Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej apadása, cumizavar fórum

Anyatej apadása, cumizavar (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. ágica... (válaszként erre: 66. - Yettap)
2013. júl. 29. 21:26
Gratulálok! Szép munka! :)
67. Highlander73 (válaszként erre: 66. - Yettap)
2013. júl. 19. 08:19

Gratulálok!

Nekem is a szoptanít segített!Sokan mégsem próbálják meg,pedig hatásos...csak kicsit macerás.

66. Yettap
2013. júl. 18. 21:31

Sziasztok!Látom senki sem jár erre, de gondoltam röviden leírom mi történt az utolsó bejegyzésem óta, hátha valaki segítséget keres és idetalál mint én.

Szóval hetekig küzdöttem, hogy a babám visszaszokjon a cicire és sikerült :) az elmúlt hónapokban szoptaníttal etetem, így kizárólag cicizik. Tápszerből egyre kevesebb kellett, mert a sok cicizés a tejmennyiséget is növelte. A cumisüveget elfelejtettük, én imádom szoptatni, a kisbabám imád szopizni :) Megérte a sok küzdés, most 6 hónapos, de a jelek szerint még sok szopizós hónap áll előttünk!

65. Yettap (válaszként erre: 64. - 67c772efc3)
2013. ápr. 16. 21:50
Köszönöm szépen, de egyelőre úgy tűnik a szoptanít bevált.Nagyon küzdős, de amióta használjuk egyre ritkábban kell elővennem a cumisüveget, volt, hogy két napig sikerült csak szopival etetnem. Úgy terveztem, hogy legalább 1 éves koráig szoptatom,de most már úgy vagyok vele, hogy minden nap ajándék :) 6 hónapos kortól úgyis jön a mellétáplálás, ha onnantól esetleg már csak üvegből fogadja el a tejet akkor nagy nehezen de belenyugszom. De addig szopizni fog a kis türelmetlen és kész :)
64. 67c772efc3 (válaszként erre: 63. - Yettap)
2013. ápr. 9. 13:16
Nem a reklám helye, de mi kb. 2x használtuk a Calma fejet, most ott áll, használatlanul. Ha érdekel olcsóbban, akkor szívesen átadom.
63. Yettap (válaszként erre: 61. - 67c772efc3)
2013. ápr. 7. 23:16
Ja és köszönöm a tippeket! A poharat még nem próbáltuk, a calma fejet majdnem megvettem, de megmondom őszintén iszonyú drága és nem győzött meg a reklámja, hogy na ez aztán pont olyan mint az anyamell. De lehet, hogy kipróbáljuk, hátha.
62. Yettap (válaszként erre: 61. - 67c772efc3)
2013. ápr. 7. 23:11
Igyekszem mindent megtenni, hogy szopizzon amíg lehet, de nem egyszerű.Azért próbálok azonnal reagálni már az első jelekre, hogy ne az legyen a vége, hogy nincs többé szopi.Az egyik nap minden rendben, lelkesen szopizik le sem akar jönni a ciciről, másnap pedig már kezdi a türelmetlenkedést.A héten oltást kapott, kis hőemelkedése volt, nyűgös és nagyon anyás, el sem akarja engedni a cicit. De tudom, hogy ettől még a probléma fennáll. Nagyon eltökélt vagyok, mert mint minden anya a legjobbat akarom a gyerekemnek szóval küzdök tovább a szoptaníttal és persze közben minden vackot iszom-eszem ami a tejmennyiséget növeli.Minden csepp anyatej számít ha minden kötél szakad marad nekem is a fejés.
61. 67c772efc3 (válaszként erre: 58. - Yettap)
2013. ápr. 6. 21:56

Gyerekfüggő... Nem akarlak elkeseríteni, de nekem mindkét gyerekem így kezdte, végül a nagyobbik 3 hónaposan, a kisebbik 2 hónaposan kattant le rólam, maradt az állandó fejés. Nem tudtam rendesen cicire szoktatni őket már, mert az üveg.... És semmi másból nem fogadták el a pótlást, csak üvegből... De írom, mikből kapott, hátha... pohár, fecskendő, calma fej.. Nekem sem volt elég tejem, de napról napra kevesebbet szopiztak, míg a végén már lefordultak. Akkor jött, hogy napi min. 5x fejtem, így a tej is megmaradt. Bár melós, de végül is anyatejet kapott. Lányom 7,5 hónapos korig, kisfiam most lesz 5 hónapos és még mindig. Nem csipázok fejni, de ez van, ezt hagyták nekem. Ja, és még a játszócumi is bezavart, azt is elvettük, de nem segített...

Az én gyerekeim is ilyenek: ha éhesek, kaja kell.... Nem cumikázza az üres cicit.... Szóval csak azt tudom mondani, vagy üveg helyett másból adsz pótlást, vagy szerintem sokáig már nem fog szopizni a babád! De légy Te a kivétel!!!!!!!

60. Yettap (válaszként erre: 59. - Konacafe)
2013. ápr. 5. 23:33
Igen tudom sajnos,de hozzátáplálni jelenleg muszáj. Időközben megvettük a szoptanítot, eddig kétszer használtuk, valóban macera de legalább a sok küzdés eredménye, hogy annál a két etetésnél nem kellett az üveg. Viszont igazi küzdés mert persze az üveget akarja...A Suttogót olvastam még a terhesség előtt, vannak benne jó dolgok, de újra kellene olvasnom ha abban vannak jó tippek.
2013. ápr. 2. 21:58

Azt hiszem ezt hivjak cumizavarnak.

Olvastad a suttogo-t?

58. Yettap
2013. ápr. 2. 11:23
Sziasztok, most regisztráltam a szoptanít készülékről keresgéltem véleményeket így találtam ide. Látom itt hasonló problémákkal küzdő anyukák vannak ezért gondoltam írok hátha tudtok valamit javasolni.A kislányom 2 és fél hónapos, már 2 naposan gyönyörűen szopizott, ügyes nagyon. Vákum, ütemes szopizás minden ok. Viszont 3 hetes korában az igényei lehagyták az én tejtermelő képességemet és az orvos tanácsára elkezdtük tápszeresen mellétáplálni. Azóta minden etetés szopival kezdődik utána pedig üvegből kapja a lefejt tejet és szükség szerint a tápszert. Szerencsére kevés tápszer kell, max 1/3 arányban egy nap a többi anyatej. A problémák ott kezdődtek amikor az én kis drágám rájött, hogy hát az üvegből jobban jön, tehát a cicit csak addig szívja amíg nem kell nagyon dolgoznia utána sírás, jön az üveg én meg fejhetem a maradékot. Keveset hagy benne az igaz. Az utóbbi napokban kezdődött, hogy egy-két etetésnél egyáltalán nem fogadta el a cicit. Na ez az amit nem szeretnék hiszen van tej, csak nem elég. Nem arról van szó, hogy annyira kevés van, hogy ne érné meg küzdeni a szoptatásért. Sajnos az nem jön be, hogy nem adok neki pótlást és egész nap cicin van, meg bújjunk össze és majd nyummog rajta. Az én kisbabám ha éhes akkor aztán kaját de azonnal :) mohó, türelmetlen kis haspók, semmivel nem lehet elvonni a figyelmét, visszarakhatom ezerszer is a cicire, ha kaja kell akkor üvölt.Már két kilót hízott a születési súlyához képest. Szóval szeretném szoptatni ameddig lehet akkor is ha pótolni kell, viszont aggódom, hogy teljesen el fogja utasítani a cicit az üveg miatt.Végső megoldásként a szoptanít készülékre gondoltam hátha...érdekelne a véleményetek, esetleg tippek/ csodaszer stb :) bocs, hogy hosszúra sikeredett, előre is köszönöm ha valaki válaszol!
2013. jan. 19. 22:45

Nem tudok többet írni, mert nem hiszem el ezt az izomtónus kérdést. Szépen szopott az elején, vákumot képzett, oda meg vissza voltam. Az üveg használat mellett romlott el minden. Én úgy hiszem, ha zavar van, akkor az elejétől fogva... És nem csak ez volt az indok, hanem az, hogy korán hasról hátra fordult... Basszus, a Lányom fél évesen állt... Genetika....

És most Ti hogy álltok?

56. cabe23552e (válaszként erre: 55. - 67c772efc3)
2013. jan. 19. 07:44

hát engem nem is az érdekel, h sz.r anya vagy se, aki kevésbé szoptat, hanem ma is olvastam, hogy endorfin is van a tejben, meg vmi anyag, ami az érzelmei kifejlődését segíti, vmint a fogazatra is nagyon jó.

Izomtónus? Erről Írj többet- mert sztem ez áll mögötte!! Mit teszel, szakemberhez fordulsz?

2013. jan. 13. 05:44

Én most fejeztem be a fejést.... A Fiam 2. gyerek. Most pontosan így jártam, mint Te. Cumisüveg szimpibb, cici nem. 1 hónapos kora óta 3x szokott le a ciciről és szokott vissza. Elvettem a játszócumit is, állandóan cicin treníroztam, de nem képez rendes vákumot, szörcsögve szopik és idegesen. Aztán eljön a pillanat (van, amikor 10 perc szopi után, van amikor be sem kapja), hogy ordít. Hiába nyugtatgatod, semmi.... Én fejek minden kaja után, éjjel is. Abban bízok, hogy a Lányom ugyanilyen volt és mégis 7,5 hónapos koráig csak fejéssel fent tudtam tartani a tejet. Soha nem volt elég, nem vagyok egy tejgyár, de a napi kajájának 80% anyatej. Fiam most meg nem nagy evő, így többnyire anyatejes.

Én hívtam szopis tanácsadót, közölte, hogy izomtónus zavara lehet, na meg a szoptanít készülék... Ok, de ahhoz nyugodtan szopó gyerek kell, ami nincs, mert tegnap már be sem akarta kapni.... Akkor hova dugjam a szondát?! Az izomtónus zavart meg onnan vette, hogy nem képez jó vákumot... Az elején képzett, de akkor tej nem volt rendesen és éhes volt. Pótlást meg máshogy nem fogadott el, csak üvegből....


Én is azt az oldalt képviselem, hogy tápon is fel lehet nőni, én is tápos gyerek voltam... És élek, virulok... A másik, hogy a nyugodtság elengedhetetlen. Mármint Anya és Baba között. Szóval elsősorban erre kell törekedni, nem az a fontos, hogy a mai trendnek megfelelj, mert mindenhonnan csak az folyik, hogy az az anya szar, aki nem tud szoptatni, nincs teje.... BAROMSÁG!!!! Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz!!!!!

Ja, és a Fiam nekem is 2 hónapos!

2013. jan. 8. 11:56

Szia!

Ne haragudj, nem olvastam el az osszes hozzaszolast!


Mennyi idos a baba? Mennyit eszik? Vezetsz naplot?

Sok kerdes :)


Ezek fontosak. Ha valaszolsz, ugy tudok neked kuldeni valamit, hatha segit.



A cumizavarrol. Engem ijesztgettek, hogy ne valtogassam, meg ilyenek. Elso honapjaban meg cumit is adtam neki, hogy megnyugodjon. Na azt ugy cumizgatta, mintha versenyezne! :) Aztan eljott a masodik honap kozepe, es egyszer csak nem kellett neki, azota se kell nyugtato cumi.

En adtam neki tejet is meg tapit is egy ido utan szerencsere elfogadta mindkettot. Rendszerben adtam, hogy szamitson ra, mikor mit kap. Allitolag ez is fontos.

53. cabe23552e (válaszként erre: 52. - Konacafe)
2012. dec. 22. 20:31
Nem jobb.A "mi lett volna,ha.." kérdés sokszor eszembe jut. Mi lett volna,ha a doki normálisan elmondja, mennyi az adagja egy olyan korú gyereknek? Ugyanis most közel négy hónaposan azt mondta, hogy 100 a normál adag. Ha ezt tudom, talán a tej többre elég lett volna. Én azt hittem, 150-et kell ennie vagy többet. Hát mondom nekem ennyi tejem nincs. Vagy mi lett volna, ha szólnak előre,h hason altassam a gyereket. Most nem kéne kínlódnom, hogy pár percig kibírja hason. Pedig fűt-fát kérdeztem az elején, h hogy altassam. Még nem volt gyerekem. Most már okosabb lennék a következővel. De ez nem pótolja, hogy vele egy csomó mindent elrontottam! És ez gondolom, örökké így lesz. Hogy új és új dolgokat kell megoldani, tapasztalatlanságból, infóhiányból rosszul dönt az ember.
52. konacafe (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. dec. 19. 18:14
jobb most mar a helyzet?
51. cabe23552e (válaszként erre: 50. - Kistanítónéni)
2012. nov. 19. 23:03
Hát olyan kis furán szopizik, látszik, hogy cumisüveghez szokott. Bekapja, de amikor már túl nyálas a mellbimbóm, akkor elveszíti,, kicsúszik.. Szóval akkor begurul, és éktelen hadonászik utána. Attól feszült leszek. Volt már, hogy ement közben mondtam a férjemnek, vegye el, mert nem bírom idegekkel...:((( Nem lehet tápszeres... Ebben az a nagyomn szomorú, hogy nem veszem észre, vagy nem akarom felfogni, hogy bizony az!.....
50. Kistanítónéni (válaszként erre: 40. - Cabe23552e)
2012. nov. 9. 16:28

Elektromos mellszívót használtam. Fél óránál többet nem fejtem, mert nem fért bele az időmbe az ikrek mellett. De azt rendszeresen minden etetés után. Volt amikor egyszerre közel fél litert fejtem. Nekem a mennyiséggel nem volt gond, csak a fiúknak nem volt meg a technika sajnos.

Ha a babád szopizik, akkor lehet érdemes lenne azzal küzdeni. Szoptatod 20-30 percet és csak utána adj tápszert. Lehet ez beválik, de nem biztos. A fejésnél a rendszeresség nagyon fontos, nekem ez a tapasztalat.

De alapvetően az a véleményem, ha tápszert kap egy baba, akkor is lehet egészséges és kiegyensúlyozott, ne legyen lelkiismeretfurdalásod az egész miatt.

49. cabe23552e (válaszként erre: 42. - Bea0124)
2012. nov. 9. 16:16

Megragadott az a mondat, hogy volt, h a fiadra gondoltál és csöpögött a tej! A védőnő is mondta, ohgy állítólag jobban termelődik a tej, amikor hallod a babát mikor sír az éhségtől.

Alig akartam hinni, de kell legyen benne vmi.

Picikém ébredezik.

48. cabe23552e (válaszként erre: 44. - Drakata)
2012. nov. 9. 16:14
Nem tudom, mennyibe kerülhet. Gondolom, minimum 20ezer.
47. cabe23552e (válaszként erre: 43. - Ágica...)
2012. nov. 9. 16:14

Ja, értem.

Oké. Bár így is olyan 30 perc összeadva. Elektromosat használok. A kézit is próbáltam, de nem jött be.

2012. nov. 9. 16:06

Mindjárt visszaolvasok. Nagyon sok jó tanácsot írtatok, ennek nagyon örülök. Tök jó, hogy leírta mindenki a saját tapasztalatát.

Most 130-at le tudtam fejni. Ez adott egy kis biztatást. Tegnap már fel akartam adni. Csak megszólalt a lelkiismeret.

45. ágica... (válaszként erre: 39. - Cabe23552e)
2012. nov. 9. 14:45

Ha kell óránként tedd cicire.. már ha csak nyammog is ingerli a cicit .. . Az nem jó, ha akkor adod csak oda, kikor úgy érzed, hogy na most van benne. Akkor is van benne , amikor nem feszül!

Na, de én be is fejeztem az ész osztást! Mert kicsit bosszant, hogy olyanok adnak tanácsot, akiknek nem jött össze a fejés.

Én leírtam hogyan csinálom, mit iszok stb. Mindenki úgy csinálja ahogy tetszik! :)

Ha valakit érdekel bővebben az keressen meg priviben!

6 hónapos a fiam napi 5X kap cicit és mellette 7 decit visznek a tejtesónak!

Üdv:

Ági

2012. nov. 9. 14:43
Próbáld ki a szoptanítot (SNS). Keress rá, ez egy készülék, amit a cicivel együtt vesz a baba a szájába, és így kap pótlást is, ami a szopásra motiválja és a mell is ingerlődik. Macerás, de ha akarsz szoptatni, megéri. Persze nem kell az anyatej hisztinek bedőlni, tápszeres gyerek is kötődik az anyjához és egészséges.
43. ágica... (válaszként erre: 41. - Cabe23552e)
2012. nov. 9. 14:24

Nem így kell érteni!

7perc egyik cici, majd 7 perc a másik cici,ha letelt, akkor vissza az első cicire 5 perc és utána a másik mellet is 5 percig fejni, majd az utolsó kör 3 perces!

2012. nov. 9. 11:40

Látod megy ez tudom hogy fejést írják hogy kell de nekem egy idő után csökkent tőle a tejem:-( de abba hagytam és utána újra úgy volt mint előtte.

Az a legjobb ha többször rakod cicire,így lesz igazán tej.Nekem sem jött sok tej.Ugye azt mondják szopi után a maradékot le kell fejni de ez is hülyeség!Igaz akinek tényleg sok marad bennt azt fejje persze ez se megoldás mert nem áll be a kereslet kínálat.

Nekem max 5-10mili maradt bent vagy annyi se.De minden étkezésnél jóllakott a fiam. 8hónapos koráig kapott anyatejet akkor önként lemondott róla,bármit is tettem!

Pihenés.Szerintem próbáld meg délelőtt elintézni a dolgaid délután feküdj le,pihenj ha úgy érzed aludj,ha a picimellé bújsz az is jó ám a tejtermelésnek:-D

Volt hogy csak a fiamra gondoltam és csöpögőtt a tejem.

Meg én inkább este fejtem le tejet mert akkor tényleg durva volt de hiába mert így is úsztam reggel.De megérte.

Ja meg valaki írta hogy rá állt a négy óránkénti evésre szerintem ez kevés!A védőnő is na meg én is úgy tartottam hogy napi 5étkezés kell minimum.

reggeli,tízórai,ebéd,uzsonna,vacsora és nem kell válogatni ha nem allergiás a baba vagy hasfájós amit megkívánsz azt egyet én mindig azt mondtam hogy a mértékre kell figyelni.


Próbáld ki a homeopátiás szert sokaknak az vált be,nekem ahogy írtam a naturland tejserkentő elég volt!!És inni se felejts el:-D

41. cabe23552e (válaszként erre: 35. - Ágica...)
2012. nov. 9. 10:17
3 perc? .. Hát az mire elég? Nekem nem ömlik belőle.
40. cabe23552e (válaszként erre: 32. - Kistanítónéni)
2012. nov. 9. 10:15

Hm! De csak fél óra volt a fejés? Ráadásul annyi, h ikrek jól laktak belőle??

Nekem MÁSFÉL ÓRA volt, amikor a két mellből 300-at fejtem. Nekem 100 fél óra alatt jön ki. (Ébredezik a drágám...)

2012. nov. 9. 10:11

A délutáni pihenésen mit értetek? Csak dekkolni kicsit, vagy aludni?

Ma cicit adtam neki, és nem mértem,mennyit evett, de annak nagyon örültem, hogy kiszívott annyit, hogy eltűnt a keményedés a mellemből. (Tegnap reggel óta ugyanis nem lett hozzányúlva, örömmel állapítottam meg ma reggel, hogy még csak van tej.)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook