Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Angol nyelvtanulás 6 hónapos kortól? fórum

Angol nyelvtanulás 6 hónapos kortól? (beszélgetős fórum)


29. arbil
2010. ápr. 25. 23:10
A korai nyelvtanulás a mai napig megosztja a szakértőket, de szerencsére a támogatók kezdenek többségbe kerülni. Egy 6 hónapos baba már nagyon sok mindent ért, aktívan szívja magába az anyanyelvét, és ekkorra már simán meg tudja különböztetni azt egy idegen nyelvtől. Az "előbb tanulja meg az anyanyelvét" azért téves, mert mire "megtanulja" (7-8 éves), már lezárul az az időszak, amíg anyanyelvéhez hasonlóan játszi könnyedséggel magába szívja az idegen nyelvet.A gyerekek 0-6 éves korig a legfogékonyabbak, és ezt érdemes kihasználni. A tanulás szót pedig nem szabad szó szerint értelmezni, hiszen nem tudatosan történik. A baba elsajátítja a nyelveket, ha lehetőséget kap rá. Ha mindez egy örömteli, játékos tevékenység, a kicsi imádni fogja, és ez a pozitív élmény meghatározza a későbbi nyelvtanulását.
28. arbil
2010. ápr. 25. 22:55
Nekem szívügyem a korai nyelvtanulás. A kisfiamnak 4 hónapos korában kezdtem játékos formában átadni az angolt (angol tanár vagyok). 1 évesen már mindent értett, 2 évesen már rövid mondatokat is használni kezdett. Nekünk hatalmas élmény a két nyelven történő kommunikáció, és csak pozitív tapasztalatom van. Hiszem, hogy ezzel olyan értéket adok neki, amit a későbbiekben bőven kamatoztatni tud majd.
27. a1baa7edcc (válaszként erre: 4. - Pmjudit)
2010. ápr. 25. 00:47
Neked nyilvan jobban megerne, ha inkabb igy dontenenek.
26. a1baa7edcc (válaszként erre: 21. - Vvicus)
2010. ápr. 25. 00:43

Nekunk gyerekorvos mondta, hogy mehet a gyereknek parhuzamosan tobb nyelv, hallgassa is... 6 honapos volt a fiam kb.


Lehet az a kisfiu eppenseggel mas problemaval kuzd, de egyebkent teljesen normalis, ha a tobbnyelvu gyerekek kicsit kesobb kezdenek el beszelni.

Azt nem tudom a 4 ev nem-e tul kesoi etekintetben, talan kicsit mar igen- de nem vagyok szakember.

25. a1baa7edcc (válaszként erre: 1. - Andrea3)
2010. ápr. 25. 00:40

Tobb nyelvet hasznalunk itthon (szerencsere nem kell nyelvoktatasra vinnunk majd), meg csak 11 honapos lesz.


Aki kifogasolja, hogy az anyanyelvet meg nem beszeli (rendesen), az majd a sajatjaval mashogy csinalja, vagy ahogy akarja...

24. 04dbfde1db (válaszként erre: 23. - Agis)
2010. ápr. 24. 23:38
Csak nem mindegy, hogy hány éves korban kezdenek megismerkedni ezekkel a nyelvekkel. Mikor már ismerik a saját anyanyelvüket vagy párhuzamosan beszélek hozzájuk 2-3 nyelven, mikor még alig van fogalmuk egyikről is.
23. agis
2010. ápr. 24. 13:45

Az én gyerekem angol mellett németül is fog beszélni. Ingyen :)


Hála a papának-mamának :)

22. 04dbfde1db (válaszként erre: 21. - Vvicus)
2010. ápr. 24. 13:18
Ezt én meg is értem... Ha nekem gyerekem lesz, biztos nem fogok 6 hónapos korában ráerőltetni egy idegen nyelvet, mikor még az anyanyelvét sem tudja. Mondjuk más a helyzet, ha a szülőknek más és más az anyanyelvük, és akarják, hogy a gyerek mindkettőt beszélje. Mondjuk szerintem akkor sem kell feltétlenül ilyen pici korában összezavarni. Nekem a nagybátyám volt felesége csak németül tudott, emiatt ő a gyerekhez csak németül beszélt, a nagybátyám is többségben, de néha magyarul is, hiszen akarta, hogy majd a magyart is értse. A gyerek egészen sokáig, sokszor a mai napig is összekeveri a kettőt, ráadásul ő is később kezdett beszélni...
21. vvicus (válaszként erre: 4. - Pmjudit)
2010. ápr. 24. 12:08
Unokatesóm mesélte, hogy kint éltek Írországban, - most költöznek majd vissza, hála a magyarországi helyzetnek - és az egyik ismerősüknél az apa ír, az anya magyar, a gyerekhez mindketten a saját nyelvükön beszélnek, és a gyerek 4 évesen még nem beszél, megkérdezte a nő egy gyerekorvostól, miért, erre azt mondta neki, hogy először egy nyelven tanítsák már meg azt a gyereket normálisan beszélni. :-D
20. 63d4878d37 (válaszként erre: 19. - Kék)
2010. ápr. 24. 11:58
:), ja, de lehet, hogy az anyukákat oktatják közvetetten angolra, nem is a babákat! :D
19. Kék
2010. ápr. 24. 11:56
Akkor két legyet ütnek egy csapásra!:)Lassan szerveződik a kismamama angol is!Persze nyilván az már eredményesebb lehet!
2010. ápr. 24. 11:55
Ez az egész baba-angol a sznob családoknak van, akik van annyi pénzük, hogy kifizessék, és mondhatják, hogy a baba már angolt tanul mióta megszületett:)...szerintem ha beszélsz angolul te is tudsz neki angol meséket olvasni, angol szavakat tanítani, vagy ilyesmi. Nagyon alap dolgok lennének, de először szerintem az anyanyelvén kell megtanulni a gyereknek, és utána idegen nyelven.
17. Humor Helga (válaszként erre: 16. - Andrea3)
2010. ápr. 24. 11:53
beszélsz angolul?
2010. ápr. 24. 11:52
A szülővel eggyüt van a foglalkozás!
15. Humor Helga (válaszként erre: 14. - Andrea3)
2010. ápr. 24. 11:52
nem csodálom....
14. andrea3 (válaszként erre: 9. - Humor Helga)
2010. ápr. 24. 11:51

Heti egy alkalom 1 órás foglalkozás.

De kezdek kiábrándulni belőlle!

2010. ápr. 24. 11:51
Külföldön Németországban voltam baby-sitter pár hónapig. A gyerekek idegen nyelve oktatását 4-5 éves korukban kezdik meg a németek, az is csak játékos formában, úgy elvannak a kicsik, mintha oviban lennének, de előtte felesleges. Amelyik gyerek zseni, az zseni lesz normál körülmények között, felesleges leterhelni és pénzt kidobni.
12. pmjudit (válaszként erre: 8. - Kék)
2010. ápr. 24. 11:50
Pontosan. De lépek, mert a gyerekeim délben ebédelnek - nem angoloznak - bocs, de ezt nem tudtam kihagyni.
2010. ápr. 24. 11:50
Szerintem egy 6 hós baba inkább aludjon, ne angolra járjon!
10. pmjudit (válaszként erre: 6. - Andrea3)
2010. ápr. 24. 11:49

Mert sok szülő villogni akar vele, hogy angolra jár a gyereke. Aki kitalálta nagyon jól keres, meg is kérik rendesen az árát.

Aki szervezi annak nagyon jó!

2010. ápr. 24. 11:47
én óvodába dolgozom, ahol francia rendszer van és franciául megy tanítás, tény a gyerekek nyagyon fogékonyak, de 6 hós baba?! Sztem azért először az anyanyelvén tanuljon meg beszélni, mert persze az is más ha a szülők közül az egyik nem magyar, de akkor azt hallja rendszeresen, nem tudom elképzelni h ott hagyod heti pár órára és akkor megtanul angolul?! vagy h van ez?
8. Kék (válaszként erre: 6. - Andrea3)
2010. ápr. 24. 11:45
Ismered? ("amíg lószar van,veréb is van!")Jó reklámmal minden eladható!!
7. Kék
2010. ápr. 24. 11:44
Jó ötlet,ha sok hiszékeny áldozatot talál aki ezt kitalálta,nagyon sokat keres!:)Ha meg mégsem tanul meg a kicsike:azt mondják majd ,hogy nincs nyelvérzéke!:))Ne dőlj be!Tanítsd meg magyarul és ha úgy érzed elkésik a második nyelvvel taníts neki idegen szavakat ,mondókákat,dalokat!Látni fogsz te is eredményt,ha fogékony rá!
6. andrea3 (válaszként erre: 4. - Pmjudit)
2010. ápr. 24. 11:43
De akkor miér van rá ekkora igény ha nem jó?Mert már a most induló 20fős csoportba be sem fértünk.
2010. ápr. 24. 11:43
én nem nagyon szeretem az angol nyelvet:)
4. pmjudit (válaszként erre: 3. - Andrea3)
2010. ápr. 24. 11:38

És Te ezt elhiszed?

Rakd össze azt a pénzt, amennyit a csecsemő és kisgyermekkori tanításért fizetnél és fizesd be egy nyelviskolába 16 éves korában - látványos lesz az eredmény.


nyelvtanár vagyok.

3. andrea3 (válaszként erre: 2. - Pmjudit)
2010. ápr. 24. 11:36
De akkora mire magyarul beszélni fog nem csak magyarul fog legalább is ezt igérik mivel borzalmas fogékony ilyenkor a kis agyuk!
2010. ápr. 24. 11:33
Gondolom már magyarul folyékonyan beszél:))))))
2010. ápr. 24. 11:30
Tapasztalat ilyen téren ki mikor vitte el vagy viné el gyermekét nyelvoktatásra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook