Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Pesterzsébet - oda szeretnénk esetleg költözni, milyen ott lakni? fórum

Pesterzsébet - oda szeretnénk esetleg költözni, milyen ott lakni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
101. intel73 (válaszként erre: 85. - Aville)
2019. nov. 25. 21:26
Kis segítségre lenne szükségem. Egyáltalán nem ismerem Budapestet a 20. kerületben a Vörösmarty utcában néztem ki lakást megvételre. Vajon milyen környéken van, vagy ha nem tudsz konkrét választ adni erre, akkor hol tudnék pontosan utána nézni. Köszi a választ
100. 328e1b30ab (válaszként erre: 98. - BlackTea)
2016. szept. 24. 16:23

Lehetőség szerint ne költözz olyan környékre, aminek jó és rossz részei is vannak, válaszd azt a kerületet, környéket, aminek csak jó részei vannak.


Az ingatlan értéke miatt sem mindegy, plusz az, hogy milyen környékeken, milyen emberekkel utazol/jársz közértbe/a gyereked iskolába stb.


Az sem mindegy, hogy milyen az épített környezet, azaz mit látsz, amíg hazafelé tartasz.


Mindezeket tekintetbe véve semmiképpen nem költöznék oda.

2016. szept. 24. 14:34
jó környék, bár nem minden része. elég nagy kerület. nagyon sok a panellakás.
2016. szept. 23. 22:22
Milyen hely Pesterzsébet Szabó telep.Új építésű ingatlanokat kinálnak, jó áron.Lakosság összetételről, közbiztonságról tudtok valamit mondani?
97. helyi
2016. febr. 9. 10:50
Szerintem bárhova nyugodtan költözhetsz. Én a Jókai utca mellett élek jópár éve és semmilyen atrocitás nem ért, senkivel nem volt bajom, esténként nem szoktak a környékünkön hangoskodni, és se hozzánk, sem egyetlen utcánkbelihez nem törtek be tudtommal.Gondolom kb. ez a legfontosabb ha az ember lakni akar valahol.
2015. okt. 2. 18:54

Sziasztok!

Én is Pesterzsébettel szimpatizálok költözés ügyben. Konkréten az egész XX. kerülettel, nem tudom, mennyire van szétszaggatva. :)

csak azt szeretném kérdezni, tud-e valaki segíteni abban, hova nem szabad semmiképpen sem költözni? Fiatal leányzó vagyok, és nem szeretnék atrocitásokba keveredni... :)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

95. 013e3d1321 (válaszként erre: 93. - CsillagTM)
2013. ápr. 7. 00:46

Látom még mindig nem vágod,engem csak az zavar hogy általánosítod az egész kerületre miközben te csak egy darabot láttál belőle ennyi.A rosszabb darabját(egyébként pont zuglóban jártam a Francia út közelében és nekem az sem volt valami bizalomgerjesztő,szóval ilyen helyek minden Pesti kerületben vannak,sőt egy két Budaiban is).Nem érezted mert rossz részén laktál,de attól nem az egész olyan.Ahol én lakom senki nem szól be,rendes emberek lakják szép zöld minden,és tök nyugi van.Este meg síri csend.

Az ottani romákat ahol te laktál,meg meglehet köszönni a 9.kerületi vezetésnek akik kiszórták ezeket az embereket a külvárosokba. Ahelyet hogy hagyták volna őket ott ahol voltak,nem pedig más emberek életét tönkretenni.Vagy valami puszta közepére telepíteni őket és ott kedvükre baszogathatják egymást,meg játszhatják a faszagyereket.

94. tixtina (válaszként erre: 92. - Niki0126)
2013. ápr. 6. 22:06

Szia!Az itt van mellettünk:) Nem sokat tudok róla.

Egy volt barátom lakott ott,szerette azt a helyet.

93. CsillagTM (válaszként erre: 90. - 013e3d1321)
2013. ápr. 6. 22:02

ööö nem keversz valakivel? :) milyen rosszindulatú/cinikus megjegyzés?...


egyszerűen vacak volt ott élni, minden nap az ablak alatt tanyázó romák és nem romák ordibálását hallgatni, a boltig vezető 20 méteres úton is jó pár beszólást kapni, hát ez van! pedig én borsodi vagyok, szóval eléggé megedződtem...


Zuglót pedig nagyon szeretjük, zöldövezetben élünk, és JÓ ide hazajönni, amit sose éreztem Csepelen. ennyi...ez az én szubjektív véleményem, és épp úgy megállja a helyét, mint a tied, vagy bárki másé :)

2013. ápr. 6. 21:58
Sziasztok! Én a József Attila lakótelepen laknék a legszívesebben :)
2013. ápr. 6. 21:07
De abban igazad van hogy az északi részen én sem laknék,még Csepeliként sem.Már csak azért sem mert nem szeretem a tízemeletes házakat.És azt a környéket eléggé hazavágták azzal hogy odaköltöztették kedvenc 9.kerületi lakosokat.Mondjuk azt nem tudom hány családot de elég belőlük egy is:)Talán hogy be van kamerázva,így már nem olyan vészes,meg úgy halottam odaköltöztettek rendőröket is.De erről csak az ott lakók tudnának nyilatkozni.
90. 013e3d1321 (válaszként erre: 88. - CsillagTM)
2013. ápr. 6. 20:35
Mint mondtam az északi rész,azt gondolom nem sírod vissza.Gondolom délebre nem mentél Sétányok felé vagy a Szentlászló lakótelep felé,vagy királyerdőbe.Úgyhogy inkább hagyd ezt a fajta cinikus megjegyzéseidet ha nem ismersz minden részletet,Zuglóban is vannak elég húzós helyek mint nagyjából minden kerületben.A V.S.O.P sem véletlenül énekelt zuglóról:)De már beleuntam a rosszindulatú megjegyzéseidbe,úgyhogy magyarázz amit akarsz.
89. CsillagTM (válaszként erre: 88. - CsillagTM)
2013. ápr. 6. 19:27
szóval csepeliek VOLTUNK :)
2013. ápr. 6. 19:26
mi csepeliek másfél évig, a Szent Imre tér közelében laktunk, aztán Zuglóba költöztünk, szép, nyugis, zöld részre...hát, nem sírom vissza Csepelt... :)
87. tixtina (válaszként erre: 85. - Aville)
2013. ápr. 6. 14:03

Igen a Királyerdő nekem is szimpi,oda költöztek most a barátnőmék.Ritkán járok ki,mert ide messze van.

Mondjuk ,ha a metró közelségét is nézzük,akkor Királyerdő nagyon kint van.

2013. ápr. 6. 11:10
Mondjuk nézz utána a bűnügyi térképen.Bocsánat ha megbántottam az Erzsébetieket,kicsit felidegesítettem magam,de ettől ki vagyok amikor ilyen hülyeségeket hallok.Egy kis olvasnivaló: [link]
85. Aville
2013. ápr. 6. 07:32

Már nem aktuális a fórum, és csak annyit, h mi Erzsébeten lakunk már jó pár éve, párom itt született. Prolikerület, igen, vannak dakoták, igen, de én szeretem, ha nyernék a lottón se költöznek pl. Budára (itt se maradnék, vidékre mennék). Hogy miért? Mert 35 perc alatt a körúton vagyok busszal, éjszaka hamarabb hazaérek, mint nappal. Jó az infrastruktúra, jó a piac, az üzletek, közel van minden, metró, hiperek, amit akarok. Nincs autónk, igy nekünk ez fontos.

Aki Erzsébetre jön, viszont muszáj a helyismeret. Vannak utcák, ahova nem szabad költözni, vannak olyan részek, h az utca egyik fele ok. másik fele gáz. Mindenképp meg kell kérdezni egy helyi embert.

Mi az Ady Endre tér környéki családi házas részben lakunk. Az unokaöcsém osztályában nincs cigány - vele élek, tudom, szoktam érte menni! (3. oszt. ált.isk.) - Lázár Vilmos Ált.Isk. Nagyon jó sulinak mondják. Az oviban szintén nem volt cigány a csoportban. Mártírok úti ovi. Kb. 207-2011 a házszám.

Park, zöld terület rengeteg van, mi Csepelre járunk a Duna-partra Királyerdőre. Na, még oda is költöznék. Nem szabad a sztereotípiáknak hinni, bárhová is megy az ember. Oda kell menni, körül kell nézni, mint vki írta a helyiektől kerdezőskodni.

2013. ápr. 6. 00:17
Az igaz,hogy én nem szeretem kimondottan Erzsébetet,mert születésem óta Wekerlén élek,és nekem ez a paradicsom.Soha nem költöznék el-igazi parkvárosi rész-gyönyörű zöld övezet,csendes,nyugis hely-de attól még a bűnözés sajnos begyűrűzött:oo
83. tixtina (válaszként erre: 81. - 013e3d1321)
2013. ápr. 6. 00:14

Honnan van ilyen pontos statisztikád?

Azért a negyed annyi nem teljesen fedi a valóságot.

Barátnőm 20 éve él Csepelen,és más a véleménye:o

A közbiztonság itt Wekerlén sem jó-tehát attól,mert még nem ért atrocitás,nem jelenti,hogy biztonságos környék.

82. 013e3d1321 (válaszként erre: 21. - Csigabaga)
2013. ápr. 6. 00:10
Te miről beszélsz?Nem a rózsadombon laksz vedd már észre.Nem a Dzsumbuj miatt van ott sok roma hanem amúgy is sok volt,szerintem fel sem tünnek ott.Csepelen max az északi részen laknak nálatok viszont mindenhol.Igazad van nem lehet összehasonlítani mert Csepel tele van zöld területtel és nyugalom van,nálatok meg marad a beton meg a romák.
81. 013e3d1321 (válaszként erre: 17. - Sort)
2013. ápr. 5. 23:58
Hát azt vétóznám hogy Csepelnél jobb .Erzsébeten lakik a legtöbb egy főre jutó Oláh roma(hogy ne legyek sértő).Elég csak végigmenni a Török Flóris úton vagy a piac környékén .Csepelen negyedannyi roma van. Elhagyva az Erzsébethez közeli északi részt meg már nincs is .Ha meg a közbiztonságot nézed elég megnézni a bűnügyi térképet az választ ad .Ez egy szép kerület csak sokan csak az északi tízemeletes házaktól hemzsegő részét látják .Királyerdőig a Kis Duna partig el sem jutnak vagy Csepel déli részén lévő lakótelepig ami egy szép nyugis zöld övezet .Soha belém nem kötöttek itt pedig már itt élek 31 éve .Tudom hogy már nem aktuális az egész csak kicsit irritáló már ez a sok sztereotípia Csepelről. Főleg olyanoktól akik erre sem jártak soha.
80. homern
2011. aug. 24. 18:40

Mi a 18 kerületben lakunk,pestimrén. Én nagyon szeretem,tiszta,családi házas övezet.Mindenféle bolt van,szakrendelő sokféle szolgáltatással,jó gyermekorvosok,házidokik.Busz megy borárosra,kőbányára,határ útra,népligetbe,ferihegy,erzsébet felé(ezt a két utóbbit nem ismerem,a többit igen).Max 10 perc sétára van tőlünk minden.Gyógyszertárból,játszótérből most így hirtelen 3-at tudok sétatávolságra :) nincs messze az auchan,tesco,brico,buy-way stb sem,nagy gyerekcenter 15perc bkv,ha nincs játszóterezős idő.

19 hónapos a kisfiam,bátran ki tudunk menni kismotorozni,nincs zaj,normálisan tud aludni.Bölcsi ,ovi,iskola szintén több van sétatávolságra.


Az valamennyire igaz,hogy kinnt van a szöszben :) ez sem vészes,én főiskolára a 12kerbe járok innen,1 óra alatt odaérek akkor is,ha kifogunk egy kisebb dugót(bkv-val járok). belváros sem olyan hűdenagy távolság,persze annak az aki ki nem állhatja a tömegközlekedést. vagy családias,tiszta levegőjű környék,vagy plázahalom..

én azt kifejezetten szeretem,hogy nem a nagy multiknál kell vásárolnom,mert vagy az van,vagy egy méregdrága kisbolt.van tejbolt,hentes,zöldséges,háztartási bolt és sok másféle,órás,optika,kínai étterem,gyrosos(a legtöbből nem is 1 )Ezek így 1 központba(utcába) tömörülve,nem kell km-eket gyalogolni hogy mindent beszerezz.

nagyon sok újépítésű lakást adtak át mostanában,sok van folyamatban és még többet most kezdenek el építeni.

Mint a belvárosban,itt is van uszoda,fitnessterem,a művelődési házban egy rahedli foglalkozás gyerekeknek,felnőtteknek egyaránt.kalandpályát még nem néztük meg,ahhoz még pici a fiam.van babáknak dúdoló,(magyar is és angol is)más is rémlik,de mivel csak erre jártunk a többit nem jegyeztem meg.


Laktam már a keleti pályaudvar mellett, 11-kerben a sasadi út környékén, budán hűvösvölgy "elit,villás" részén,de ez a környék tetszik eddig a legjobban.


Unokatestvéreim költöztek ki pestről sződre,vácra(családi házat építettek).2-3 év után visszajöttek.Nem részletezték,azt mondták a gyerekek és maguk miatt.


Itt érdemes olyan utcát nézni,ami épp csak annyira van a kerületközponttól,hogy nincs már nagy átmenő forgalom(ez kb 500m után már igaz).Vannak olyan részek,hogy csak a buszhoz séta 15-20perc,oda én sem mennék le.

79. CsillagTM (válaszként erre: 77. - Sort)
2011. aug. 24. 13:12

kedves, Sort, nyilván az utóbbi érdekelt, én is tudom, mik a biztonságos kerületek: 1,2, 11, 12, 16, 22 - ezeket olvastam. és valóban 300e/nm alatt keresgélünk. de inkább legyen mégis panel (felújított, panelprogis) egy normális helyen, nem derogál az, 19 évig abban éltem, és az elmúlt egyben is:)

panelt sem lehet ilyesmi áron találni a fentebb említett kerületekben, ésszerű távolságra?

az agglomerációs tippeket köszi, utánanézek!

78. Derya (válaszként erre: 77. - Sort)
2011. aug. 24. 11:07
Hát én a XIII. kerületnek csak a körúthoz közel eső részén vennék lakást, ha lakást keresnék....
77. Sort
2011. aug. 24. 10:59

Kedves CsillagTM! Mit szeretnel hallani? Jo keruleteket, vagy jo keruleteket, ahol meg is tudod fizetni azt a lakast amit szeretnel? Mert ez nem mindegy. Persze ideirhatom, hogy koltozz az I., II., XII. keruletbe, mert azok nagyon jok, csak eppen a nm ar 450-1500 eFt kozott mozognak. Mint mondtam, egy masik forumrol tudom, mennyi penzbol, milyen lakast szeretnel venni, ehhez igazodva probaltam tanacsokat adni.


Azt en is osztom, hogy altalanossagokat nem lehet egyetlen keruletre sem rahuzni, erzsebeti peldanal maradva; az en munkahelyem a Roosevelt teren volt, a kerulet egyik reszerol 40-45 perc alatt bent voltam, a masikrol meg 75 perc alatt.


Ezek szellemeben, megprobalom osszeszedni, hogy legjobb tudomasom szerint hol erdemes nezelodni az altalad mashol emlitett osszegbol uj- vagy ujszeru lakast, hiszen azt irtad ilyet szeretnetek.


Azt tovabbra is tartom, hogy Budat ki lehet loni, ott abbol a penzbol legfeljebb felujitasra szorulo vagy panel lakast kapsz, esetleg egy kis lyukat, ami kettotoknek sem eppen tagas, nem hogy egy csaladnak. Meg a 11. keruletben sem. A 22.-ben esetleg, de az meg kint van, onnan a bejaras nem 45 perc.


Tehat marad Pest. Angyalfold, vagyis 13. kerulet. Sok ujepiteses projekt volt az utobbi 10 evben szerte a keruletben, igy van valasztek. Kovetkezeskepp sok a fiatal, csalados, kisgyermekkel. Biztosan vannak gazosabb utcak ott is, a regi lakotelepek, vagy "tortenelmi" utcak nem eppen jo allapotu hazai, etnikum is akad, de hat hol nem. Megjegeyznem, mert ugy latom itt szokassa valt mindenkinek a sajat egy vagy ket peldajabol altalanositani, hogy a volt felesegemrol pont a 13. keruletben rangattak le a taskajat es loptak el. Az eset terfigyelo kameraval ellatott helyen tortent, a feljeneltest a 13. keruleti rendorkapitanysagon 8 (!) ora alatt tudtuk megtenni, a jegyzokonybe beleirattam, hogy az elkovetes helyen terfigyelo kamerak vannak. A nyomozo urak egy het alatt arra nem vettek a faradtsagot, hogy masolatot kerjenek a felvetelekrol, megvartak amig azok automatikusan torlodnek, majd kaptunk egy levelet, hogy bizonyitekok hianyaban az eljarast megszuntettek. Szoval a kozbiztonsag szerintem ott sem jobb, mint mashol, ez lutri, vagy mazlija van az embernek, vagy nem.

4. kerulet, Ujpest. Peremkerulet, van ahonnan be lehet jutni 45 perc alatt, van ahonnan nem, meg kell nezni.

14, kerulet, Zuglo Itt mindnekeppen erdemes korulnezni, zoldovezetes, csendes kornyek, rosszat meg nem igen halottam rola, es altalaban jo a kozlekedes. A buszok jobbara kozvetlenul a belvarosba (trolik), vagy az Orsre visznek.


Amit meg erdemes megnezni; Dunakeszi, God, Szod es Vac. Ugyan nem Budapest, de eppen ezert olcsobb is. Vacig nagon jo a vonatkozlekedes, fel orankent van vonat, csucsidoben meg gyakrabban, a Nyugatiba, a menetido Vactol ha jol tudom 35 perc, de ezt leellenorizheted az ELVIRA-n. Csak azt kell megnezni, hogy a lakas, haz ne legyen tul messze a vasutallomastol.

Erdemes meg korulnezni Pecelen, vonattal onnan is jol be lehet jarni, azok a Keletibe mennek.


Hirtelen ennyi.

76. kukla (válaszként erre: 36. - Derya)
2011. aug. 23. 23:36
erős túlzás??? dehogyis ez a tapasztalatom a környékkel...
75. CsillagTM (válaszként erre: 74. - Vilma007)
2011. aug. 23. 22:44
értelek, tényleg körül kell nézni mindenfelé, az igaz.
74. Vilma007 (válaszként erre: 73. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 22:08
8 éve.De hozzáteszem, hogy naponta járunk arra ma is átutazóban, vásárolni, ismerősökhöz, és nem látom hogy változott volna a helyzet.Sokat sétáltam mindig mielőtt költöztünk. Rengeteg idő ment el a bóklászással, lakás nézegetéssel, de érdemes elmenni a kiválasztott helyre, leülni a játszótéren, és az ott élőkkel beszélgetni. Erzsébet, de szerintem más települések is 4-5 utcánként változnak.Van ahol az ember jól érzi magát, pár utcával arrébb meg akkor sem költözne, ha fizetnének érte.Nekünk fontos volt a jó közlekedés is -mint írtam.
73. CsillagTM (válaszként erre: 72. - Vilma007)
2011. aug. 23. 21:26
ez mikor volt?
72. Vilma007 (válaszként erre: 17. - Sort)
2011. aug. 23. 18:29

Teljesen egyet értek.

Én sem vagyok réti néger:)). Mi is 5 évig laktunk Erzsébeten két kisgyerekkel. Egyet értek azzal, hogy megfelelő hely a családnak indításként. Pontosan az Ady és a Kossuth u. optimális. Leginkább azért szerettem ott lakni, mivel nincs autónk és nagyon jó a közlekedés.Ezt ugye kevés városrészről lehet elmondani Budapesten. Bölcsi, ovi, iskola, játszótér, orvos, gyógyszertár és bevásárlás területén jól ellátott hely. Bunkó emberek mindenhol vannak, függetlenül a bőrszíntől.Nekünk sosem volt a közbiztonsággal problémánk, nem raboltak ki, nem törtek be hozzánk, nem kötöttek belénk, pedig sokszor volt, hogy este 10 után mentünk haza. A gyerekeim még akkor csak ovisok és kisiskolások voltak, úgyhogy nekik sem volt ezzel gondjuk.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook