Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyaság és karrier kizárja egymást? fórum

Anyaság és karrier kizárja egymást? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
56. agis (válaszként erre: 54. - 6b006fc769)
2010. nov. 23. 20:43
Tudod hanyszor hallottam mar ezt a ket szofordulatot...? :D
55. agis (válaszként erre: 51. - 8285925b39)
2010. nov. 23. 20:42

Nem utasitom el, de nem is az eletem ertelme, inkabb a szerves resze.


Deffektes vagyok, ha igy gondolod sem erdekel.

54. 6b006fc769 (válaszként erre: 46. - Agis)
2010. nov. 23. 20:42
Na te szegény, nem láttam eddig a megszólalásig semmi kivetnivalót benned...
2010. nov. 23. 20:41

Depresszió:-ez elég érdekes, Én nem tudom, hogy mennyiben befolyásolja, hogy mikor került bölcsibe anno a most már szülő, de egyet észrevettem, Nagyon Sokan, olyanok depressziósak, akik évek óta élnek a párjukkal, megszokott életritmusban, gyerek nélkül és x eltelt év után jön csak a gyermek és megfigyeltem és mondták is, hogy nekik, bár imádják a gyereküket, egyszerűen, a totális napirendjük felborulását nem tudták elviselni, azt hogy semmi sem olyan mint előtte.

Persze mással is ugyanez történik, de nagyon nem mindegy, hogy gyerek nélkül 1 évet vagy 10-et éltek e együtt!

De ez csak egy által tett megfigyelés és természetesen nem vonatkozik mindenkire és bárcsak ne is létezne ez a dolog!


Nem jó más kultúrákat összehasonlítani, mert akkor csak összetehetnénk a két kezünk, hogy még szerencsések vagyunk:

Legyen egy példa: USA-szülés után 6 hét fizetés nélküli szabadság és mehet vissza dolgozni, NA akkor ez azt jelent, hogy ott ne is szüljenek, mert milyen már hogy csak 6 hetet lehet otthon?

52. agis (válaszként erre: 47. - Zsuzsika83)
2010. nov. 23. 20:41

A burokban nott gyerek kesobb kezdi onmagabol kifordulni.


A koran szocializalodott gyerek a kesobbiekben is eletkepesebb es talpraesettebb lesz.


a tobbit meg ugyis kinovi (hiszti meg csunya szavak).

51. 8285925b39 (válaszként erre: 44. - Agis)
2010. nov. 23. 20:40

...nnnnananana.... azééé' ez durva! Tudod jó esetben egy nőnek az agya szülés után kicsit megváltozik, eltolódik az értékrend... ha más miatt nem, akkor legalább a hormonok miatt, ugyanis azok is változnak, talán majd nálad is! :)

Nem dicsőség egy nőnél, ha elutasítja az anyaságot... az elutasítás nem a természettől van bennünk, erre azt mondják, hogy valami miatt deffekt van... vajon mi miatt?


Felneveltem egy ma már 18 éves leányt, és 15 éves a fiam. A gyereknevelés minden pillanatát élveztem... kiélveztem. Ez van... most szégyellnem kellene talán, de végigbuliztam 17,5 évet velük... semmiféle karrierért nem cserélném el. Viszont fősulit is végeztem közben, a munkámban mindig helytálltam, megbecsültek/megbecsülnek, és mindig kerestem annyit, amiből két gyermeket felnevelhettem, iskoláztathattam... de lovasszobrot nem fognak állítani nekem és utcát se fognak elnevezni rólam. :))

50. 625b4da9ec (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2010. nov. 23. 20:40

Én mindkét gyermekemmel 3 évet voltam itthon.

(az édesanyám 6 éves koromig volt itthon, miután megszülettem)

Sem én, sem az én gyermekeim nem nevelkedtünk burokban.

A depresszió pedig a mai életvitelünk átka!

"hiperaktív gyerek", sokan előszeretettel használják manapság, mert jobban hangzik a NEVELETLENNÉL!!!!

Konklúzió: amit itt felsoroltál nem más, mint nevelés és hozzáállás kérdése!


Kérdeznék én is!

Nagyanyáink idejében miért nem volt "divat" a depresszió, miért nem "passzolták le" a gyerekeiket másnak?

49. zsuzsika83 (válaszként erre: 44. - Agis)
2010. nov. 23. 20:40
Igen, az... : )
48. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - Talian35)
2010. nov. 23. 20:40

Hány éves a férjed? Te 35, ő pedig 60?


Nem, az én korosztályomban nincs depressziós szinte. Mi még időben szültünk. A mai kismamák nagy %-a viszont depressziós. 6 hónaposan kerültünk bölcsibe. Én is. És semmi bajom. Vidám, kiegyensúlyozott vagyok, épitem a karrierem, a gyerekem normális (nem irigy, nem drogozik, stb) És az összes velem egyidős ismerősöm hozzám hasonló...

47. zsuzsika83 (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2010. nov. 23. 20:39
Tudom, hogy nem rólam írtad és nincs is harag. De én akkor is úgy gondolom, hogy a gyereknek az anyja mellett a helye. Attól biztosan nem sérülhet a személyisége. Inkább attól, ha az anyjuk rohan-szalad, ide-oda dobja, mikor ki vigyáz rájuk és hogy neveli őket. És az oviban meg a bölcsiben sem mindig jó dolgot tanulnak. A barátnőm kisfia ott tanulta az első csúnya szavakat, a hisztit és még egyéb sok szép dolgot, amit nem tett addig, míg otthon volt az anyukájával.
46. agis (válaszként erre: 45. - 6b006fc769)
2010. nov. 23. 20:38
Tudom-tudom, ket nagy hibam van. Fiatal vagyok, es meg nem peteztem le :D
2010. nov. 23. 20:37
Amíg nincs valakinek gyermeke, el sem tudja képzelni, hogy mennyire kötődni tud valakihez, ill. mennyire önzetlenné tud válni:))
44. agis (válaszként erre: 41. - Zsuzsika83)
2010. nov. 23. 20:36

Hihetetlen, mi hogy egyeseket egy gugyogo gyerek nem vesz le a labarol, mi?


Sot, az meg hihetetlenebb, hogy szules utan az agya a helyen marad es nem egy magzatvizzel atitatott szivacs lesz....?


:D

43. Talian35 (válaszként erre: 36. - Agis)
2010. nov. 23. 20:35
Hát ez látod igaz :-D
42. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - Zsuzsika83)
2010. nov. 23. 20:34

Nem rólad irtam, ugye ezt tudod?


Körül néztél már itt a hoxán csak? Mennyi depressziós anyuka van. Amikor én voltam kisgyerekes, akkor nem voltak depressziós anyukák.

És azt megfigyelted, hogy hányan irnak a viselkedés zavaros gyerekekről? Vajon mitől van ez? A mai téves felfogástól.

Hát igen a törzsi népek karriert sem épitenek, igy a példa nem jó.:)

41. zsuzsika83 (válaszként erre: 36. - Agis)
2010. nov. 23. 20:34
Majd elmúlik, mikor a karodban tartod a babádat. Mármint az önzőség. Addig meg nem baj...
40. Talian35 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2010. nov. 23. 20:34
Ha végiggondolod, azok most a depressziósok zömében, akiket az 50-60-as években pár hetesen-hónaposan bölcsődébe raktak..... Én abszolút érzem ennek a negativ hatását mert a férjem is 6 hetesen került bölcsődébe és ennek bizony a személyiségében igen erős jelei (főleg negativ) vannak. Apám dettó.
39. megryan (válaszként erre: 34. - Talian35)
2010. nov. 23. 20:33
Ez tök jó így csak sajnos kevés embernek van ilyen szerencséje hogy gyerek mellett végezhet nprmális munkát otthon, normális fizetését...
38. agis (válaszként erre: 34. - Talian35)
2010. nov. 23. 20:32

Te te vagy, en meg en.


Es ez igy pont jo.

37. spinneli (válaszként erre: 35. - Zsuzsika83)
2010. nov. 23. 20:32

ők nem küzdenek egyéb civilizációs gondokkal, mint mi, azért.

:)

36. agis (válaszként erre: 34. - Talian35)
2010. nov. 23. 20:32

Nekem nem is valo gyerek, mert gond nelkul le tudom majd passzolni (ez biztos!-hulye pelda de kutyan gyakorlok-az is tulzottan hozzam van nove) ezert haborog is a csaladom, minek nekem gyerek.


Talan pont emiatt soha nem is lesz, esetleg, veletlenul maximum egy. Onzo vagyok, tulzottan is.

35. zsuzsika83 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2010. nov. 23. 20:31
Nem minden anya depressziós és a gyereknek az anyja mellett a legjobb, ameddig csak lehet. Szerinted miért van az, hogy a törzsi népek még magukról sem veszik le a gyereket éveken át, nemhogy magukra, vagy másra hagyják őket... És tudtommal egy depressziós, viselkedés zavaros és gengszter sincs az ő gyerekeik közt... : )
34. Talian35 (válaszként erre: 22. - Agis)
2010. nov. 23. 20:29

Ember tervez, gyerek végez :-))


Én egy nagyon munkabuzi és teljesitménykényszeres emberke vagyok, és én is igy gondoltam, AMIG(!) meg nem született az első, aztán a második. Igaz én folyamatosan dolgoztam végig otthon meg most is, de azt mondom, a gyerekek szempontjából ez abszolút ideális, meg nekem is, nem vagyok idegbeteg a folytonos rohangálástól. Nincs bezártságérzetem - 7 éve vagyok pedig itthon - hátam közepére nem kivánok egy főnököt munkahelyet :-D Jövök megyek, utazunk, van társaságunk, és ez igy tök jó nekem :-)

33. babszibobó (válaszként erre: 27. - Kira88)
2010. nov. 23. 20:28

Köszönöm Szépen!


Egyébként bele szakadt a szívem,amikor otthon kellett a Nagyot, akkor még kicsit hagynom.

De ha ezt akkor nem teszem, nem tudnék neki anyagi biztonságot nyújtani.

32. 8285925b39 (válaszként erre: 30. - A0c1361e44)
2010. nov. 23. 20:28
öööö... ez fááááj...hjajjjjjjjj....
2010. nov. 23. 20:28

Szerintem kizárja egymást, legalábbis az első 1-2 évben mindenképp. Szóval persze, előfordulhat, hogy bébisintérre bízza valaki a kisbabáját, de akkor nem értem miért szülte éppen akkor, amikor nem tud/akar a gyermekkel foglalkozni. Szerintem nincs még egy ilyen varázslatos időszak egy nő életében, mint amikor látja, hogy a gyermeke hogyan fejlődik napról napra. Az először csak enni és aludni tudó csöppség első mosolya, első kapaszkodása, fogacskája, a megfordulás, stb. szerintem kihagyhatatlan élmény. Egyben annyira fárasztó is, hogy egész embert és még többet is kíván.

Ja, én imádtam/imádom a munkámat, de még inkább élvezem azt, hogy most itthon lehetek a kislányommal, sőt, akarok még:D

30. a0c1361e44 (válaszként erre: 21. - 625b4da9ec)
2010. nov. 23. 20:27

Persze, nem érthetünk mindenben egyet, de ha jól végig gondolod a generációk jellemét, akkor te is észre veszed, hogy manapság agyon babusgatott gyerekek a legnagyobb gengszterek.


A gyereknek nem az a fontos, hogy az anyjával összezárva éljen éveken át, mindentől megkimélve. ez sem a gyereknek sem az anyának nem jó. Miért van manapság annyi depressziós anyuka és hiperaktiv gyerek? Én mindet arra fogom, hogy sokáig vannak összezárva. Az anyuka belefásul, a gyerek pedig azt hiszi az a normális, amit otthon csinál, aztán meglepődik a pofonoktól. És a depressziós anyától mit kap a gyerek? Depressziót, viselkedés zavart, stb.

29. spinneli (válaszként erre: 25. - Agis)
2010. nov. 23. 20:26

Nem feltétlen azokról az anyákról beszéltem, de annak a tipusnak akkor lesz rossz , mikor az agyonszekírozott gyerek valahogy végre otthagyja , és rájön, hogy az anyaság előtt és után is elfelejtett személyiséget növeszteni.

:)

28. babszibobó (válaszként erre: 14. - Talian35)
2010. nov. 23. 20:25
Igen Én is ezt írtam, hogy a kettő nem ugyanaz!
27. Kira88 (válaszként erre: 23. - Babszibobó)
2010. nov. 23. 20:24
Gratulálok hozzá és a gyerekeidhez is.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook