Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyósnak lenni fórum

Anyósnak lenni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyósnak lenni

1 2 3 4 5 6 7 8
99. Orsy27 (válaszként erre: 91. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 30. 10:31
Nem, Páromnak van egy öccse, 25 éves, nincs barátnője, még nem is volt, otthon lakik kb. még 5 évig, most kezd valami lakástakarékba gyűjteni. Ő mellettünk állna egyébként, ha anyós nem tömné a fejét a rémtörténeteivel rólam...Előre sajnálom az jövendőbelijét is, hacsak nem egy gazdag leányka lesz, akkor ő sem lesz jó anyósomnak...
98. Donyta
2007. aug. 30. 10:31
Kár, hogy nem lehetek a jó anyósod. Megmutatnám, hogy van ilyen is. Köszönöm.
97. Orsy27 (válaszként erre: 96. - Donyta)
2007. aug. 30. 10:22
Egyetértek Veled!
96. Donyta (válaszként erre: 95. - Orsy27)
2007. aug. 30. 10:01
Tudod nekem van 3 leányom, akiknek ujfent van már anyósuk. Igy én is három fiú "anyja" lettem, hiszen kaptam őket ajándékba. Úgy vagyok vele hea nem is tetszene a jelőlt, én ebbe már nem szólhatok bele. A lányok választották, legyenek boldogok velük. Itt az én véleményem már csak annyi, hogy ha kérik és tudok segítek, de nem szólok bele a saját jövőjükbe. Nincs is jogom már ehhez, hiszen külön család, és jobb a béke. De! Nem is ez a fontos, hanem az a boldogság ha annak látom őket. Én inkább jó barát vagyok innentől, nem csak anya. Van egy fiam is, ő még odébb van a kirepülésből, de imádjuk egymást. Persz enki is van véleménye, nekem is! Viszont sok fiús mama nem tudja elfogadni, hogy a fia mást szeret, azaz nem tudja elengedni a fiát, s talán kissé még féltékeny is, hogy "elveszítí" kicsinyét. pedig a jó szülő tudja, a gyereke mindaddig az marad amig él, és ettől nem veszíthet semmit, csak nyerhetne egy jó meny-baráti kapcsolatot, és egy új gyermeket vele. Hiszen eddig fia volt, most már lánya is van! Én is szeretem mind a négy gyerekem, de az ő boldogságuk mindennél fontosabb nekem. Ezért nem szabad beleszólni az életükbe.
95. Orsy27 (válaszként erre: 94. - Donyta)
2007. aug. 30. 09:51
Szia! Szerencsés vagy, én csak ezt tudom erre mondani! Én is meghalgattam mindig anyósomat, jó párszor tanácsot is kértünk tőle, de ilyenkor általában parancsolt, nem pedig javasolt! Soha nem puszilt körbe, az esküvőnkön annyit nem mondott nekünk, hogy sok boldogságot, vagy gratulálok (egyedül ő nem mondta az összes meghívott közül!), alapjáraton rosszindulatúan áll hozzám már 3 éve... Én elfogadom magamat a hibáimmal együtt is, amiken próbálok csiszolgatni, de ha ő nem vevő a közeledésemre, és nem lehet normális hangon beszélni vele, akkor nincs mit tenni...én próbálkoztam elégszer, mindig tüskéket eresztett, így hogyan fogadjam el őt??? Egyébként tanárként dolgozom, rengeteg emberrel találkozom, szülőkkel, idegenekkel, mindekivel megtalálom a közös hangot, csak egyedül anyósommal nem! :(
94. Donyta
2007. aug. 30. 09:43
Én már a 3.-at kisértem, de mindegyikkel jól kijöttem. Nem tudom mi az oka, de sztem a tolerancia, és Meghallgatom -megbeszélem. Ha gáz van, ugy is rontok és elmondom, persze ez oda-vissza játék. De sztem ha mint ma is, ugy jön ide, hogy körbepuszil, csak nem lehet gond... Tudni kel az embereket kezelni és beleérezni a másik természeti jelenségébe. Nem vagyunk egyformák. Vannak hibáink, ha magunkat elfogadjuk elfogadnak minket is.
2007. aug. 30. 09:30

Sziasztok!Olvasgattalak ám benneteket csak nagyon kevés az időm mostanában írni,mert dolgozom.


Orsy27!Sajnálom!Elolvastam a dominot is....Nálunk is az az ábra hogy anyósék támogatásával tudnánk majd csak külön költözni,de még nem tartunk ott,egyelőre fogalmam sincs hogy fog viselkedni.

Bár az anyagiakat tekintve vannak furaságok.Képzeljétek nyáron többször voltunk úgy a Balcsin strandolni,hogy a párom nem mondta meg hol vagyunk...mikor rákérdeztem miért?Ő azt mondta,hogy nem kell tudnia mert akkor hallgathatja a szövegét:(gondolom higy mit....Kaptam a páromtól nyakláncot,azt sem mondhattam meg anyósnak,hogy tőle kaptam:(


Adrildi!A volt anyósom olyan mint te:)))Már elváltam a fiától,de a mai napig ha vigyáz az unokájára étellel vár amikor megyek érte!Őszíntétn nagyon sok mindent megbeszélek vele és ő is elmond nekem sok mindent.Sőt a mostani kapcsolatomról is őszíntén beszélek vele!


Mislix!Durva amiket írsz!Írj már valami konkrétat is.Jó a házzaságod?


Rozália!Köszönöm az őszínte tanácsaidat....megfogadom.Pont ma reggel közölte a párom,hogy anyja megint nem tudta fogni a száját megkértük valamire hogy nem mondja el valakinek...erre csacsogott.Hát ez van:(

92. 5a071c9eeb (válaszként erre: 90. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 30. 09:08
Mondasz valamit, nem kis igazságot!
91. 5a071c9eeb (válaszként erre: 87. - Orsy27)
2007. aug. 30. 09:07
Orsykám, helyes. Kapaszkodjatok össze, tudod, minta a narancsban a gerezdek.Lehet,ha megszünik a görcsös akarat,hogy elfogadjon, változik a helyzet.Apropó egy gyermeke van anyósodnak?
90. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 88. - 8d784868d0)
2007. aug. 30. 09:05
Sziasztok!Kedves Mislix,ajánlom a többi anyósos topikot,ez eddig tetszett,főként a kulturált hangvétele miatt!Másrészt ezzel nem az anyósod,hanem a saját intelligenciád mutatod be,mivelezek után elgondolkozok azon,nincs e némi igaza annak az általad gyűlölt asszonyságnak valamiben:-)
89. 5a071c9eeb (válaszként erre: 88. - 8d784868d0)
2007. aug. 30. 09:03
Szerintem te ezt nem is gondolod komolyan, csak fel akarod dobni a topikot, hogy legyen egy kis feszültség.
88. 8d784868d0 (válaszként erre: 85. - Rozália)
2007. aug. 30. 09:00

mért fáj neked hogyútálom a toprongy anyósomat?

a fórum címéhez mérten kulturáltan elmondtam arról az emberformályú állatról a véleményemet!

ez van....

akinek nem inge nem veszi magára!

87. Orsy27 (válaszként erre: 83. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 30. 08:56
Mi is pont így fogunk tenni...egyébként most jutottunk el odáig, hogy Párom belefáradt ebbe az egészbe, besokallott anyukájától, elege van, de nagyon! Havi 1x fogunk hazalátogatni, illendőségből, és ezzel befejeztük a vele való kapcsolatunkat!!! Nem hagyjuk, hogy szétválasszon minket! Még jó, hogy Pesten belül is 1,5 órára lakunk egymástól, így véletlen sem fog meglátogatni bennünket...
86. Rozália (válaszként erre: 81. - Orsy27)
2007. aug. 30. 08:55

Hát Orsykám.... ezt jó kifogtad.

Amikor a menyem még csak itt lakott nálunk, egyszer felajánlották, hogy talán beszállnának valamivel a rezsibe, a konyhára. Nekem kellemetlen volt, mert 1 emberrel több, vagy kevesebb... Abban maradtam velük, hogy spórolgassanak inkább azokra a dolgokra, amire nekik szükségük van és a saját lakrészüket továbbra is tartsák rendben. Nagyon zavarban voltam. Én soha nem kértem el a fiamtól egy fillért sem. Ugyanis attól nem lett több a rezsi, nem evett többet, mert egyszer csak keresettel rendelkezett. De attól kezdve nem én vettem a ruháit, hanem ő maga. Ennyi.

85. Rozália (válaszként erre: 84. - 8d784868d0)
2007. aug. 30. 08:50

És ezen véleményedet osztja netalántán kedves párod is? És a te édesanyáddal a párod hogyan áll?

Róla meg neki van ilyen véleménye?


Mi szépen beszélünk Veled, megtennéd, hogy Te is eszerint viselkedel velünk?

Köszönjük.

84. 8d784868d0 (válaszként erre: 75. - Rozália)
2007. aug. 30. 08:34
dögöljön meg az anyósom ez a véleményem!
83. 5a071c9eeb (válaszként erre: 81. - Orsy27)
2007. aug. 30. 08:18
Orsy, pici lányom,azt gondolom, jó messzire kéne mennetek.Én biztos bezárnám ezt az ajtót és csak az alapvető udvariasságnak nyitnék egy kicsi ablakot.Aztán várnék. Néha az idő meglepő dolgokat produkál.Tudom, ebből nem lesz igy lakásod meg szeretö anyósod, de nem szabad felőrölni magadat.
2007. aug. 30. 08:07
Rozália ,édesek az unokáid. A menyem azt mondta,jövő nyáron mennek nászutra /hangyányit csúszik a nász ut,tavaly volt az esküvő/ és akkor elkezdenek "dolgozni" az unokán.Ugy hogy nekem is lesz. De hova fér bele a baba, azt nem tudom. 170 cm és most boldog volt, mert 2 kilót hizott, na most 50 kiló.De gyönyörű.Imádom.
81. Orsy27 (válaszként erre: 79. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 30. 08:05

Szia!

Képzeld, Anyukám felhívta anyósomat este...2 órát beszélgettek telefonon, és hát kiderültek dolgok, amikről eddig nem is tudtunk...

Amíg Párom ott hon lakott, és csak minden 2. hétvégét töltöttük náluk, addig anyukája a fele fizetését elkérte Páromnak, mondván, hogy sok a rezsi, meg a kaja, meg én is ott vagyok, stb...Ezen nagyon kibuktam akkor! Párom akkor kezdett dolgozni...Ráadásul anyósom jól áll anyagilag, folyton újítgat, vesz valamit, soha nem elég neki annyi, amennyi van! Habár nem sajnálom tőle, csak akkor ne így állna a dolgokhoz! :(

80. 5a071c9eeb (válaszként erre: 78. - Rozália)
2007. aug. 30. 07:59
Egy bajunk van, nem tudunk annyit adni, amennyit szivem szerint adnék.
79. 5a071c9eeb (válaszként erre: 77. - Rozália)
2007. aug. 30. 07:58
Mi együtt lakunk majdnem fél éve.Nem vagyunk eleresztve anyagilag. Mi megbeszéltük, hogy amig itt laknak semmit sem kell fizetni,mindent ketten fizetünk a párommal.Csak azt tudjuk ajándékba adni, hogy amennyit csak lehet spóroljanak az önálló életükre.Ha megszorulunk, akkor kérek. Nagy a ház, hatalmas a rezsije.Na meg 6 embert etetni sem egyszerű.A menyemnek potyogtak a könnyei, azt mondta, hogy ez akkora segítség, amit álmában sem remélt.
78. Rozália (válaszként erre: 76. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 30. 07:49
Kedves Adrildi! Csomószor egyezett a véleményünk:) Szinte egyidősek vagyunk. Én mindig tudtam, ez egy jó évjárat....:)
77. Rozália (válaszként erre: 74. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 30. 07:48
Igazad van. Én sem engedném, hogy a fiam az anyósáról tisztletlenül beszéljen. A szerelme édesanyja és unokái szerető nagyanyja. Ők is sokat segítenek a fiataloknak. Ők leginkább anyagilag engedhetik ezt meg maguknak, mi - a párommal mindketten 100 %-os rokkantnyugdíjasok vagyunk, anyagilag nem tudunk segíteni, de az unokákat bármikor, bármennyi időre lehet hozni. Meg ha néha buliba mennek, másnap ebédre hozzánk jönnek.
2007. aug. 30. 07:45
Rozália! Szivemből beszéltél.
75. Rozália (válaszként erre: 73. - 8d784868d0)
2007. aug. 30. 07:44

Kedves Mislix!

Megosztanád velünk - amennyiben lehetséges - hogy Te hogyan viselkedtél anyósodéknál, amikor bekerültél a családba? Udvarias voltál, engedélyt kértél ottaludni, megköszönted az ebédet, vittél anyósodnak látogatásokkor virágot, vagy bonbont, külön is eszedbe jutott, hogy nőnap, anyáknapja, szül.nap. Tehát a magad részéről totál tiszta a lelkiismereted e téren? És a kedves pároddal hogyan kezelitek ezeket a dogokat?

74. 5a071c9eeb (válaszként erre: 73. - 8d784868d0)
2007. aug. 30. 07:30
Hát drágám neked talán édesanyádat kellett volna anyósodnak kinevezni. Te borzasztóan megkeseredett ember vagy. Igazán sajnállak. Nekem rendkivül fura ez a stilus.A legnagyobb problémánkat sem ebben a szellemben szoktuk megbeszélni.A fiaimnak pedig tüzes vasat tennék a szájukba, ha az anyósukról igy nyilatkoznának, még akkor is, ha jogos lenne.Ahol nem látnak szivesen oda nem megyek, és ezzel lezártnak tekintem a dolgot, még ha az családtag is.
73. 8d784868d0 (válaszként erre: 45. - Valentinia)
2007. aug. 30. 07:14

ha anyós lennék, ami nem valószínű, akkor tudnám hogy nem kell egy állatnak lennem,,,, egy vadbaromnak, egy köcsögnek, egy tahónak....stb....

kurva szar érzés amikor meghív az anyósom ebédre, és miközben a rohadt odaégett rántotthúsát eszem, megjegyzi hogy nincs is tul képpen pénze, és ami szelet húst eszek, az tul képpen 135 ft-volt!

vagy a legkissebb házastársi cívódás miatt is a kislánya mellé állt pl, és megjegyzi hogy 5 évig udvaroltam, de ő nagy lelküen nem számított fel szállás költséget amíg ott aludtam, és nem számított fel kajapénzt hogy etetett!!!!!! és a vízdíjért sem kért pénzt, pedig pontossan kiszuámolta hogy mennyi vizet fogyasztottam!!!!

az ilyen egy állat!!!! egy gyengeelmélyű mentálissan sérült idióta debil szellemi toprongy!!!!

mivel eddig egy anyósom volt és öt nem utálom nagyon, ha nagyon útálnám akkor már eltettem volna láb alól*/ szóval mivel ez az egy volt, ellenpélda ként a saját anyámat említem, aki az önzetlenség mintapéldánya,, soha sem beleszólós, és jóindulatú ember!!!! tehát ezt az egyet csak elítélni tudom!

de piszkosul!!!!!

72. 5a071c9eeb (válaszként erre: 68. - Rozália)
2007. aug. 30. 06:51
A szülőértekezleteken is mindig problémamentes gyerekek szülei voltak jele nem? Úgy látom az anyósértekezleten sem más a helyzet.
71. Orsy27 (válaszként erre: 69. - Rozália)
2007. aug. 30. 06:31

Sziasztok!

Bizony, én is csak irigyelni tudom a menyedet!!! Nálunk ilyen soha nem lesz...:(

70. 5d3fac1d2b (válaszként erre: 69. - Rozália)
2007. aug. 30. 06:28
Szia!De jó,hogy ilyen jóban vagytok....csak irigyelni tudom a menyedet!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook