Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyósnak lenni fórum

Anyósnak lenni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyósnak lenni

1 2 3 4 5 6 7 8
2007. aug. 28. 13:55

Nehéz dolog ez. Nem vagyunk egyformák. Én mindig mindenkihez pozitívan állok. El tudom fogadni a körülöttem élők eltérő véleményét, gondolatait, megnyilvánulásait.Nekem is biztosan van hibám, így hát tolerálnom kell a másokét is.

Egyetlen dologgal szemben nem tudsz/tudok mit csinálni, az emberi butasággal, rosszindulatal, irígységgel.

2007. aug. 28. 13:14
Nekem meg azért érint nehezen az ügy mert a volt párom anyukájával nagyon jó volt mindvégig a viszonyom.A mai napig is hisz az unokája a lányom,de ezt már ezerszer leírtam.És most???A párom anyukájával miért nehéz?Kibe van akkor a hiba??
37. Rozália (válaszként erre: 35. - Orsy27)
2007. aug. 28. 13:05
Szia Orsy, várunk máskor is! Legyen nagyon kellemes, szép napod!
36. 5a071c9eeb (válaszként erre: 28. - Orsy27)
2007. aug. 28. 12:41
Okos vagy te Orsy és valóban szép a lelked. Sok egyedül élő ember nem tud mit kezdeni magával.Úgy értem, hogy nem képes megérteni, hogy meghalt a társa.Pedig ez olyan természetes az életben, csak a mi kulturánk veszteségként éli meg, nem pedig egy pálya végeként és egy új kezdeteként.Minden veszteség igy a fia függetlensége is.Azt hiszem ők azok, akiknek egy félig töltött vizespohár az félig üres, nem pedig félig tele van.Minden-minden veszteség nekik.Rá kell vezetni arra, hogy veled gazdagabb lett.Tanuld meg a kedvenc zeneszámát és egy karácsony este zongorázd el neki.Na ha ez nem segit, akkor semmi.Apropó! jól megsimogattam a buksidat,remélem nem kócoltam össze a hajad!
35. Orsy27
2007. aug. 28. 12:31
Lassacskán mennem kell, szép napot Nektek, remélem, még találkozunk, köszönök mindent, sziasztok! :D
34. Orsy27 (válaszként erre: 33. - Bnedora)
2007. aug. 28. 12:28

No, hát a természetemről annyit azért elárulok, amit anyukám mindig mond:" Annyi a Te legnagyobb hibád kislányom, hogy túl nagy az igazságérzeted!"


Köszönöm! Hú, mostmár tényleg elpirulok, hogy csak na... :DDDD

33. bnedora (válaszként erre: 32. - Orsy27)
2007. aug. 28. 12:25

Sziasztok!

Orsykám, én csak azt tudom mondani (bár természetre nem ismerlek), hogy ilyen mennyet kívánok mindenkinek, mint amilyen Te vagy!

32. Orsy27 (válaszként erre: 29. - Rozália)
2007. aug. 28. 12:19

Köszönöm, ha így gondolod! Mindjárt elpirulok...:DD

Az a legjobb az egészben, hogy néha úgy érzem, hogy lehetnénk nagyon jóban is anyósommal, ha nem gondolna ok nélkül olyan dolgokat rólam, amilyeneket...Az a legnagyobb gondom vele, hogy a fejébe vesz valamit, és azon nem képes változtatni, nem lehet semmiről se meggyőzni, mindent ő tud a legjobban! Pedig szeretnék vele jóban lenni...jaj, nehéz ez, anyukámmal sokat beszélek erről, ő fiaként szereti a Férjemet, dehát annyira mások anyósommal emberileg, hogy ő se tud mit szólni a dolgokhoz! :(

31. Rozália (válaszként erre: 25. - 497f15547f)
2007. aug. 28. 12:18
Szerintem te is leírhatod. Egyszer beszélni kell róla. Itt az alkalom:)
30. Rozália (válaszként erre: 29. - Rozália)
2007. aug. 28. 12:17
Bocs, figyelmetlen voltam: Orsy.
29. Rozália (válaszként erre: 28. - Orsy27)
2007. aug. 28. 12:15

Orsikám, nagyon okos, intelligens teremtés vagy. Te biztosan nem fogod elfelejteni, egyszer te is leszel anyós...:)

Mislix meg? Hát, ő meg após.

28. Orsy27 (válaszként erre: 26. - Rozália)
2007. aug. 28. 12:12
Nálunk csak anyukák vannak, Párom apukája meghalt, az én szüleim meg elváltak, apukám nem jött el az esküvőre, mondjuk már nem is tartjuk annyira a kapcsolatot vele! Emiatt nem volt szülőköszöntés sem a polgárin! Szerintem is durva Mislix hozzászólása, azért csak a Párom anyukája az anyósom, s már csak a kora miatt is tisztelni kell, meg próbálni valamennyire elfogadni, már amennyire lehet...
27. Rozália (válaszként erre: 21. - 8d784868d0)
2007. aug. 28. 12:08

Kérlek szépen, ez azért erős! Ezt kikérem magunknak az anyósok nevében!

Te nem gondolod, hogy hiba lehet benned is? Szerinted ez egy udvarias, hölgyek felé irányuló megnyilvánulás? Akár jók az anyósok, akár rosszak, a párotok édesanyja. Azé, akit szerettek. Azt is tekintetbe lehet venni, ha az anyósok egy része semmire sincs tekintettel. Nem?

26. Rozália (válaszként erre: 20. - Orsy27)
2007. aug. 28. 11:59

Az én gyerekeim a picik születése után fél évvel házasodtak össze. Akkor már nem voltam jó "anyós".

Amikor arra a részre került a sor, hogy megköszönik a szülőknek...., a fiam odament az menyem szüleihez, ő viszont hozzám - a volt férjem nem volt ott az esküvőn - nem. Gondolod, jó érzés volt? Mindenki susmorgott. Ez azért nem volt egy intelligens lépés. Diplomás menyem van.

Azért jó, hogy elmúlt...:)

2007. aug. 28. 11:51

Aha. Azért ez 1 kicsit erős volt :-P

Ahogyan valamelyikőtök is írta, csak nem tudtam ilyen jól megfogalmazni. Kötelességként élte meg az én anyósom is a gyerekek nevelését.Nem akarok senkit felül überelni ezen a téren, de szerintem Ti is dobnátok 1-2 hátast ha lenne merszem leírni (mert komolyan mondom én pirulok bele),hogy miket tett. Abban is biztos vagyok,hogy én meg nem találkoztam (még) olyan megnyilvánulásával amiket a Ti anyósotok tesz/tett.

De érdekes módon az én Anyukám kezdettől fogva fiaként szereti a páromat. A szaunába ahová jártunk, évekig azt hitték,hogy a párom a fia az Anyumnak.Mondjuk az is igaz, hogy a páropm is inkább az Anyut kérdezi meg bármiről is, mindig kikéri a véleményét és a tanácsát. Nem is keresi meg az anyját.

Egyébként meg bennem is vegyes érzéseket kelt, mert egyik pillanatban azt kívánom,hogy üsse meg a guta,a másikban meg azt , hogy végre nyiljon már ki a szeme, és tudjon szeretet adni és elogadni. Ne legyen önző és irígy, rosszindulatú.

Hááát, ez van.

24. Orsy27 (válaszként erre: 22. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 28. 11:50

Köszönök Neked mindent! Nagyon jól esik a sok jó tanács! Törődök én, szívest-örömest, éjjel-nappal, Párommal meg magammal is, sőt, még anyóskámmal is törődnék, ha ugye hagyná...

Próbálok mindent pozitívan látni azért továbbra is, elvégre optimista emberke vagyok én ám! Adom a fejem, kérem a simit! :DDDDD

23. 5a071c9eeb (válaszként erre: 21. - 8d784868d0)
2007. aug. 28. 11:48
Születési évedből úgy látom,hogy rendkivül hosszú évek tapasztalata áll mögötted.De inkább változtassuk meg őket.
22. 5a071c9eeb (válaszként erre: 20. - Orsy27)
2007. aug. 28. 11:44
Orsy, dugd ide a buksidat,hadd simigassam meg.Olyan bájos vagy. Törödj magaddal és a pároddal.A többi meg talán megoldódik.Mindig arra gondolj, ami jó és a lelked szép marad.Az pedig kisugárzik az emberből.
2007. aug. 28. 11:29

az anyósokkal egy baj!

akár fiuk, akár lányuk van, azt érzik hogy a másik ember aki kedves kisgyermekük párja, elrabolta a szemük fényét!

ha ez nem volna akkor semmi baj sem volna!

vesszenek az anyósok!

dögöljenek meg mind! akik rosszak!

és korlátoltak, és nem veszik tudomásul hogy a szemük fénye felnőtt, és már nem kell beleugatni mindenbe, nem kell állandóan szurkálni, nem kell állandóan okoskodni, nem kell élniük sem!

tisztelet a kivételnek!

20. Orsy27 (válaszként erre: 19. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 28. 11:24

Igen, nekem is olyan ez néha, mint egy rémálom! Az esküvőn, a vacsi előtt volt egy olyan rész, hogy megköszöntük a szüleinknek, hogy felneveltek bennünket, s egymás szüleinek is megköszöntük, hogy felneveltek egymásnak minket! Anyukám nagyon meghatódott, Páromat is könnyek közt puszilta meg, én meg odamentem anyósomhoz, épp meg akartam szólalni, amikor csak ennyit mondott: Hát, nem túl tágas ez az étterem... :((

Azt hiszem, ennyi mindent elárul...egyébként az egész családdal jóban vagyok, mindenki örül nekünk, csak egyedül ő nem! Érdekes, igaz? Úgy érzem, marad a 3 lépés távolság!

19. 5a071c9eeb (válaszként erre: 16. - Orsy27)
2007. aug. 28. 11:19
Orsy ez olyan,mint egy horror film,hát én gyorsan elaludnék, aztán felébredve azt képzelném, hogy ez csak egy rémálom.A nagyobbik fiam esküvője tavaly nyáron volt.Mindent ők ketten szerveztek, a ruhapróbára a menyem /olyan nehezen irom le igy, mert igazából a tündérkém/elhivta az édesanyját, nővérét és engem.Nekem mindegyikben nagyon tetszett.Az édesanyjával együtt versenyt pityeregtünk, hogy milyen szép,na meg a kölcsönzős régi ismerősöm és az pont olyan lökött, mint mi voltunk,igy az is pityergett egy sort.Aztán senki nem akart beleszólni semmibe elvégre ez a menyasszony napja.Punk-tum.Ha ő ilyen soha sem fogsz tudni a közelébe férkőzni sajnos. Ne felejtsd el a születés-, névnapját,az ünnepeket.Próbáld meg valami meghitt ünnepen egy csokor virág kiséretében megköszönni neki, hogy milyen csodálatos fiut nevelt.Ha az sem jön be, akkor csak a három lépés rendkivül udvarias távolság és édesanyám szerint az idő rengeteg dolgot megold.
18. 5a071c9eeb (válaszként erre: 10. - Fe20557d00)
2007. aug. 28. 10:59
Bogica szivem,hát szerintem is ....hmmm.Az a véleményem, hogy az ilyen anya nem is igazi szeretettel van fia iránt.Szerintem ő valami kötelességként élte meg a gyereknevelést. Igen,pont jó szó ő gyereket nevelt és ez számára áldozat lehetett.Most pedig a mukája gyümölcsét leszakítod.Én meg úgy érzem, hogy a fiaim az élet ajándéka,vigyáztam rájuk, nyesegettem róluk a vadhajtásokat, most már biztonságot, védelmet nyujtanak.Igy tovább ajándékozhatom őket.Tudod ajándékot kapni öröm, adni pedig gyönyörűség.De én is kaptam egy tündért ezáltal.Egyébként "réges-régen" az én anyósom elment az édesnyámhoz és megköszönte neki, hogy mennyire szeretem a fiát és hogy főzök, mosok rá és gondját viselem.Sőt bölcs asszony,ha valamit kellett neki a ház körül segiteni, akkor tőlem kérdezte meg,hogy a saját fia tudna-e neki segiteni.Ja,és együtt laktunk 3 évig 48 négyzetméteres lakásban.Irtó aranyos volt, minden szombaton délután hozta a rumpuncsot és 3cl-ittunk ez egy szertartás volt.Inkább segitett és soha nem volt egy rossz szava.Én sem tudom másként elképzelni.
17. Orsy27 (válaszként erre: 15. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 28. 10:38
Nagyon tetszik a hasonlatod, hogy mint egy narancs, olyanok vagytok! :DD
16. Orsy27 (válaszként erre: 15. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 28. 10:36

Jaj, nagyon köszönöm! Lennél a tiszteletbeli anyósom? Az klassz lenne! :DD

Nálunk az a helyzet, hogy mióta a Párommal együtt vagyunk, anyukája azóta betegesen féltékeny! Nemrég volt az esküvőnk, mindenbe bele akart szólni, volt is egy kis feszültség miatta a készülődésben! Minden apróságba beleköt, lehord engem mindennek, a nyílt utcán veszekszik hanfosan ordibálva...szegény férjecském mellettem áll mindenben, de anyukájával nem igazán tudunk mit kezdeni. Én sokszor próbáltam már a közelébe férkőzni, de nem engedi, tele van tüskével, szerintem saját magával sincsen kibékülve...Most lakást vennénk, de ez se lesz egyszerű menet...ja, és még 3 éve azt szerette volna, ha odaköltözünk hozzá, nahát mégcsak az kellett volna! :((

15. 5a071c9eeb (válaszként erre: 14. - Orsy27)
2007. aug. 28. 10:30
Orsy, én örökbefogadlak szivesen,mint anyós.De nálunk, nincs olyan,hogy anyós meg meny.Valahogy úgy vagyunk, mint egy narancs, mindenki egy-egy gerezd és jól összekapaszkodunk.
14. Orsy27
2007. aug. 28. 10:11
De szeretnék ilyen anyóst, mint amilyenek Ti vagytok!
13. Rozália (válaszként erre: 12. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 28. 10:05
Kedves Adrildi, ebben is tökéletesen egyezik a véleményünk:)
12. 5a071c9eeb (válaszként erre: 9. - Rozália)
2007. aug. 28. 10:03
Rozália! Tökéletesen igazad van,sokkal könnyebb szitani,de ezt nem értem soha, miért kell szitani?Hát én inkább tűzoltó vagyok.Nekem sokkal könnyebb igy az életem.Egyébként, mi nap-mint nap együtt vagyunk.Meg aztán nem kell mindent észrevenni.Senki sem tökéletes, mert akkor mi Istenek lennénk. Az élet rövid, minden napunkat olyan szeretetben kell tölteni, mintha ez lenne az utolsó.Igaz két ember kell hozzá,de lehet, hogy én vonzom hasonló gondolkodásuakat mert körülöttünk mindenki nagyjából ilyen.Rettentően sajnálom azt, akinek piszkálódós környezetben kell élni.
11. fe20557d00 (válaszként erre: 10. - Fe20557d00)
2007. aug. 28. 07:44
Még avval szeretném kiegészíteni,hogy nekem a fia még csak udvarol tehát külön élek tölűk.
10. fe20557d00 (válaszként erre: 8. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 28. 07:22

Még a hideg is kirázott amit írtál:(Nagyon sajnálatos történet.

Amúgy én nagyon tudok alkalmazkodni,és maximálisan elismerem a párom anyukájának a "túlzó szeretetét",a fia felé de ahogy te is írtad most már az kéne,hogy a legfontosabb legyen,hogy hagyja a fiát boldogan élni.Egyik ebéd után elmosogattam 3-an ettünk...oda jött a párom és adott érte egy puszit,de csak úgy szerintem nem is a mosogatásért,hanem egyszerűen azért mert szeret,és közbe megköszönte persze .Erre anyuka a háttérbe beszól,hogy ez a pár tányér semmi nem volt,ő valamikor 8 emberre mosogat.Nem értettem őt.....hmmm.Szerinted?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook