Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya, mozog a fogam! Mondogatta pár napja kislányom... fórum

Anya, mozog a fogam! Mondogatta pár napja kislányom... (beszélgetős fórum)


9. e14ebbbf07 (válaszként erre: 1. - Pné Veronika)
2009. szept. 29. 19:14
A lányomnak is nagyon hamar kiesett az első tejfoga,amikor megkérdeztem a fogorvost,hogy elképzelhető-e,hogy jön neki a maradó,akkor hülyének nézett.A fiamnak is 5 évesen potyogni kezdtek a fogai,szóval szerintem ne parázz rajta! :)
8. Noj84 (válaszként erre: 7. - Pné Veronika)
2009. szept. 29. 14:18
:))))))))))))
2009. szept. 29. 12:28

Sziasztok, köszi mindenkinek. Ma délelőtt kisboszi megoldotta a problémáját, kihúzta a fogát... :-O

Mondta, hogy zavarja, gondoltam, majd megnézi neki a fogorvos, erre ő közölte: "Anya nézd, kihúztam, most már nem fáj... "


Ennyit az én aggódásomról... :-)))) Kis fakírlány...

2009. szept. 29. 09:33
A kis fiamnak 5,5 évesen esett ki az első foga. Most voltunk fogorvosnál(azóta már a 3-dik fog jön) ő mondta a fiamnak, hogy mozgassa a fogát amíg tévét néz, neki is többször vérzett, de most már szerencsére kiesett.Úgy hogy ne aggódj,ha vérzik is.
5. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - Betti0501)
2009. szept. 28. 21:03
Köszi. Arra gondoltam én is, hogy a lányoknál lehet másképp van. 4 hónaposan kezdett bújni ez a fogacskája, lehet idáig "tudta őrizni".
2009. szept. 28. 21:02
Fiam ovis társának a múlt héten vették ki az egyik fogát,mert mozgott,és panaszkodott az anyukának,hogy fáj.Mikor megnézte akkor látta,hogy belül már kandikált az új fog. És még csak 5 éves.Úgy tudom a másikat is kiveszik neki mellette,hehogy nyomja az is az újat.
2009. szept. 28. 20:59
Ha esetleg íntenzíven fáj neki vidd el orvoshoz, addig meg adhatsz neki nurofen szuszpenziot rá.
2009. szept. 28. 20:56
Az én kisfiam 6-éves 1hete kezdett mozogni a foga.A lányomnak elöbb.Szerintem semmit ne tegyél ez normális.Kinek elöbb kinek később esik ki.
2009. szept. 28. 20:54

Ma este pedig vacsi közben elég intenzíven lekezdett neki mozogni és vérzett is...

Még nem látni, hogy jönne neki a másik foga, és még csak 5 éves lesz.


Mikortól kezdik "lecserélni" a fogukat? Normális dolog, hogy már mozog neki? Mi vele a teendőnk? Nálatok hogy történt?

A fiamnál az egész dolog 6 éves kora körül kezdődött, de a 2 gyerkőc mindenben eltér egymástól...nem tudom alapul venni. (Gyerekfogorvos holnap du-án rendel, addig hátha tud valaki valami okosat mondani.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook