Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyósék velünk akarnak költözni, mit tegyünk? fórum

Anyósék velünk akarnak költözni, mit tegyünk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
77. n_orchidea (válaszként erre: 75. - D57839e20e)
2015. jan. 29. 14:04

Sajnos igen, hanem ugye így van bevétele.

Folyton sajnálkozik hogy nem elég amit ad, de hát akkor tenni kéne!


Én is azt vallom hogy nem azért szülünk hogy legyen aki eltart. (van ismerős akinek az apja születésétől kockás füzetbe írja hogy mennyit költött rá és most a gyerek törleszt!!)

76. n_orchidea (válaszként erre: 72. - Fincsi5)
2015. jan. 29. 14:02
Hazajött kocsival németből, kint vett egyet, beállt az udvarba, bement köszönni és anyja kérte a pénzt, mondta hogy lekötötte amit keresett és nincs nála annyi amennyit kért, majd fizetéskor ad (50E FT) és összevesztek hogy mi az hogy nem ad neki pénzt? Kizárta. Így ment pár napig dolgozni, amikor megtudta a főnöke és magához hívta. Aztán az apuja hívta haza 3 hónap múlva.
75. d57839e20e (válaszként erre: 71. - N_orchidea)
2015. jan. 29. 13:58

Továbbra is azt gondolom, hogy itt azon van a hangsúly, hogy az anyós NEM AKAR dolgozni, hanem mástól várja, hogy eltartsa.

Biztos szívtelen vagyok, ÍGY én sem támogatnám huzamos ideig!

74. n_orchidea (válaszként erre: 70. - 0275778468)
2015. jan. 29. 13:58

Azért írtam ki az egészet hogy hátha volt ilyen másnak, hogy követelőznek, illetve nem veszik észre a dolgokat. :)


Köszönjük!

73. n_orchidea (válaszként erre: 69. - Kriszta773)
2015. jan. 29. 13:58

Nem amit otthagy, hanem amit munkába visz pl másnap. Becsomagolt szalámi stb.


Anyós nem nagyon főz, így azt nem nagyon eszik. :)


Terveznénk, csak nehéz úgy hogy közben mondogatják hogy elkezdtek ők is, pedig nem kéne. :)

72. fincsi5 (válaszként erre: 51. - N_orchidea)
2015. jan. 29. 13:55

Mit beszéltek akkor és hol? Ajtón keresztül, nem értem: ott állt az ajtóban és nem engedte be?

Különben; a fiúé lett a lakás teljesen, vagy haszonélvezet van valakinek?

Mert ha nincs, tiszta sor, menjetek! Idővel úgyis megbékélnek!

Nehogy eltartsa már a fiú a 48 éves anyját. Nem azért szülünk, nevelünk, taníttatunk, hogy fiatalon rájuk akaszkodjunk.

Ha idősek, tehetetlenek vagyunk az más.

De egyelőre hagyják már élni a gyereküket! :))

71. n_orchidea (válaszként erre: 66. - Kriszta773)
2015. jan. 29. 13:55

De tőlem is, azért írtam többesszámba mert van tesóm és kapnak így segítséget, mint korábbi kommentekben is írtam dolgokat. De ne forgasd ki a szavakat!

A mi szüleinknek is volt nehéz időszaka, de anyukám is elvállalt kb mindent és lám kijöttek belőle pedig ők nyugdíjasok már!!


Azért írtam ki az egészet hogy hátha volt ilyen másnap, hogy követelőznek, illetve nem veszik észre a dolgokat.

2015. jan. 29. 13:54

orchidea, miért nyitottál topikot? :O megválaszolod a magad kérdéseit, egy hajóban evezel a pároddal, egyetértetek, akkor miért kellett más véleménye? :O

Mindegy is, remélem ha kipanaszkodtad magad hogy bizony ilyen is van, akkor megnyugszol és léptek a pároddal abba az irányba, amibe amúgyis akartatok a topik inditása nélkül. Sok szerencsét!

69. kriszta773 (válaszként erre: 63. - N_orchidea)
2015. jan. 29. 13:54

hát ez valóban felháborító és oltári nagy szemétség, hogy az anyja megeszi a többnapos kaját a hűtőből, amit ő ott hagy. biztos, hogy a párod még sosem evett semmiből, sosem használt semmit otthon, amit nem ő vett? :) ez egy család, nem vadidegeneket zártak össze elszámoltatva, ki mit eszik és hányszor húzza le a vécét hugyozás után


de nekem oly mindegy, a te életed, gyártsd a problémákat és hőbörögj a semmin :) ahelyett, hogy a kellemes izgalom és tervezgetés jönne, hogy végre együtt élhettek saját lakban

68. Mezei Virág (válaszként erre: 62. - N_orchidea)
2015. jan. 29. 13:54

Költözzetek és éljétek a saját életeteket.

Talán a szülők rájönnek, hogy nekik is a saját életüket kell élniük, a maguk erejéből.

Jót tesz a távolság...

2015. jan. 29. 13:53
Azért nem lakik ott mert egyedül viszont nem tudná fenntartani a lakást, csak két szobás nagy lakás.
66. kriszta773 (válaszként erre: 62. - N_orchidea)
2015. jan. 29. 13:52

ezért mondom, hogy gyártod a feszkót a nagy semmire. ott tartotok, hogy van egy kégli, örüljetek neki, másnak az sincs készen. összeköltözhettek, élhettek együtt. ha nem akarjátok, anyósék nem költöznek veletek :)


látod, a te szüleid is ezek szerint segítségre szorulnak, csak megkapják mástól, nem tőled. azt meg majd a párod biztos látja, mennyivel tud segíteni a szüleinek. eleve megváltozik a helyzet, ha már nem lakik ott, a szülők sem fogják elvárni, és nem is kötelezhetik fizetésre, ha ő nem akarja. nem értem, mit problémáztok a megoldáson. gondolom, nem havi több százezer forintot ad most sem

65. n_orchidea (válaszként erre: 61. - Kriszta773)
2015. jan. 29. 13:51
Mert olyan könnyű elmenni ha a cuccaid bent vannak és a melóhelyedtől 80km-re lennél?
64. n_orchidea (válaszként erre: 58. - D57839e20e)
2015. jan. 29. 13:50
Bocsi, rosszra nyomtam a választ! :)
63. n_orchidea (válaszként erre: 61. - Kriszta773)
2015. jan. 29. 13:50
Nem, hanem az anyja megeszi, elhasználja ha 1-2 napon belül nem eszi meg.
2015. jan. 29. 13:48

Az a gond hogy ezt nem csak én gondolom így hanem a párom is, hogy elege van, hogy anyuja barátnőzik meg elvan, ő dolgozik, különben hisztizik ha nincs pénz. Szóval nem nyúzom, hanem beszélgettünk erről és nem találtunk megoldást.

Nem is a beleadással van most gond, hanem azzal hogy utána is elvárnák, amit pl az én szüleim nem teszik pedig sokkal rosszabb helyzetben vannak, így kapnak segítséget de nem szeretik elfogadni!


Köztünk semmilyen feszültség nincs belőle, egy véleményen vagyunk. Nem tudom ezt honnan vetted, egymás között beszélgetünk erről, ő is szorgalmazza, hogy meg kell oldani és azt nem mondtam neki hogy nem kell segíteni, de ő sem akar, illetve tudja hogy fenntartni egy lakást illetve el akar kezdeni spórolni a dolgokra, egy továbbképzésre is.

Kocsit ő szeretne, neki van jogsija. Nyaralást is ő szervezi, vagyis vette fel. A gyerek meg később de majd mindketten akarunk. De szerintem ez természetes.

61. kriszta773 (válaszként erre: 57. - D57839e20e)
2015. jan. 29. 13:48

azért nem hiszem el, mert mikor már valaki azzal jön, hogy a pasija által vásárolt kaja néha eltűnik a hűtőből, akkor azt már csupa kekeckedésnek és rosszindulatnak veszem :) na bumm, egy család, együtt élnek, anya, apa, fia, valaki megette, hűdenagyszemétség :))))))))


és nem hiszem el, hogy a srác a szüleivel lakna normálul azóta is, ha az anyja nem engedné be a lakásba, ha éppen nem tud fizetni. mert akkor a sráccal van a legnagyobb baj, hogy nem tiplizett le, és még azóta is anyuciék nyakán. miközben el tudná tartani magát, sőt lakás is van a nevén

60. Mezei Virág (válaszként erre: 54. - 0275778468)
2015. jan. 29. 13:46

9. hsz.

"após fizetése elmegy a kocsira meg a házra"


el kéne tán adni a kocsit...

2015. jan. 29. 13:45
Nem vinnem a butoromat... altalaban igen sokba kerul a koltozes-koltoztetes. Inkabb vennek ujat az uj lakasba, azt legalabb ki is viszi az aruhaz. Egy problema maris letudva.
58. d57839e20e (válaszként erre: 50. - N_orchidea)
2015. jan. 29. 13:43
Ezt Kriszta írta, nem én.
57. d57839e20e (válaszként erre: 55. - Kriszta773)
2015. jan. 29. 13:41
Miért nem hiszed el? Te csak ideális családokat látsz magad körül? Az én férjem kitette az anyja 18 évesen a lakásukból, merthogy már nagykorú, tartsa el magát. Szóval nekem azért van valami tapasztalatom a problémás anyósokkal.
56. kriszta773 (válaszként erre: 50. - N_orchidea)
2015. jan. 29. 13:41
azt nem ő írta, hanem én. és természetesnek gondolom, hogy ha egy srác dolgozik már, de a szüleivel él, belead a közösbe. és nemcsak a kajába, a rezsibe is. persze ez sem kötelező, de ugyanúgy az sem, hogy ha külön költözik, ne támogassa valamennyivel a szüleit, ha azoknak szükségük van rá. nem a te dolgod. fordított esetben is szerintem zokon vennéd, ha a pasid hisztériázna, ne adj a szüleidnek
55. kriszta773 (válaszként erre: 51. - N_orchidea)
2015. jan. 29. 13:38

bocsika, de én meg ezt nem hiszem el. tanácsolni meg annyit tudnék, ha láthatóan problémás anyóst kaptál, jól gondold meg, hogy a párodat majd mikkel nyúzod. mert még össze sem költöztetek abba a lakásba, talán még össze sem házasodtatok, de már azon problémához, nehogy majd a jövőben is pénzelje őket, mert gyereket akarsz, új kocsit meg nyaralást. szerintem a párod teljesen tisztában van azzal, milyenek a szülei, és valószínűleg azzal is, hogy ő mennyit tud vagy nem tud áldozni rájuk, és mennyit kell a közös kasszába is majd, hogy mindenetek meglegyen


csak odáig el is kell jutni, és nehogy átpártoljon olyan nőcihez, akivel nyugta lesz, és nem szítja tovább az amúgy is problémás családi állapotokat :) szóval magadban moroghatsz, és kiállhatsz azért, hogy ne legyen össznépi költözés, de mivel a párod sem akarja ezt, ne gyártsd fölösen a feszkót

2015. jan. 29. 13:36

Szerintem ha valaki otthon lakik evidens hogy fizeti a rá eső részt a rezsiből, kajából és magát finanszírozza (mikor már dolgozik). Tehát jelen helyzettel nincs semmi gond!

De ha külön megy, akkor ezek a költségek nincsenek rá vonatkozóan. Tehát a szülőknek "marad" valamennyi pénzük és akkor is túlélték mikor a fiuk külföldön volt.

DE.

Ha külön megy a férfi és anélkül sem jönnek ki a pénzből, én segítenék valamilyen összeggel. Hiszen a szüleimről lenne szó. Nem azzal, hogy a nyakamra költöznek (hisz nem magatehetetlenek) hanem távolról pénzt utalnék nekik minden hónapban.

Ennyi az egész.

Nyilván nem hagynám h hozzám költözzenek, max ha ápolni kell őket (de én "szemét módon" azt spec. profira bíznám).

53. n_orchidea (válaszként erre: 52. - 4c3a5e5783)
2015. jan. 29. 13:33
Ez lesz a legvalószínűbb, bár mivel anyós egész nap otthon van, nehéz lesz eltitkolni hogy mennek a szekrények :D
2015. jan. 29. 13:32
A legegyszerubb megoldas: mindent elintezni, koltozni. Amikor minden rendben, akkor elkoszonni es bejelenteni, hogy bye-bye, mi mar mashol vagyunk. Magyarul kesz tenyeket kozolni - azt is csak idovel. Nekem bejott.
51. n_orchidea (válaszként erre: 44. - Kriszta773)
2015. jan. 29. 13:30

Ne kavard meg amit írok.


Hazajött külföldről és nem engedte be az anyja, mert nem volt annyi hogy adjon pluszba.

50. n_orchidea (válaszként erre: 48. - D57839e20e)
2015. jan. 29. 13:29

de egy gyerektől elvárható, amikor már nem gyerek ugye és dolgozik, de azért a szülők nyakán él ;) így is lehet nézni.



pontosan ezt írtad.

49. n_orchidea (válaszként erre: 46. - Kriszta773)
2015. jan. 29. 13:28

Mehetnénk, de még van pár hónap nekem is, neki meg előre kell keresnie melót.

Itt a felvetés a lényeg, hogy megemlítettük és egyből úgy vették, hogy mindegyikőjük költözik.

48. d57839e20e (válaszként erre: 47. - N_orchidea)
2015. jan. 29. 13:28
Na, én ezt nem írtam!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook