Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves kislányomnak egy esés következtében elkezdett mozogni a foga!Szerintetek? fórum

3 éves kislányomnak egy esés következtében elkezdett mozogni a foga!Szerintetek? (tudásbázis kérdés)


18. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Csepagi87)
2011. jan. 1. 09:42
Sokáig érzékeny lesz, és nem nagyon fogja használni, csak dísznek.
17. moonlight13 (válaszként erre: 16. - Csepagi87)
2011. jan. 1. 09:42

Az én fiam is ráesett 1,5-2 éves korában a küszöbre (az ágy karfájáról érte csak el a villanykapcsolót a lelkem fél lábon állva, lábujjhelyen), és az egyik egyes foga csak lógott, a másik pedig visszacsúszott oda, ahonnan nőtt.

Szépen lassan megszilárdult a "lógó" foga, a másik pedig "visszanőtt" újból a helyére. Nálunk is az egyik fog elhalt később, szürke lett, hátul meg kellett fúrni, majd később tőből letört, de megtartotta a fogorvos a csonkot, hogy tartsa a helyet a maradandó fognak.

Az új fogai jóval később, de a rendes helyükre nőttek, nem sérült, szép fehérek.

2010. dec. 22. 21:07

Sziasztok!

Végülis elvittem ma egy fogorvoshoz a kislányomat!Csináltak neki röntgent.Az eredmény végül az lett, hogy megvan lazulva a foga, és tulajdonképpen el is van halva neki, de lehetséges, hogy bent marad még neki akár évekig is.Amíg fájdalmat nem okoz neki, vagy nem kellemetlen, addig nincs vele teendő.Köszönök minden hsz-t.

2010. dec. 22. 05:35

Sziasztok!


Akkor elmesélek egy történetet: kb 2 éves volt a kisfiam, amikor leesett a lépcsőn, gurult egy emeletnyit. rohantam utána, de nem tudtam elkapni. A lépcső alján láttam, hogy elől a foga kitört. Annyira megijedtem, hogy mit fog szólni a férjem, hogy gyorsan fogtam a fogacskát, és visszanyomtam a helyére.


Ott is maradt, véglegesen. Kicsit sötétebb lett, mint a többi -- ennyi. Aztán persze elmentem a fogorvosunkhoz, és elmondtam, hogy mi történt. Azt mondta, hogy ennél jobbat nem is tehettem volna. Ösztönösen jól cselekedtem.


Végül teljesen normális időben váltotta a tejfogacskát.


Szóval nyugi -- minden rendben lesz!!

2010. dec. 21. 21:15
Ja,látom ezt már javasolták...és viszed is...Akkor nem szóltam!
2010. dec. 21. 21:14
Mindenképp vidd el fogorvoshoz!Majd megmondja,hogy visszafogan-e a foga,de lehet sínezni kell
2010. dec. 21. 18:09
nekem még nincsen 3 éves a kislányom...magán dokihoz hordom 3 havonta...mondjuk egészséges a foga csak ellenőrzésre viszem ez pedig ingyenes.magándokinál csak akkor kell fizetni ekkora gyereknek ha dolgozik úgymond a foggal!
2010. dec. 21. 18:03

Keszthelyi vagyok, akkor magánhoz viszem.

Köszönöm!

10. tavaszilány (válaszként erre: 8. - Csepagi87)
2010. dec. 21. 16:41
Nem tudom, pesti vagy-e? A Szentkirályi utcai fogászati klinika nagyon jó, nem kell beutaló sem, van rtg, és hozzáértő gyerekorvosok is! Sima sztk-ba nem vinném...akkor inkább magán gyerekfogdoki ....
2010. dec. 21. 16:31
Barátnőm kislánya is így járt kb. 3 évesen. Előbb mozgott, majd kiesett neki. Most iskolás és nő helyette a felnőtt foga, sajnos fogszabályzó kell majd rá, de lovacskásat kap, így boldog:)
8. Csepagi87 (válaszként erre: 7. - Tavaszilány)
2010. dec. 21. 16:30
holnap mindenképpen elviszem.Szerinted sztk-ba, vagy inkább magánrendelésre vigyem?
2010. dec. 21. 16:28
Fogászaton dolgozom...vidd fogorvoshoz mielőbb! Lehet, hogy sinezni kell azért, hogy megmaradjon!
6. Csepagi87 (válaszként erre: 4. - Kisj)
2010. dec. 21. 16:26

gondolod?

jó lenne, mert az első szemfoga, vagy hogy ,mondják.

5. Csepagi87 (válaszként erre: 3. - Ancsika72)
2010. dec. 21. 16:26
hát azért mellette még a a szája is több helyen felrepedt, de való igaz, hogy lehetne durvább is.
4. kisj
2010. dec. 21. 16:25
Szerintem újra tökéletesen be fog ágyazódni a foga. (tapasztalat)
2010. dec. 21. 16:24

Inkább a tejfog essen ki mint az igazi.

Addig nem lesz foga sajna de hidd el ez a jobbik eset.

2010. dec. 21. 16:22
Most akkor ha kiesik a foga nem lesz neki kb-7 éves koráig? Vagy lehetséges, hogy előbb beindul a fognövekedés?
2010. dec. 21. 16:20
3 éves kislányomnak egy esés következtében elkezdett mozogni a foga!Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook