Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatej apadása, cumizavar fórum

Anyatej apadása, cumizavar (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. nov. 9. 09:41

Igen én is írtam neki tanácsot.Sőt linkeltem is neki.Pozitív gondolkodás nélkül tuti nem megy,de szerintem már túl erőlteti görcsösen ami stresszt okoz nála az meg nem hogy segít.

Először is megkéne nyugodni majd pozitívnak lenni hogy én szoptatni fogok vagy legalább is anyatejet adok a babámnak,de ha nem sikerül akkor is jó anya vagyok mert mindent megtettem érte .

Úgy gondolom még mindig hogyha egyszer nem megy hiába próbálkozik az ember heteken keresztül akkor felkell adni mert az re jó ha állandóan ideges az anyuka.

37. ágica... (válaszként erre: 36. - Bea0124)
2012. nov. 9. 09:07

Lehet, hogy adottság kérdése, de pozitívan kell a dolgokhoz állni! És itt tanácsot kértek, hogy hogyan tudnák összehozni a több tejmennyiséget!

Ebben kell segíteni! Nem legyinteni, hogy úgysem megy, igenis mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy legalább egy keveset tudjunk a gyereknek adni belőle és nem szabad feladni! Természetesen ésszerű határokon belül!

2012. nov. 9. 07:41

Hát azért adottság kérdése is az egész!Nem lehet álltalánosítani hogy már pedig mindenki ha feji több lesz nekem nem lett a gyermekem jól lakott az volt a lényeg.


A helyes fejési technikát is el kell sajátítani ha valaki kézzel fej de ugyan ez vonatkozik a fejő gépekre is.

Van akinek előbbi van akinek utóbbi válik be leginkább.

35. ágica... (válaszként erre: 34. - Monlevi)
2012. nov. 9. 07:28
Fejés előtt célszerű a melleket jó meleg borogatással felmelegíteni, és/vagy átsimogatni, masszírozni, ezzel is elősegítve a tejleadó reflex kiváltódását. Fejjünk mellenként 7-7, 5-5 majd 3-3 percig, legalább 3-4 alkalommal naponta. Fontos, hogy ne adjuk fel rögtön, ha az első próbálkozások alkalmával úgy érezzük, ez nekünk nem megy. Ha nem jön azonnal a tej, ne nyomjuk erősebben, hanem folytassuk egyenletes tempóban a fejő mozdulatokat- hiszen a cél most nem a tejgyűjtés, hanem az, hogy minél több inger érje a mellet. Legyünk kitartóak, az eredmény nem marad el.
34. monlevi (válaszként erre: 32. - Kistanítónéni)
2012. nov. 9. 00:28
hát én nem tudom próbálom nyomni a cicit de semmi nem jön belőle igaz már elapadt így gondolom még nehezebb fejni a semmit,lehet már késő meg meddig kéne nyomkodnom hány percig próbálkozzam? a választ vasárnap tudom megnézni köszi
2012. nov. 8. 22:55
Még annyit, hogy semmi baj, ha nem megy. Az a lényeg, hogy szereted a babád. Nagyon sokan felnőttünk tápszeren mégis egészséges felnőtt lett belőlünk. Ne görcsöl nagyon rá az egészre. Az te érzed, hogy megéri-e a fejéssel járó macera, hogy anyatejet kapjon, vagy inkább másra használod azt az időt (együtt vagy a babáddal vagy pihensz stb.), az a fontos, hogy a gyerekednek kiegyensúlyozott anyukája legyen.
2012. nov. 8. 21:18

Röviden leírom, hogy velünk hogyan zajlott mindez. 15 éve született a lányom, rengeteg tejem volt, gyönyörűen szopizott. Két éve születtek a kisfiaim, kicsit korábban érkeztek, 36. héten, néhány napot koraszülött osztályon voltak. Ott üvegből etették őket. Hiába volt rengeteg tejem, nem tudtam a szoptatásra visszaszoktatni őket. Talán túlságosan kimerült voltam a kicsit problémás terhesség után. Így maradt a fejés. Az elején napi hétszer (minden etetés után fél órát fejtem éjszaka is), kb. két hónapos korukra napi hatszor. Nálunk ez annyira működött, hogy öt hónapos korukig csak anyatejet kaptak a cumisüvegből, néha még fagyasztottam is le. A csúcs több, mint napi két liter tej volt. Ekkor lecsökentettem ötre, majd négyre a fejések számát, hogy legyen időm többet foglalkozni velük, így a tejem is elkezdett apadni. Nyolc hónapos korukig tartottam ki. Ha szeretnéd, hogy több tejed legyen, elengedhetetlen, hogy legalább napi hatszor fejd le, ahogy ritkítottam, egyből kevesebb tejem lett. Fontos még a sok folyadék, a kiadós, változatos étkezés, esetleg vitamin és ha csak tudsz pihenj. A háztartás nem fontos, és ha tudsz kérj segítséget.

Összességében én örülök, hogy ennyi ideig anyatejet kaptak a kisfiaim, még ha nem is tudtam szoptatni őket. Nekem megérte a fáradságot.

31. ágica... (válaszként erre: 30. - Vizike)
2012. nov. 8. 21:03

Tőlem is viszik a tejet! :)Mikor fáradt vagyok akkor szokott csökkenni a tejcsi, mert a fejéshez is úgy állok hozzá, hogy f.. ! Kell ez nekem! :S Akkor nagyon nehezen állok rá! De a nappali pihenés sokat segít .


Aki azt állítja, hogy nincs szükség fejni...

Fejni muszáj! Abból is látod, hogy egyre többet tudsz lefejni!!

30. vizike
2012. nov. 8. 18:20

Milyen cumival etetsz?

Esetleg megpróbálhatnál cserélni .

A mammosak igen jók.

Gondold azt hogy sok tejed van.

Én mindig elgondolom,hogy most ennyi fogok fejni, és bejön. :)

NA jó nem azt gondolom,hogy 5 litert...


Én minden szoptatás után fejek,ugyanis anyatejsadó vagyok most is,és a lányommal is az voltam.Most ikreim vannak a kisfaim mellett mert megvan a napi 1 liter.

De igenis enni,inni kell,és fejni keményen.

Sok sikert kívánok.

29. monlevi (válaszként erre: 24. - Cabe23552e)
2012. nov. 8. 17:51

őszintén mág nem hallottam olyat,h elfelejti a szopit,de biztos van ilyen sajnálom na nekem semmi nem jön tej a ciciből ugyan ma kezdtem illetve tegnap este már ittam a Milupás teát valamennyi volt de ma semmi nem értem... na sok sikert ha megjön a net lehet vasárnap ránézek mi a fejlemény nálatok üdv és kitartás!!!

M

28. Highlander73 (válaszként erre: 27. - Bea0124)
2012. nov. 8. 17:26
A hígításra kell figyelni,mert az 5ch tejserkentő,de pl.a 15ch már apasztja.Én így olvastam.
2012. nov. 8. 15:24
A homeopátiás bogyónál megfelelő figyelmet kell fordítani a helyes szedésre mert az említettek az ellenkezőjét is tudják.
26. Highlander73 (válaszként erre: 25. - Zsuzsika83)
2012. nov. 8. 14:21
Nekem most csak ricinus van itthon,de akkor beszerzem a másikat is,hátha nálam is beválik.Szeretnék még szoptatni!
25. zsuzsika83 (válaszként erre: 15. - Highlander73)
2012. nov. 8. 13:07
100%. Én is így szedtem és legalább 10 ismerősöm rajtam kívül és mindenkinek bevált. És tényleg homeopátiás magán doki mondta, nem máshonnan szedtem. Sajnos sokszor a patikában nem sokat értenek a homeopátiához.
2012. nov. 8. 12:58

Az a gond, hogy ő nem vitatkozik, csak szegényemnek nem sikerül. Látom rajta, hogy nagyon akarja! Annyira tetszene neki a szopi! De elfelejtette, hogyan kell!

Itt a gond. Pedig nem akarja abbahagyni, reklamál, ha én megelégelem a kínlódást.

Na megyek is, mert sírdogál a szobájában, pedig mondtam neki, hogy el kell készüljek, nem fogok bemenni hozzá,ha elkezd sírni. Ugyanis reggel óta -szokás szerint - nem alszik, én meg még afürdőszobáig nem jutottam... Pedig mennünk kell dokihoz. Ha vhova megyünk, mindig ez vna, h ő végigbőgi,amíg mondjuk felöltözöm. Ma már kétszer rakatam ki a teraszra, hogy aludjon, hát csak tologatásra volt hajlandó bóbiskolni...

Ja, reggel 25 milit facsartam ki a kettő mellből, mindezt húsz perc alatt. Ő meg eszik 220-at.

2012. nov. 8. 12:53

Hát tuti, én voltam türelmetlen, és nem jártam kellően utána... Sok jó tanács volt akkor... Emlékszem, mikor mondtam egy ismerősnek, hogy fejni is kéne elvileg, jól rámszólt, hogy nem csak elvileg, hanem fejni is kell! Ezután nem mertem nem fejni... Pedig így utólag jobb lett volna, ha nem mindig fejek, csak magamat idegeltem vele. Azt is rámszóltak, hogy tápszer márpedig legyen itthon... Meg szóltak, hogy este egészítsem ki tápszerrel. Én meg azt tettem.

Pedig tejem volt kezdetben! De a babám nem szívta ki rendesen. Állandó jelleggel bealudt! Ébresztgettem. Na akkor - abban az időben - kellett volna sűrgősen egy szoptatási tanácsadó. Nem mondhatnám, h nem tettem meg, mert hívtam a korábbi szoptatási tanácsadómat, aki a kórházban segített beindítani, de nem volt elérhető. másikat meg nem hívtam. Valamint dévényes gyógytornászt is hívtam arckezelni. Hát az már semmit nem ért...

2012. nov. 8. 12:47

na most átolvastam amiket írtak Neked tanácsként.

a fejésről már írtam én nem csináltam vagy csak össz.5x a 3 hónap alatt mivel nem jött semmi ezért nem erőltettem. vizikével egyetértek sok szénhidrát ezt azért hiszem el,mert 1x voltunk lagziba aznap is másnap is nem sokat aludtam,de ettem finom házi sütiket (nem a cukrászost!)meg jóízű húslevest meg a töltött káposzta belsejét(káposztát nyilván nem ettem!!) a lényeg reggel mire haza értünk mindkét cicim kemény volt és nem bírtam aludni mert zavart át is mentem anyuhoz(náluk aludt)azóta se volt kemény a cicim és akkor se fejtem! aztán sok folyadék ezt is csinálom kíváncsi vagyok hogy lesz most azt tervezem víz helyett egész nap a málnalevél teát iszom, ja és szerintem is tedd mindig cicire erőltesd előbb utóbb nem vitatkozik meglátod!

most majd 2 napig nem lesz netem ezért írtam ma este még lehet látom ha írsz holnap reggel viszi el a férjem a netet.

21. cabe23552e (válaszként erre: 20. - Monlevi)
2012. nov. 8. 12:45
Rángatja az egész fejét, úgy szívja, oldalt folyik ki a szájából. Aztán mint egy kiskutya hörögve kap utána, balra-jobbra ráncigálva a fejét...
20. monlevi (válaszként erre: 8. - Cabe23552e)
2012. nov. 8. 12:37
szóval ma hajnalig nem a baba miatt nem aludtam,hanem mert már túl fáradt voltam és melegem is volt a szobába ablakot meg nem nyitok éjjel. én már 1 hónapja ráálltam a 4 óránkénti evésre éjjel pedig elvileg végig alussza az éjjelt, na de igaz már nem a babával alszom mert levegőt venni se mertem emiatt se aludtam meg ha fordultam az ágyamon meghallotta félig felébredt ,de a másik szobából hallom ha nyög vagy sír vagy jelez s akkor megyek megnézem mi van. na most a behergeli magát ezen azt érted hogy nem akarja bekapni a cicit v. elfordul? nem baj ne tőrődj vele nekem is csinálja mikor érzi nincs benne de 1 kicsit erőltetem szívja ki azt a picit is.
2012. nov. 8. 11:52
2012. nov. 8. 11:31

Hú ez nehéz út lesz.azt veszem le hogy negatív vagy.

Fejéssel hosszú távon nem mész semmire.

szoptatás teljesen más ingert kelt mint a fejés.

El kell döntened hogy vagy mellre teszed mégha ő hisztizik is egy idő után vagy lemondasz az anyatejről.Fölöslegesnek tartom a 10-ml tej fejését csak magadat kínzód.


Én volt hogy neki álltam fejni azt elkezdett csökkenni a tejem szóval vigyázni kell ezzel is.

Nehéz lesz vissza szoktatni cicire a babádat.Az hogy nem szívesen tetted már végül mellre..hát így elolvasva tényleg te hibáztál.


Szerintem fontos a pozitív hozzáállás,ha ez nincs meg akkor az ember csodát ne várjon.Ahogy írták sokminden a fejben dől el.Én a terhességem alatt is így álltam hozzá hogy szoptatni fogok lesz tejem stb.így is lett.Ellenben a nagynénémmel ő azt mondta magának minden terhességénél az előzőt se tudtam őt miért tudnám?Nem is tudta csak szoptatni a picit :-(


Ahogy olvasom azért te szeretnél de el vagy veszve nagyon mindent akarsz csinálni...Én is ajánlom egy szoptatási tanácsadó felkeresését ha be írod a google,ba kifogja adni.Ők talán tudnak okosat mondani tanácsolni.


Én amúgy Naturland szóptatós teát ittam naponta 2-3bögrét.emellett rendesen étkeztem(nem érdekelt hogy hízók) és rengeteg 100%os gyümölcslevet ittam.


apropó írtad hogy puha a melled ne aggódj már tapasztalat ból írom én is megijedtem amikor már puha volt a mellem nem az az amit előtte megszoktam de ez 2-4hónap között normális jelenség.Ilyenkor már kialakul a kereslet kínálat.


Tanács.kitartás többször mellre tenni küzdeni nem egyből üveget dugni a szájába vagy pedig add fel.Jól gondold ád ha idegeskedsz amiatt sem lesz úgy tejed.

2012. nov. 8. 09:41
Hja és én még iszom a karamalz kismama sört! Imádom és nagyon be tud durranni a mell tőle!
2012. nov. 8. 09:39

Sziasztok!

Végig olvastam a cikked , elmondom nekem mi segített!

Nagyon ingadozó a tej, sok mindentől csökkenhet! Bizony sok inger kell a mellnek ahhoz, hogy tejeljen!

Vissza állítható, de nem egyszerű!

Meg kell nyugodnod és türelmesnek kell lenned! Nincs mit vesztened!Agyban dől el sok minden !

Na meg persze a sok folyadék!

Amit én iszok!

Tea amit magam csinálok ! Nekem nem segített a filteres cucc!

Összetételükben általában megtalálható a görögszénamag (Ezt össze kell törni, darálni) + levele és az édesköménymag + szárított őrleménye, ezen kívül tartalmazhatnak benedekfű- és csalánlevél-őrleményt, majoránnát, ánizst, kaprot, kecskerutát, sörárpát, fokhagymát és egyéb növényeket is.

Fokozható ez még a görögszéna és/vagy a lucernakapszulával.

én vagy 5 L teát megiszok és ha csökken óránként teszem mellre, agy fejem a mellem! Ha türelmetlen a gyerek, akkor addig míg a mellemen van a másik bimbót ingerlem én is, de az apuka is imádná szerintem ezt a fajta segítséget! ;)

15. Highlander73 (válaszként erre: 14. - Zsuzsika83)
2012. nov. 8. 09:02
Egyszerre a kétfélét???Ez biztos???
2012. nov. 8. 08:00
Ja! Homeós bogyó nagyon jó, de csak és kizárólag együtt a ultrica urrens 5ch és a ricinus communis 5 ch! Mindkettőből 5 golyót kell elszopogatni egyszerre!!!Ezt a legtöbb patikában nem tudják, hogy így kell. Nekem homeós doki mondta, elszopogattam, és rá 2 órára annyi tejem volt, hogy úszott minden. Persze hozzátartozik, hogy az én kislányom az első hónapokban óránként szopott éjjel-nappal.
13. zsuzsika83 (válaszként erre: 1. - Cabe23552e)
2012. nov. 8. 07:53
Nem olvastam még a hozzászólásokat, de elsőre azt mondanám, hogy ha ténylegesen szoptatni akarsz, gyorsan hívnod kellene egy jó szoptatási tanácsadót, aki segít. Mert a fejéssel soha nem lesz annyi tej, amennyi akkor lenne, ha szoptatnál. Arról nem beszélve, hogy sokkal több időd megmaradna, ha tudna a babád szopizni. Szerintem semmi nincs még veszve, de nagyon sok kitartást igényelne a dolog tőled. Ezt neked kell eldönteni. Szerintem csak ez a járható út, mert fejést nem fogod hosszú távon bírni. Én 21 hóapig szoptattam éjjel-nappal. Néha nagyon nehéz volt, a kislányom 1 éves bőven elmúlt, mire aludtam 3 órát egyben, de megérte.
2012. nov. 8. 06:55

Na,én ebben otthon vagyok-sajnos.

3.gyermekem,szóval tapasztalatom is van.

A More Milk kapszula nekem semmit nem ért.A Laktoherb sem.A Mecsek tejserkentő tea jobb.

A legjobb mégis a sok mellre helyezés.Van egy készülék Medela SNS szett a neve,vagy más néven "szoptanít".Nekem ez is bevált már 2 gyereknél.

A legkisebb most 7 hónapos múlt és sajnos most 1 hete érzem hogy apad el a tejem,pedig semmi sem változott!!!Ugyanúgy szopizik,mégsem termelődik!

Erre már csak azt tudom mondani:mindent megtettem.

Homeobogyiból 2 féle is van:nekem az ultrica urens nem volt jó,csak a ricinus communis.

11. vizike
2012. nov. 8. 06:36

És ha minden etetés előtt megpróbálod cicire tenni.

Én 2 óránként fejek nappal.Éjjel 3.

Folyadékot minimum 3 litert kell inni.

Sok szénhidrát.

A more milk kapszula igen jó!!

10. micsuned (válaszként erre: 5. - Cabe23552e)
2012. nov. 8. 06:36
Nekem 3 gyerekem van, a kicsi most 4 hónapos. Mindegyik szopizott, de nem fejtem sohasem. Ugyanis fejéssel nem tudok kipréselni 10-20ml-nél többet. Tehát ha nem szoptal volna, tápszert kaptak volna.Én nem hiszem, hogy a tápszertől betegesebb lenne, sok tápis gyerek anyukája is megmondhatja. Êlvezd ki a babázás minden pillanatát, soha többé nem lesz 2,3...hónapos?
9. cabe23552e (válaszként erre: 7. - Monlevi)
2012. nov. 8. 06:31

Oké, folytathatjuk. Pihenjél, az nagyon jó. Nekem hamarosan ébred a kis cukipofa, 6 óra körül szokott, úgyhogy most nem tudom, mi van, hogy még alszik, pedig éjszaka a fáradságtól nem túl sokat evett (mármint magához képest, mert amúgy képes 220-at enni, tápit).

3 óránkénti evés nagyjából úgy alakul. De egyeltalán nem percre pontosan. Délelőtt gyakrabban eszik, nekem úgy tűnik, hogy egész délelőtt eszünk. (de most új módszert fogok kipróbálni, elviszem sétálni már délelőtt, nem csak délben, mert szerintem álmos, csak addig nem alszik, amíg levegőre nem kerül...:))

Jó pihit! Én meg fejek.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook