Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyósnak lenni fórum

Anyósnak lenni (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Anyósnak lenni

1 2 3 4 5 6 7 8
159. Rozália (válaszként erre: 157. - 497f15547f)
2007. aug. 31. 05:32

Sziasztok, legyen szép napotok!


Tényleg "nem azért a 20-asért...:)", eszembe jutott néhai volt anyósom...

Szerencsére, nem kellett vele élnem, mert nagyon nem szeretett engem. Mint már valemelyőtök említette, én is mindig vendég maradtam a családban. Egyszerűen nem fogadtak be. Ennek több oka volt: egyrészt annyi idős sem voltam, mint anyósom legidősebb unokája, másrészt nagy kujon volt a fia, félt, hogy nem tartok ki... Szegény... nem élte meg a válásunkat.

Amíg élt, tiszteltem benne az idős asszonyt, aki tíz gyereknek adott életet és mind fel is nevelte. A legidősebb 36-ban, a legfiatalabb 50-ben született. Nem lehettek "boldog békeidők". Soha nem piszkáltam a volt férjemet, hogy pl. a mi gyerekeinkre miért nem vigyáz szívesen? Vagy pl. hozzánk miért nem jön el, ha kíváncsi az unokájára, miért üzen, hogy ott van szemben a sógornőméknél, vigyük át a gyereket. Meg, hogy... stb., stb., stb.

Szerettem a (volt) férjemet, úgy éreztem, ha az édesanyját hoznám elő, az neki rosszul esne. Viszonzásul ő sem mondta soha, hogy baja lenne az én édesanyámmal. Pedig a 22 év házasságunk alatt laktunk is együtt a szüleimmel, így hát biztosan volt, ami nem tetszett neki. És ezért - így utólag és gondolatban - megemelem képzeletbeli kalapomat a volt férjem előtt... pedig rohadtul nem érdemli meg. De arról inkább nyitok egy másik topikot.


Nos, ezekkel a dolgokkal végülis nem fontos kezdenetek semmit, csak kikivánkozott belőlem. Jó volt "kimondani".

2007. aug. 30. 20:56

nem mondom hogy nem futott át...már válás után is,mikor apájánál volt a gyerek,szaladt elköszönni mamitól ő pedig mondta,hogy "minek mícc haza,ott van anyádnak Máté" mármint a tesó....

szóval átfutott nekem is,mostan nejnek is....csak a stílust nem találtam ideillőnek:-)

2007. aug. 30. 20:12

Helloka!


Most nem azért a 20-asért, de.... nem hiszem el,hogy egyikőtöknek sem futott át az a gondolat a fejében, hogy "csak fulladna meg..!" :-P

Nem Mislix védelmében írom, de valahogyan kikívánkozott belőlem.

Egyébként amiket írt, úgy gondolom,hogy hasonlóakat élünk meg az anyósunkkal.

Az anyukám is rosszul járt, de neki még együtt is kellett élnie vele. Úgy látom,hogy a történelem ismétli önmagát, nekem is csak 1 nagymamám volt, az én gyerekeimnek is ez jut.De nem baj, anyum felér legalább 10 mamival. :)

156. Rozália (válaszként erre: 155. - Rozália)
2007. aug. 30. 20:02

Sőt! Jut eszembe, magad is anyós vagy....:) Milyen tapasztalataid vannak? Neked menyed és vejed is van. Mesélj erről nekünk.


Már csak holnap jövök, legyen kellemes szép estétek!

155. Rozália (válaszként erre: 154. - Dobos)
2007. aug. 30. 19:59

Szia!

Örülök, hogy benéztél...

Van kedved mesélni róla? Hátha segít.

154. dobos
2007. aug. 30. 17:33
Nekem viszon nagyon rossz anyósom van,mindenbe bele köt semi nem jó ahogy én csinálom,pedig már én se vagyok túl fiatal.Kijutott rendesen a rossz anyós fajtából.
2007. aug. 30. 15:56

Kedves Mislix!Nem védek senkit,csak a stílusod nem tetszett...

ami az anyósdolgot illeti...a kedvesem édesanyja már nem él két éve,így róla nem beszélnék...

Volt egy exanyósom,ő élt velünk,nem mi laktunk nála...a fia viszi magával mindenhová,így vitte az utánnam jövő új kapcsolatába is...hidd el nagyon tudom miről beszélsz...a volt férjem jelenlegi felesége nekem szokott panaszkodni,és kb "temetéselőkészítésnél "tart...nekem el meri mondani mert tudja hogy tudom,átéltem miről beszél...

Szóval nem védek senkit,és nem akartam hogy ugorj a témára mint irtad...(azért ugrottál,nem?:-))


mint irtam,valahogy nem ehhez a fórumhoz illő a stílus,arra van több anyósos...ez talán ép azért lett,hogy ellenpélda is legyen...

152. Rozália (válaszként erre: 151. - 8d784868d0)
2007. aug. 30. 15:48

Kedves Mislix!

Nyugiii...:)

Biztosan nagyok a sérelmeid, nem kételkedünk benne. Ami bizonyos mértékig bánt minket az az, ahogyan beszélsz az anyósodról. Csúúnyáán. Miért kell? Szépen is elmondhatnád, hogy ezért+ezért+ezért nem szereted. Nem? Vagy azt gondolod, hogy mi, akik itt megnyilvánultunk, megjátsszuk magunkat csak?

Ne higgyed.

Gondold meg, szívesen várjuk a Te véleményedet is.

151. 8d784868d0 (válaszként erre: 90. - Ccd9bb7d17)
2007. aug. 30. 15:02

nem fogok ugrani arra amit írsz!

az inteligencia téged minősít!

nem értem hogy ismeretlenül miért védesz egy állatot????

túl sok sérelmem van ahhoz hogy szeressem!

ezeket nyilván nem fogom ide írni, ez magánügy. a véleményem pedig leírtam, az a jó anyós aki nem szól bele semmibe sem!

mert semmi köze hozzá!

nem fúrja a lányát, fiát, mert nem ez a dolga!

nem említi meg hogy mennyibe kerül a szelet rántotthús amit eszek, mert nem róbert bácsi népkonyhájára mentem!

a jó anyós tudja hogy hol van a helye, ahol tud segít!/* lásd a saját szüleimet! akik önzetlenségből, emberségből jelesre vizsgáztak!*/ a jó anyós nem azt akarja ne sikerüljön valami, hanem szurkol hogy minden jó legyen!

a jó anyós nem vetíti ki a saját szétb*szott életét, az utódaira, hanem felméri a hibáit, és megpróbál belőlük tanulni!

a jó anyós egyszerűen megpróbál második anyja lenni a saját gyereke választottjának, és mint az élet számos példája bizonyítja ezt, van akinek ez sikerül!


téged olvasgatlak viszont, és ez a mézes mázos joviális nagymama stílus megintcsak zavar! egy kis gerinc hiányzik belőlle!!!!

úgy elképzellek ahogy folyamatossan kivillan a 32-es, és egész nap idült túrós bukta illat leng körül amerre mész....

miért zavar téged hogy a még élő anyósom temetését készítem elő gondolatban????

nem kell hogy zavarjon,,, csak akkor ha neked is van vaj a füled mögött!!!!

ez a véleményem!


az általam gyülölt állat aszonyság állati viselkedése nem magyarázható, csak az állati sorban nyűglődő szellemisége, állati mivoltának való állati viselkedéskultúrájának megfelelő állati viselkedésével!


.

példákat írhatnék aljas tetteire, és az egész női nemet szágyenbe hozó cselekdeteire, de mivel úriember vagyok, elég ha remélem nemsoká!!!! szent péternek fog elszámolni, és felelni minden földi tettéért!

150. fe20557d00 (válaszként erre: 94. - Donyta)
2007. aug. 30. 14:27

Szia!Annyira igaz amit írtál,de szerintem ez csakis olyan helyzetekben valósítható meg,ahol "egészséges érzelmek működnek".A múlt heti nők lapjában van egy rovat egy pszichiáter rovata,ahol pont ez a téma.Egy estét írja le,ahol végül neki kellett már belépni hogy megoldódjon a családi konfliktus.Itt már nem segített a tolerancia,elfogadás sajnos.Sokszor azt nehéz pont megérteni,hogy miért nem tudok toleráns lenni??Miért nem is tudom én ezt a menyt elfogadni?Ezek sokszor olyan tudat alatti dolgok,amit nem feltétlenül tudunk önmagunk kezelni és ilyenkor válik uralkodóvá a sok sok féltékenység,konfliktus.Ezért kellett a szakember aki ennek a családnak segített sikerrel!!Bár én hiszem és vallom,hogy nem kell mindenhova pszichiáter a problémák megoldásához,csak ez is azt bizonyítja,sokszor hiába erölködünk:(((Aki nem tud kilépni önnön problémáiból,avval nehéz konszenzusra jutni.

Egy helyzet nálunk szintén....Vacsorázni indultunk a párommal,anyuka már kétszer bepróbálkozott had jöjjön velünk,de mi ketten akartunk lennei!Mi a párommal egészen héten nem találkozunk csak hétvégén,de az is ha összeadjuk 1 napot tesz ki,jóhogy nem szeretnénk azt az 1 esténket vele megosztani!!Alig várjuk,hogy együtt legyünk.No a legutóbbi had jöjjön velünkre válaszolt a párom,hogy oda ahova meg vagyubk hívva csak barátnőt lehet vagy feleséget vinni,erre ő azt mondja,dehát "én is a barátnőd vagyok!!!!"A saját fiának:((Nekem ez nagyon furi!Vagy én ítélem meg rosszul?

149. Donyta (válaszként erre: 147. - Orsy27)
2007. aug. 30. 12:59
Puszi! Fel a fejjel, és sok sikert!!!
148. Donyta (válaszként erre: 146. - Orsy27)
2007. aug. 30. 12:58
Ez a helyes ha ti megbeszéltek mindent! A fiú Márk meg álljon a sarkára mint egy igazi ffi! Mondja meg a mamának, hogy mindig a fia marad, nem másé. De már felnőtt engedje őt le végre, és segítsen, ne gátoljon benneteket az életben! Ha nem érti, azt is megmondhatjátok neki, nem látogatjátok és gondolkodjon el azon, hogy ez megéri e neki??? Ne keseredj el, szeressétek egymást és igenis legyetek mindig őszinték, még ha a másiknak esetleg kicsit fáj is!
147. Orsy27
2007. aug. 30. 12:57
Mennem kell, köszönök mindent, majd még folytatjuk, pusszantás Nektek! :)
146. Orsy27 (válaszként erre: 145. - Donyta)
2007. aug. 30. 12:53
Hát, csak az a baj, hogy szerinte a kisfia hozzá is tartozik éppúgy, mint hozzám! Nem fogja fel, hogy megváltoztak a dolgok, a fia is változott sokat, nem lehet már elnyomni (ez az, ami nem tetszik neki, hogy nem tud uralkodni már rajta, a saját fián), nem tudja már irányítgatni! Anyukámnak azt is mondta, hogy Márk (a férjem) azt csinálja amit én mondok, és ezt ő helyteleníti...na ja, hiszen nem azt csinálja, amit Ő mond neki, persze, hogy nem bírja elfogadni. Amúgy meg anyósom nem érti, hogy miért vagyunk egymáshoz őszinték Párommal, nem kellene nekünk mindenről tudnunk, s nem érti meg, hogy mi megbeszélünk mindent, és közösen döntünk dolgokban! Meg van róla győződve, hogy csak én döntök egyedül mindenben, a fiának nincs beleszólása semmibe se! Persze, hiszen míg otthon lakott, anyósom döntött mindenben, s most ezt vetíti rám is! :(
145. Donyta (válaszként erre: 144. - Orsy27)
2007. aug. 30. 12:47
Ez kissé morbid. Igy hozzáálni a dolgokhoz?? Mi az, hogy beleszó egy külön család életébe? Hiszen két felnött ember aki agymáshoz tartozik, hagy döntse már el mi lenne a jó nekik. Le kel sürgősen állítani, és ha valami olyat mond ami nem egyezik a saját elképzeléseitekkel, igenis állj elébe, és mond el! Ne ijedj meg, azután elgondolkodik az egész szitun. Mond nyugodtan neki, ácsi mama! Mi tudjuk mit szeretnénk és nem kérünk más tanácsaiból. Ha szükségünk lenne valamiben a segítségére vagy segítségedre, akkor kikérjük a véleményed, de akkor is mi döntjük el, jó e ez nekünk!!!
144. Orsy27 (válaszként erre: 140. - Donyta)
2007. aug. 30. 12:41
Tegnap beszélgettek 2 órát mindenféle dologról velünk kapcsolatban, anyukám nem szívbajos, sok mindent elmondott, hogy mit nem helyesel, stb...Sok olyan dolgot mondott anyósom neki, ami valójában nem úgy történt...Anyukám felhívta a figyelmét rá, hogy másképp kéne hozzám viszonyulnia, hiszen egyszer unokája is lesz (anyós szerint elég lesz 5 év múlva szülnöm!), s remélhetőleg látni is szeretné majd néha! Azt is mondta anyukám, hogy nem kéne alapban rosszindulatúan hozzám állni, ill. segíteni kéne nekünk, nem pedig megleckéztetni minket! Anyósom úgy van ezzel, hogy sokat küzdött Ő is életében, hát szenvedjünk mi is hosszú évekig, véletlen se legyen egy kicsit könnyebb nekünk, mint neki volt!
143. Orsy27 (válaszként erre: 141. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 30. 12:36
:DD
142. Donyta
2007. aug. 30. 12:36
Csatlakozom! Engem sem kell ám félteni....
2007. aug. 30. 12:34
Ezt nem tudom kihagyni! Ha minden kötél szakad Orsy agyósa ellen bevetjük a Mislix-et.Tudjátok azt a szabadszáju fiut!
140. Donyta (válaszként erre: 136. - Orsy27)
2007. aug. 30. 12:33
Esetleg ha édesanyád elmondaná neki mondjuk burkoltan, de azért érthetően, hogy másképp kellene, mert nem érzed amit állít???? Nekik milyen a viszonyuk egymással? Vagy csak a "felnőttek" számítanak neki és igy visszafogja magát ilyenkor???
139. 5a071c9eeb (válaszként erre: 136. - Orsy27)
2007. aug. 30. 12:30
Te jó ég! Mi lenne, ha nem szeretne!
138. Donyta (válaszként erre: 123. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 30. 12:30
Nem röhögünk ki: Miért tennénk, én amondó vagyok, hogy a gyerek is ember csak kicsiben. Ezért sem volt én és a gyerekeim között semmi nagy gond. Nem volt lekezelés, gögyögés. Mindent az értelmi szintjüknek megfelelően kezeltünk, és az ő véleményük is figyelembe volt véve. A mai napig jó a kapcsolat, és nagyon bízom benne az is marad. Szeretnék barátnő lenni-maradni nem csak anya!
137. Orsy27 (válaszként erre: 135. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 30. 12:29
Mit dolgozol?
136. Orsy27 (válaszként erre: 132. - Donyta)
2007. aug. 30. 12:29
Párom is visszafogja magát, mert elege van neki is az anyukájából! Képzeljétek! Azt mondta anyósom az anyukámnak a telefonba tegnap este, hogy szeret engem! Nahát! Érdekesen mutatja ki az érzéseit...
2007. aug. 30. 12:28
Na csók mindenkinek! Valamit dolgoznom is kéne, mert botrány lesz!!!Majd este jövök, ugysem tudok aludni, nem is bánom, ilyen klassz társaságban irtó jól érzem magam!
134. Orsy27 (válaszként erre: 131. - Rozália)
2007. aug. 30. 12:27
Nagyon kedves vagy! Ránk is fér a támogatás, úgy érzem! :D
133. Orsy27 (válaszként erre: 130. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 30. 12:26

Jaj, nagyon meghatódtam olvasva a soraidat, hüpp-hüpp...könnycsepp gurul......nem is számítottam ilyen megértő emberkékre itt a neten! Szólok, ha gyertek transzparensekkel, jó? :D

Küldtem Neked mailt! Majd nézd csak meg! :)

132. Donyta (válaszként erre: 118. - Orsy27)
2007. aug. 30. 12:25
Ezt nagyon jól teszitek! Ne is közeledj egynlőre felé, s jó lenne ha a fiú (párod) is kicsit visszafogná magát a mamától. Netán észreveszi magát és rákérdez, hogy mi a gond. _--POÉN: Én is Zuglói vagyok, az Ilkából. De jelenleg nem tartózkodom ott.
131. Rozália (válaszként erre: 130. - 5a071c9eeb)
2007. aug. 30. 12:13

Így van! És pártfogásba veszünk minden hasonlóan jobb sorsra érdemes kis menyet...:)

Csak jöjjenek, csak jöjjenek...

130. 5a071c9eeb (válaszként erre: 125. - Rozália)
2007. aug. 30. 12:10
Hahaj ! Szaporodunk anyósok! Na a végén hadsereget szervezünk Orsyért az anyós ellen. Megyünk, körbekerítjük,megzsaroljuk, ha nem szereti ezentul az Orsyt, akkor lesz nemulass!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook