Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Annyi mindent hallani az angyalokról, de vannak sötét erők is.Ezek pontosan milyenek? fórum

Annyi mindent hallani az angyalokról, de vannak sötét erők is.Ezek pontosan milyenek? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. boszi1968 (válaszként erre: 36. - 5193772e0c)
2009. szept. 8. 14:50
mindenkinek két énje van.van egy jó énje,és van egy rossz énje.az ember maga dönti el hogy melyik énjét hadja fellül kerekedni.
40. boszi1968 (válaszként erre: 39. - 5193772e0c)
2009. szept. 8. 14:47

ez így is van.tényleg jó dolog annak aki hisz benne.

itt az a probléma hogy azok vannak többen akik nem hisznek.

39. 5193772e0c (válaszként erre: 31. - F-15)
2009. szept. 1. 16:32
A jóslás jó dolog, mert sok embernek segítenek és utat mutatnak,ha valami baj van.
38. 5e48d37001 (válaszként erre: 33. - Zizibogyó)
2009. szept. 1. 16:31
Igen,ez így van,éppen ezért Én is tartózkodok mindentől ami jóslás,asztrológia,bár néha kísértésbe esik az ember.Szószerint.
37. 5193772e0c (válaszként erre: 8. - D3edebbda4)
2009. szept. 1. 16:29

Minden esetben ott a jó és a rossz az emberben. Ő dönti el,hogy merre hajlik és az élményektől, melyek érik.


Soha nem késő a jó útra rálépni.

36. 5193772e0c (válaszként erre: 7. - Zena01)
2009. szept. 1. 16:27

Mindíg a könyvekből idéztek. Nem lehet általánosítani, hogy mindenkiben ott a rossz.


Nem! Ismétlem nem! Ha valakiben rosszt látsz, akkor nézd meg, hogy a rossz az valóban rossz, vagy rossz természetről beszélünk.


Akkor még mindíg az kell megnézni, hogy mitől lett olyan.


Vele született gonoszság csak kevés emberben van, és általában mindenhol meg van a magyarázat, hogy ki miért ilyen.


Ezeket kell feloldani és mindjárt látod,hogy a gonosz, gonosz e vagy csak elkeseredésében látszik annak.


Mindg külön kell tudni választani.


Soha nem szabad azonnal helyt adni mindennek. Életed során hány igazán gonosz emberrel találkoztál. Ez is fontos.

35. 5193772e0c (válaszként erre: 5. - D3edebbda4)
2009. szept. 1. 16:24

Na tegyük tisztába a dolgokat, kerüljenek a helyükre.


A jóslás önmagában nem bűn, hanem ha jó kezekben van és tud valaki jövő mondanak az adott esetben segítség is lehet.


Ha hiszitek ha nem vannak jós angyalok is. Őket is lehet kérdezni, de csak annak aki egyébként is tud gondolati szinten, vagy más formában beszélni az angyalokkal.


Sok ember van néha kilátástalan, vagy kétségbeesett helyzetben, amikor jól löhet egy útmutatás.


Én ismerem az angyalokat, mint tudjátok elég alaposan, de ugyanakkor mivel látó vagyok, és kártyából is tudok jósolni, nem ütközik.


Mind kettőt az égiektől kaptam, mivel így születtem.


A jóslás önmagában nem bűn, mert sokat segíthet egyes dolgok kikerülésében, vagy tisztábban látásban.


Akkor gond és káros, ha olyan teszi, aki nem ért hozzá.


A földön sok midnen megfér egymással, csak érteni kell hozzá, és tudni mit mire való, és minben segít.

34. 5193772e0c (válaszként erre: 4. - Afd5892921)
2009. szept. 1. 16:20

Mond meg pontosan mit értesz a rossz erő alatt, mi a tapasztalatod, de a saját személyes. Tudom mit kérdezek.


Olvastad, vagy bizonyosságod van. Erről írj Nekem légyszíves.


Senki nem dugja a fejét a homokba, csak pillanatnyilag nem értjük miről beszélsz.

33. zizibogyó (válaszként erre: 17. - Asra)
2008. aug. 17. 10:13
Szia!Ha teológiát végeztél,akkor ezek szerint Te nem tagadod Isten létezését.Vagyis tudod,hogy vannak angyalok,akiket Isten teremtett tökéletes szellemi létben,illetve vannak olyan angyalok,akik fellázadtak Isten szuverén uralma ellen,ezek Biblia szerint ártó szellemek,vagy más néven démonok.Vezetőjök Sátán,az Ördög-nevezi a Biblia így is ,úgy is.Neve héberül és görögül hazugot és ellenszegülőt jelent.Őt nem egy szőrös ,szarvas ,patásként kell elképzelni,hanem hatalmas ,gonosz szellemi lényként,akinek a világon élő emberek elpusztítása,Isten elleni fellázítása a célja.Ennek érdekében mindent meg is tesz,sokakat félrevezet,megtéveszt.Az ő csatlósai,a melléállt lázadó angyalok segítik is ebben.Természetesen köztük sincs béke,mint ahogyanabban a világban sem,amely Istentől így eltávolodott.Láthatjuk a saját bőrünkön,hogyan használja ki az emberi tökéletlenséget.A Biblia elítéli az összes jóslást,asztrológiát,mivel ezek által az emberek közvetve,vagy közvetlenül kapcsolatba kerülnek velük,így Isten ellen tesznek.Félrevezeti az egész földet,sajna nem csak arról van szó,hogy szubjektíven ítélve,genetikailag,vagy rossz nevelés hatására a magunk vagyunk csupán gonoszak.Ő rátesz egy nagy lapáttal.De ez nem jelenti azt,hogy nem kell küzdenünk a rossz ellen,csak nem szabad letagadni a létezésüket,mert a rejtőzködés a legjobb fegyverük.A Bibliából lehet róluk mindent megtudni,hogy az eredeti kérdésnél maradjak.
32. helenhadsell (válaszként erre: 14. - 1a50c86bb0)
2008. aug. 16. 23:55
Egyetértek
31. F-15 (válaszként erre: 5. - D3edebbda4)
2008. jún. 18. 18:26
Nem gondolom hogy a jóslás gonosz dolog lenne
30. F-15 (válaszként erre: 4. - Afd5892921)
2008. jún. 18. 18:24
Amég nem hiazel a gonoszba és nem adsz neki "életteret" nem árthat.
2008. febr. 23. 16:09
A mai rohanó, kegyetlen, egymáson átgázolós világban kell, hogy legyen valami kapaszkodó az ember számára. Nevezzük ezt ezoteriának, Istennek, védőangyalnak, bárminek. Ha az életünk jól alakul, nem is foglalkozunk vele, de ha olyan probléma merül fel, ami előtt tétlenül állunk, akkor de jó lenne egy kis segítség, valahonnan, valakitől! Szerintem bizonyos szinten mindenki hisz valakiben vagy valamiben, csak megfelelő és sajnos fájdalmas "élmény" kell ahhoz, hogy ez előtérbe kerüljön! Én egyébként hiszek az önmegvalósító jóslatokban. Amitől folyamatosan rettegünk, az befészkeli magát a tudatunkba, ezáltal mi magunk "provokáljuk" ki idővel ezt. Tehát a recept: pozitív hozzáállás, bár gyakran őrült nehéz dolog. Tanítíni kellene már az ált. iskolában! Sokkal több boldog ember bolyongana az utcákon!!!
28. Castellina (válaszként erre: 9. - Asra)
2007. szept. 30. 19:57
Csatlakozom a hozzászólásodhoz.
2007. júl. 2. 14:22

Ma nagy tere van az ezoteriának.Én alig-alig hiszek benne.

hogy vannak védő angyalaink? Biztos vannak, csak nem a hagyományos értelemben.Ez is biznisz lett mára.Sok könyvet lehet vele eladni, tanfolyamokat, szeánszokat tartani. Olyan zűrös világban élünk, mindenki plusz kapaszkodót keres.

Szerintem, ha megkapta, megteremtette az ember magának a hitét,az önálló gondolkodási képességét, ráérez , hogy hol van az angyala, aki, akarja, vagy se, vigyáz rá.Nem szó szerint értem.

Minden energia ezen a földön és a világűrben is. Az energia hat ránk, pozitív, vagy negatív formában a gondolatainkon keresztül.

Aztán, hogy ez angyali, vagy ördögi, mindenki magának kell hogy eldöntse. A tetteink felelősek és a gondolataink mindenért.

26. Wowbagger (válaszként erre: 25. - Kalthelios)
2007. jún. 29. 23:39
Elegáns semmitmondás.
25. Kalthelios (válaszként erre: 24. - Wowbagger)
2007. jún. 29. 23:32
A válaszod hangneméből.
24. Wowbagger (válaszként erre: 23. - Kalthelios)
2007. jún. 29. 23:29
Miért gondolod, h a kettő ellentmond egymásnak?
23. Kalthelios (válaszként erre: 20. - Wowbagger)
2007. jún. 29. 23:12

A 18. hozzászólásodat magadra nézve nem tartod kötelezőnek?

Ha igen, miért kötsz bele Anteába a 19. hozzászólásodban?

22. Kalthelios (válaszként erre: 20. - Wowbagger)
2007. jún. 29. 23:12

A 18. hozzászólásodat magadra nézve nem tartod kötelezőnek?

Ha igen, miért kötsz bele Anteába a 19. hozzászólásodban?

21. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 20. - Wowbagger)
2007. jún. 29. 23:07
Majd kipengetem en is a vizitdijat ;)
20. Wowbagger (válaszként erre: 12. - 1a50c86bb0)
2007. jún. 29. 22:46

"Szeretek befolyasolni helyzeteket, embereket, de sosem rossz vagy arto szandekkal"


Na igen. A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve...

19. Wowbagger (válaszként erre: 18. - Aebal)
2007. jún. 29. 21:39
Ne az ördög ellen küzdj, inkább a benned lévő tudatlanság, rosszindulat, önteltség, és úgy általában a hét fő bűn ellen! Ha sikerül, talán jobbá válsz.
18. aebal
2007. máj. 30. 12:21
Többféle erősségű sötét erő van, a legrosszab a sátán. De van még ördögi, Ahrimáni, stb. Sokszor kell dolgoznunk ellene, hogy jók tudjunk maradni még a gondolatainkban is, nemcsak a tetteinkben.
17. Asra (válaszként erre: 16. - Békacsa)
2007. máj. 14. 09:19

szia:)

nem vagyok pszichológus.

az első diplomám teológia, a második (nemsokára) szociálpolitika.

16. Békacsa (válaszként erre: 9. - Asra)
2007. máj. 10. 22:42

Köszönöm, ,már régen olvastam ilyen higgadt, objektív,de minden fölényedkedéstől mentes szimpatikus hozzászólást.

Még egyszer: Köszönöm!

Ui: pszichológus vagy?

csilla1962@citromail.hu

2007. ápr. 8. 21:54
Az a baj, hogy ezek a sötét erők csak éjszaka jelennek meg akkor meg alszom. Tehát nem tudom.
2007. jan. 14. 22:44
a joslast es a szellemekkel kommunikaciot tiltjak ha jol tudom. Ha valaki erzi a jovot vagy kommunikal entitasokkal, szellemekkel az ajandek is tud lenni vagy atok. A szellem megkeresheti azt, akirol tudja hogy erzi. Ha tora vagy biblia szerint akar valaki elni, az manapsag nem tul egyszeru. Azoknak nem, akiknek ezek a kepessegei erosebbek. Bar szerintem sokkal nagobb bunok is leteznek.
13. Droma (válaszként erre: 5. - D3edebbda4)
2007. jan. 14. 22:35
Ugye,ez most csak vicc volt?:)
2007. jan. 14. 22:05
Szemely szerint nagyon erzekeny vagyok, sok mindent erzek embereken, vagy ami bennuk zajlik, vannak akiket meglatok es menekulok. Megerezem ki az erosebb, ki az, aki ellen nem tudok meg vedekezni bar egyre ritkabban. Persze azt is erzem, ki a gyengebb, ki szorul segitsegre, Ez nem mindig aldas, sokszor atok. Szeretek befolyasolni helyzeteket, embereket, de sosem rossz vagy arto szandekkal. Sosem probaltam ellenfelemnek vagy ellensegemnek artani, iratlan szabaly. Aki nem eleg erett ehhez, ne akarja megismerni a gonoszt, csak tartsa tavol. Persze bennem is van rossz, de nem engedem hogy rossza tegyen. Fiatal vagy meg, magad erositsd egyenlore. Eljohet az ideje annak, hogy segits masokon, es vedekezz, vedj. Lehet sosem lesz ra szukseged. A fejlodes iranya majd megmutatja.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook