nem utolsó sorban a gyerekeknek sem.
2010. ápr. 9. 11:46

Hm. Van egy fiatalember, aki már két gyerekes apuka, tehát gondoskodni kell négyükről, de nincs otthonuk. Ezután még ki kellene egy vagyont fizetni albérletre...ami miatt kilátás az önálló otthon megszerzésére nincs, mert még ez mellett arra is gyűjteni kellene, ami ugye évekbe telik. Azt hiszem, ő vállán is van nagy teher.


Nem szabad egy házastársat választás elé állítani, hogy vagy a szüleid vagy a családod! Mert a kettő nem választható szét, és mindenki sérül!! Tehát a kompromisszum marad.


Jó modorral, mosollyal mindenkit meg lehet győzni - hát még egy nőt????!!!

32. doresz88 (válaszként erre: 30. - 6d51b9a72e)
2010. ápr. 9. 11:38
Nem kell szerintem hogy rosszakat tanítsanak, de sztem az sem egészséges, ha jókat is mondanak, mert a gyereknek az anyjára, meg az apjára kell leginkább hallgatnia. Ha jókat is mondanak, akkor azt az anyának mondják, ne közvetlen a gyereknek, és nem kell azt éreztetni az emberrel, hogy ő nem ért hozzá. Ha nem értene nem vállalt volna gyereket.
31. Ronikutyi (válaszként erre: 22. - B.Laura)
2010. ápr. 9. 11:35
Megpróbálunk erőt adni ahhoz,hogy magabiztosabb légy,de ezt neked kell eldöntened.Számolnod kell azzal is,ha kiborítod a bilit,akkor veszekedés lesz,és akár csúnyán megbánthatjátok egymást hirtelen felindulásból,sértődés lesz a vége,és most gondolj bele abba,hogy ha így sem bírod már elviselni a helyzetet,akkor hogyan fogsz élni olyan emberekkel egy fedél fölött,akiket kerülgetned kell.Ezt gondold át,mi éri meg.Ha te úgy érzed,ez már rosszabb nem lehet,akkor igen is állj a sarkadra,és öntsd ki a szíved a párodnak is,meg az anyóséknak is,aztán lesz ami lesz.Ez az egyik alternatíva.A másik,hogy hallgatsz,nyelsz,és belebolondulsz!Egyszer úgy is ki fog törni belőled,és az rosszabb lesz,ezt garantálom.Döntsd el te,melyik a jobb,engedni és meghunyászkodni,vagy kitálalni és veszekedni.Szerintem egyik sem!Én már megtaláltam a problémád kulcsát!A PÁROD!!!Minél hamarabb rá kell venni a költözésre,elkezdeni tervezgetni,hogy amikor közlitek,hogy köszönjük az eddigi segítséget,viszont látásra,akkor legyen hova menni,akár albérletbe is.Mást nem tudok javasolni,tömd a fejét,nyúzd vele,hát ha belátja,hogy igazad van.Ha nem,és anyuci fontosabb,mint a családja,akkor peched van sajnos,és ő mellette nem jósolok boldog életet neked.De nem akarok ítélkezni senki felett.Remélem helyesen döntesz,és magad el tudod majd dönteni,hogy mi a helyes:)
30. 6d51b9a72e (válaszként erre: 1. - B.Laura)
2010. ápr. 9. 11:32

Ha nem bírod költözz,gondolom nem fognak visszatartani.

Egyébként rosszakat tanítanak a gyerekkel?

2010. ápr. 9. 11:31

Próbáld őket megérteni! Beszélgessetek arról, hogy volt az ő gyermekkorukban, hogy törődtek velük a szülők, a rokonok, hogy "nevelték" őket, mik voltak az általános társadalmi szokások. Csak akkor értheted meg őket, ha tudod, milyen körülmények között nőttek föl.

A fiatal korukban tapasztalt hagyományok erősen befolyásolják őket. Talán ők is az idősebb szülők árnyékában kezdték el az életet, tehát akaratlanul is azt a viselkedésmintát adják tovább.

28. doresz88 (válaszként erre: 22. - B.Laura)
2010. ápr. 9. 11:25

Ez ismerős! Én sem mertem szólni! Midig lefagytam amikor rákezdtek! Csak gyomorgörcsöm lett ettől a sok idegtől! Párom nagyon összeveszett az anyjával! Anyósom meg fogta magát és kitagadta örökségböl, nem engedi be a lakásba, nem köszön neki utcán, és azt mind azért, mert a Férjem nem hagyott el az anyja kedvéért.

Mivel van 2 gyereketek, bizonyára szeretitek egymást! Akkor meg a párodnak ki kellene állnia melletted, és nem veled veszekedni a szülők miatt. Ha nem lépsz valamit hamarosan, nagyon sokat fogsz szenvedni, és ez rányomódik a gyerekekre is! Nem beszélve arról, hogy a házasságotok is rámehet, ha férjed nem téged támogat!

27. B.Laura (válaszként erre: 20. - 2656c806ea)
2010. ápr. 9. 11:22
Nem mondják ki konkrétan csak célozgatnak nagyon értenek hozzá,én nem merném elhagyni a párom én is elvált szülők gyereke vagyok van apám de mindig hiányát éreztem
26. 2656c806ea (válaszként erre: 22. - B.Laura)
2010. ápr. 9. 11:22
akkor meg ezért csinálják. ha nem mert ellene tenni,akkor törődj bele és ne indits ezzel fórumot mert csak felzaklatod magad. (ezt nem bántásként irtam) az élet nem olyan könnyű amugysem,és ha gyenge vagy akkor eltaposnak. a családdal amugyis vigyázni kell. ha meg már az anyóspajtásnál megáll a tudomány akkor vedd számitásba,hogy számodra kemény élet vár. én csak azt mondom,hogy a sarkadra kell állni,a tiszteletet csak igy kaphatod meg tőlük.
2010. ápr. 9. 11:21

Mi ugyan külön költöztünk, de anyós felettünk lakik - panelban-. Addig nem fogom bevállalni a gyereket, amíg ott lakunk. Amikor odaköltöztem, mindent jobban tudott. Páromnak hogyan vágjam a kenyeret, hogyan kenjem meg, hogyan issza a teát. Mindent.

Most nyáron lesz az esküvőnk. Annyit ért csak el vele, hogy már mindenki tudja, milyen lesz a ruhám, de őt nem fogom elvinni a próbákra sem.

Azóta belátta, hogy hibázott, már nem annyira kritizálja a dolgokat, de nem szeretnék többet engedni neki, mert a saját bőrömön tapasztaltam meg, milyen is ha ő "segíteni" akar.

2010. ápr. 9. 11:20

Persze nem ártana beszélgetni, hogy meg tudjátok húzni a határokat, az a bizonyos élni és élni hagyni...

legyünk őszinték: mi nők eléggé hajlamosak vagyunk arra, hogy irányítsunk, főleg a részletekben.

amennyiben nagyobb a ház, bizonyára vannak elkülöníthető részek is. Nekik tulajdonképpen ti vagytok az életük! Próbáljátok egymást szeretni, egyezségre jutni, mert a családi összetartás elengedhetetlen!

23. B.Laura (válaszként erre: 21. - 8c73a5832e)
2010. ápr. 9. 11:19
Én sem laknék anyámmal,ismerem hogy milyen,kár hogy a férjem nem igy gondolkodik
22. B.Laura (válaszként erre: 17. - 2656c806ea)
2010. ápr. 9. 11:15
Egyszer már felhoztam a különlakást a páromnak de nem egyezet bele,annyira fél attól hogy kevesebb lesz,mivel nekünk nincs semmi kiindulópont hogy egy házat építsünk pl.még annyi se,én nem vagyok az a vitatkozós tipus túl beszari vagyok
2010. ápr. 9. 11:14
Én nem laknék anyósékkal, soha nem is laktam...jobb messziről "szeretni" akármilyen rendes is...Anyuval is csak a gyerek 1 éves koráig laktunk, mert ő is beleszólt a dolgokba,igaz jószándékkal, de akkor is. Elköltöztünk 20 km re,sikerült lakást venni, de albérletbe is elmentünk volna.Jobb külön!
20. 2656c806ea (válaszként erre: 18. - B.Laura)
2010. ápr. 9. 11:09
Hogyhogy fogd be a száD ezt mondják is? Na tudod mit én azonnal pakolnék de előtte kikérném magamnak. ugyse engednének el,de legalább rájuk ijesztenék és talán elgondolkodnak.
19. doresz88 (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2010. ápr. 9. 11:05

Ez mind igaz, de mi lesz azzal a gyerekkel, meg anyával, ha a nagyszülők már nem lesznek? Az anya szavát állandóan kétségbe vonták a gyerek előtt!!? Ebből mi jót tanulhat egy gyerek? Hát anyuci tojok a fejedre, mert eddig a mamira, meg a papira hallgattam, ők meg nincsenek?


Persze véleményt, meg tanácsot lehet fogadni, de helyettem senki ne nevelje már fel a gyerekemet! Meg igenis rám hallgasson, ne a nagyszülőkre! Nevelnem nekem kell! Nagyszülőknek meg kényeztetni! A tanácsokat meg nem a gyerek előtt kell megvitatni!

18. B.Laura (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2010. ápr. 9. 11:03
Én nem mondom hogy ők buták biztos hogy tapasztaltabbak,de mikor mindig arra céloznak,nem mondják ki,csak céloznak rá hogy én nem tudom nevelni a gyerekeim,csak fogjam be a szám majd ők tudják,ez előbb utóbb az ember agyára megy
2010. ápr. 9. 10:59
amikor az elsőt szülted még 18 voltál,és valószinű,hogy anyósod sokat segített mivel neked nem volt tapasztalatod (gondolom én) ami jol is van igy hiszen ez másnál sincs másképp. viszont a második gyereknél teljesen más a helyzet mivel te már tapasztaltál és tudod hogy hogy akarod nevelni a gyerekedet,2 év alatt azért kialakul. viszont a mama már megszokta,hogy szükség van rá igy nem hagy téged. nincs mese meg kell mondani. vagy a párod,hiszen az ő anyja. ÉN SEMMI PÉNZÉRT NEM LAKNÉK ANYÓSNÁL. nyilván te sem jókedvedből. általában azért mernek a szülők beleszólni,nemis mernek hanem ugy gondolják,hogy nekik igenis joguk van,mert rájuk vagytok utalva és ez felhatalmazza őket mindenre sajnos. szar ügy ,de amig ott laktok, ez lesz. vagy piszkosul ösze kell velük veszni,de ez meg nem megoldás persze. huzzatok el onnan,mert rámegy a kapcsolatotok,hidd el,a nyugalom minden pénzt megér,legfeljebb kicsit összehuzzátok magatokat.
16. 8c73a5832e (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2010. ápr. 9. 10:57
Én is hasonlóan gondolom.Nekem 20 éves a fiam,de el nem tudnám képzelni szülőként....Mai eszemmel 30 alatt nem szülnék, élvezném az életet,felelősség ,kötelezettség ,gondok nélkül...Persze egyénfüggő, ki mikor érik meg a szülővé válásra...És a fiatal szülőnek is vannak előnyei,nekem 21,5 évesen született a fiam, 25 évesen a lányom. Már nagyok, de van olyan kolléganőm, akinek 42 évesen most 3 éves a gyereke...
15. doresz88 (válaszként erre: 1. - B.Laura)
2010. ápr. 9. 10:55

Pedig sürgősen lépnetek kellene szerintem! Bármely szülővel együtt élni a pokol! Mármint ha párja, meg gyereke van az embernek! Nálunk ugyanez volt a helyzet, csak akkor még nem volt meg a gyerek, hanem velem csinálták ezt! Ez odáig fajult, hogy a családommal együtt egy szar szemét genya lettem, holott nem is találkoztak, csak egyszer. Azóta volt esküvő, mondanom se kell , anyósom akarta megtervezni az egészet, főleg hogy mi legyen a kaja, kitalálta hogy ő akar főzni, mert rajta kívül senki nem tud, még a ruhámba is bele akart szólni!!! Ebőől olyan nagy összeveszések lettek, meg abból amik utána következtek, hogy azóta megszületett a gyerek, 9 hónapos és még nem látták!!! Kijelentették, ők nem is vigyáznak rá soha, mert majd vigyáz rá aki csinálta!


Szóval ha nem szeretnéd, hogy nálatok is ilyen problémák legyenek, sürgősen beszélj a pároddal, hogy rendezze le a dolgot a szüleivel (senki sem vitatkozik szívesen szerelme anyjával) de a legjobb lenne, ha egy külön épületbe tudnátok költözni.


És nem vagy rossz anya!!! Én is fiatalon szültem! De tökmindegy volt hogy mit csináltam... Egyszerűen ők sem bírják elfogadni a tényeket, és állandóan felülbírálnak, az ő szemükben Te is gyerek vagy mint a fiuk! És mivel ők az idősebbek, nagyobb a valószínűsége, hogy nem fognak már változni.

2010. ápr. 9. 10:52

A szülők mögött egy élet tapasztalata áll, amiért megküzdöttek, Egy idő után majd kiderül, hogy igazuk volt és neked is könnyebb lesz, mert nem a saját bőrödön szenveded meg. Nagyon fiatalon nagy felelősséget vállaltál a családdal. Ez pedig nehéz!! Lázadni lehet, másképp csinálni lehet, de nem biztos, hogy más eredményre fogsz jutni, mint arra - még ha szégyelled is bevallani, hogy a francba, igazuk volt! Sokszor azt hisszük, hogy majd mi majd megmutatjuk!!, aztán szépen csendben elhallgatunk, mert nem lett igazunk. A közmondás szerint az okos más kárán tanul... Azért, mert elmúltak 50 évesek, csak idősebbek, de nem buták.

Sokat változott ugyan a világ, a technika, de bizonyos dolgok nem. És még mindig jobb egy "konzervatívabb" családban élni. Talán a pozitív dolgokat, előnyöket kellene inkább kiemelni. Nem rosszabbak ők, csak egy kicsit mások, de ez érthető is. Az ő korukban te is másképpen fogod értékelni a világot! És gondolom, sok rutin, tapasztalat nincs a hátad mögött! Addig jó, amíg segítenek! Ha majd csak négyen lesztek, sokkal-sokkal nehezebb lesz!!

13. Ronikutyi (válaszként erre: 4. - C8da8c8bb8)
2010. ápr. 9. 10:51

egyetértek.Ismerem már ezt a fajta kifogást,hogy így könnyebb,csak sajnos a nők sokkal szabadabbak,több függetlenségre vágynak,és sokkal jobban irritál minket,ha valaki megmondja,mit csináljuk,vagy épp helyettünk döntenek.

Laktam én is a szülőkkel,de besokalltunk,elég volt,külön mentünk.Nekem júniusba lesz 2 éves a kisfiam,és tény,hogy anyagilag könnyebb volt valamivel,na de a nyugodt életet semmi nem pótolja,pénz ide vagy oda.próbáld megbeszélni a pároddal,hogy szóljon a szüleinek finoman,elhiszem,hogy te nem akarsz,valószínű félsz,hogy zokon veszik,megértelek.Ebben az esetben a párodnak kell "helyre "tenni a szüleit,mondd meg neki,hogy te ezt így nem bírod,vagy költözzetek el,vagy nem lesz jó vége.Én tudom,ebbe a cipőbe jártam.Akár a kapcsolatotok is rámehet:S

12. Judita79 (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2010. ápr. 9. 10:51

szerintem meg nem kellene így leosztani senkit! 20 évesen is lehet gyereket vállalni, és felelősen nevelni, nem kor függő, és mindenki másképp érik!


és sokan laknak szülőkkel, sajna ez van, ettől még nem lesz vki felelőtlen és meggondolatlan

2010. ápr. 9. 10:49
Akkor megsértődnek és panaszkodnak a férjemnek hogy ilyen meg olyan vagyok,és veszekszünk a férjemmel.Néha azért ott van a nyelvem végén hogy megmondom nekik de...nem akarok vitázni miattuk a párommal
2010. ápr. 9. 10:48

Ezzel jár az együtt lakás... Ti döntöttetek így. Mi úgy döntöttünk, hogy külön fogunk élni, így sokkal kényelmesebb, így a saját életünket éljük, nem kell csak egymáshoz igazodnunk. Igaz, még most sincs gyermekünk (26 évesek vagyunk), de egyáltalán nem vagyunk elkésve, 20 évesen még javában egyetemre jártunk, nemhogy már 2 éves gyerekünk lett volna... Szerintem igenis elsijettétek.

Nem akarlak ezzel megbántani, de ti döntöttetek így, akkor meg ne sírj, hogy beleszólnak az életetekbe. 20 éves vagy, még gyerek. Skóciában élünk, itt 22 éves kortól lesznek papíron felnőttek az emberek és ha visszagondolok, még 22 évesen is gyerek voltam. Sőt, még most is. :D És még most is meg kell gondolnom/gondolnunk, hogy saját ingatlannal, autóval, jó munkával rendelkezünk, hogy jöhet-e már a gyerek, érettek, felelősségteljesek vagyunk-e már.

2010. ápr. 9. 10:47
En is hasonlo helyzebben voltam,20evessen kettgyerekkel ugyan igy.A velemenyeket,tanacsokat szivessen hallgattam,de beleszolni nem engedtem.Hiszen ha renedessen neveled öket,akkor biztos tudod hogy mi a jo nekik.AZt meg vegkep ne enged hogy a te szvad meg kontrazzak,amit te mondasz nekik az ugy legyen,mert kesöbb ez csunyan vissza sülhet.
2010. ápr. 9. 10:47

sajnos az együttélés "velejárója"...

mi évekig nyögtük az albit, most meg még jó pár évig a törlesztést... nem könnyű, de így nem szól bele senki semmibe...

2010. ápr. 9. 10:46
tenyleg fiatal vagy meg de mivel mar a masodik baba nyilvan tudod mit csinalsz. nekem is mi dig fontoskodnak de jo indulatbol teszik igaz eleg idegesito de elismerikh super anyuka vok :) megertelek mert marha idegesito lehet beszolni nem lehet bekesseg miatt hat... prob veluk besz h tudod mit csinalsz!!!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook