Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyósék velünk akarnak költözni, mit tegyünk? fórum

Anyósék velünk akarnak költözni, mit tegyünk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
17. ancsika688 (válaszként erre: 15. - N_orchidea)
2015. jan. 28. 13:31

El,jó messzire ,több ezer kilométerre tőlük:)

Ne hagyjátok magatokat kihasználni,külön család lesztek.

16. Tuksika (válaszként erre: 15. - N_orchidea)
2015. jan. 28. 13:28
Pfff... mi a franc köze van tesódékhoz?! Elképesztő...
2015. jan. 28. 12:59

Én sem szeretem, nálunk mármint az én szüleimmel ez fordítva megy. Ahol tudnak, segítenek.


Amikor volt egy nagyobb családi találkozó, tesómék is ott volnak, egyből megkérdezte tőlük hogy mennyit keresnek és adnak anyuéknak (semennyit, külön életük van, évente párszor jönnek, akkor hoznak dolgokat, ajándékokat, de pénzben nincs ilyesmi), hogy már van saját lakásuk (6évig Fundáztak érte!) és mondták hogy ketten fél millió körül, na jó de mérnökök és közigazgatásban dolgoznak. Erre beszólt, hogy adhatnának anyuéknak (el voltunk képedve!!) ha már ilyen jóóólmegy! - a hangnemet el tudjátok képzelni.

Azóta nincs közös családi találkozás.

Illetve ha rendelünk bármit a netről, arra is jön hogy igen? ennyibe került?!

2015. jan. 28. 12:44

STOP tábla!


Én eleve nem tudom megérteni azt a hozzáállást (a Te sztoridtól függetlenül is), hogy a szülő totálisan a gyerekére támaszkodik, "azért szülte hogy majd legyen aki támogatja" és hasonló címszavak alatt... Ez önzőség és ahogy előttem többen is mondták, felnőtt emberek!! Nektek meg még most kezdődik az élet...

2015. jan. 28. 12:10

Apósom dolgozik csak.


Párom már a mondat elején közbe vágott, hogy nem nem és nem.

Amúgy ő dolgozott kint külföldön is, addig nem adott pénzt a rezsibe és lakhatott az autójában mert az anyja nem engedte be!!


Az a baj hogy nem lehet őket életük végéig pénzzel támogatni...

12. lomita (válaszként erre: 9. - N_orchidea)
2015. jan. 28. 12:05
Akkor nem lehet, hogy csak félnek mi lesz velük nélkületek? A jövőben is támogatnátok őket? Ha igen, akkor ezt mondjátok meg hátha megoldódik, ha nem akkor fel kellene fogniuk, hogy "fel kell nőniük". Utóbbi esetben készüljetek fel a hálátlanok vagytok kitörésekre. (Nálunk így lenne egy hasonló helyzetben sajnos)
2015. jan. 28. 12:05

Nugtassatok meg oket, hogy fogjatok tartani a kapcsolatot, latogatni egymast.

Nem dolgoznak?

2015. jan. 28. 12:04
Ezt a párodnak kéne végigzongorázni velük,ha ő sem ragaszkodik anyu-apu közelségéhez! Felnőttek vagytok,csak meg tudjátok oldani! Viszont,ha a párod elkezdené neked megmagyarázni,miért szükséges,hogy a szülei veletek lakjanak,menekülj! :-)
2015. jan. 28. 11:59

Nem, hála nem, a párom katonai suliban nevelkedett egyébként, volt önkéntes is, de most heti 6 napot dolgozik, tényleg nagyon becsülöm és tisztelem ezt Őt.

A szülők most tényleg abból a pénzből élnek értsd rezsi (após fizetése elmegy a kocsira meg a házra) amit ő ad, hogy otthon lakhasson.

8. lomita (válaszként erre: 5. - N_orchidea)
2015. jan. 28. 11:57
Remélem a párod nem örökölte tőle a munkához állást! Szerintem most állj ki magatokért, mert a végén nem hiszem, hogy jó sülne ki belőle. Így annyit látok belőlük, hogy elvárnák, tartástok el őket. Bár ez csak egy távoli felületes vélemény (talán kicsit elfogult is).
2015. jan. 28. 11:57
Nem, a párom "örökölte" a nagyszülőktől, ráíratták, amikor ők elmentek vidékre.
6. agis
2015. jan. 28. 11:54
Konnynen lehet, hogy a lakast a szulei vettek neki, igy feljogositva erzik magukat, hogy ok is hasznaljak az ingatlant, nem?
2015. jan. 28. 11:53
Anyósom 8éve nem dolgozik, mert mindenhonnan eljön egy hét után lb, így inkább a közmunkát csinálja max ahonnan szeret ellógni mert lehet (ő mondta így!) hogy otthon főzzön néha, vagy elmenjen barátnőzni vagy az anyósáékhoz.
2015. jan. 28. 11:53
Sajnálom, de ne engedjétek. Tönkremehet a kapcsolatotok és az életetek is!
2015. jan. 28. 11:49
Vicces emberek! :D
2015. jan. 28. 11:49
Nekik nincs SAJÁT életük?
2015. jan. 28. 11:46

Nemsokára végzek a felsőoktatásban és Pesten kaptam egy lehetőséget is, élnék is vele, de ahhoz fel kell költözni.


A páromnak van lakása, ahová mehetünk, összeköltöznénk. Ő hozta fel, hogy mindenképp, ő is szeretne munkát váltani.


Elmondtuk a szüleinek, akik erre: megyünk veletek mi is. Úgyis van 2 szoba.


Na az összeköltözés nekünk nem ezt jelenti, hanem hogy szeretnénk majd gyereket stb.

Illetve ki is szeretnénk menni Németországba az egyik rokonomhoz egy kis időre, erre az volt, hogy majd mi intézünk nekik ott munkát (nincs nyelvtudásuk és apósom nagyon beteg).


Mondta a párom, hogy nem! De ők akkor is és nem érzik, hogy ez nem így megy.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook