Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyaság és karrier kizárja egymást? fórum

Anyaság és karrier kizárja egymást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
86. 6b006fc769 (válaszként erre: 77. - Talian35)
2010. nov. 23. 21:22
Semmi bajom azokkal a nőkkel, akik még (vagy végleg) gyermektelenek és nem alélnak el egy kisgyerek láttán. Kizárólag a gyerekszülés=lepetézés háborított fel.
85. fókamama (válaszként erre: 1. - Kira88)
2010. nov. 23. 21:21

Ha már így konkrétan rákérdeztél elítéljük e az effajta nőket,akkor az én válaszom erre:IGEN!!!!!

Akinek ennyire fontos csak a gyereke,a gyereke születésének a körülményei,annak nem való gyerek!

Nálam kiverte a biztosítékot,ahogy a hasonló nők is,akiknek azért kell a gyerek,hogy mondhassák nekik az is van.

Miféle gondolkozásmód az,hogy "egy anyának fel kell áldoznia magát??!!"Akinek áldozat a normális életvitel a gyereke miatt,az,hogy jó ideig szinte csak róla szól minden,az ne szüljön,mert így normális,ez egy anya dolga!

Bocsánat,ha bárkit megsértettem a véleményemmel.

2010. nov. 23. 21:18

Visszatérve az eredeti témára:)

Magyarországon karrier épités?????

Ilyen nincs....

83. babszibobó (válaszként erre: 76. - 8285925b39)
2010. nov. 23. 21:18

:-)

Tovább Minden Jót és Jó Egészséget, Boldogságot!

82. Talian35 (válaszként erre: 61. - 6b006fc769)
2010. nov. 23. 21:17
Nem a biológia az erőssége :-D
81. babszibobó (válaszként erre: 71. - Spinneli)
2010. nov. 23. 21:16
:-)
80. Talian35 (válaszként erre: 60. - A0c1361e44)
2010. nov. 23. 21:16

Bizony teljesen igazad van, a szülő felelőssége!

Sajnos ma úgy érzik a szülők, hogy majd az iskola-óvoda megneveli, bár azért valóban sok gond van a pedagógusokkal is. Én nem tartom normálisnak, hogy 4 évesek kötőszavakkal beszélnek és amikor megkérdezem a szülőt mert engem spec zavar, akkor rávágja hogy nem tud mit csinálni mert az óvodából hozza....

Érdekes, a mi óvodánkban elő nem fordult ilyen, egyszerűen nem engedtek teret neki.

79. spinneli (válaszként erre: 78. - Babszibobó)
2010. nov. 23. 21:14
Így van...elég azokra gondolni, akik a gyereket kapcsolatmentésre használják, illetve akarják használni.
78. babszibobó (válaszként erre: 67. - Spinneli)
2010. nov. 23. 21:12

Igen ezért írtam, nem ítélkezem, hisz nem látok bele a dolgokba, de Ti pont az a példa vagytok aki még "építkezik", én meg az ellenkezőjére gondoltam!


Persze, sokan nagyon jó álarcot húznak és a külvilág felé mindent ideálinak láttatnak.De ez, megint rengeteg kérdést, az még több kérdést hoz magával!

77. Talian35 (válaszként erre: 54. - 6b006fc769)
2010. nov. 23. 21:09
Amig nem szültem, addig engem se vett le gügyögő gyerek a lábamról, mondhatnám érzéketlen voltam. De van aztán egy idő amikor fordul a kocka - Ő most 28 - én idősebb korban fordultam, amikor gyökeresen másképp fog gondolkodni :-)
2010. nov. 23. 21:08

... hááát ilyen döbbenettel az arcomon még nem olvastam fórumot mostanában.... köszönöm Nektek, hogy megvilágítottátok számomra, hogy egy harmonikus, boldog anya és dolgozó nő vagyok.

Tovább szép estét!

75. spinneli (válaszként erre: 72. - Talian35)
2010. nov. 23. 21:07
Kamasz?
74. a0c1361e44 (válaszként erre: 68. - Talian35)
2010. nov. 23. 21:06

Akkor megúsztad:)

Azt figyeltem meg, hogy legtöbbnél már a terhesség alatt is jelentkezik. Az alakjuk el kezd átalakulni, amit már nehezen viselnek, és aztán a többi...

73. spinneli (válaszként erre: 70. - Talian35)
2010. nov. 23. 21:06
Azért ez egy létező kategórai és betegség, csak azért nem kell tagadni a létét, mert sok a félrediagnosztizált eset.
72. Talian35 (válaszként erre: 52. - Agis)
2010. nov. 23. 21:05

Ez igy szimpla baromság. Mert mi a burok? Mindenkinek más, nekem is, Neked is.

Ha azt mondom, az én gyerekem nem látott még hiradót, nem nézett agressziv filmeket, nem látott koldust az utcán - igen, akkor ez burok, és ezt meg is fogom még tartani sokáig.

De hogy lényegesen életképesebb és baromi önálló attól még (amitől falra mászok amúgy már) az is biztos.

71. spinneli (válaszként erre: 69. - Babszibobó)
2010. nov. 23. 21:05

Anyám nekem azt tanította, hogy ezek a bölcsibe és oviba hisztiző gyerekek nagyon bénák, ha bármikor ilyennel találkotunk csak mély megvetésssel reagálta le ezt a viselkedést, ezért sem a hugom, sem én nem hisztiztünk szinte sehol..merthogy az milyen béna.

:)

70. Talian35 (válaszként erre: 50. - 625b4da9ec)
2010. nov. 23. 21:02

Ebben megint egyetértünk :-))


Az a hiperaktiv, akivel otthon egyszerűen nem foglalkoznak, csak lerakják a tévé elé, a szülő meg csodálkozik, hogy nem bir mit kezdeni a gyerekkel....

2010. nov. 23. 21:01

Nagyon elkanyarodtunk a fórum témájától!


Egyébként tényleg vannak szülők akik szó szerint magukhoz láncolják a gyermeküket és ezzel többet ártanak mint gondolnák.

Szánom bánom (egyébként nem, mert a nagy fiamnak nagyon jó élményei vannak a bölcsivel kapcsolatban és nekem is jók a tapasztalataim), de a fiam bölcsis volt ÉS a lényeg, hogy olyan szépen ment be, majdhogynem mindig mosolygott és örömmel ment be, majd jött a sírós kislány, akit már a kapuból hallottunk, hogy közeledik, minden gyerek összerezzent és beért és üvöltött, az Anyukája kezéről nem lehetett lefejteni és még mindig üvölt és láss csodát az Egész csoport elkezd üvölteni (ragadós a dolog, na meg az empátia) és persze, ha még ott vagyok, az amúgy jókedvű gyerekem szintén sír és rám tapad, az én szívem majd meg szakadt, de hoppá menni kell dolgozni.

Na a dolog odáig fajult, hogy megkérték a szülőket, ha lehet jóval hamarabb hozzák, vagy legkésőbb!

68. Talian35 (válaszként erre: 48. - A0c1361e44)
2010. nov. 23. 21:01

Igen, nagy köztünk a korkülönbség de nem ekkora :-)))


A mai kismamák nagy része bocs, de a gyerek hány éves korától depressziós? Én nem vagyok az, soha nem is voltam, az anyám se :-D

67. spinneli (válaszként erre: 64. - Babszibobó)
2010. nov. 23. 20:54
Sok oka lehet, ha egy tartós kapcsolatba nem vállalnak gyereket,pl. lehet már csak kivülről néz ki jól, egyébként teljesen kiüresedett...a saját példám tudom csak felhozni mi 5 éve vagyunk együtt, idén költöztünk saját lakásba, a baba előtt még szeretnénk kicsit megalapozni az anyagi biztonságunkat, illetve még egy kis időt ketten eltölteni.
66. a0c1361e44 (válaszként erre: 53. - Babszibobó)
2010. nov. 23. 20:54
Ez érdekes, majd megfigyelem a környezetemben élőket:)
65. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - Spinneli)
2010. nov. 23. 20:51
Persze, hogy volt, és az is lehet, hogy valóban csak azért nem tudunk róla, mert nem teregették ki abban az időben ezeket.
64. babszibobó (válaszként erre: 58. - Spinneli)
2010. nov. 23. 20:51

Igen, nagy kérdés.

De egy biztos, sok minden van ami miatt nem éri meg halogatni, de Tény, egy Kapcsolatba tudatosan csak akkor szabad gyermeket vállalni, ha már megérett rá a két fél és maga a kapcsolat is, de bevallom néha tényleg nem értem azokat, akik 5-8 éve együtt vannak (persze nem 14 éves koruktól, hanem felnőtt fejjel) és nem vállalnak gyereket, el nem ítélem őket, hisz nem látok bele az életükbe, gondjaikba, de vannak esetek amikor a feleken kívül nincs más akadály és mégsem...

Mondom, nem ítélkezem, csupán nem értem!!

63. spinneli (válaszként erre: 60. - A0c1361e44)
2010. nov. 23. 20:50

nekem is hasonló gondolataim vannak...néhány hülyeszülő-hülyegyerek páros még el is bizonytalanít, hogy én vajon jól csinálná-e, és érdemes-e.

:)

62. agis (válaszként erre: 61. - 6b006fc769)
2010. nov. 23. 20:49

Hmmmmm, hogy is mondjam?


Ne oktass ki anatomiabol. :D


De kedves, hogy ezt is elmeselted.

61. 6b006fc769 (válaszként erre: 56. - Agis)
2010. nov. 23. 20:48
Hm. szerintem a magasabbrendű gerinces életformák nem petéznek. A reprodukció a kétéltűek után előbb tojásrakássá majd elevenszüléssé alakult át. Annyira nem lehetsz fiatal, hogy ezzel ne legyél tisztában.
60. a0c1361e44 (válaszként erre: 47. - Zsuzsika83)
2010. nov. 23. 20:47

Tényleg nem azért irom amiket irok, hogy bántsak valakiket.


de megfigyeltétek, hogy mostanában az anyák, hogy viselkednek a gyerekükkel? Ha csúnyán néz rá Pistike az oviba, már ülni is képes, naponta bejárkálnak az oviba, suliba, hogy nehogy már az ő gyerekükkel ilyet csináljanak!!!! Dobják ki Pistikét, mert ezt csinálta, aztán az óvónénit is, mert nem az én gyerekem a kedvence és még sorolhatnám. A gyerek azt gondolja magáról, hogy ő lesz az isten, ha meg lesz a magassága.

Ne haragudjon senki meg rám, de nagyon kevés szeretni való gyereket láttam mostanában. Mindegyiket arra nevelik, hogy ővele különlegesen kell bánni, a felnőttekkel undokok, a gyerekekkel gonoszak. Árulkodnak, egymásra mutogatnak, nyafognak, üvöltenek, rátaposnak az emberre. És ha rászólok, mert az anyja nem teszi meg, akkor az anyja megsértődik, hogy mit képzelek az ő gyerekéről.

És szivetelennek tűnik amit irni fogok, de amikor azt látom, hogy két anyuka a buszmegállóban várja a buszt és a két kb 2 éves gyerek üvölt, ahogy a szájukon kifér, lökdösik egymást, és mindenkit, az anyuka pedig csak mosolyog, hogy de édes. És a gyerek lelép az úttestre, nem ijedek meg, hanem azt gondolom, hogy megérdemli, mert ilyen kis gonosz...

59. babszibobó (válaszként erre: 57. - Spinneli)
2010. nov. 23. 20:47
Egyetértek, régen is volt minden, csak nem volt ekkora visszhangja, nem volt nyílt téma, sőt tuti nagy tabu dolog volt!
58. spinneli (válaszként erre: 53. - Babszibobó)
2010. nov. 23. 20:46
Erről most hallok elősször...felveti a kérdést így viszont, hogy ez alapján mi a jobb, egy tartós, vagy egy épphogy kialakult friss párkapcsolatba szülni?
57. spinneli (válaszként erre: 50. - 625b4da9ec)
2010. nov. 23. 20:45

Nem hiszem, hogy ne lett volna akkor is depressziós anyuka..maximum kevesebb nyilvánosságot, és segítséget kaptak.


A nagypapám féltestvéreit az anyjuk egy csepeli bérház udvarának a fáskamrájába tartotta 2 évig, ott laktak, néha elmehettek iskolába, 2 év telt el, mire valaki intézkedett, anyukát pedig elhagtya az éppen aktuális szeretője, ezért vonat alá feküdt.

Persze ez egy szélsőséges példa, de akkor sem volt minden hű d szép, maximum nem olvastad másnap a hírportálok címlapján.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook