Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anya-baba-nagymama kapcsolat fórum

Anya-baba-nagymama kapcsolat (beszélgetős fórum)


2012. júl. 23. 18:47
Sajnos van olyan nagymama, aki azt gondolja, hogy a menye szült neki egy unokát és nem számít már többé a menye, csak a gyereket akarja. Ez beteg elmére vall, meghasonlott állapot, be akarja pótolni az unokáján, amit elmulasztott a gyermekeivel.
19. youlcsi (válaszként erre: 18. - Milus07)
2012. júl. 11. 12:52

no, azt viszont nem engedném, hogy "nevelje".

mindig rászóltam a mamákra, hogy azt, hogy mit szabad, és mit nem, azt hagyják meg nekem...


jópárszor volt is belőle veszekedés... de megértették... végre már :D

2012. júl. 11. 10:50

köszönöm a hozzászólásaitokat!!

igen,lehet,h kicsit féltékenyek vunk..(de szerintem ilyen esetben minden szülő az lenne)

tényleg nem tudunk semmit csinálni ellene a költözés kivételével,az pedig csak tavasszal esedékes..addig meg muszáj eltűrnünk..azért írom,h eltűrni,mert ahogy többen írtátok,sokszor nevelni akarja,ráadásul úgy,h a mi elveinkkel,"szabályainkkal" ellenkezzen..(ő székely asszony,a párom családja székely,míg én..nos én Alföldi lány vok..eltérő szokások,beszédkultúra..)

a kommunikációnkkal ott lehet a baj,h ő az a mindent jobban tudó,neki senki ne mondja meg,h mit és hogyan típus..olyan kedvesen erőszakos fajta

17. Milus07 (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2012. júl. 11. 10:39

jól látod,nem igazán kedvelem...sok olyan dolgot tett a múltban,amit nem igazán tudok neki megbocsátani..persze idővel homályosultak/nak ezek a dolgok..

A hangja.. mindenkinek idegesítő..a nagypapa,a dédik,a lánya (is) pl.rendszeresen rászól..

16. Hedi13
2012. júl. 11. 08:26
Nálunk a két éves kisfiam rajongásig szereti az édesapámat, ha ő ott van, apa-anya nem is létezik számára! Eleinte rosszul esett, de már inkább örülök, hogy ennyire szeretik egymást és jó szívvel hagyom náluk, ha arról van szó.
15. mannalány (válaszként erre: 10. - Kisj)
2012. júl. 10. 23:15

Azért költözés, mert hosszú távon ez nem lesz jobb. Nekem is szerető nagyszüleim voltak, de szerencsére tudtak szigorúak is lenni, nem engedtek meg mindent. Van olyan nagyszülő, aki "csakazértis" mindent megenged az unokájának, mert úgy tartja kedve, a szülő meg kínlódjon utána.

Ha lesz unokám én is nyilván kényeztetni fogom, de szem előtt tartom majd, hogy mit szeretnének a szülei.(pl. nem tömném édességgel, meg hasonlók, ha ők nem teszik ész nélkül) .

2012. júl. 10. 23:06
Én egy szóval nem írtam, hogy "tépjék el" a szerető nagyszüleitől a gyereket, de ha a szülők nem érzik jól magukat, ahogy a fórumindító sem, akkor valami nem működik jól. Lehet csak a kommunikáció a szülők és a mama között.
13. andi6020 (válaszként erre: 1. - Milus07)
2012. júl. 10. 21:54

Úgy látszik, a hangja csak neked idegesítő. :)

Jól sejtem, hogy nem igazán szereted az anyósodat?

12. youlcsi (válaszként erre: 1. - Milus07)
2012. júl. 10. 21:12

te neveled, ő kényezteti... mindenki teszi a dolgát :)

persze, hogy rajong azért, aki nem macerálja a pelenkacserével, az fürdéssel, a napirenddel... ez így van jól.

attól még téged nem szeret kevésbé.

11. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 9. - Bfbfdbbd29)
2012. júl. 10. 21:04
Szia. És még jól is jöhet később ez a kapcsolat, amikor vissza kell menni dolgozni, és a nagyi majd vigyáz rá szeretettel
10. kisj (válaszként erre: 7. - Mannalány)
2012. júl. 10. 20:20

Nem értelek.

Költözés?

Azért mert szereti a nagymamát???

Drasztikus vagy, meg még más is...

9. bfbfdbbd29 (válaszként erre: 7. - Mannalány)
2012. júl. 10. 20:20
Egy fenét! ne írj ekkora baromságot! nem szabad szétugrasztani egy jól működő családot. Nem arról van szó, hogy nem szeretik a babát a nagyszülők, hanem ellenkezőleg! A kisbabák megérzik, ha szeretik őket, és a nagyszülő szeretete a második legfontosabb dolog számukra. Nem szabad eltépni a gyökereket, egy szerető nagyszülő nagyon nagy támasz lehet később is a kisunokának éppúgy, mint a szüleinek!
8. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 1. - Milus07)
2012. júl. 10. 19:42
Szia.Ez valahol akár természetes is, hiszen te mint az anyja nemcsak szereted, és engedsz neki dolgokban, hanem pl tiltod is,és rászólsz bizonyos dolgokban, míg a nagyik többnyire elnézőbbek.Én is így voltam a nagyival.Sokszor haza sem akartam menni tőle.Örülj neki hogy ilyen, és szeretik egymást.Addig örülj míg van nektek a nagyi,és esetleg több dolgot is ezáltal kivesz a kezetekből, mert ha egyszer nem lesz már, akkor fogod bánni.
2012. júl. 10. 19:20

Én drasztikus leszek....ha Neked/Nektek sok a mama, költözés...:-)

Ha úgy érzed, kicsúszik a kezeitek közül az irányítás, cselekedj(etek), Ti vagytok a szülei!

Jó a nagyszülő, de csak akkor, ha nem akar szülő lenni helyettetek.

2012. júl. 10. 18:17
Nincs semmi baj ezzel, biztos, hogy benneteket jobban szeret a picikétek, ez ne is forduljon meg a fejetekben. A mama legyen mama, szeresse, hiszen sokszor kell, hogy rábízzátok, hogy el tudjátok intézni a dolgotokat, hogy kicsit szabadabban mozogjatok. Örüljetek neki, hogy a picikétek szívesen van vele , főként így, hogy a te anyukád már nem él, nem tudod megosztani vele ezt a boldogságot, amit a kisbabád jelent. Fogadd el a mamát, engedd, hogy vele legyen, ha soknak találod, akkor kicsit kevesebbet. Szervezzetek hármasban a babával programot, ahogy nagyobb lesz, mindíg jobban vihetitek majd magatokkal. Aztán ha haza mentek, had mesélje majd a mamának mit látott. Erről szól egy család:)
2012. júl. 10. 18:17
Örülj neki akkor a mama már nem lehet rossz ember a gyerekek ösztönösen megérzik....na jó viccet félre téve...sztrm ez a normális h szereti, nem értem miért baj...legalább később nem lesz gond hogy kire hagyd a gyerkőcöt ha van vmi dolgod...nem szabad féltékenynek lenni.... Nálunk pl tök ciki hogy mikor a párom anyját meglátja 4 havonta menekül és fél :)
2012. júl. 10. 18:11

Ne félj, az Anya az mindig is Anya marad, az Apa meg Apa.

A nagyiknak "más" varázsuk van...

Hidd el, kölcsönösen szükségük van egymásra, ez így van rendjén. Senki nem tudja elszeretni Tőletek, ebben biztos lehetsz !!!!

3. karcsú én (válaszként erre: 1. - Milus07)
2012. júl. 10. 18:10

Próbálj meg nem féltékenykedni. Nem csináltál semmi rosszat, csak a mamától esetleg csak kényeztetést kap, tőletek meg a "szükséges rosszat" is (pl. pelenkázás, öltöztetés, nem mindig szeretik a babák).

A mama pedig ösztönösen beszél magas hangon a babával, mert "tudja", hogy a babák a magas hangokra jobban odafigyelnek. Nem kell ezt befejeztetni a mamával, nem lesz ettől senkinek semmi baja.

2012. júl. 10. 17:59

csak nem vagy féltékeny a nagymamára????


engem sosem zavart, hogy a gyerekem szereti, imádja

inkább örültem neki

2012. júl. 10. 17:36

Milyen az anya-baba-nagymama kapcsolatotok?Előfordult-e már valakinél,h a babája/gyermeke mintha jobban ragaszkodna a nagyszülőhöz(esetemben a nagymamához),mint a szülőhöz?Ha meglátja már ugrik is ki a kezünkből,ha nem "mehet" hozzá(7 hós)sírni kezd,sokszor már-már szívszaggatóan..Ugyanígy,ha "elvesszük" tőle,pelenkázáskor,evéskor...

Pedig nincs az se,h tiltanánk őket egymástól(egy házban élünk...még),de az sincs,h a mama "neveli".A párommal (ő anyukájáról van szó,az enyém régen meghalt)kezdünk kétségbe esni..olyan mintha a mamát jobban szeretné,mint minket. Mintha erősebb lenne a kötelék...nem értem mit csinálhattam rosszul :( :'(

Ha nincs a mama a közelben,minden rendben van,szinte rajong az apjáért,engem is imád..de ha csak a hangját(nagyon nagyon magas,vékony és idegesítő hangon beszél hozzá..már kértük,h fejezze be,de ahogy másban sem,ebben sem "hallgat" ránk) is meghallja a mamának,onnan nincs megállj...

Bocsánat,h hosszú lett.Előre is köszi a válaszokat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook