Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej apadása, cumizavar fórum

Anyatej apadása, cumizavar (beszélgetős fórum)


1 2 3
8. cabe23552e (válaszként erre: 6. - Monlevi)
2012. nov. 8. 06:25

Ugyanez: laktoherb nekem is itt dekkol a konyhaszekrényben, de én sem iszom, pont ugyanezért.

Alkoholmentes sör, néha homeobogyó, motherlove, mandula, kesudió (ez utóbbiak nem biztos, hogy tejserkentők, de finom).

Nálam is olyan két hét!

De én cicire nem tudom tenni, mert ott behergeli magát. Milyen gyakran fogod cicire tenni?

Én most fejtem 3 óra körül, úgyhogy fejthetek megint. Kíváncsi vagyok, mennyi jön... Bár jönne!

Akkor te sem aludtál... Miért 1 órát? Hosszú ideig szopizott a babád?

2012. nov. 8. 06:24
zselyke ha kérhetlek folytathatjuk majd a dumcsit hogyan alakulnak a dolgaink? mert örülnék ha valakivel néha megbeszélnék az adott problémát most ugye ez a szoptatási dolog,mert érdekel neked hogy sikerül!most pihenni kéne Te egyébként 3 óránként etetsz?
6. monlevi (válaszként erre: 4. - Cabe23552e)
2012. nov. 8. 06:19
most sajnos semmi pár csepp, ma se aludtam 1 óránál többet,remélem napközbe majd tudok. ja és azt olvastam még,h annyi idő amíg visszajön a tej amennyi időt kimaradt.tehát én kb.2 hétig nagyon ritkán tettem cicire napi2x és így minimum 2 hét mire vissza alakulhat persze úgy hogy iszom a tejserkentőket. a laktoherbet nem merem inni bár 1 hétig semmi nem lesz bevetem azt is)mert a baba nagyon szeles tőle és néha síkíttot cici közben mikor régebben ittam.
5. cabe23552e (válaszként erre: 2. - Micsuned)
2012. nov. 8. 06:13

Nálatok hogy alakult a szoptatás?

Hát nem tudom, egyszerűbb lenne... De most adjam fel ilyen könnyen? És ha emiatt lesz később betegesebb netán?- bár remélem, nem.

Nem lehetek önző. Persze, nekem jobb lenne-ha úgymond békén lenne hagyva a mellem..:( Rosszul hangzik így kimondva. De pont ez jutatott engem oda, ohgy csökkent a tej- az ilyen gondolataim miatt.

4. cabe23552e (válaszként erre: 3. - Monlevi)
2012. nov. 8. 06:09

Nem, a cumizavar nem az, hanem, hogy cumisüvegből, valamint a mellből máshogy kell szívni. És összezavarodik. Nekem a cumisüveg óta a mellből rossz módszerrel próbálja szívni, azt hiszi, azt is úgy kell szívni, mint az üvegből. Pedig a mellet be kéne jól kapnia, vákumot képezni stb., ehelyett csak szopizza lazán, mint a cumisüveget. (Aztán begurul, hogy nem sikerül.)

Most mennyi tejed van??

3. monlevi (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. nov. 8. 06:03
szia olvastam a felvetésedet és én is hasonló cipőben vagyok:a bébim 3 hós,első baba,anyatejem volt de én sose fejtem vagy csak párszor mert ritkán jött belőle így nem erőltettem! pont tegnap szidott emiatt anyám,de ő is csak 3 hóig szoptatott engem és ő fejte na mi a külöbség gondoltam. na a lényeg tegnap utána néztem és állítólag vissza lehet hozni a tejet állítólag sokszor minél többször tenni cicire,idővel csökkenteni a tápszert nem 1xre megvonni! Leventém kezdetektől kap tápszert mert sose alakult nekem annyi hogy elég legyen neki. nekem hál isten van tej tesó,de szeretném még én is újra szoptatni a babám most főztem málna levél teát meg vettem tegnap a Rossmannba Milupa Milusan nevű instant teát hát kíváncsi leszek pár nap alatt mit érek el. Nem értettem a cumizavar témát eddig kezdem sejteni te jó isten ezért löki ki mert abból nem jön semmi a cumisüvegből meg jön és azért? megírnád hogy jól gondolom?
2012. nov. 8. 05:58
Szerintem a babádnak jobb ha tápszert kap egy boldog kipihent anyukától, mintha anyatejet egy ideges, kialvatlan anyukától. Azt az időt amit a fejéssel töltesz, inkább fordítsd a babára, most kezd el nézelődni, téged lásson, téged halljon. De ez csak az én véleményem.
2012. nov. 8. 05:02

Nagyon sok cikk szól itt is arról, hogy anyatej-hisztéria van, de sajnos előfordul,hogy nem sikerül. Érdekelne a véleményetek az én- illetve ehhez hasonló - esetemről.

Az utóbbi napokban nagyon lecsökkent a tejem. A babám még csak két hónapos. Annyira lecsökkent, hogy 30-40-et tudok kifejni összesen, de van olyan, hogy a két mellből 10-et. Attól tartok, hogy elrontottam. Nem tudom ugyan,hogy pontosan mit. A babám nem jól szopizott, így egyre inkább előkerült a cumisüveg. Lehet, hogy türelmesebbnek kellett volna lennem. De emlékszem olyan esetre, hogy két óra alatt nem lakott jól mellből.

A cumisüvegtől egyre inkább kialakult cumizavar. Végül már nem szívesen tettem mellre, mert rövid ideig szívta - azt sem szabályosan - aztán bedühödött, hogy nem sikerült. Úgy sajnáltam.

Akkor még mindig megnyugtattam magam, hogy jó ez így, hogy fejek, aztán cumisüvegből megkapja. Persze jócskán volt mindemellett tápszer kiegészítés is.

Egyre inkább elegem lett az egészből, és mikor pár napra anyukám eljött hozzánk, naphosszat szidtam a szoptatás intézményét, mondtam, hogy ez milyen fárasztó stb. Anyukám - gondolom nekem akart jót - azt mondta, amit hallani akartam, hogy nem olyan fontos egyeltalán az anyatej, jó ez így, és mondta, hogy éjszaka nehogy fejjek, hanem aludjak helyette, és meglátom, jobb lesz. Hát én így tettem- bár a lelkem mélyén éreztem, hogy ez helytelen, és a testemen is éreztem, hogy bizony fontos lenne fejni. Ha hiszitek, ha nem, elég volt 2 (!) ilyen éjszaka, hogy nem fejtem, és hirtelen lecsökkent a tejem! De úgy, hogy azt hittem, elapadt. Teljesen más lett a tapintása is. Korábban még reggel úgy ébredtem, hogy kőkemény volt a mellem, mostanra már reggel is teljesen puha...:(((

Persze nem hibáztathatom anyukámat a tanácsáért, ő soha nem is szoptatott, és éreztem is, hogy ez helytelen! Csak nagyon elegem volt az egészből, és jól esett hallgatnom rá.

Először megkönnyebbülést éreztem, hogy de jó, végre nem kell naphosszat fejnem. Napközben már nem is fejtem. De végig kétség volt/van bennem. Talán a fejemben kéne helyreállítani a dolgot!

Ezért egy napja azt mondtam magamnak, hogy nem tehetem ezt, vissza kell hoznom a tejet, nem számít sem a háztartás, semmi. Elkezdtem szénhidrátot tömni, meg a szokásos tejserkentőket. Hát még semmi eredmény. Próbálok majd gyakran fejni - persze idegölő látni, ahogy nagyon lassan csöpög a tej - közben nem tudok a bébivel lenni, vagy nem tudok aludni. A kávé miatt is lelkifurdalásom van, hisz ha jó tejet akarok neki adni, nem szabad(na) innom, de máskülönben fáradt is vagyok, stb., összeesem nélküle. Volt olyan, hogy éjszaka azt mondtam/ éreztem, hogy most két választásom van: vagy elmegyek aludni, mert összeesem a fáradtságtól, vagy egy hatalmas adag kávét lenyomok és teszem a dolgom. Így is lett.

De közben nem etethetem a babámat koffeinnel..:((

A történethez hozzátartozik, hogy a babám átlagos súllyal született, mostanra talán picit pufika is, szépen gyarapodik, jó baba, nem hasfájós, bár széklete ritkán van, kb. két naponta, bár közben nem sír miatta. Szép és - úgy látom - boldog baba.

Nem várom, hogy azt írjátok, amit hallani akarok, hanem a valós véleményeteket. Mentségemre legyen mondva, hogy volt olyan, hogy 4 órát volt fent éjszaka, a "fejés-etetés-büfiztetés- fejés befejezése" miatt. Így előtte aludtam vagy másfél órát, utána már csak vagy egy órát...

Ha nem lenne ez a mizéria, egy óra alatt meglenne a bébimmel az éjszakai etetés. Másfelől pedig anyatejet kellene adnom, mert a sors megadta, hogy legyen tejem! Csak én rontottam el folyamatosan a hozzáállásommal a dolgot..

Vajon visszafordítható? Illetve hogyan?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook